Stretli ste sa s podrazmi od Slovakov?

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
peterelek
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Štv Máj 06, 2004 4:35 pm

Stretli ste sa s podrazmi od Slovakov?

Poslať od peterelek » Pon Máj 17, 2004 2:39 pm

Zdravim.

Stretli ste sa vo Velkej Britanii podrazov od Slovakov resp.Cechov?
Ako tam vychadzate?Je to v pohode?

kiki
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18
RegistrovanýCOLON Str Apr 28, 2004 10:27 pm

Poslať od kiki » Pon Máj 17, 2004 5:06 pm

S podrazom uz som sa stretla a preto si teraz na slovakov zijucich tu v Londyne davam lepsi pozor. Este ze som vcas prisla na to, ze co su zac. Clovek ked nepozna ako to tu chodi a hlavne ked ma zo zaciatku problem z anglinou, tak zvykne viac doverovat nasincom. A takych vychcanych co to vedia zneuzit je tu dost. Vsetko vsak zavisi od konkretneho cloveka. Teraz ked uz nie je ziadna jazykova bariera, tak sa rada stretavam s ludmi odvselikial....

zima
Member
Member
PríspevkyCOLON 56
RegistrovanýCOLON Pon Máj 03, 2004 7:00 pm
BydliskoCOLON London [Edgware]
CONTACTCOLON

Poslať od zima » Str Jún 23, 2004 10:20 pm

tiez som spoznala takych slovenskych hajzlikov :O[ teraz su vo vysetrovacke a o niekolko dni maju sud, pomozem im k tomu, aby ich odsudili na dlho!!! hold zasluzia si to... :o[

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
RegistrovanýCOLON Str Apr 28, 2004 12:45 pm
CONTACTCOLON

ooops

Poslať od mike2star » Štv Jún 24, 2004 1:02 pm

Cau,
a co sa stalo?
Ak to teda je publikovatelne...
Mike

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Jún 24, 2004 4:56 pm

Mne Slovaci a Cesi vzdy len pomohli, ja zle skusenosti nemam. Dokonca aj jeden potencialny hajzel (narkoman) mi raz pomohol. :) Asi som mal stastie.

Lucia
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 2:48 pm
BydliskoCOLON King's Cross,London

hm

Poslať od Lucia » Pia Jún 25, 2004 4:22 pm

S priamo podrazom od krajonov, resp. v tomto pripade od Cechov v UK sme sa nestretli, ale co nas dost zarazilo, bol ich pristup k nam, doslovne islo o vysku najomneho, ktore sme my mali v dohodnutej ciastke a oni v nizsej a dovod k tomu bol, ze " nech to Slovaci " zaplatia ! Obratom sme zmenili ubytovanie. :o(

zima
Member
Member
PríspevkyCOLON 56
CONTACTCOLON

Poslať od zima » Pon Jún 28, 2004 12:38 pm

mike2star,
sorry, to nejde... teda aspon teraz nie, pokial nebol proces...

mavi
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 103
RegistrovanýCOLON Pon Sep 20, 2004 9:45 am

Poslať od mavi » Uto Apr 12, 2005 4:32 pm

Mam za sebou stvrty pracovny pobyt v zahranici a strasne blby pocit z toho, ze Slovaci si nevedia, alebo presnejsie nechcu pomahat. Zazil som fakt dost neprijemne situacie, ked si Slovaci robili naschval zle, nepomohli si, dokonca si navzajom kradli veci... Je to dost smutne, dufam, ze pocas mojho 5. pobytu v zahranici ziadnych Slovakov nestretnem.

Dadka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 143
RegistrovanýCOLON Str Okt 06, 2004 5:15 pm

Poslať od Dadka » Uto Apr 12, 2005 5:05 pm

Ja na to vsetko pozeram uz inymi ocami. Pretoze tu zijem uz dlhsi cas uz som si zvykla na nehladaj pomoc u blizkeho svojho. Budme k sebe uprimny- nie vsetci Slovaci a Cesi su rovnaky a ak si dobre pametam tak ta ludska zavist a neochota je aj doma nie len tu v Anglii. Casto ludia prichadzaju z ruzovymi predstavami a myslia si ze ak si krajan tak musis pomoct. Ale ochota pomahat zalezi od cloveka a nie od narodnosti. Ak chcete typicky priklad zacnite pozerat tie anglicke teleserialy kde sa anglicania podrazaju navzajom a este k tomu ziskaju "Oscara" za herecky vykon. Zeby sme aj my tu zacali udelovat nejake ocenenia?

