predavaju v Anglicku struhanku?

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Nikol antosova
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 40
RegistrovanýCOLON Štv Aug 31, 2006 10:26 am
BydliskoCOLON Bratislava

predavaju v Anglicku struhanku?

Poslať od Nikol antosova » Uto Jan 02, 2007 9:18 pm

Vedel by mi prosim povedat,ci predavaju v Anglicku struhanku???Ako sa to povie po anglicky<<<

Dakujem za odpoved

Dusko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 136
RegistrovanýCOLON Sob Feb 12, 2005 9:56 am
BydliskoCOLON London, Cricklewood
CONTACTCOLON

Poslať od Dusko » Uto Jan 02, 2007 9:56 pm

Predavaju veru a vola sa to 'bredcrumbs'.

Katka26
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 119
RegistrovanýCOLON Str Mar 09, 2005 2:45 pm
BydliskoCOLON Rugby

Poslať od Katka26 » Uto Jan 02, 2007 10:13 pm

ano, predavaju struhanku, breadcrumbs su male balicky, ale v polskych obchodoch kupis normalnu pol kilovu sa nejakych 80p. Je ako nasa.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Struhanka

Poslať od lair » Str Jan 03, 2007 8:43 pm

Struhanku mozes kupit napr. v Sainsburys, su tam 2 druhy.Jeden druh je obycajna a druha je GOLD alebo GOLDEN a je prifarbovana, samozrejme chutove je to to iste.

Mandarinka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Štv Sep 14, 2006 10:20 am

Poslať od Mandarinka » Ned Feb 04, 2007 9:45 pm

to nemyslíte vážne, že strúhanku kupujete?!
Ešte sa vám nestalo, že vám zostane pečivo, vyschne a stvrdne? Stačí nastrúhať na strúhadle ako syr a máte strúhanku a dokonca home-made :-)

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Ned Feb 04, 2007 9:57 pm

Mandarinka píšeCOLONEšte sa vám nestalo, že vám zostane pečivo, vyschne a stvrdne? Stačí nastrúhať na strúhadle ako syr a máte strúhanku a dokonca home-made :-)
My sme to tak na Slovensku robili. Ale anglicky toastovy chlieb nam zvykne narozdiel od toho slovenskeho splesniet, nie uschnut, lebo obsahuje viac tuku a vzdy ho kupujeme zabaleny v sacku. A aj keby uschol, tak som citala, ze je nezdrave vyrabat struhanku zo stareho chleba. Struhanka ma byt robena z cerstveho ususeneho peciva, aby sa v nom nemali cas vytvorit pliesne.
Ale aj tak mi je luto vyhadzovat uschnuty chlieb, tak obcas struham aj ja.

JohnS
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26
RegistrovanýCOLON Sob Okt 07, 2006 4:08 pm
BydliskoCOLON Manchester

hmmm....

Poslať od JohnS » Ned Feb 04, 2007 10:20 pm

bajka, a co myslis ako inak sa struhanka vyraba? To si naozaj myslis ze ju vyrabaju z cerstveho ususeneho chleba? Mozes mi verit ze struhanka z tvojho tyzdnoveho chleba je cerstvejisia ako ta kupovana, a navyse vies co si postruhala. Chlieb ti plesnivie preto lebo ho mas v sacku a nedycha. Navyse nam sa osvedcila velka bageta, ktoru po vyschnuti ide krasne struhat, zvacsa neplesnivie a z jednej mas struhanky aj na mesiac, zalezi kolko jej spotrebujes. A ta obchodna je niekedy drvena skoro az na prach, co tiez nieje najlepsie....
JohnS from Manchester

Mandarinka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Štv Sep 14, 2006 10:20 am

Poslať od Mandarinka » Ned Feb 04, 2007 10:25 pm

tak tak, stačí rožok 1-dňový, 3-dňový, týždňový či mesačný - to je úplne jedno - nechať na vzduchu a máš strúhanku jedna radosť. základ je na vzduchu a nie v sáčku. a určite nie toastový chlieb, ten by sa zle strúhal.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Struhanka

Poslať od lair » Ned Feb 04, 2007 11:22 pm

Prezradim vam, ako som kedysi, ked som pred takmer pred 7 rokmi prisiel sem do UK vyrabal struhanku. Pracoval som v talianskej restauracii a ked som sa po case prejedol pizzou a pastou, tak som dostal chut na klasicky rezen . Lenze to som este nevedel, ze tu dostat aj struhanku. Zobral som teda bagetu, a dal som ju do mikrovlnky asi na 2 min.Potom som ju vybral, nechal niekolko minut vychladnut a zasa naspat do mikrovlnky a tak dookola az kym nebola ta bageta krasne sucha a dost tvrda. Potom som ju ostruhal na struhadle a bola struhanka. A kedze majitel bol vtedy na dovolenke, tak som si dovolil pouzit na vyprazany rezen telacinu (tu stoji teraz blizko £20/kg).

Otino
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 95
RegistrovanýCOLON Pia Máj 13, 2005 11:57 am
BydliskoCOLON Plymouth, UK

Re: Struhanka

Poslať od Otino » Ned Feb 04, 2007 11:32 pm

lair píšeCOLONPrezradim vam, ako som kedysi, ked som pred takmer pred 7 rokmi prisiel sem do UK vyrabal struhanku. Pracoval som v talianskej restauracii a ked som sa po case prejedol pizzou a pastou, tak som dostal chut na klasicky rezen . Lenze to som este nevedel, ze tu dostat aj struhanku. Zobral som teda bagetu, a dal som ju do mikrovlnky asi na 2 min.Potom som ju vybral, nechal niekolko minut vychladnut a zasa naspat do mikrovlnky a tak dookola az kym nebola ta bageta krasne sucha a dost tvrda. Potom som ju ostruhal na struhadle a bola struhanka. A kedze majitel bol vtedy na dovolenke, tak som si dovolil pouzit na vyprazany rezen telacinu (tu stoji teraz blizko £20/kg).
Tak schuti som sa uz davno nezasmial. ;-))

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

Re: Struhanka

Poslať od motor » Str Feb 21, 2007 5:23 pm

lair píšeCOLON Zobral som teda bagetu, a dal som ju do mikrovlnky asi na 2 min.Potom som ju vybral, nechal niekolko minut vychladnut a zasa naspat do mikrovlnky a tak dookola az kym nebola ta bageta krasne sucha a dost tvrda.
tak ja som takymto sposobom styri roky dozadu v USA skoro podpalil staff lounge na Wallmarte :-)
ale bola psina.
to je tak ak clovek nema riadne cas na prestavku na jedlo a stale ho volaju odstranovat bordel po nejakych kretenoch ci americke tucne cernosky vykrikujuce na customer service ci lay-away ze 'toilets are nasty/disgusting' a pritom tam len ti kreteni nevedia dostat kus hajzlaka a tak to dvoma prstami stale trhaju. to bolo nasty.

to ked som mal shit painterov parkrat /sucast floor cleaning service/ a nebola tam ta mexikanka, bola ina "sranda". domyslite si v com to spocivalo.

anyway, ak to prezeniete s mikrovlnkovanim chlebu ktory uz nie je vlhky ako ja, tak vam ho takmer podpali. hlavne neotvarajte dvere mikrovlnky ze co sa deje lebo este viac dymu unikne. a uz vobec to nerobte traja po sebe..

a potom na vas manager pozera ze kam nesiete tu mikrovlnku zadnym alarmovanym /prave otvorenym/ vchodom. hehe.

BUTTON_POST_REPLY