Londýnske mrakodrapy

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
bestfriend
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 109
RegistrovanýCOLON Ned Aug 08, 2004 6:35 pm
BydliskoCOLON London, Chingford Mount

Londýnske mrakodrapy

Poslať od bestfriend » Sob Nov 06, 2004 12:55 am

Pri pohledu na Londyn z Parliament Hill jsou videt dve skupiny mrakodrapu, jeden z nich ma tvar homole. Mohli byste mi nekdo poradit, co to je za ctvrti? Chtel bych se tam podivat, ale nevim jak se to tam jmenuje.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Nov 06, 2004 11:37 am

Pri pohledu na Londyn z Parliament Hill jsou videt dve skupiny mrakodrapu, jeden z nich ma tvar homole. Mohli byste mi nekdo poradit, co to je za ctvrti? Chtel bych se tam podivat, ale nevim jak se to tam jmenuje.
Hm... tak podla mna mas na mysli Canary Wharf - business a shopping centrum v oblasti Docklands. Dostanes sa tam s Jubilee Line, zastavka metra s tym istym menom - Canary Wharf.
More info:
http://www.canarywharf.co.uk/mainfrm1.asp

bestfriend
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 109
RegistrovanýCOLON Ned Aug 08, 2004 6:35 pm
BydliskoCOLON London, Chingford Mount

Re: Mrakodrapy

Poslať od bestfriend » Sob Nov 06, 2004 5:24 pm

Diky, myslel jsem skutecne ty co jsou v zahlavi www.londyn.sk, jen me to nenapadlo zminit se o tom. Vlevo od nich je videt jeste jedna skupina, ty jsou jen hranate a to budou asi ty Cannar Wharf, o kterych psala Gina. Tak se tam co nejdrive zajedu podivat.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Nov 06, 2004 6:28 pm

budova poisťovne Re Swiss
budova poisťovne Lloyds
Len tak pre spravnost udajov, Swiss Re nie je poistovna ale zaistovna. A Lloyds nie je poistovna ale poistny market, znamy aj pod nazvom The Corporation of Lloyds. (info: http://www.lloyds.com/index.asp).
:-)).

adamko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 125
RegistrovanýCOLON Str Nov 10, 2004 9:19 pm
BydliskoCOLON Londyn (Kingston)
CONTACTCOLON

Re: Mrakodrapy

Poslať od adamko » Štv Nov 11, 2004 1:18 am

sorry ze sa pytam,ale myslel som si ze uz som bol na vsetkych kopcoch v lnd :) dokonca som hladal aj nejaky pekny vyhlad z parliament hilu,ale nic som nenasiel, ako sa tam da dostat? najlepsie busom, dakujem...

taky celkom slusny vyhlad skoro z centra je z prime rose hill, blizko zoo a je tam naozaj skvele,hlavne v lete v noci :)

bomo píšeCOLON
bestfriend píšeCOLONPri pohledu na Londyn z Parliament Hill jsou videt dve skupiny mrakodrapu, jeden z nich ma tvar homole. Mohli byste mi nekdo poradit, co to je za ctvrti? Chtel bych se tam podivat, ale nevim jak se to tam jmenuje.
Pri pohľade z Parliament Hill (pozri foto) vidno dosť mrakodrapov. Tie mrakodrapy naľavo sú v City of London, vo finančnom srdci Londýna (foto z katedrály St. Pauls). Nakoniec, máme tento pohľad aj hore v záhlaví Londyn.sk.

Ten homoľovitý tvar má však budova poisťovne Re Swiss, volá sa Re Swiss Tower (foto). Má tiež prezývku Gherkin vďaka svojmu tvaru. Projektoval ju architekt sir Norman Foster. Stavala si tri roky. Nachádza sa v City na 30 St Mary Axe (oproti je hneď ohyzdná budova poisťovne Lloyds a budova poisťovne Aviva, budova Bank of England a hneď medzi nimi malý gotický kostolík.. Je to posôbovivé).

Kedysi to bola historická časť Londýna, no počas druhej svetovej vojny ju Nemci vybombardovali, takže sa tam začalo stavať hlava nehlava a aj to tak vyzerá (historická budova burzy hneď vedľa chladných kovových budov).

Swiss Re Tower má 40 poschodí a výšku 180m. Pozri si viac fotografií. Pozri si porovnanie londýnskych mrakodrapov, sú tam aj tie z Cannary Wharf, ktorý spomínala Gina.

Ak chceš v City zažiť jeho atmosféru, vyber sa tam cez týždeň v pracovnej dobe. Bude tam milíón uponáhľaných ľudí v oblekoch. Ak sa tam vyberieš večer alebo cez víkend, môže sa ti pokojne stať, že za hodinu nestretneš ani jedného človeka.

A ešte ako sa tam dostaneš: vyber sa na stanicu metra Tower Hill, Aldgate, Bank alebo Monument.

BUTTON_POST_REPLY