domáci prášok na pranie

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Mandarinka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Štv Sep 14, 2006 10:20 am

domáci prášok na pranie

Poslať od Mandarinka » Ned Feb 04, 2007 10:51 pm

Ahojte,
chcem sa s vami podeliť o po domácky vyrobený prášok na pranie. Je zaručene anti-alergénny, ušetrené peniažky sú len bonus naviac:-)

Návod na prípravu:
1 malé mydlo (ideálne je úplne najzákladnejšie, ktoré obsahuje iba glycerín a kokosový olej, resp.také čo má najmenej prídavných látok),
1 malý balíček sódy bikarbóny
voda

Vodu zohrejeme priblizne na 60 °C a vložíme do nej nastrúhané mydlo, necháme úplne rozpustiť a potom pridáme sódu (sóda sa nesmie pridávať predtým ako je mydlo úplne rozpustené, pretože by to príliš penilo). Potom už len doplníme množstvo vody na cca 5 litrov a prací prostriedok je hotový. Dávkovanie je približne 1,5 jogurtového kelímku na plnú práčku

Ešte tip: ako aviváž používam ocot, prádlo je po ňom mäkučké a ocot prospeje aj práčke samotnej.

Kto predsa len túži po voňavučkom prádle, pár kvapiek éterického oleja (ale naozaj len pár) obľúbenej vône na záver prania

oslo1
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 163
RegistrovanýCOLON Uto Jan 24, 2006 7:45 pm
BydliskoCOLON London

prasok

Poslať od oslo1 » Pon Feb 05, 2007 12:14 pm

Ty kokos, som myslela, ze zle vidim. :)
Ja si radsej kupim Persil a Ariel a hentake srandy prenecham odvazlivcom. Chcela by som vidiet tvare mojich kolegov, kebyze pridem do roboty taka naoctovana. :)

Mandarinka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14

Re: prasok

Poslať od Mandarinka » Pon Feb 05, 2007 12:18 pm

oslo1 píšeCOLONTy kokos, som myslela, ze zle vidim. :)
Ja si radsej kupim Persil a Ariel a hentake srandy prenecham odvazlivcom. Chcela by som vidiet tvare mojich kolegov, kebyze pridem do roboty taka naoctovana. :)
zabudla som uviesť, že toho octu len málinko!! :-)
ak by si mala problém s kožnými alergiami z agresívnych chemických práškov, inak by si reagovala.

Mandarinka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14

Poslať od Mandarinka » Pon Feb 05, 2007 12:21 pm

Všimla som si, že sa tu snažíte všemožne setriť (ani sa vám nečudujem) tak som chcela trocha pomôcť.. Ja si napr. za ušetrené peniaze kúpim Lancome mascaru:)

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Pon Feb 05, 2007 1:42 pm

Mandarinka píšeCOLONVšimla som si, že sa tu snažíte všemožne setriť (ani sa vám nečudujem) tak som chcela trocha pomôcť.. Ja si napr. za ušetrené peniaze kúpim Lancome mascaru:)
Vdaka za tip, ja sice pouzivam "znackove" prasky (nechcem robit reklamu :-) ale len preto, ze ich mam zadara.
A trochu ma mrzi pristup ludi, ako napr. oslo1. Podla mna je treba kazdu dobre mienenu radu ocenit a okrem toho Mandarinka sama napisala, ze usetrene peniazky su len bonus naviac, ide o to ze prasok "Domaci kutil" je anti-alergenny.
Vdaka za tip.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: prasok

Poslať od xaxa » Pon Feb 05, 2007 7:36 pm

Mandarinka píšeCOLON zabudla som uviesť, že toho octu len málinko!! :-)
Ale sodou odporucam nesetrit, hlavne ak mate tvrdu vodu, inak sa vam vyzraza povlak na tom co periete a hlavne kade-tade v pracke.

BUTTON_POST_REPLY