Práca pre príbuzných a kamarátov

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Práca pre príbuzných a kamarátov

Poslať od jaro » Str Feb 23, 2005 7:07 pm

V poslednom čase sa mi začali ozývať blízki i vzdialení príbuzní (aj takí, ktorých som v živote nestretol) a dobrí no i dávni kamaráti so žiadosťou, aby som im "vybavil prácu v Anglicku, keď už som tam". Chcú brigádu pre seba a svojích kamarátov (študenti), prácu vo fabrike, na farme... Väčšinou nevedia dobre po anglicky.

Ja neviem vybaviť prácu nikomu, nepôjdem do fabrík či supermarketov za nich na pohovory.... ani ich nemám kde ubytovať, ozvali sa zatiaľ siedmi, máme však len 1-bedroom byt....

Ak im poviem, že pre nich neviem nič vybaviť, budem v ich očiach namyslený škrob, čo zabudol odkiaľ pochádza. :(

Určite ste sa s tým stretli aj vy, ktorí ste tu dlhšie. Ako postupujete? Viete iným nájsť prácu? Ako?
Naposledy upravil 3 dňa jaro, celkovo upravené 0

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Re: praca pre pribuznych a kamaratov

Poslať od monika » Str Feb 23, 2005 7:30 pm

jaro píšeCOLONViete iným nájsť prácu? Ako?
V prípade, že ten známy je vyučený stavbár, našla som celkom zaujimavú stránku pracujvanglii.cz.
Citujem "pracovní agentura PracujvAnglii.cz se sídlem v Londýně. Jejím cílem je nejenom nalezení pro Vás co nejlepší práce, ale také pomoci Vám se zorientovat a zvyknout si v novém životním prostředí včetně zajištění vhodného ubytování. Zatímco ostatní agentury se s Vámi rozloučí slovy "Štastnou cestu...", my Vás naopak osobně přivítáme slovy "Vítejte v Británii, jaká byla cesta. ....Naše služby jsou pro Vás zcela ZDARMA. Tak proč za to platit ! ...."

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Re: praca pre pribuznych a kamaratov

Poslať od monika » Str Feb 23, 2005 8:11 pm

bomo píšeCOLONTejto stránke by som rozhodne neveril.

:-(((

Ospravedlňujem sa, tieto podstatné detaily som si na prvý pohľad nevšimla.
To, čo ponúkajú je totižto v podstate totožné s tým, čo bežné agentúry v Londýne. Samozrejme plus ponúkajú servisné služby s príchodom, ktoré nie sú bežné, ale ani nákladné.

andrea a.
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 87
RegistrovanýCOLON Sob Aug 21, 2004 6:12 pm
BydliskoCOLON Essex, innit?

Viete inym najst pracu?

Poslať od andrea a. » Str Feb 23, 2005 10:21 pm

Dzarko, dobre, ze si o tomto zacal. Dufam, ze to pomoze tym, co su este doma a aj tym, co su uz tu.

Je to fakt tazke. Ti doma si myslia, ze ako sa my tu mame super, a ze sme zabezpeceni, a ze nemame nic ine na praci, len druhym hladat pracu, a chodit za nich na interview ;o)

Alebo si myslia, ze my tu mame nejake uzasne znamosti, a praca sa da najst len tak, zo dna na den...i ked aj to sa stava, ale malo.

A ti, co su uz v Londyne/UK, vacsinou NAOZAJ nedokazu pomoct, aj ked strasne, strasne chcu....a potom maju hrozitansky pocit viny, ze tych doma sklamali...

Naozaj neprijemna situacia. Sama som na to este nenasla odpoved.

Totiz, ak sa aj rozhodnem tento problem ignorovat, aj tak budem mat pocit viny.... a tak stale dokola.

Jedna moja kamaratka ma s tymto momentalne problemy, lebo jej brat sem chce prist, ona povedala, ze pomoct nemoze, a cela rodina ju teraz za to nenavidi a ohovara. Ide o to, ze v minulosti sa jej podarilo pomoct jej bratrancovi, ktory ju teraz vyuziva pri kazdej prilezitosti...druheho takeho by proste ani nervovo ani financne nezvladla.

Ale to je tazko pochopit, kym je clovek este na Slovensku. Oni to pochopia az ked to zaziju na vlastnej kozi.

Takze asi na to odpoved neexistuje. Kto moze, pomoze. Kto nie, nie.

Zialbohu, je to viac nie, nez ano.

