Balík z Anglicka na Slovensko a naopak

Pošta z Anglicka na Slovensko a naopak. Balíky, listy, peniaze...

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
TTibor
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Sob Máj 22, 2004 12:39 pm

Balík z Anglicka na Slovensko a naopak

Poslať od TTibor » Pon Máj 24, 2004 7:33 am

Mna by zaujimalo, co stoji zaslanie balika z Londyna na Slovensko a naopak z Slovenska do Londyna a akym sposobom ho zasielat je najvyhodnejsie.
TTibor

Miriam
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
RegistrovanýCOLON Pia Apr 30, 2004 5:27 pm
BydliskoCOLON St. Albans

skusenost

Poslať od Miriam » Pia Jún 25, 2004 12:41 pm

Ja pridavam svoju skusenost - minuly tyzden skom skusila otestovat SP a v utorok som posielala balik z SK na UK. Vyplnila som len postovu sprievodku pre medzinarodne zasielane v ramci EU a aj ked pani na poste (lokalna posta v BA, nie hlavna) mala trocha problemy vysomarit sa zo sadzieb (mali poriadne hrubu knihu s asi desiatimi roznymi dalsimi prepoctami), nakoniec prisla so sumou okolo 750 Sk za 5,5 kg balik. Pytala sa ma, ci chcem priplatok za prvu triedu, lebo druhou triedou to pojde 10 az 14 dni. Nechcela som. Balik mi pricestoval presne o 8 dni (Postar zvonil o 7 am, vraj je to tu bezne!) Takze je to na zvazenie, sluzba to vyzera byt celkom spolahliva, ale zase nie je to prave najlacnejsie.

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
RegistrovanýCOLON Str Apr 28, 2004 12:45 pm
CONTACTCOLON

ok, moja skusenost

Poslať od mike2star » Pia Jún 25, 2004 5:43 pm

Cau,
ked uz sme to rozbehli na baze skusenosti...
Ja som niekedy tento tyzden dostal balik z CR, konkretne praha.
Odoslany 11.6., dorazil 22.6., vazil 13.6kg a postovne bolo 1055 CZK.
Bola to obycajna zasielka, bez ziadnej priority. Pri nedoruceni, vratit odosielatelovi.

Cafko,
Mike

MartinaP
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pia Máj 21, 2004 3:35 pm
BydliskoCOLON Kingston-upon-Thames
CONTACTCOLON

balik

Poslať od MartinaP » Sob Jún 26, 2004 11:08 pm

Pridavam svoju skusenost, otec mi poslal bike z Bratislavy do Londona, 16.5 kg, 1800 Sk prva trieda aj s poistenim(na 25tis) ak by sa 'stratil' po ceste. Balik (bike musel byt v skatuli) prisiel o tyzden, uplne v pohode.
Postar bol sympatak tiez ;)
Okrem toho je dalsia moznost poslielat baliky letecky z letiska cez cargo spolocnost, treba si to aj vyzdvihnut na letisku, ale pride to za den a stoji to utesenich 6-7tis Sk(quota na moj bajk)

m.

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
RegistrovanýCOLON Ned Jún 20, 2004 2:09 pm
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Ned Jún 27, 2004 8:30 pm

Ja som posielal maly balicek (A4 obalka) 900g z UK na Slovensko za £4.98

Martina,

1800SK= £30
Novy horsky bicykel si tu mozes kupit uz od £70 v Decathlone (taky smejd, ale ma vsetko co treba), pripadne inde. A cez Ebay aj lacnejsie :)

MartinaP
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pia Máj 21, 2004 3:35 pm
BydliskoCOLON Kingston-upon-Thames
CONTACTCOLON

postovne

Poslať od MartinaP » Ned Jún 27, 2004 9:10 pm

Hej,
zvazovala som kupu aj noveho, ale ked ten moj bicykel na Slovensku mi prirastol nejako k srdcu, poznam ho, doma bol nevyuzity a hlavne v UK by ma ten isty (aj ojazdeny) stal aspon 200-300 libier, takze to postovne bolo stale lacnejsia option.

