dane

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mirkol
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Sob Nov 11, 2006 11:09 pm
BydliskoCOLON london

dane

Poslať od mirkol » Sob Nov 11, 2006 11:19 pm

Caute ludia..ma tu aspon niekto trochu prehlad o daniach v UK?potrebujem poradit...please
Pracoval som v UK min rok cez prazdniny 3mesiace za min mzdu a potomsom opustil krajinu koli dostudovaniu vys.skoly.teraz som sa vratil a mam uz ine zamestannie...ale whts the point...
prisiel mi papier z HM revenue$customs aby som potvrdil co som tu robil,kde som robil a co som robil ked som odisiel z toho minul.zamestnania.....
vo formulari je dost vyplnovania ale aj o daniach a tu mam otazku....pracoval som za 5.05..dostaval som payslip ale prachy mi davali do ruky..cize som sice mal na vypise strhnuty NI ktory som sice este nemal vybaveny ale danova polozka bola nulova..aj na P45 mam dan=0...je tu moznost ze po vyplneni a odoslani tohoto formulara mi daju zaplatit dan za toto obdobie,alebo pokial som zarobil pod nezdanitelne min. co je moj pripad tak ani sa dan za mna neodvadzala a tym padom som clear?
vdaka

brushie
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 116
RegistrovanýCOLON Pia Apr 01, 2005 12:41 pm
BydliskoCOLON Lee On The Solent, Hampshire, UK
CONTACTCOLON

Poslať od brushie » Ned Nov 12, 2006 11:56 am

Ja by som vyplnil a poslal vsetko co ta ziadaju, dane ti podla vsetkeho nehrozia, nezdanitelna polozka pre danove obdobie 4/2005-4/2006 bola 4895£. Ked tvoj income za to obdobie bol mensi, nevznika ti povinnost pratit dan.

mirkol
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
BydliskoCOLON london

Poslať od mirkol » Ned Nov 12, 2006 1:33 pm

Ok...vdaka....aj som si myslel....avsak mam nejasno a trochu obavy aj koli tomu...ze v tom istom obdoby a dokonca v tej istej company pracovala aj moja priatelka a jej strhavali na kazdom payslipe okrem NIN aj tax,mne ina NIN........vies mi vysvetlit ako je toto mozne?obaja padame do kategorie nad 22 rokov,mali sme rovnaky tax code 489L a pritom jej strhavali tax a mne nie.....takze ona ma moznost pri podani navratenia dane o vrateni dani ktore jej strhli nakolko zarobila pod danove min,to mi je jasne,ale ja?

brushie
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 116
RegistrovanýCOLON Pia Apr 01, 2005 12:41 pm
BydliskoCOLON Lee On The Solent, Hampshire, UK
CONTACTCOLON

Poslať od brushie » Pon Nov 13, 2006 9:38 am

mirkol píšeCOLONOk...vdaka....aj som si myslel....avsak mam nejasno a trochu obavy aj koli tomu...ze v tom istom obdoby a dokonca v tej istej company pracovala aj moja priatelka a jej strhavali na kazdom payslipe okrem NIN aj tax,mne ina NIN........vies mi vysvetlit ako je toto mozne?obaja padame do kategorie nad 22 rokov,mali sme rovnaky tax code 489L a pritom jej strhavali tax a mne nie.....takze ona ma moznost pri podani navratenia dane o vrateni dani ktore jej strhli nakolko zarobila pod danove min,to mi je jasne,ale ja?
Neviem presne ako je o mozne, ze jej odvadzali preddavky na dan a tebe nie, ale je to v podstate jedno, jej tie preddavky po vyziadani vratia, tebe samozrejme nemaju co.

mirkol
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
BydliskoCOLON london

dane

Poslať od mirkol » Pon Nov 13, 2006 12:48 pm

ok.dakujem pekne za info...ale este predsa by som nieco mal....planujem tu este 2 roky zostat a mozem o navratenie dani poziadat kazdy rok alebo len v poslednom roku,lebo tak som pocul nejaky blud ze ked ked si poziadas o dane ,nesmies tu potom rok pracovat..co je na tom pravdy?ako to vlastne je s navratenim......mam narok v kadom roku?

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: dane

Poslať od xaxa » Pon Nov 13, 2006 2:07 pm

mirkol píšeCOLONok.dakujem pekne za info...ale este predsa by som nieco mal....planujem tu este 2 roky zostat a mozem o navratenie dani poziadat kazdy rok alebo len v poslednom roku,lebo tak som pocul nejaky blud ze ked ked si poziadas o dane ,nesmies tu potom rok pracovat..co je na tom pravdy?ako to vlastne je s navratenim......mam narok v kadom roku?
Poziadat mozes vzdy, ci mas narok, to si musis vypocitat.

mirkol
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
BydliskoCOLON london

Re: dane

Poslať od mirkol » Štv Nov 16, 2006 2:49 pm

Dakujem ti velmi pekne za informacie..pomohli....vsetko dobre....

Poziadat mozes vzdy, ci mas narok, to si musis vypocitat.[/quote]

BUTTON_POST_REPLY