kupa noveho auta

Ako a kde najlepšie a najvýhodnejšie nakúpiť potraviny, elektroniku, oblečenie... v Británii. Služby v Anglicku - holič, kaderník...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
addriano
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Štv Dec 23, 2010 12:12 pm

kupa noveho auta

Poslať od addriano » Uto Sep 27, 2011 12:25 pm

zijem v uk rok,mam vodicak 2 roky, som dost mlady.
kupil som si auto na zaciatku,bolo to male fiat punto 1.4 ale ked mi vyskocila poistka 3000 libier,auto som predal za par dni.doniesol som si auto z domu,teraz mam lepsiu robotu,nemusim cestovat,no chcel by som si kupit nove auto.potrebujem radu co by bolo najlepsie rozhodnutie.rozmyslam nad niecim vaznejsim,napr. ako audi a3,kamarati mi hovorili,ze pri novom aute netreba riesit mot na nejake 3 roky + niektore insurance companies davaju prvy rok dva free insurance.
druha moznost je kupit auto tu LHD zobrat domov a prepisat,alebo ho kupit rovno na sr,lenze tu je ten risk,ze zo slovenskym autom mozem byt v krajine iba pol roka.neviem co sa stane ak ta chytia :) pocul som aj srotovisko.pekne

ak by ste mi vedeli poradit nejake stranky kde kupovat nove auta,pravdaze na trade.nechystam sa prec z uk,pekne by som si splacal aj 3 roky.neviem no,az tak sa do toho nevyznam,myslim tie auta.takze prijmem hocijake rady.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Re: kupa noveho auta

Poslať od lair » Uto Sep 27, 2011 1:56 pm

Píšeš, že chceš nové auto splácať. Podľa môjho názoru, pokiaľ tu žiješ iba rok, tak nemáš ešte dostatočne vybudovanú credit history a neverím, že ti niekto predá auto na splátky, možno iba vtedy keby si zložil vysoký depozit ( povedzme polovicu ceny auta). Možno sa mýlim, ja som si kúpil nové auto bez zloženia depozitu, dokonca som zrovna vystihol šrotovné a z ceny nového auta mi za starú Škodu Feliciu ( tu nemala už žiadnu hodnotu) odrátali £ 2.000.Ale to som už žil v Uk viac rokov a moja credit history bola bez problémov.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Str Sep 28, 2011 9:59 am

jak pise lair, auto na splatky ti urcite nedaji, ja jsem tu byl 2 roky, praci mel vysoce nadprumernou a na novou motorku my splatky nedali, rekli prijd az za dalsi rok (takze jsem ji koupil za hotove).
Jinak premyslej poradne nad tou pojistkou, kdyz rekneme ze je ti treba 24, mas ridicak 3 roky, tak nejnizsi pojistka bude tak 2300 liber za rok !!
Navic kupovat nove auto je vicemene vzdy blbost, A3 zacina s cenou na 16000 liber, a kdyz s nim vyjedes z brany obchodu tak hned jeho cena poklesne na nejakych 12000 :-(

Ja ti doporucuju si projit par bazaru a kouknout se na ceny aut na ktere mas v bance hotove penize, a pak si take drive nez neco koupis zkusit najit pojistku pro to auto, predpokladam ze te rychle prejde napad kupovat si novejsi a silnejsi auto.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Str Sep 28, 2011 10:54 am

Neviem preco si myslis, ze situaciu s vyskou poistneho vyriesi nove auto. Prave naopak pri novom aute budes mat dost vysoku hodnotu, ktora cenu este zvysi. Na tu free poistku by som sa vobec nespoliehal, tak isto na to ze ti niekto preda na leasing.

Na tvojom mieste by som si kupil nejake jazdene auto, ale podla toho aku poistku tvoja penazenka znesie, obavam sa ze to bude nejake nenapadnejsie auto. Skusi si nechat urobit quote na rozne typy a podla toho sa rozhodnes.

addriano
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16

Poslať od addriano » Sob Okt 01, 2011 3:59 pm

no tak som pravdepodobne zhasol.velmi zla situacia.nechapem naco davaju tie vysoke poistky.mam 20,vodicak 2 roky.pozrel som si insurance na citroen saxo 1.6,6000 libier na rok,to im pekne j*be.ak by mi vedel niekto poradit ako vyriesit problem,pomozte prosim.