Ivett
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38
RegistrovanýCOLON Pon Aug 16, 2004 1:48 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Slovaci

Poslať od Ivett » Pia Apr 15, 2005 11:30 pm

suhlasim,ze to ci ti clovek pomoze alebo ta podrazi nezavisi od narodnosti ale od cloveka samostneho ja mam negativne aj pozitivne skusenosti, ked na jednej strane sa mi obratili chrbtom kamarati ktory ziju v UK a na druhej strane ako strasne mi pomohli ludia z tohto fora a stale na tejto diskusnom fore pomahaju. DAKUJEM ivett

mavi
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 103
RegistrovanýCOLON Pon Sep 20, 2004 9:45 am

Poslať od mavi » Sob Apr 16, 2005 2:17 pm

Dadka píšeCOLON Casto ludia prichadzaju z ruzovymi predstavami a myslia si ze ak si krajan tak musis pomoct.
Ano, takto by to predsa malo byt. Ked mozem, tak pomozem, ak tu pomoc potrebuje moj krajan, tak budem este o to ochotnejsi mu pomoct.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Ned Apr 17, 2005 10:56 am

mavi píšeCOLONKed mozem, tak pomozem, ak tu pomoc potrebuje moj krajan, tak budem este o to ochotnejsi mu pomoct.
Myslim ze Dadka skor myslela na taky typ ludi, ktori dojdu do UK absolutne nepripraveni, podla moznosti bez penazi a bez znalosti jazyka a potom sa ti zavesia na krk a pozaduju od teba pomoc - ved sme krajania, ze? Takych je najlepsie nakopat do zadku a poslat domov do rodnej viesky. :(

toxi
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Pia Okt 22, 2004 6:32 pm
BydliskoCOLON Redbridge

PODRAZY OD KRAJANOV

Poslať od toxi » Ned Apr 17, 2005 2:03 pm

Ano stretol som sa s krajanmi a ešte k tomu boli z BA ako ja.Zo začiatku ked som prišiel do Londýna 2 týždne som hľadal job ked som narazil na 2 krajanov ktorí mi sľubili prácu v Bristole a ja som im nalatel tak že som zostal prakticky bez peňazí,odvtedy nikomu neverím a hlavne nie ľudom z vých.Europy.Verte či neverte po tej to zlej skúsenosti mi pomohli ľudia celkom ńeznámi z Indie-pandžábci,keby mi nedali prácu tak zdochnem od hladu.
Takže takí sme my !

sisuleinka22
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
RegistrovanýCOLON Štv Nov 04, 2004 8:44 pm

Poslať od sisuleinka22 » Sob Apr 23, 2005 1:52 pm

Inak neviete nieco viac o Slovakoch co okradaju slovenky,teda vylakaju od nich peniaze- v tom lepsom pripade... vacsinou v Londyne ale aj mimo?

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Apr 23, 2005 2:02 pm

Inak neviete nieco viac o Slovakoch co okradaju slovenky,teda vylakaju od nich peniaze- v tom lepsom pripade... vacsinou v Londyne ale aj mimo?
Poznam dievcinu ktorej sa to stalo. Prisla o par tisic libier. Doteraz za to plati. Nechcem sa ale velmi rozpisovat, je to konfidencna informacia. Chalana nahlasila na policiu, nenasli ho, co je logicke, je lahke sa tu stratit v systeme. Urcite dalej okrada slabe a najivne zeny. Ak sa daju, tak im treba.

sisuleinka22
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46

Poslať od sisuleinka22 » Ned Apr 24, 2005 1:07 pm

Gina píšeCOLON
Poznam dievcinu ktorej sa to stalo. Prisla o par tisic libier. Doteraz za to plati. Nechcem sa ale velmi rozpisovat, je to konfidencna informacia. Chalana nahlasila na policiu, nenasli ho, co je logicke, je lahke sa tu stratit v systeme. Urcite dalej okrada slabe a najivne zeny. Ak sa daju, tak im treba.
Inak nebolo by na skodu hodit sem ich opis :o) pre vystrahu ak sa niekto s nimi stretol!

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Apr 25, 2005 9:46 pm

Inak nebolo by na skodu hodit sem ich opis :o) pre vystrahu ak sa niekto s nimi stretol!
Pre klarifikaciu, bol to jeden chudak, ona nestretla viacerych, ale to neznamena ze "nepracuju" v skupine. Vyvazal sa na striebornom BMW ("pekne & nove" - nevedela to viac specifikovat)a to ju na nom zaujalo. Slubil ze peniaze ktore mu da "investuje pre ich spolocnu buducnost". Opis neviem - nemyslim ze to je dolezite. Ak je zena hlupa, da sa nachytat, a to je jedno ci od Slovaka alebo Mexicana. Je len smutne ze chalaniska v zahranici nevedia co od blbosti skor. Znova, keby nezili hlupe zenske, tiez by sa im to nestalo. Doveruj ale preveruj a hlavne neinvestuj do spolocnej buducnosti s niekym s kym nemas aspon rocnu minulost a nevies ako sa vola - ale to si myslim ze nas ucili mamicky na krasnom rodnom Slovensku.