Druha vec je, ci taky dobry bike v UK potrebujem a vyuzijem, tolko hor a kopcov, ze si navyberat neviem.... :wink:

martina

slana
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Štv Máj 20, 2004 2:34 pm
BydliskoCOLON Kriva/ BA

Poslať od slana » Štv Dec 23, 2004 5:39 pm

cauko, mne mamina asi pred tyzdnom posielala dwa kartony cigariet a skripta, celkowa waha 5.8 kg za 815 sk, mastne ale prislo bez problemow za 8 dni do guildfordu, takze ziadny problem, treba len cakat :}

Mireeec
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38
RegistrovanýCOLON Pia Jún 04, 2004 3:14 pm
BydliskoCOLON Clapton

Poslať od Mireeec » Ned Jan 09, 2005 5:20 pm

Moja skusenost zo slovenskou postou? Za take velke peniaze take mizerne sluzby.Mamina ako aj moja buduca svokra(ak ju dovtedy neotravim)Posielali balik cca 5 kg.Na poste im ochotne tetky vsevedky poradili ze je to nekrestanske vyhadzovanie penazi za poistenie a ze balik i tak dojde.Dosiel ale jeden z 24 dnovym a druhy z 28 dnovym meskanim alebo to mozem nazyvat predstih?To uz nehovorim o tom ze sa v nom skoro vsetko zelenalo a to este nebola jar a na poste mi ho nasli podla vone a postak mi ho skoro podaval v gumennych rukaviciach,ale i tak sme boli stastny zelene sa moze obrezat pach sa zakryje octom namocene knihy sa ususia na radiatore. VIVAT SLOVAKIA I tak neviete s coho PRIBERIETE?A nejake to Bifidus Acidum nezaskodi.PS:Ginusku caka tu na Teba treska sice je kapanek modrozelena ale pocul som ze si farboslepa a mas nadchu (takze to bohatstvo neucitis).PS:AnreaA Na teba tu caka studenska pecat nezlakni sa obalu premoceneho kyslou kapustou ono to len tak vyzera a smrdi,ono to je naozaj cokolada z novou recepturou.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Jan 10, 2005 2:52 pm

PS:Ginusku caka tu na Teba treska sice je kapanek modrozelena ale pocul som ze si farboslepa a mas nadchu (takze to bohatstvo neucitis).
Nadcha uz trochu ustupuje tak radsej do nej pridaj par kvapiek mojho oblubeneho J'adore od Dioru.
Na farbe nezalezi, ak nebudem chciet ja, prichystam Searcherovi chutnucku treskovu bagetu - a ver ze on zje vsetko!

Dadka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 143
RegistrovanýCOLON Str Okt 06, 2004 5:15 pm

Poslať od Dadka » Pon Jan 10, 2005 6:20 pm

Gina: ver mi ze v tomto pripade by Ti nepomohla ani dost vyrazna aroma od Jean Paul Galtier a nezjedol by to ani Searcher lebo dokonca i moj pes nad tym ohrnal nos. Takze som razne dupla nohou a Sorry ale Tvoj darcek putoval do popelnice velmi ale velmi daleko od nasho domu. A este rada pre kazdeho - posielate balik tak jednoznacne len s poistenim. Nechcete zazit take rozcarovanie ako Mireec a jeho len tak nieco nezlozi do kolien.

Miriam
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
RegistrovanýCOLON Pia Apr 30, 2004 5:27 pm
BydliskoCOLON St. Albans

Poslať od Miriam » Pon Jan 10, 2005 6:23 pm

Nieco musi byt zakliate ohladom tej Gininej tresky - ked som jej ju naposledy kupila ja, zostala si pekne lezat v chladnicke na Slovensku - a to len preto, ze som ju chcela chladit do poslednej minuty do odletu!
Gina, co takto zmenit jedalnicek?:-)

dominikinike
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Štv Apr 22, 2010 7:53 am

Re: Balík z Anglicka na Slovensko a naopak

Poslať od dominikinike » Štv Apr 22, 2010 8:15 am

Ahojte vsetci,

Preco neskusite balikovu sluzbu VAN-2-3 ?????

