Preco ste sa rozhodli pre Londyn?

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Preco ste sa rozhodli pre Londyn?

Poslať od jaro » Uto Okt 12, 2004 12:13 pm

Pre vsetkych slovenskych a ceskych Londyncanov mam otazku: preco ste sa rozhodli prave pre Londyn? Preco nie Leeds, Brighton, Swansea, Upper Buckleburry,...? Je to kvoli zamestnaniu, priatelom, atmosfere, kulturnemu vyzitiu,...? Co vam dava Londyn a nikde inde v UK by ste to nenasli?

Pytam sa to preto, lebo mne sa Londyn paci ako skvele miesto pre vylet alebo navstevu, ale zivot v nom povazujem za velmi neprakticky a podstatne menej kvalitny ako v mnohych inych castiach UK. Takze som zvedavy na vase dovody a nazory.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Re: Preco ste sa rozhodli pre Londyn?

Poslať od jaro » Uto Okt 12, 2004 1:49 pm

bomo píšeCOLONJaro, nebola tu už náhodou takáto istá téma...?
Praveze nebola. Nepytam sa preco UK, ale preco Londyn. Odpovede ako peniaze, profesionalna realizacia, anglictina, atd. platia pri porovnani Slovenska s UK. Nemozes predsa povedat ze si v Londyne a nie inde v UK kvoli (napr.) anglictine... ;-)

Fakt ma to zaujima. Vrta mi to v hlave od nasho stretnutia v Londyne. Co sa vam na nom tak paci? Mne velmi vadia vsadepritomne davy ludi, tlacenica v obchodoch i na ulici, hrozna doprava, vyssia kriminalita, atd.

Ako napriklad nakupujete v supermarkete? Nakupite a potom idete s 10 igelitkami do metra? Asi nie. Nenakupujete ani v supermarketoch dalej od high streets, kedze sa tam nemate ako dostat. Auto ma len malokto z vas, kedze auto v Londyne znamena viac starosti ako radosti. To je len detail, jeden z mnohych.

Co je v Londyne take, co nie je inde v inych mestach v UK? Obchody su vsade rovnake, klziska su tiez vsade, plavarne, fitnescentra,... vsetko je i mimo Londyna.

Takze, ak uz ste sa rozhodli pre Velku Britaniu, preco ste sa usadili v Londyne a nie v inom meste v UK?

Wicanpe
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pia Sep 03, 2004 1:30 pm

Re: Preco ste sa rozhodli pre Londyn?

Poslať od Wicanpe » Uto Okt 12, 2004 2:43 pm

No ja som zila v Londyne asi pol roka a tu su moje nazory nan:
Hoci som predtym bola v Londyne niekolkokrat, vzdy to bolo ako turista, chcela som si vyskusat ozajstny zivot. Je to nieco ako ked pride dedincan do velkomesta...je to prenho uplne novy svet a je nim ocareny. Samozrejme, ze po chvili som sa vsetkeho nabazila a utiekla som naspat do svojho ospaleho mestecka. Hoci vedela by som si predstavit zit v Londyne nastalo.
jaro píšeCOLONMne velmi vadia vsadepritomne davy ludi, tlacenica v obchodoch i na ulici, hrozna doprava, vyssia kriminalita, atd.
Kupodivu veci co tu spominas, mi az tak nevadili, davy ludi boli akurat na turisticky frekventovanych miestach, tam som ako Londyncanka velmi nezakvitla. Doprava nie je horsia od tej v Bratislave. Hoci je dost pricey, s takou sietou prepojenych liniek sa dostanes pohodlne hocikde. Kriminalitu som nezazila na vlastnej kozi ziadnu, I guess I was lucky.
Ako napriklad nakupujete v supermarkete? Nakupite a potom idete s 10 igelitkami do metra? Asi nie. Nenakupujete ani v supermarketoch dalej od high streets, kedze sa tam nemate ako dostat. Auto ma len malokto z vas, kedze auto v Londyne znamena viac starosti ako radosti. To je len detail, jeden z mnohych.
Kedze som nemala auto, moje sobotnajsie nakupy vyzerali asi takto: Peso 10 minut do najblizsieho supermarketu (v mojom pripade Waitrose), odtial s plnymi taskami do cakajuceho taxika a o 3 minuty som uz stala pred domom aj s vylozenymi taskami lahsia o £5.
Podla mna vacsina Slovakov, co sa chystaju do UK, sa rozhodne pre Londyn, pretoze vnimaju Londyn asi ako Bratislavu v ramci Slovenska, cize najkozmopolitnejsie miesto s najvacsim poctom pracovnych ponuk, sidlom najuspesnejsich spolocnosti a najlepsimi moznostami uplatnenia sa.
Pripadne lebo v zivote neboli v Londyne a myslia si, ze ked tam budu byvat, budu mat vsetky pamiatky a turisticke atrakcie poruke.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Okt 12, 2004 5:56 pm

