Drobne mince

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Lucia
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 2:48 pm
BydliskoCOLON King's Cross,London

Drobne mince

Poslať od Lucia » Str Feb 02, 2005 6:43 pm

Ako riesite obrovske mnozstvo drobnych minci v penazenke ? Ja mam zvacsa penazenku taku tazku, ze by som mala dostat zbrojny preukaz na kabelku ;o) Doma hadzeme tie medene mince do sporkasky, ale co s tymi ostatnymi ?

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Feb 02, 2005 7:49 pm

Ako riesite obrovske mnozstvo drobnych minci v penazenke ? Ja mam zvacsa penazenku taku tazku, ze by som mala dostat zbrojny preukaz na kabelku ;o) Doma hadzeme tie medene mince do sporkasky, ale co s tymi ostatnymi ?
Kupit velku penazenku a k nej velku kabelku a vaha aj mnozstvo minci sa hned strati! :-).
Ale vazne - zvykla som si na UK mince tak, ze si to uz ani neuvedomujem. A platim drobnymi pri kazdej moznej prilezitosti a tak ich mnozstvo limitujem.

kamaratka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Uto Okt 12, 2004 12:30 pm
BydliskoCOLON greater london, croydon
CONTACTCOLON

Poslať od kamaratka » Str Feb 02, 2005 9:27 pm

velmi efektne je pouzivat self check-out, napr. v sainsbury's funguju - tam zvycajne nahadzem vsetky tie "drobnosti" taziace moju penazenku, pripadne v McDonald's atd. vzdy to 1p, ktore mi vydavaju hodim do prichystanej krabicky - to aspon viem, ze robim dobry skutok (teda aspon to tam vzdy pisu, ze je to na nejaky konkretny charitativny ucel).

Miriam
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
RegistrovanýCOLON Pia Apr 30, 2004 5:27 pm
BydliskoCOLON St. Albans

Poslať od Miriam » Štv Feb 03, 2005 2:03 pm

Neviem presne, ci to bolo v byvalom Safeway, alebo v Sainsbury's, ale mali tam taku masinku, ze ked si mal vela drobnych, vsetko si tam mohol nahadzat a vymenilo ti ich za papierove peniaze. Samozrejme si to odratalo nejakych 5% za zmenu, ale ked mal clovek plny sacok drobnych, tak sa to celkom oplatilo...

Dali
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Str Mar 09, 2005 4:50 am
BydliskoCOLON Swindon, Wiltshire
CONTACTCOLON

Poslať od Dali » Ned Mar 20, 2005 2:58 am

Myslim ze jsem videl podobnou masinku v Somerfieldu..Jojo videl...

katkak
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 17
RegistrovanýCOLON Pia Feb 04, 2005 10:17 pm

Poslať od katkak » Ned Mar 27, 2005 1:25 pm

no ja jsem spis resila velke tezke jednolibrove mince, nevesly se mi do penezenky. zacla jsem si je davat doma stranou, az jsem jich mela plnou skatulku. pak jsem si je vsechny z rubu prohlizela a prisla jsem na to, ze /snad si to jeste dobre pamatuju, je to ctyri roky zpatky/ maji deset ruznych obrazku na rubu, kazdy rok se razi dva, takze za pet let se vsechny vystridaji.

BUTTON_POST_REPLY