moderatori

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

moderatori

Poslať od kazisvet » Uto Sep 12, 2006 5:51 pm

Pocuvajte, vy urazeni, ci zatajeni, ci prepracovani moderatori a admini. Neviem, preco ste sa odmlcali, okrem sidzeja, ale mozno by bolo nacase prehodnotit vas pristup. Ak nemate cas, chut a podobne nedostatkove tovary, co tak pustit ku "korytu" niekoho ineho?
Napr. Taka sandie by bola moderatorka jedna basen.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
RegistrovanýCOLON Pon Mar 28, 2005 4:34 pm
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Uto Sep 12, 2006 6:27 pm

kazisvet, tak teraz si ma uplne odrovnal :-)

Dakujem za prejavenu doveru .... mas u mna pifko :-)

(len prosim ta nikomu nehovor, ze to som ta ja nahuckala, aby si to o mne napisal :-)

bobo24
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29
RegistrovanýCOLON Str Apr 05, 2006 9:16 pm
BydliskoCOLON london,finsbury park

Poslať od bobo24 » Uto Sep 12, 2006 9:28 pm

Mudra rec Kazisvet!Sam som zvazoval ze sa na to spytam,len som myslel ze to nebude namieste-mozno len dovolenkuju,alebo zeby boli tak busy???Mozno dostali lepsiu ponuku z ineho fora za viac-ktohovie;-)Mimo Sandie by som si ako moderatora vedel predstavit aj Teba,ci Pankaca.Je vas tu zopar takych veci-znalych.Myslim ze vy ste uz takymi"nepisanymi"...

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Uto Sep 12, 2006 10:31 pm

sandie píšeCOLONkazisvet, tak teraz si ma uplne odrovnal :-)

Dakujem za prejavenu doveru .... mas u mna pifko :-)

(len prosim ta nikomu nehovor, ze to som ta ja nahuckala, aby si to o mne napisal :-)
Sandie, neboj nikomu nepoviem, to len medzi nami ostane :)
Ale vazne, urcite su tu ludia, ktori chcu a mozu, tak preco ich k tomu nepustit. Sidzej, ako jediny aktivny moderator, by mohol zvolat valne zhromazdenie zatajenych moderatorov a pozvat potencionalnych novych a mohlo by sa tam dohodnut co s www.londyn.sk dalej. Je len skoda, ze tato perfektna www nejako zaostava.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Str Sep 13, 2006 8:38 am

No ja neviem, moderatori kludne budme :) (ale myslim, ze k valovu by vas musel pustit admin, t.j. bomo?), ale aj tak by sa hodilo aby to robili aj nejaki ludia co su tu dlhsie a nieco naozaj vedia :) taky Lubo napr. (ten urazeny nie je pokial viem) alebo ini..

phibe
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Pon Júl 05, 2004 7:37 pm
BydliskoCOLON Londyn, Willesden Green

Poslať od phibe » Str Sep 13, 2006 12:03 pm

v tomto smere sa mi vobec zda, ze na londyn.sk 'skapal pes'. to 'najnovsie' na londyn.sk je cca 3 mesiace stara sprava 'Easy jet konci..', hm, nic aktualne a hodne zmienky na stranke sa odvtedy asi neudialo.. a moderatori/admin hraju mrtvych chrobakov, zvlastne..

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Str Sep 13, 2006 12:36 pm

phibe píšeCOLONmoderatori/admin hraju mrtvych chrobakov, zvlastne..
AFAIK moderatori fora nemaju nic spolocne s aktualnostou clankov na londyn.sk. Myslim, ze sa to aj trosku zbytocne rozobera. Bomo uz mozno nema tolko casu ako predtym, aby pridaval nove clanky. Ako aj sami vidite, funguje to tu tak, ze kto vie odpovedat ludom na otazky, ten odpovie a nemusi byt moderator. Moderatori maju viac menej za ulohu udrzat forum "citatelne", rozdelit/spojit temy, vymazat duplicitne temy a pod. Cize je to koniec koncov mozno viac otazka formalnej upravy, nez obsahovej. Myslim, ze sem chodime najma preto, aby sme si navzajom pomahali, naucili sa nieco, co este nevieme, resp. sa obcas aj pobavili ;) Mnoho moderatorov proste uz nema dostatok casu a asi ani chut odpovedat na otazky, ktore sa uz zacali po urcitom case pravidelne opakovat.