Hm...
osobne si nemyslim ze Londyn je o nieco lepsi ako ine mesto v UK. Moja polovicka tu vzdy zila a akosi sme tu aj "prispali". Par krat sme uz nad odstahovanim rozmyslali, ale este na do nebol ani cas ani dovod. Kvoli praci - odvetviach v ktorych obaja pracujeme je vhodne byt v Londyne (vyssie ohodnotenie a prospekty rozvoja) ale zase na druhej strane naklady na zivot su tu povacsine tiez vyssie. Osobne tu ale nemusim byt, a bez akehokolvek problemu by som sa odstahovala do mensieho mesta, ale momentalne na to nie je dovod.
Mne velmi vadia vsadepritomne davy ludi, tlacenica v obchodoch i na ulici, hrozna doprava, vyssia kriminalita, atd.
Davy ludi ako take mi nevadia, celkom my vyhovuju. Tlacenice v obchodoch neznasam, a tak vyuzivam triky typu - nakupuj vecer ci cez net. Doprava tu podla mna hrozna nie je (porovnavam s Talianskom) a kriminalita je kdekolvek - je to bad luck - wrong time in the wrong place.
Ako napriklad nakupujete v supermarkete?
Osobne autom, ale nemyslim ze nakupy su problem - obchody a supermarkety su predsa vsade. :-)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Okt 12, 2004 6:04 pm

Ja som v Londyne omylom, chcel som ist do Cecenska, ale lietadlo zabudli uniest, kvoli zlej synchronizacii juznej a severnej frakcie..
:-)))))
Srcko, ty uz do hladu bluznis co? Ozvi sa, nejako sa o tej pizzi dohodneme - nechcem ta mat na svedomi!

Jazvec
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 13
RegistrovanýCOLON Uto Sep 14, 2004 8:55 pm
BydliskoCOLON London-Charlton,Sladkovicovo
CONTACTCOLON

Poslať od Jazvec » Uto Okt 12, 2004 7:37 pm

Pre Londyn som sa rozhodol preto, lebo som chcel ist do anglicky hovoriacej krajiny a Londyn sa mi zdal najrealnejsie a najjednoduchsie riesenie. vzhladom na to ze vsetci znami co tu poznam su z Londyna neuvazoval som nad nicim inym. V londyne sa mi nepaci ale nejako to uz vydrzime a potom nikdy vice. Urcite by som rad zil na inom kludnejsom mieste a chodil nakupovat autom, ale toho sa tu asi nedozijem. Mozno sa nam s kamaratmi podari najst si lepsiu pracu a byvat v jednom dome.
Ak to dokazeme tak len v Londyne.

Miriam
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
RegistrovanýCOLON Pia Apr 30, 2004 5:27 pm
BydliskoCOLON St. Albans

Poslať od Miriam » Str Okt 13, 2004 12:42 pm

No ja neviem, podla mna je to podobne ako s Bratislavou - vacsina slovakov tam nezakotvila preto, lebo by sa im to zdalo ako najkrajsie mesto na svete, ale bud tam zostali po studiu, alebo jednoducho tam bolo mozne najst najlepsie uplatnenie. Ja osobne som stravila pocas vysky 4 mesiace v Bristole a bolo to skvele mesto - v pohode by som ho vymenila za Londyn. Ale tentoraz bolo najlepsie riesenie Londyn - hlavne kvoli dobrej ponuke prace ale aj kvoli ludom, ktorych tu na okoli poznam.
Ja osobne mam velke mesta rada, hlavne ked sa jedna o vecernu/vikendovu zabavu, je tu kopec skvelych restauracii, divadiel a pubov, menej uz na kazdodenny zivot. Myslim, ze som to vyriesila celkom dobre, byvanie v St Albans je skvele - mnoho ludi ho povazuje za jedno z najkrajich miest v UK - je to urcite otazka vkusu, ale v kazdom pripade je velme prijemne, historicke, vela parkov, jazierok, zelene a mili ludia. Kazdy den cez tyzden dochadzam do City za pracou, cestujem asi 50 minut door to door (dalo sa to zvladnut aj za 30-35 minut, kym Thameslink nevyhlasil polrocnu rekonstrukciu) - a myslim si, ze ani v ramci Londyna by som to velmi rychlejsie nevyriesila. No a na nakupy mam chvalabohu auto, ale asi by som to bez neho riesila castejsimi navstevami supermarketov a mensim objemom tasiek na jeden krat..:-) Tlacenice v obchodoch obchadzam, snazim sa chodit na nakupy v menej exponovanom case, s kriminalitou som sa zatial velmi chvalabohu nestretla (okrem toho ze mi kolegovia neustale kradnu moju salku a misku z erarnej skrine, dokonca raz aj moj lunch nabral nohy:-) No a doprava sa mi zda prijatelna, pomalicky som sa uz aj zorientovala, osobne som vzdy cakala na elektricku ci trolejbus v BA dlhsie ako tu na metro..:-) Celkovo sa mi Londyn nezda az take hrozne mesto - ale zase mala som stastie nevidiet tie najhorsie stvrte a miesta (teda az okrem toho miesta nasej stretavky, ktore vybral Lubo, ak sa nemylim..:-)))

