Zakazuju nam hovorit po slovensky!!!

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
zboru
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Pia Apr 27, 2007 6:46 pm

Zakazuju nam hovorit po slovensky!!!

Poslať od zboru » Pia Apr 27, 2007 7:00 pm

Robime viacery slovaci v hoteli a nasi anglicky kolegovia a sefovia nam zakazuju hovorit medzi sebou po slovensky.Vysvetlovali sme im,ze sa nebavime pred zakaznikmi,ale im vadi, ze nam oni nerozumeju a davaju nam to rozkazom.Nechceme to respektovat a sme ochotni podstupit povedzme aj pravne kroky, o robotu sa nebojime!!
Ak viete co by trebalo urobit,poradte.
Mali by sme sa obratit na policiu alebo slovenske velvyslanectvo?

def
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 238
RegistrovanýCOLON Ned Aug 20, 2006 4:42 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3

...

Poslať od def » Pia Apr 27, 2007 7:12 pm

To jsem zvedavej, jak uspejete. Podle me na to ma zamestnavatel pravo, abyste se v praci bavili anglicky. Tedy ja byt zamestnavatelem, tak bych byl rad, kdybych svym zamestnancum rozumel. Ale ono jde asi i o to, jak moc se bavite slovensky - pokud je to par vet denne, tak je to asi v pohode, pokud se bavite prevazne slovensky a jen kdyz musite tak prepnete do anglictiny, tak to muze zamestnavateli vadit ...
Jinak zamesnavatel muze argumantovat tak, ze v dobe kdy pracujete, vam chce plne rozumet - a na to ma dle me pravo. Po praci si mluvte treba mongolsky :-)

zboru
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Pia Apr 27, 2007 6:46 pm

Poslať od zboru » Pia Apr 27, 2007 7:24 pm

My sa rozpravame po slovensky len medzi sebou a to z casu na cas a urcite nie pred zakaznikmi alebo pred sefmi.Je viac ako smutne ze v 21.storoci niektorim ludom nehovoria nic ZAKLADNE LUDSKE PRAVA!Chcu aby sme sa rozpravali po anglicky i medzi sebou a to vzdy!

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pia Apr 27, 2007 7:45 pm

Ak by ste chceli túto vec vyriešiť, určite kontaktujte najskôr CAB alebo solicitora. Polícia alebo slovenská ambasáda s tým nič nemá, ide predsa o vzťah zamestnávateľa a zamestnanca.
Ak sa nerozprávate po slovensky pred šéfstvom, ako na to prišli, že to robíte? Ja by som si v práci po slovensky nedovolila hovoriť v žiadnom prípade.

def
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 238
RegistrovanýCOLON Ned Aug 20, 2006 4:42 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3

Poslať od def » Pia Apr 27, 2007 10:16 pm

zboru píšeCOLONMy sa rozpravame po slovensky len medzi sebou a to z casu na cas a urcite nie pred zakaznikmi alebo pred sefmi.Je viac ako smutne ze v 21.storoci niektorim ludom nehovoria nic ZAKLADNE LUDSKE PRAVA!Chcu aby sme sa rozpravali po anglicky i medzi sebou a to vzdy!
Ja do toho moc nevidim, ale nevim o zakladnim pravu na to mluvit v praci slovensky. Krome toho, kdyz na tom vas sef tak trva, proc se tedy spolu nebavite anglicky? No, jsem zvedavej, jak dopadnete :-)
btw: uz jsem slysel o lidech, co si tu nasli praci kde mohli mluvit slovesky, ale stastny z toho nebyli - ruzny tovarny, uklidy apod.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Po slovensky

Poslať od lair » Pia Apr 27, 2007 10:27 pm

Zakladne pravcidlo slusnosti znie, ze v pritomnosti osoby, ktora nehovori nasim jazykom sa nebavime po slovensky. Veru rano, ked pridem na stavbu a idem najprv do kantiny a dvaja kolegovia, sediaci pri mne pri stole sa bavia po albansky, tak sa tvarim vselijako. A ked ma nastve moj banksman - Anglican, tak si to vtedy zlizne odo mna po slovensky, samozrejme stavnato, ale aj po madarsky, rusky a ked to nestaci, tak aj v inych jazykoch. Nerozumie nic, ale z tonu usudi, ze ho asi nechvalim...

oslo1
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 163
RegistrovanýCOLON Uto Jan 24, 2006 7:45 pm
BydliskoCOLON London

slovencina

Poslať od oslo1 » Sob Apr 28, 2007 8:11 pm

Suhlasim s Lairom, nemali by ste sa rozpravat po slovensky v spolocnosti ludi, ktori vam nerozumeju. Davate im zbytocnu paranoju a seba posuvate za hranicu unosnosti. Len som sa pousmiala nad tym, ze by ste boli to ochotni riesit aj pravnicky.
Myslim, ze najprv by ste si mali precitat pravidla slusneho spravania a az potom do toho tahat pravnikov.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Pon Apr 30, 2007 2:19 pm

tiez si myslim, ze v pracovnom case a na pracovisku by mali dodrziavat urcite pravidla. doma im nikto po slovensky zakazovat hovorit nebude. keby ano, to by bolo na pravnika. nie v praci.
btw: co mate proti praktikovaniu anglictiny aj medzi sebou? mozete sa navzajom doplnat a korigovat...

audrina_cz
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Ned Aug 21, 2005 4:21 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od audrina_cz » Sob Máj 05, 2007 6:57 pm

Suhlasim s nazorom Vasho sefa. Pracovala som spolu s kamaratkou a tiez sme sa nemohli spolu rozpravat slovensky. Dokonca aj mojmu priatelovi to vadilo, ze sedel pri nas ako LEMON, pretoze nerozumel ani slovo a urcite by to vadilo aj Vam. Staci sa len nad tym zamysliet.

stiko
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Uto Okt 17, 2006 11:31 am

Re: Zakazuju nam hovorit po slovensky!!!