Ak sa vam vsak zda, ze tu cosi konkretne chyba medzi clankami, tak to treba napisat napr. aj sem do fora ako tip na novy clanok, resp. tip na update nejakeho clanku. Tazko sa asi hlada nova topic, ktora by este nebola v clankoch popisana.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Str Sep 13, 2006 11:12 pm

sidzej píšeCOLONMyslim, ze sem chodime najma preto, aby sme si navzajom pomahali, naucili sa nieco, co este nevieme, resp. sa obcas aj pobavili ;) Mnoho moderatorov proste uz nema dostatok casu a asi ani chut odpovedat na otazky, ktore sa uz zacali po urcitom case pravidelne opakovat.
urcite ich to uz na smrt nudi, ale tie otazky sa budu donekonecna opakovat, to si mozeme byt isti. Kazdy novy sa to opyta, lebo to potrebuje vediet a je mu lahsie sa to opytat ako sa hrabat niekde v starych prispevkoch. Schvalne, skus si nieco v tych stovkach niekedy odveci prispevkoch.

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Štv Sep 14, 2006 3:20 pm

sidzej píšeCOLONAFAIK moderatori fora nemaju nic spolocne s aktualnostou clankov na londyn.sk.

S diskusnym forom nemusia mat spolocne nic (okrem tych veci co si spomenul, samozrejme), ale vzdy som si myslel ze londyn.sk nie je len o diskusnom fore ale aj o clankoch (vid napr. lave menu). Kto ma na starosti clanky,len Bomo?

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Štv Sep 14, 2006 9:11 pm

Sidzej to v podstate zhrnul vsetko: moderatori su tu na to, aby forum udrziavali po formalnej a nie obsahovej stranke. Mozme mazat, presuvat, spajat prispevky alebo temy, ale tam sa nase pravomoci koncia. Hlavna stranka londyn.sk je plne v rezii redakcie. Novych moderatorov moze pridat len bomo, ale uz som ho tu davno nevidel, takze to ostava na nas. Ja osobne uz nemam tolko casu ako kedysi, tak obmedzujem "dennu udrzbu" na mazanie spamu a prehadzovanie prispevkov do spravnych tem.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Štv Sep 14, 2006 9:20 pm

lubo píšeCOLONSidzej to v podstate zhrnul vsetko: moderatori su tu na to, aby forum udrziavali po formalnej a nie obsahovej stranke. Mozme mazat, presuvat, spajat prispevky alebo temy, ale tam sa nase pravomoci koncia. Hlavna stranka londyn.sk je plne v rezii redakcie. Novych moderatorov moze pridat len bomo, ale uz som ho tu davno nevidel, takze to ostava na nas. Ja osobne uz nemam tolko casu ako kedysi, tak obmedzujem "dennu udrzbu" na mazanie spamu a prehadzovanie prispevkov do spravnych tem.
lubo, myslim ale, ze hlavne poslanie moderatora by mala byt hlavne obsahova stranka diskusie, usmernovat to ziaducim smerom, posuvat dalej, vytvarat pravidla diskusie, vstupovat do nej, zabezpecit vyjadrenie expertov a pod. samozrejme, ze vsetci vieme, ze ste zaneprazdneni, tu vsak bola otazka, ci to neposunut inym, napr. sandie, ktori na to zatial maju cas a chut a tych potom nahradit dalsimi a...
podla mna sa len takto moze udrzat forum a cela stranka atraktivne. Ale vsetci vam dakujeme za dobre odvedenu robotu. tym som nechcel povedat "dakujeme, oddidte" :)

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Štv Sep 14, 2006 9:35 pm

Ja by som bol ten prvy za to, aby sa okruh moderatorov rozsiril, bolo by nas treba aspon 6 (aktivnych). Na tomto fore je cez 16000 prispevkov, tiez v tom uz pomaly stracam prehlad.
kazisvet píšeCOLONposlanie moderatora by mala byt hlavne obsahova stranka diskusie, usmernovat to ziaducim smerom, posuvat dalej, vytvarat pravidla diskusie, vstupovat do nej, zabezpecit vyjadrenie expertov a pod.
Toto moze robit prakticky kdokolvek, aj bez toho aby bol moderator. Vyhoda moderatora je len v tom, ze moze manipulovat s prispevkami.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

oznacenie

Poslať od kazisvet » Štv Sep 14, 2006 9:47 pm

vsimol som si, ze som urobil "raketovu" karieru na forume. za pol roka som sa prekecal az k wannado expertovi. Viem,ze som niekde videl nejaku debatu o oznaceniach spred dvoch rokov, ale neviem ci tam boli pravidla ako sa tvoria oznacenia. Asi len od poctu prispevkov, ale kolko na ktore?
Spominam si, ze poniektori prisli na to, ze member znamena aj nieco ine ako sme si vsetci mysleli, napr. sa tak slusne nadavalo policajtom.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
BydliskoCOLON Twickenham