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Okt 13, 2004 2:35 pm

Miriam píšeCOLONKazdy den cez tyzden dochadzam do City za pracou, cestujem asi 50 minut door to door
Toto mi zneje ako zaujimave riesenie.
Miriam píšeCOLONNo a doprava sa mi zda prijatelna
Mal som skor na mysli dopravu autom po Londyne, parkovanie a tak.
Miriam píšeCOLONale zase mala som stastie nevidiet tie najhorsie stvrte a miesta (teda az okrem toho miesta nasej stretavky, ktore vybral Lubo, ak sa nemylim..:-)))
Lubo, ber to ako vyzvu a na buduce stretnute objednaj pub niekde, kde je to fakt zle. Mne sa totiz okolie Westminster Cathedral zdalo dost posh. :)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Okt 13, 2004 3:47 pm

ale zase mala som stastie nevidiet tie najhorsie stvrte a miesta
Lubo, ber to ako vyzvu a na buduce stretnute objednaj pub niekde, kde je to fakt zle.
He-he! Asi by sme sa mali spojit s Andreou A. a nachystat Poznavaciu Turu Nebezpecnym East End-om! Bol by zaujem? Clenovia londyn.sk - dohodneme zlavu!

Oli
Member
Member
PríspevkyCOLON 57
RegistrovanýCOLON Str Júl 21, 2004 12:49 pm
BydliskoCOLON London NW2

Poslať od Oli » Str Okt 13, 2004 5:03 pm

Ja si myslim, ze do Londyna chodia ludia preto, ze je to "multicultural city".. Preto som prisla ja. Bola som mesiac v Brentwoode (male anglicke mestecko) a tam so sa citila stratena v cudzom svete.
V Londyne je sice anonymita, ale citim sa tu veru menej "stratena"...

No a samozrejme, pretoze je to velkomesto, je tu zrejme viac prace ;-)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Okt 13, 2004 5:10 pm

Oli píšeCOLONJa si myslim, ze do Londyna chodia ludia preto, ze je to "multicultural city"..
To je aj Manchester, Bradford, Leicester, Bristol,...
Oli píšeCOLONNo a samozrejme, pretoze je to velkomesto, je tu zrejme viac prace ;-)
...ale aj viac ludi, ktori si ju tam chodia hladat. A je tam vacsia nezamestnanost ako v mnohych inych castiach UK. Ale uznavam, v istych profesiach je naozaj viac pracovnych prilezitosti v Londyne.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Str Okt 13, 2004 6:59 pm

Miriam píšeCOLONCelkovo sa mi Londyn nezda az take hrozne mesto - ale zase mala som stastie nevidiet tie najhorsie stvrte a miesta (teda az okrem toho miesta nasej stretavky, ktore vybral Lubo, ak sa nemylim..:-)))
Miriam, tak teraz si dala na drzku celemu Westminsteru:) Len neviem, preco byt v takej hroznej stvrti stoji £1,000,000...

Miriam
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
RegistrovanýCOLON Pia Apr 30, 2004 5:27 pm
BydliskoCOLON St. Albans

Poslať od Miriam » Štv Okt 14, 2004 8:32 pm

Vsak sa Lubo neurazaj, joking only..:-)
Len mi vzdy pride so smiechu, ked si spomeniem ako sme v tych tmavych ulickach pri Victoria station dve fesne dzivcence v 10 cm opatkoch (nebudem menovat, Gina s Andreou by to mohli zobrat osobne..:-) a ja hladali ten pub... Kopec srandy sme si uzili a ti vyhadzovaci, u ktorych sme skusali zistit kade a kam asi tiez..:-) Dobry vecer to bol..:-)

BUTTON_POST_REPLY