Poslať od stiko » Str Máj 09, 2007 6:44 pm

zboru píšeCOLONRobime viacery slovaci v hoteli a nasi anglicky kolegovia a sefovia nam zakazuju hovorit medzi sebou po slovensky.Vysvetlovali sme im,ze sa nebavime pred zakaznikmi,ale im vadi, ze nam oni nerozumeju a davaju nam to rozkazom.Nechceme to respektovat a sme ochotni podstupit povedzme aj pravne kroky, o robotu sa nebojime!!
Ak viete co by trebalo urobit,poradte.
Mali by sme sa obratit na policiu alebo slovenske velvyslanectvo?
tak ako k tomu jedeni jednu odpoved velmi rychlo chodte tam skadial ste prisli a tam si rozpravajte ako chcete a nie sa stazovat!!! uplne ste smiesny heehehheh tak by som vas vysmial

ste vlastne normalny ???

fedjo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
RegistrovanýCOLON Uto Feb 01, 2005 3:10 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od fedjo » Str Máj 09, 2007 8:18 pm

stiko píšeCOLON tak ako k tomu jedeni jednu odpoved velmi rychlo chodte tam skadial ste prisli a tam si rozpravajte ako chcete a nie sa stazovat!!! uplne ste smiesny heehehheh tak by som vas vysmial

ste vlastne normalny ???
...stiko...je to smutne, ale tvoje nemiestne poznamky su v tomto pripade uplne namieste... ;o)

stiko
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Uto Okt 17, 2006 11:31 am

Poslať od stiko » Štv Máj 10, 2007 8:45 am

fedjo píšeCOLON
stiko píšeCOLON tak ako k tomu jedeni jednu odpoved velmi rychlo chodte tam skadial ste prisli a tam si rozpravajte ako chcete a nie sa stazovat!!! uplne ste smiesny heehehheh tak by som vas vysmial

ste vlastne normalny ???
...stiko...je to smutne, ale tvoje nemiestne poznamky su v tomto pripade uplne namieste... ;o)
hmm je nas tu viac ale iny to nedaju vediet bo neviem preco ale tak nedalo mi nezareagovat na tak naivnych a hlupych ludi

som rad ze suhlasis aj ty ;)

singleshooter
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Str Jún 13, 2007 5:24 pm
BydliskoCOLON Kosice
CONTACTCOLON

Poslať od singleshooter » Str Jún 13, 2007 5:41 pm

Podobny problem som zazil pred par rokmi v NYC. Moj sef povodom Slovak mal na pracovisku 5 portorikancov, ktori aj napriek tomu, ze hovorili plynule anglicky, tak sa neustale bavili v praci medzi sebou aj za jeho pritomnosti spanielsky. Bolo to dovtedy, kym som tam neprisiel pracovat ja. Zacal som sa so sefom bavit Slovensky a asi tak po mesiaci sa to portorikancom prestalo pacit a zacali sa akoze stazovat. Lebo nerozumeli, o com sa bavime. Sef im slusne naznacil, ze ked sa prestanu bavit spanielsky, tak mi dvaja sa nebudeme bavit Slovensky. Zrazu to pochopili a od vtedy bol pokoj na pracovisku a vsetko tak, ako to ma byt podla zakladnych noriem slusneho spravania sa.

dravecUK
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Štv Apr 19, 2007 8:42 am
BydliskoCOLON Peterborough,UK
CONTACTCOLON

Poslať od dravecUK » Str Jún 13, 2007 10:46 pm

Predstavte si,zepracujete doma v dakej fabrike a je tam kopa bulharov a rumunov.Rozumiete im samozrejme prd.Ste z toho hapy?
singleshooter píšeCOLONPodobny problem som zazil pred par rokmi v NYC. Moj sef povodom Slovak mal na pracovisku 5 portorikancov, ktori aj napriek tomu, ze hovorili plynule anglicky, tak sa neustale bavili v praci medzi sebou aj za jeho pritomnosti spanielsky. Bolo to dovtedy, kym som tam neprisiel pracovat ja. Zacal som sa so sefom bavit Slovensky a asi tak po mesiaci sa to portorikancom prestalo pacit a zacali sa akoze stazovat. Lebo nerozumeli, o com sa bavime. Sef im slusne naznacil, ze ked sa prestanu bavit spanielsky, tak mi dvaja sa nebudeme bavit Slovensky. Zrazu to pochopili a od vtedy bol pokoj na pracovisku a vsetko tak, ako to ma byt podla zakladnych noriem slusneho spravania sa.

BUTTON_POST_REPLY