Prepravuju zasielky, baliky, motocykle, nabytok a vlastne vsetko mozne. Maju najlepsie ceny a su najrychlejsi. Ja som ich vyuzil uz snad 20 krat a stale to mam max do 4dni na Slovensku. Dokonca ked si necham posielat nieco zo Slovenska do Londyna tak to tu mam hned druhy den alebo max 2-3dni.
A vsetky zasielky su poistene zdarma, takze nie je sa coho obavat.
Vrelo Vam doporucujem ich sluzby. Minimalna cena do Londyna je sice 25GBP ale balik v tejto cene moze mat az 17kg. Potom pri celkovej hmotnosti do 100kg uctuju 1,50GBP/kg. Stoji to aj tak za spolahlive a profesionalne sluzby!
ich stranka je www.van23.com

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Štv Apr 22, 2010 2:43 pm

nekecaj, ty tie baliky posielas minimalne kazdy mesiac ze ano :] a ak ta zaujima preco neskusime van23 tak prave preto ze sa nas tu snazis osalit a nerobis si reklamu cestnym sposobom...

maggie
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Pia Apr 30, 2010 1:27 pm

Poslať od maggie » Pia Apr 30, 2010 1:42 pm

Já jsem využila firmu FKM Transport, mohu jen doporučit, rychlost, kvalita, a cena je přijatelná. Nakupuji přes ebay a nechávám si zasílat moje balíky na jejich centrálu. Jednou za 14 dní mi je přivezou. Dá se s něma bavit i o nějaké slevě. Kolegyně přes ně nakupuje i do svojeho eshopu. Mohu jen doporučit. Jejich odkaz je www.fkmtransport.com tam najdete vše ohledně přepravy z UK

prepravaETS
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Pon Nov 01, 2010 4:33 pm

Poslať od prepravaETS » Uto Nov 09, 2010 9:38 am

TTibor píšeCOLONMna by zaujimalo, co stoji zaslanie balika z Londyna na Slovensko a naopak z Slovenska do Londyna a akym sposobom ho zasielat je najvyhodnejsie.
TTibor
najvyhodnejsie je zasielat baliky z Anglicka na Slovensko a opacne cez spolocnost ETS-elite trans spedition,s.r.o

daj si www.prepravaets.sk su tam ceny terminy prepravy,su lacny a hlavne spolahlivy

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Nov 09, 2010 11:16 am

prepravaETS píšeCOLONnajvyhodnejsie je zasielat baliky z Anglicka na Slovensko a opacne cez spolocnost ETS-elite trans spedition,s.r.o

daj si http://www.prepravaets.sk su tam ceny terminy prepravy,su lacny a hlavne spolahlivy
Pacia sa mi ako nestranne a objektivne radite. ;-)

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Uto Nov 09, 2010 4:10 pm

nejlepsi je pouzit google, zadat tam prislusne slova (nebudu rikat ktera aby to nevypadalo ze doporucuji firmu ktera by byla prvni).
Pak si prohlidnout ceniky a podminky u nekolika firem a sam se rozhodnout.
V uvahu brat to ze ta nejlevnejsi nemusi zrovna znamenat i spolehliva, takze je nekdy lepsi si zaplatit o par penci za kilo vice a mit moznost sledovani zakazky, pojisteni a podobne.
Firem je vice takze si vybere kazdy, ten kdo chce absolutne nejlevnejsi, ale nevadi mu ze mu nektery balicek nemusi dojit :-) a i ten ktery chce aby mu to domu prepravili do druheho dne za plno penez :-)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Nov 09, 2010 6:15 pm

krtek píšeCOLONnejlepsi je pouzit google, zadat tam prislusne slova (nebudu rikat ktera aby to nevypadalo ze doporucuji firmu ktera by byla prvni).
Nie je nic zle na tom ak odporucis firmu s ktorou mas dobru skusenost, prave naopak... teda pokial nie si majitel ci zamestnanec tej firmy. ;-)

prepravaETS
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od prepravaETS » Str Nov 17, 2010 12:17 am

Co sa tyka posielania balikov z Anglicka na Slovensko,alebo opacne najrychlejsi servis a cenovu najvyhodnejsiu dostupnost mame my Preprava ETS

Po celej UK nam jazdi spolu 5 aut s toho od dodavky po 22tonovy tahac,nemame problem zobrat akykolvek objem a nasledne ho rozviest po Slovensku.

Je pravdou ze sme nezacinali v Anglicku iba posledne dva roky,zacinali sme v USA kde vozievame batozinu doteraz.