sisuleinka22
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46

Poslať od sisuleinka22 » Uto Apr 26, 2005 1:10 pm

Gina píšeCOLON
Pre klarifikaciu, bol to jeden chudak, ona nestretla viacerych, ale to neznamena ze "nepracuju" v skupine. Vyvazal sa na striebornom BMW ("pekne & nove" - nevedela to viac specifikovat)a to ju na nom zaujalo. Slubil ze peniaze ktore mu da "investuje pre ich spolocnu buducnost". Opis neviem - nemyslim ze to je dolezite. Ak je zena hlupa, da sa nachytat, a to je jedno ci od Slovaka alebo Mexicana. Je len smutne ze chalaniska v zahranici nevedia co od blbosti skor. Znova, keby nezili hlupe zenske, tiez by sa im to nestalo. Doveruj ale preveruj a hlavne neinvestuj do spolocnej buducnosti s niekym s kym nemas aspon rocnu minulost a nevies ako sa vola - ale to si myslim ze nas ucili mamicky na krasnom rodnom Slovensku.
Mas uplnu pravdu..Ginka ale nie je to zle aby ludia vedeli uz len to ked sa stretnu s niekym iba tak zo srandy cez chat aby vedeli s kym maju do cinenia..aby ich chsichty boli "kazdemu" zname...
Hoci ja som s jednym s nich mala stastie sa stretnut a bola som v dudzi...nachytat som sa nedala..kedze nie som az "taka" hlupa ze naletim niekomu na fotenie v spodnom pradle :o) Hm ale chvalil sa s hrbov libier ktoru mal momentalne pri sebe..ubohe a plytke...co uz. Inak bol to cigan.

zima
Member
Member
PríspevkyCOLON 56
CONTACTCOLON

Poslať od zima » Pia Máj 06, 2005 5:23 pm

Gina
Ak sa daju, tak im treba
trochu hlupa veta nemyslis? Ja som sa dala a veru nebolo mi to treba!

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Máj 06, 2005 6:22 pm

trochu hlupa veta nemyslis? Ja som sa dala a veru nebolo mi to treba!
No moje slovenske vety su hlupejsie a hlupejsie :-(.
Sorry Zimka, ak si sa dala nachytat, tvoja hlupost. Nebolo ti to treba, komu by aj, ale v konecnem dosledku, tak ti treba :-). Prepac, nemyslim to osobne!! Dufam ze si sa ale poucila na vlastnej chybe a verim ze si v buducnosti das pozor.

Btw, ako dopadol ten sudny proces o ktorom si hore pisala? Zvedavost mi neda, aj ked mam predstavu... :-(

bestfriend
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 109
RegistrovanýCOLON Ned Aug 08, 2004 6:35 pm
BydliskoCOLON London, Chingford Mount

Poslať od bestfriend » Sob Máj 07, 2005 6:43 pm

Naprostá většina slovenských a českých krajanů jsou velice přátelští a milí lidé, mnozí (hlavně z tohoto diskuzního fóra) pro mě hodně udělali. Určitě musím jmenovat Ginu, Andreu.a, Katarínu, Miriam, Michaela, Jara a samozřejmě Boma. Speciální pozdrav Sašovi a Zolimu.

A o chování některých našinců v Londýně se asi nedá mluvit jinak než převážně nevážně. Například vám na inzerát přijde zájemce o ubytování, po třech minutách se prozradí že je falešný, tak s ním už nějak tu hodinku nesmyslného tlachání o ničem vydržíte. Jednoho ještě uhlídáte, být jich víc a rozlézt se vám po bytě, tak si zaslouží při odchodu osobní prohlídku. No ten můj snad nic neukradl, o ničem zatím nevím. Že by tipař?

Tak si říkám, jaká povaha má potřebu chodit ve svém volném čase lidem domů hrát zdarma divadýlko a ještě na to utrácet za telefon a cestovné? Jestli chtěl jen tak zaskočit na pokec, není problém. Stačí se domluvit. Nebo ještě lépe, může přece přijít na sraz Londyn.sk, výborně se pobaví a pozná osobně známé z diskuzního fóra.

bestfriend
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 109
RegistrovanýCOLON Ned Aug 08, 2004 6:35 pm
BydliskoCOLON London, Chingford Mount

Poslať od bestfriend » Sob Máj 07, 2005 11:04 pm

A na to hlavní jsem zapomněl, sorry: nikomu z nich samozřejmě nechybí smysl pro legrajdo :-)

zima
Member
Member
PríspevkyCOLON 56
CONTACTCOLON

Poslať od zima » Pon Máj 09, 2005 12:01 am

Gina, ale ano mas pravdu, asi mi to bolo treba :o] [ako kazdej trubke]. Zmraceneho smejka pouzivat nemusis, dopadlo to celkom fajn, teda v moj prospech fajn, nie vsak pre nich. Neviem co mas v predstave, ale osobne to tu rozoberat nebudem.

Ci si da clovek v buducnosti pozor, no dufam, ze v mojom pripade uz konecne ano, ja som vsak taka blba trubka, ze si tym nie som az taka ista :o]

BUTTON_POST_REPLY