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
RegistrovanýCOLON Ned Jún 20, 2004 2:09 pm
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Štv Feb 24, 2005 3:34 am

ano, ano... ten problem urcite maju vsetci co su tu uz nejaku tu dobu a uchytili sa. Je to aj preto, ze na Slovensku (na vychode zvlast) nie je dostatok prace a platy su ubohe. Na druhej strane Slovaci su rodinkarsky zalozeni, takze vsetko sa vybavuje, hlada a pomaha cez ujkov, tetky, bratrancov z druheho kolena....
Verim, ze kazdy ma v rodine nejakeho doktora (aspon veterinara) , pravnika, stolara, elektrikara, vyssieho uradnika na ktorych sa cela rodina obracia ked treba pomoct.... No akokolvek dobre rodiny spolu vychadzaju vzdy sa najde dovod na "tazke srdcia", lebo stryko murar neprisiel pomoct na stavbu a teraz chce od nas aby jeho dceru zobrali na gymnazium... :)
Momentalne sa tolko na Slovensku nemuruje a nechodi na prijimacky na skoly, v porovni s hladanim prace. Job hunting (rozumej utekanie za pracou) je teraz novy fenomen na Slovensku a vsetci co maju zdrave ruky a nohy a su nezamestani tomu podlahli/hnu. Takze ti co vedia pomoct su v rodine ceneni ako zlato (o rok sa na to uz zabudne)

Ja taktiez odporucam tuto stranku ako "Must see" a potom rozne ine rady, ale tiez som viac-menej useless :(

Jaro, hlavu hore, nie si sam s tym problemom :)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Feb 24, 2005 10:57 am

Hej tak veru.... keby som mala libru za kazdeho "znameho" co sa ma pyta / -al na pomoc ohladom zabezpecenia prace, uz davno vylihujeme na sukromnej jachte niekde v tropickom pasme.
Ako to riesim? Jednoducho poviem ze namam kontakty ani cas a odporucim tuto stranku. Viem ze bliznym sa ma pomahat a dobre skutky hreju pri srdci, ale nasinci si jednoducho niekedy neuvedomuju ze to tu funguje inac. Presne ako ktosi napisal, na interview za nikoho ist nemozem a cas na obehavanie malych restauracii tiez nemam. Podla mna najst vhodnu pracu je ta najtazsia cast integrovania sa do cudzej spolocnosti a vyzaduje si celeho cloveka. Tym ktory maju chut prist do UK odporucam nech pridu, pomozem s informaciou a dobrou radou ale tam to u mna konci. Ved dobre rady su nad zlato!

Ivett
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38
RegistrovanýCOLON Pon Aug 16, 2004 1:48 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

praca v UK

Poslať od Ivett » Štv Feb 24, 2005 1:15 pm

ja som prisla pred 2dnami do Edinburghu a robim aupair chcem si nieco najst neskor ine a mala som tu najlepsiu kamosku a ta mi povedala ze inaksiu pracu ako aupair mi nenajde ja som to pochopila......ale niektori ludia na Slovensku to nevedia pochopit.....ked som sa chystala do UK volali mi kamarati ktorych som nepocula par rokov ze im mam zohnat pracu v UK ja som im rovno povedala ze tak sa to neda a nech si myslia co chcu tu neide o to kto je koho kamarat ale o to ze ked je niekto na Slovensku tak neviem ako si chce najst pracu v Anglicku okrem aupair to sa da aj zo Slovenska
Kludne sa na mna mozu hnevat vsetci znami ale ked sa neda tak sa neda...chcem najst nieco aj pre priatela ktory je na Slovensku tak dufam,ze sa mi to podari ale pre nikoho ineho nehladam robotu nemam na to cas....pa pa ivett

Blanch
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Pon Jan 31, 2005 6:27 pm
BydliskoCOLON Northants

Poslať od Blanch » Štv Feb 24, 2005 5:19 pm

Heej,ale nas je.Ten isty problem mam aj ja.prisiel za mnou brat a co sa mi podarilo mu najst bolo ubytovanie.dva tyzdne som s nim chodila hladat pracu,ale nedalo sa to stihat hlavne casovo a ja som tiez musela zarabat a este som chcela najst pracu úpre priatela a ani som nevedela kolko kamaratov odrazu mam(pretoze sme nakomiec pre bacha pracu nasli-po dvoch mesiacoch.)tak si vsetci mysleli ake je to tu super jednoduche.postupne ma prestali kontaktovat len teraz neviem,ci preto,ze sa im tak zacalo darit na Slov.alebo su na mna nastvani,ked som pre brata a priatela urobila "tak vela"a na ostatnych kaslem...

Miroslav10
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 28
RegistrovanýCOLON Pia Jún 18, 2004 11:29 am
BydliskoCOLON Brighton

nooo

Poslať od Miroslav10 » Str Apr 19, 2006 12:41 pm

tak nejak je to u mna pomohol som viacerim ludom a teraz ma vsade ohovaraju...
pomoz susedovi osere ti plot s prepacenim.
momentalne mam ten isty problem mam tu ludi ktorim sme dopomohli s ubytovanim u nas v baraku a teraz sa ich nemozem zbavit a nemozem ich dostat z baraku pomozte ak viete som tu uz dva roky a nemienim odist.......haaaaaaaaaalp

BUTTON_POST_REPLY