Svadba v UK s non-EU national a víza pre unmarried couple

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
andrea
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Pon Aug 16, 2004 12:30 pm

Svadba v UK s non-EU national a víza pre unmarried couple

Poslať od andrea » Sob Okt 30, 2004 12:40 pm

Mam priatela s ktorym zijem uz 4 roky v Londyne.On nie je Anglican, ma studentske viza. Tie je cim dalej, tym tazsie ziskat.Ak by sme sa vzali,dostal by automaticky pravo tu pracovat viac ako 20 hodin, alebo musim pockat kym si tu ja legalne odrobim rok a ziskam rezidenciu?Ma niekto skusenost so ziadanim viz pre unmarried couple???

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Okt 30, 2004 2:08 pm

Predpokladam ze tvoj priatel nie je EEC national.
.Ak by sme sa vzali,dostal by automaticky pravo tu pracovat viac ako 20 hodin, alebo musim pockat kym si tu ja legalne odrobim rok a ziskam rezidenciu?
Po uzatvoreni manzelstva tvoj non EEC national spouse ziska take iste prava ake mas ty. Samozrejme, ty musis splnat podmienky na pobyt - teda pracovat, platit dane a nebrat ziadne benefity. Ten rok, pocas ktoreho musis byt zaregistrovana na WRS cakat nemusis, to s tym nema nic spolocne.
Podla EU zakonov mas pravo ty ako EU member state national a tvoja rodina (aj ked nie je EU member state national) tu pracovat alebo zit bez toho ze budes na obtiaz britskemu socialnemu systemu.
Ma niekto skusenost so ziadanim viz pre unmarried couple??
UK immigration rules neuznavaju common law relationship iny ako relationship snubencov.

Celkovo odporucam prestudovat imigracne pravidla tykajuce sa EEC / EU national's rights:
http://www.ind.homeoffice.gov.uk/ind/en ... onals.html
Naposledy upravil 1 dňa Gina, celkovo upravené 0

andrea
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Pon Aug 16, 2004 12:30 pm

UK immigration rules neuznavaju common law relationship iny

Poslať od andrea » Sob Okt 30, 2004 2:13 pm

Dakujem za odpoved!!! Pokial ja ale viem, existuju viza pre pary ktore nie su zosobasene, plati to napr. aj pre gay. Mam doma aj brozurku, co treba splnat pre ziskanie tychto viz, len som chcela vediet, ci ma niekto s tym skusenosti.

BUTTON_POST_REPLY