Svadba v UK

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Rosnicka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18
RegistrovanýCOLON Str Aug 24, 2005 2:43 pm
BydliskoCOLON London

Svadba v UK

Poslať od Rosnicka » Štv Sep 28, 2006 12:15 pm

Ma niekto z vas skusenosti so svadbou v UK /najlepsie vlastnou/. Co to vsetko obnasa???

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Štv Sep 28, 2006 1:53 pm

Vydávala som sa za Brita v UK kvôli tomu, že slovenské úrady vyžadovali neskutočné množstvo dokumentov (podľa zákona o matrikách) od môjho nastávajúceho.
Ja som potrebovala preukázať svoju totožnosť pasom (nepotrebovali žiadny doklad o tom, že som slobodná, rozvedená alebo ovdovená) a preukázať svoju adresu (výpis z banky, nájomná zmluva atď), manžel iba decree absolute a totožnosť. Napíš (aj ako pm), čo konkrétne potrebuješ. Ja som s vybavením svadby a následných dokumentov vydaných v Británii problémy nemala. Do dvoch týždňov som mala vybavené všetky.

Rosnicka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18
BydliskoCOLON London

Poslať od Rosnicka » Štv Sep 28, 2006 2:52 pm

Zaujima ma hlavne, ci v Londyne posobi slovensky farar. Obaja sme Slovaci a koli jednoduchsiemu vybavovaniu by sme sa chceli zobrat v UK.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Štv Sep 28, 2006 3:00 pm

Keďže v Londýne nebývam, tak ti naisto neviem povedať. Myslím si, že áno, skús sa spýtať na Velehrade. Diskutujúci z Londýna by to mohli vedieť.

all inc.
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Pia Jún 23, 2006 1:57 pm

Poslať od all inc. » Štv Sep 28, 2006 5:04 pm

Aj ked zijeme obidvaja tu tak za miesto svatby sme si zvolili exoticku krajinu pomerne daleko a nasa skusenost je taka,ze zobrat sa aj s fararom by nemal byt problem hicikde na svete len treba dat pozor aby to bolo legalne ked uz tak nech to za to stoji ale horsie bolo potom doma ked sme si tu svadbu legalizovali na Slovensku.To bola smrt :-) ale 100% to za to stalo.Tak sa najprv poinformuj doma na matrike ci si to este nebudete musiet dat doma zlegalizovat a vlastne co k tomu treba :-)

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Štv Sep 28, 2006 6:04 pm

Legalizovat to urcite treba.
Zmena OP a pasu sa da vybavit iba na zaklade slovenskeho sobasneho listu (povodny treba dat zlegalizovat, momentalne to v UK trva 4 tyzdne od podania, stoji to 19 libier).

Rosnicka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18
BydliskoCOLON London

Poslať od Rosnicka » Pia Okt 06, 2006 12:42 pm

Ma este niekto skusenost so svadbou v nejakej exotickej krajine????

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Pia Okt 06, 2006 12:49 pm

Mne dosť pomohla stránka mojasvadba.sk, hlavne ich fórum. Prispieva tam dosť ľudí, ktorí mali svadbu v zahraničí.

BUTTON_POST_REPLY