Ak mate zaujem o nase sluzby kliknite si na www.prepravaets.sk a pridajte sa k dufam spokojnym zakaznikom

www.prepravaets.sk

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Str Nov 17, 2010 12:59 pm

Preprava ETS:

no kdyz porovnam vas cenik, tak vicemene asi nenajdu zadnou jinou "ceskoslovenskou" spolecnost ktera by byla drazsi nez vy takze nasledujici vetu bych bral ciste jako reklamni kecy
najrychlejsi servis a cenovu najvyhodnejsiu dostupnost mame my Preprava ETS

prepravaETS
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od prepravaETS » Štv Dec 30, 2010 8:46 am

PREPRAVA BATOZINY,STAHOVANIE,ANGLICKO-SLOVENSKO A OPACNE VYHODNE CENY.SERIOZNY PRISTUP DORUCENIE DO 4 PRACOVNÝCH DNÍ,VELKOKAPACITNÉ VOZIDLÁ.

PREPRAVIME VASU BATOZINU SPOLAHLIVO,MAME VELKE KAPACITY,NEPREPLACAJTE ZASIELKY SPOLOCNOSTIAM,KTORE VAM NASLUBUJU VIZDVIHNUTIE ZASIELKY A NAKONIEC NEVIZDVIHNU PRETOZE NEMAJU KAPACITU V AUTE.

VYUZITE NASE SLUZBY,NAKOLKO SME FLEXIBILNY,VIEME SA DOHODNUT,SERIOZNOST NA PRVOM MIESTE

NAVSTIVTE NASU STRANKU- www.prepravaets.sk
ALEBO NÁM ZAVOLAJTE - +420 905 190 051

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Pia Dec 31, 2010 6:19 am

prepravaETS píšeCOLON VIZDVIHNUTIE NEVIZDVIHNU SME FLEXIBILNY
ked si uz davam inzerat a reprezentujem svoju firmu, aspon to napisem bez gramatickych chyb...

Pajo
Member
Member
PríspevkyCOLON 57
RegistrovanýCOLON Str Jan 19, 2005 12:08 am
BydliskoCOLON Leicester
CONTACTCOLON

Poslať od Pajo » Str Jan 26, 2011 12:10 am

Jedna osobna bohuzial nie velmi prijemna skusenost z 23.01.11. Potreboval som poslat balik Anglicko - Slovensko. Kedze to bola moja prva skusenost posurfoval som xyz firiem. Po konecnom vybrati z mnozstva spolocnosti som nakoniec vybral TETRATRANS. Vypadali ze poskytuju seriozny a hlavne profesionalny servis za dobre ceny. Opak je vsak pravdou.

Vyplnil som objednavku na ich stranke tak ako ziadaju. Vsetky detaili ktore ziadali plus detaili o zasielke. Odoslane!!! Cakam asi tak tyzden ale nikto sa mi neozyva. Ziaden kontakt z ich strany, ziaden email, telefon, ani order confirmation ze aspon objednavka bola zaregistrovana. Takze im dam este par dni. Kedze ani po tomto case som nevedel nacom som a termin odoslania sa blizil, napisal som im email aby som zistil ze co sa deje a na com som. Odpisali hned na druhy ze im mam poslal moje meno a adresu kedze ziaden order number neexistoval. OK, odpisal som co chceli - meno a adresu.

Next day sa mi vratila odpoved ze "ano mame vasu objednavku, cakajte kym vas budeme kontaktovat 2 dni pred vyzdvihnutim zasielky". Kebyze sa im neozvem ani neviem ci moja objednavka ku nim vobec presla. A takisto ich asi vobec nezaujima ze sa clovek potrebuje zariadit na dany den napr. dovolenkou alebo aby bol aspon niekto doma.

2 dni pred vyzdvihnutim zasielky mi prisla sms ze v dany den a danu hodinu bude prevzata zasielka. Ak suhlasim mam poslat spetnu sms s mojim menom a adresou. To uz som vedel ze v dany den a hodinu sa budem nachadzat v praci ale kedze som sa dohodol so spolubyvajim ze sa mi o to postara odoslal som spetnu sms ze suhlasim + meno a adresa a tiez dodatocne informacie ze NEBUDEM prritomny pri odovdzani zasielky ale ze o vsetko sa postara spolubyvajuci.

Odisiel som rano do prace, balik aj peniaze prichystane. Moj usmev zamrzol po navrate domov z prace o 19tej vecer, kedze som balik zbadal uz od dveri. :((( Pitam sa kamosa ze co sa stalo a on ze nikto si preto neprisiel. Do mna vosla taka zlost ludia, tak clovek sa otravuje tyzden s fusermi a cely vysledom nulovy. Zapinam phone kedze nemam povolene ho pouzivat v praci a jasne ze sms o zmeskanom hovore rano o 8:33am. Chcel som tam zavolat ale to by asi nedopadlo dobre lebo som bol mierne vytoceny. Posielam email. Zas a opet. Odpsisali asi na druhy den ze ano zasielka nebola prevzata nakolko sa Vam sofer nemohol dovolat tak ani ku vam nesiel. ???????