ak by niekto vedel o niecom co nechce zverejnit tu piste na egothetrip@gmail.com alebo SS

neviem co spravim :/ ale bez auta to je dost zle

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Sob Okt 01, 2011 7:17 pm

Naco davaju vysoke poistky? Maju urobene statistiky pre kazdy vekovu hranicu, pohlavie, poctu rokov (skoda, ze nie mil/km). Bohuzial, biznis je biznis a spolocnosti sa snazia byt v pluse a podla statistik patris do skupiny, ktoru povazuju za high liability. Prave preto, ze mas 20 a mas vodicak iba dva roky, mas vysoku poistku. V nasej firme maju novi vodici podstatne vyssie poplatky pri havariach ako ti stari. Nepomohlo by ti, keby si bol pripisany na to auto ako second driver?
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Ned Okt 02, 2011 1:35 pm

jedine co muzes delat je zestarnout, predelat si pohlavi (holky vetsinou maji nizsi pojistky).
Realna je si ted koupit stare auto s objemem jednoho litru, tam budes mit pojistku treba jen 500 za rok (kdyz budes dobre hledat, budes ho mit treba 2 roky a jelikoz nebudes mit zadnou nehodu tak dostanes 2 roky bonus (i na jakekoliv jine auto) spolu s tim ze budes trochu starsi tak ti uz pojistka klesne na snesitelnou uroven.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Pon Okt 03, 2011 6:27 am

Skusil som si to nasimulovat a vyhodilo mi poistky od 6000 do 14 000 libier. Ako taketo kvoty su naozaj zbytocne, resp. na dve veci: mladi chodia autobusom alebo jazdia bez poistiek. Platit to nebude nik. Poistka bola robena na noveho saxika s cenou 8 tisic. Skresal som cenu na 2500 libier (hodnota auta), poistka padla na nieco cez 3 000. Pridal som 5 rokov k veku, zvysil som NBC z 0 na 5 rokov, poistka padla na 1500 libier. Stale vela, vidim ze casy sa zmenili. Ja som 6 rokov dozadu odbehol urobit vodicak na slovensko, 3 tyzdne po vydani VP som kupil moje prve auto za 250 libier a nasa prva spolocna poistka s priatelkou bola cca 750 libier. Avsak ja som bol starsi ako ty a poistil som sa ako second driver, ako ti uz radili vyssie... Ako vidis ina cesta nevedie, aj s lacnym autom to mas drahe, otazne je ci sa mas ku komu poistit, najlepsie je asi aby ta osoba aj auto vlastnila. Ja vzdy kupujem auto na priatelku a ona figuruje na vsetkych papieroch a je akoze hlavny sofer - je starsia, ma ovela dlhsie vodicak (ja som ten moj robil v 25tke az, ona v 18), je to zena ;] (krtek spominal ze maju lacnejsie poistky - aj ked som cital ze takym poistkam vraj odzvonilo lebo je to diskriminacia a vraj ked zeny chcu byt tak velmi vo vsetkom rovne s muzmi, mali tuto ulavu na pohlavie zrusit) a ma vypracovany NCB 6 rokov momentalne. Mladi anglicania to robia tak ze poistuju auta na jedneho z rodicov ako hlavnych vodicov. Ak sa raz poriesis, daj vediet ako.

addriano
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16

Poslať od addriano » Pon Okt 03, 2011 2:49 pm

dakujem za odpovede.stale to riesim a este nejaky cas aj budem.no bez auta nechcem ostat.rozmyslam,ze by som si kupil nieco nove.ak by som si vsimol nejaku akciu,nasiel som ford mal prednedavnom akciu atd. cakam na nieco take,ze kupit nove auto,splacat ho na nejake 3 roky a byvaju akcie free insurance na 2 roky.keby nieco taketo vychytam bolo by to lepsie,pribudlo by na veku,na vodicaku +2 years ncb.viem viem,treba davat pozor ak ta chcu nalakat na taketo veci ale na vyber nemam a free insurace by mi iba pomohol.uvidime ako pokombinujem ale nechcem davat za insurance 200 mesacne,ale ak sa to nebude dat vyriesit budem musiet.
nakoniec vydim,ze budem mat nejake 1.2,ako hovorili,nenapadnejsie auto.som v koncoch :) and definatley,fuck uk insurance companies!

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pon Okt 03, 2011 3:57 pm

Nuz budes to musiet riesit v ramci svojich moznosti. Pokial ti na nove auto nedaju pozicku - a to ti asi nedaju, si v UK prilis kratko (dost mozne, ze si este ziadnu pozicku nemal), tak sa budes musiet orientovat na nieco, co je nenapadne a z druhej ruky. Radsej maj nieco nenapadne, akoby si mal skoncit v problemoch s platenim. Znami museli dat vypoved z bytu chalaniskovi z Litvy, lebo nemal na platby: splacal auto, poistku, bezhlavo nakupoval a nestihal platit za strechu nad hlavou.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351