Re: oznacenie

Poslať od pankac » Pia Sep 15, 2006 8:11 am

kazisvet píšeCOLON Viem,ze som niekde videl nejaku debatu o oznaceniach spred dvoch rokov
viewtopic.php?t=440

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Pia Sep 15, 2006 10:38 am

kazisvet píšeCOLONvsimol som si, ze som urobil "raketovu" karieru na forume. za pol roka som sa prekecal az k wannado expertovi. Viem,ze som niekde videl nejaku debatu o oznaceniach spred dvoch rokov, ale neviem ci tam boli pravidla ako sa tvoria oznacenia. Asi len od poctu prispevkov, ale kolko na ktore?
Spominam si, ze poniektori prisli na to, ze member znamena aj nieco ine ako sme si vsetci mysleli, napr. sa tak slusne nadavalo policajtom.
To su co za prispevky? "Urobil som raketovu karieru na forume (fore)". Okrem ineho aj takymito nepodstatnymi prispevkami. Kazisvet mne to pripada tak, ze sa chces silou-mocou dostat "k moci". Raketovu karieru radsej rob v profesionalnom zivote, alebo v politike, tam ti to nieco aj vynesie. Ak chces byt co najviac uzitocny, tak dalej prispievaj k podstatnym temam a nebud za kazdu cenu WANNABE MODERATOR...
BTW Bolo by vhodne tuto temu uzavriet lebo nema velky zmysel.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Pia Sep 15, 2006 12:45 pm

Marlowe, snazis sa to tu akoze zmoderovat? :)
Ked si tu navzajom zacneme hodnotit zbytocnost prispevkov, tak tych zbytocnych tu bude este 2x tolko. Okrem toho sa mi zda, ze toto forum uz davno nie je iba suhrn zakladnych otazok a odpovedi, takze si myslim, ze sa tu mozme kludne vykecavat (a zbierat bodiky ak niekto chce:), je to imho lepsie ako nechavat niektore prispevky bez odpovede.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pia Sep 15, 2006 6:50 pm

Marlowe píšeCOLONTo su co za prispevky? "Urobil som raketovu karieru na forume (fore)". Okrem ineho aj takymito nepodstatnymi prispevkami. Kazisvet mne to pripada tak, ze sa chces silou-mocou dostat "k moci". Raketovu karieru radsej rob v profesionalnom zivote, alebo v politike, tam ti to nieco aj vynesie. Ak chces byt co najviac uzitocny, tak dalej prispievaj k podstatnym temam a nebud za kazdu cenu WANNABE MODERATOR...
BTW Bolo by vhodne tuto temu uzavriet lebo nema velky zmysel.
marlowe ako myslis :))
ja len, ze som zbadal, ze je zo mna zrazu "expert" a to aj "vdaka" Okrem ineho aj takymito nepodstatnymi prispevkami.
Aby si niekto nemyslel, ze som tu na nieco expert, okrem pindania do vsetkeho :))
ved svoj nickname nemam len tak. takze bomo, urob zo mna radsej prosim opat toho membra.
Myslim, ze trochu humoru nemoze nikomu uskodit.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pia Sep 15, 2006 7:21 pm

pankac píšeCOLONMarlowe, snazis sa to tu akoze zmoderovat? :)
Ked si tu navzajom zacneme hodnotit zbytocnost prispevkov, tak tych zbytocnych tu bude este 2x tolko. Okrem toho sa mi zda, ze toto forum uz davno nie je iba suhrn zakladnych otazok a odpovedi, takze si myslim, ze sa tu mozme kludne vykecavat (a zbierat bodiky ak niekto chce:), je to imho lepsie ako nechavat niektore prispevky bez odpovede.
aj ja si myslim, ze forum je na to, aby sa tam vykecal kazdy ako uzna za vhodne. A na kazdom je, ci tomu bude venovat pozornost, alebo nie a ci bude reagovat alebo nie. Inak by to bola skor cenzura. A off topic tem tu este bude, neboj nic.
A vidis, dalsi bodik do "zbytocneho" bodovania :)
ale kto a ako by odsledoval, ze ktore prispevky su zbytocne a za ktore by skutocne nejake body mali byt?
Jedine, pripojit ku kazdemu prispevku moznost hodnotenia pre ostatnych, aby sa mohli vyjadrit, ci ten ktory prispevok nieco aj priniesol, alebo je to dalsi ...
Napr. ak 50% a viac hodnoteni bude pozitivnych, tak sa prirata bodik, ak bude viac negativnych tak sa bodik odrata a ak nikto nezahlasuje, ziadny bodik nebude :))

BUTTON_POST_REPLY