National insurance a pobyt

Prečítajte si, prosím, pravidlá diskusie na stránkach www.londyn.sk.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Milo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Pia Nov 16, 2007 8:44 pm

National insurance a pobyt

Poslať od Milo » Sob Nov 17, 2007 7:08 pm

Chcem si zalozit, respektive uz som v procese otvorenia si zivnosti - ako self-employee a na interview na pridelenie National insurance number potrebujem doniest (okrem dalsich dokladov) aj nejake potvrdenie (proof) o mieste pobytu, nieco ako zmluva o prenajme, respektive uctenku za vodu, plyn a podobne na moje meno z nejakej adresy v Londyne. Vzhladom k tomu ze moja praca je vylozene zalozena na cestovani, nema pre mna zmysel si prenajat byt, pretoze ked sa vraciam raz za 2 tyzdne vzdy do Londyna tak byvam na 3 dni v hotely a zas odlietam mimo.
Naviete mi prosim poradit ako na to? Da sa to nejako obist, resp existuje niekde moznost formalneho prenajmu? Ja mam v Londyne street address ale to je vlasne len na chodenie posty (je to regularna Londynska adresa) ale tam samozrejme nie je exaktne uvedeny prenajom za byvanie.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: National insurance a pobyt

Poslať od xaxa » Sob Nov 17, 2007 8:57 pm

Milo píšeCOLONChcem si zalozit, respektive uz som v procese otvorenia si zivnosti - ako self-employee a na interview na pridelenie National insurance number potrebujem doniest (okrem dalsich dokladov) aj nejake potvrdenie (proof) o mieste pobytu, nieco ako zmluva o prenajme, respektive uctenku za vodu, plyn a podobne na moje meno z nejakej adresy v Londyne. Vzhladom k tomu ze moja praca je vylozene zalozena na cestovani, nema pre mna zmysel si prenajat byt, pretoze ked sa vraciam raz za 2 tyzdne vzdy do Londyna tak byvam na 3 dni v hotely a zas odlietam mimo.
Naviete mi prosim poradit ako na to? Da sa to nejako obist, resp existuje niekde moznost formalneho prenajmu? Ja mam v Londyne street address ale to je vlasne len na chodenie posty (je to regularna Londynska adresa) ale tam samozrejme nie je exaktne uvedeny prenajom za byvanie.
Predpokladam, ze bankovy ucet mas a ten ti chodi na nejaku UK adresu. Ten ti bude stacit. Oni len potrebuju vediet, kam ti maju posielat postu.

Inak podla toho co pises sa mi zda akoby si ani nebol rezidentom a toboz tax residentom.Zvazil by som na tvojom mieste, ci sa nenechat reprezentovat slovenskou sro.

Olina
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 28
RegistrovanýCOLON Štv Júl 26, 2007 1:55 pm
BydliskoCOLON Londyn

Re: National insurance a pobyt

Poslať od Olina » Ned Nov 18, 2007 1:26 pm

xaxa píšeCOLON
Milo píšeCOLONChcem si zalozit, respektive uz som v procese otvorenia si zivnosti - ako self-employee a na interview na pridelenie National insurance number potrebujem doniest (okrem dalsich dokladov) aj nejake potvrdenie (proof) o mieste pobytu, nieco ako zmluva o prenajme, respektive uctenku za vodu, plyn a podobne na moje meno z nejakej adresy v Londyne. Vzhladom k tomu ze moja praca je vylozene zalozena na cestovani, nema pre mna zmysel si prenajat byt, pretoze ked sa vraciam raz za 2 tyzdne vzdy do Londyna tak byvam na 3 dni v hotely a zas odlietam mimo.
Jestli provozujes zminemou zivnost taky na Slovensku, a nemas trvalou obchodni provozovnu v Anglii, budes zdanen jen na Slovensku a britske pojistovaci cislo nepotrebujes:
http://www.hmrc.gov.uk/manuals/dtmanual/DT5606.htm

Jeslize zivnost bude provozovana jen v Anglii, musis se nejdele za 3 mesice od zacatku provozu zaregistrovat u britskeho danoveho uradu (HM Revenue & Customs) vyplnenim formulare SE1 ktery je na strankach 9 a 10 zde:
http://www.hmrc.gov.uk/leaflets/se1.pdf

POZOR-jestlize chces dovazet alkohol nebo cigarety, musis se zaregistrovat pro (tucne) clo a VAT; po zaplaceni ti zbozi okolkuji. Prodej neokolkovaneho alkoholu nebo cigaret je trestny cin.

BUTTON_POST_REPLY