Poslať od lair » Uto Okt 04, 2011 1:09 pm

Existuje ešte jedna forma poistenia, ktorú nikto nespominal. A to je pay as you go. Viem, že je taká, môj kamarát z Litvy používal tento spôsob. Je to možné používať vtedy, keď vodič používa vozidlo iba príležitostne, raz do týždňa a tak. Pred 5 - 6 rokmi to stálo 12 - 13 libier na 24 hodín. Treba si to vygoogliť a pozrieť na to. Teda pred jazdou sa treba prvýkrát zaregistrovať, vyplniť a zaplatiť uvedenú sumu. Poistenie hneď nabehne do systému a môže sa jazdiť. Oplatí sa vytlačiť si poistnú zmluvu a mať ju u seba. Ten môj spomínaný kamarát ju mal u seba a predsa ho polícia stopla, lebo kamera v ich aute zachytila jeho značku a vyhodnotila " nepoistené auto". Kedže mal u seba vytlačenú poistku na ten deň, tak si to overili ešte asi priamo u poisťovne a bolo to v poriadku. Čo však nebolo v poriadku, že mal v sebe zopár pív a kedže to bolo už druhýkrát, tak jeho vodičák putoval do "čistiarne" na 5 rokov.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Uto Okt 04, 2011 3:06 pm

nevim jestli lair mysli to same co ja, ale ted jsem jel na cerstve koupene motorce do cech a potreboval jsem kratkodobe pojisteni "short term insurance".
Kdyz jsem se porozhlidnul a zjistil kolik to stoji tak se mi protocili panenky.
Mam normalni pojisteni na druhou motorku za cenu cca 100 liber na celej rok. U tehlech kratkodobich pojisteni jsem si vypocital ze treba na 3 dny me to bude stat £70 !!!!
Takze jsem to nakonec zaplatil jen na 24 hodin a domu jel na jeden zatah.

Takze mozna to pay as you go bude taky dost mastne a myslim ze v tom pripade se uz vice asi vyplati si na nejaky vylet jednou za mesic pujcit radeji auto z pujcovny kdy je jiz pojisteni v cene (nebo nejake takove ty "kluby pouzivacu aut" kde clovek zaplati clensky poplatek a pak si muze auto dopredu zarezervovat na nejaky den a zaplati nejaky dalsi poplatek.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351

Poslať od lair » Uto Okt 04, 2011 3:32 pm

Na tejto stránke to bolo riešené:
http://quote.ecarinsurance.co.uk/PayAsYouGoMonthly.
Oops! Vodič musí mať viac ako 25 rokov. Nič pre Addriana...

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Uto Okt 04, 2011 4:50 pm

mne ten link nejde
ale zasmial som sa ;]

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351

Poslať od lair » Str Okt 05, 2011 5:19 am

Tak ešte raz a tentokrát to pôjde.

http://mip.ecarinsurance.co.uk/index.php

addriano
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16

Poslať od addriano » Štv Júl 12, 2012 9:40 am

vyriesilo sa to :)

kupil som ojazdene auto,insurance bol aj tak sakramentsky drahy.povedal som si,ze to skusim potiahnut rok,v auguste mam poslednu splatku,konecne...uvidime,chcem zmenit insurance company uz som o rok starsi a mam 1year no claim bonus.uvidime co to pomoze ak nie vela,ostava mi predat auto doniest si auto zoslovenska a riskovat.este jeden rok nepotiahnem splacanim takej sumy len zato aby som mohol behat na aute.to si radsej kupim novy telefon alebo tablet kazdy mesiac :D

je to takto,si v uk,mas cash,chces a mozes mat auto,si mlady plat plat plat...
po 25 idu tie poistky raazne dole cenou.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Pia Júl 13, 2012 1:08 am

a jazdis vela? myslim poctom mil... ze ci si neuvazoval o black box-e? zrovna dnes rano v radiu hovoril nejaky anglan ze ako mlademu novemu vodicovi mu lietali poistky od 3 do 8 tisic, po instalacii black boxu zisiel 'iba' na tisic libier a to sa uz platit da...

addriano
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16

Poslať od addriano » Pon Júl 16, 2012 10:45 pm

nenajazdim toho moc,to nie,mam live in robotu.ale chodim na vylety,popozerat kadetade.ale nie,nejazdim vela.co je blackboxe?pocujem to prvykrat o tom,viem,ze je v lietadlach haha,idem to vygooglit.ale diky,budem cakat na nejaku odpoved

addriano
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16

Poslať od addriano » Pon Júl 16, 2012 10:52 pm

znie to celkom dobre,akurat tie ceny by som mal zistit.urcite sa o to budem zaujimat,dakujem grief

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Uto Júl 17, 2012 12:22 am

rado sa stalo
skoda ze som o tom nevedel pred rokom, ked si rozmyslal ako zrazit poistku nadol
hlavne ak sa rozhodnes do toho ist, daj nam vediet ako to cenovo bude potom vychadzat pri tvojich milach

BUTTON_POST_REPLY