W.T.F is wrong with these people????

Tak ja sa snazim jak taky dilino vsetky informacie ktore ziadaju im poskytujem ale oni mi nevedia informovat ani len o tom ze ma bude este sofer dodatocne kontaktovat pred tym nez pride?? To kde sme. A kedze vedeli ze nubudem doma a ze to cele odovdza niekto iny preco si nevypitali tel. kontakt na tuto osobu??? Keby som vedel ze mi este bude volat SAM im to cislo dam.

Ak ste sa docitali az sem ludia, verte ci nie ale viac ako nasrany ci vytoceny som bol skor sklamany z celeho pristupu tychto slovenskych amaterov ktori sa snazia robit bussiness ale absolutne nevedia co je to spokojny zakanik. Mozno ze chcem privela, fakt neviem, som v UK uz 6r a zvykol som si na uplne iny pristup nez poskytuje tato otrasna firma.
Cele zle, nikdy viac and thank you for nothing.

(prepacte za dlhe citanie len chcem varovat ze sa tu pohybuju aj amateri ako tito tu.)

lezgy
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 86
RegistrovanýCOLON Uto Máj 06, 2008 4:58 pm
BydliskoCOLON uk
CONTACTCOLON

Poslať od lezgy » Sob Jan 29, 2011 11:01 am

nober to tak ze odkedy zaviedli nasi nenazranci na svk myto tak vela dopravcov krachlo
a tych zopar co ich ostalo su bud seriozne firmy a ich ceny tomu zodpovedaju alebo druha skupina su tzv....prevezieme veci lacno a rychlo
za PC sedi 19rocna brigadnicka, najlepsie nejaka kostymerka, lebo je to feriho dcera a vie robit s PC a v skole sa takisto ucia na pocitacoch

neviem...ja som pred 4rokmi zasielal 4 obute gumy , vaha jednej presne 19.80 :)
cena bola tusim liru za kilo ale pametam ze som sa vmeral pod tych 80liber ..tusim ze som platil 65
teraz sme talisto spekulovali nieco si sem nechat zaslat, hlavne veci ktore tuna nezozeniem, ale...
jeden viac menej nam nanuteny balik SVK postou vysiel 4kilovy 26euro
vsade inde by to bolo minimalne o tretinu drahsie
ale zas SVK posta
ostava velky otaznik :)
zas na druhej strane tych smejdov co ponukaju vselijaky rozvoz za superceny, niektori maju aj fakt podarene www stranky na ohurenie zakaznika, ale .... no pomlcim
hlavne stupli ceny dopravy ani nie tak za kilo ale za zonu

preto sme to aj nechali
zacalovat 1.50 za kilo plus este zonovy poplatok 55liber ....no diki
preto asi inzeruju este na pokeci

co sa mi na nich paci je to ako akoze nezaujato strasia....

nie sme firma ktora vam naslubuje hory doly a balika z anglicka sa neviete dockat a podobne bachorky

ono prec su casy dobrodruhov ked sa slo na svk tak sa brali baliky po ceste....asi
i ja som braval ale ma nejako nenapadlo nedorucit....

co som pocul zoparkrat sa to ale stalo
ale zas nechat smelinarom nechat zaslat balik ked na odpoved cakam viac ako 3dni, a horkotazko pride rozmlateny ford tranzit a za volantom domorodec z vychodneho slovenska...... :)
no neviem neviem

posta je zatial najlacnejsia, resp kamarat na ceste domov autom

dzony99
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Ned Nov 21, 2010 9:59 am

Poslať od dzony99 » Uto Nov 14, 2017 3:36 pm

dlhé roky som posielal cez poštu, ale posledné dve vianočné sezńy využívam prepravcov, skúsil som viacerých zatiaľ najlepšiu skúsenosť mám s www.matkoakubko.com, pomerne rýchlo zásielka dorazila, hlavne nebola nijak poškodená, kuriér ma vopred informoval, proste to čo by mal byť vždy štandard, čo bohužiaľ nie je.

BUTTON_POST_REPLY