Zaruka na oblecenie

Ako a kde najlepšie a najvýhodnejšie nakúpiť potraviny, elektroniku, oblečenie... v Británii. Služby v Anglicku - holič, kaderník...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Driverist
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Str Sep 28, 2005 6:14 pm

Zaruka na oblecenie

Poslať od Driverist » Pon Feb 06, 2006 2:15 pm

Ahojte,

neviete nahodou aka dlha je zarucna doba na oblecenie?konkretnejsie...kupil som si s priatelkou pred vianocami za super cenu dve rovnake fleecove bundy(Head)a na obidvoch sa rozpadli zipsy... Teraz neviem ci mam tovar reklamovat alebo ozeliet...

Mate niekto skusenosti s reklamovanim oblecenia?

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Feb 06, 2006 2:58 pm

Ahojte,

neviete nahodou aka dlha je zarucna doba na oblecenie
6 mesiacov
konkretnejsie...kupil som si s priatelkou pred vianocami za super cenu dve rovnake fleecove bundy(Head)a na obidvoch sa rozpadli zipsy... Teraz neviem ci mam tovar reklamovat alebo ozeliet...
Myslim ze nebude problem a bud ti to vymenia alebo vratia peniaze (ak taky tovar uz nebude k dispozicii). Je na tebe co urobis. :-).

citron
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38
RegistrovanýCOLON Uto Dec 20, 2005 4:59 pm

Poslať od citron » Pon Feb 06, 2006 3:13 pm

Moje zkušenost je, že o této záruce na krámě slyšeli poprvé a zboží, s odůvodněním, že bylo nošeno, nevyměnili, peníze nevrátili.
Na tu záruku jsem se rovněž ptal lidí v práci, ale taky o ní nevěděli.
Jenže oni ani neví, že mají ze zákona nárok na čtyři týdny dovolené, to je pak težký.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Feb 07, 2006 2:58 pm

Moje zkušenost je, že o této záruce na krámě slyšeli poprvé a zboží, s odůvodněním, že bylo nošeno, nevyměnili, peníze nevrátili.
Na tu záruku jsem se rovněž ptal lidí v práci, ale taky o ní nevěděli.
Jenže oni ani neví, že mají ze zákona nárok na čtyři týdny dovolené, to je pak težký.
Citron, dal si sa lahko odbit. Ludia o zaruke nevedia, a nepouzivaju ju, lebo maju viac penazi ako rozumu, resp. sa im to neoplati. Na kazdy tovar mas minimalne zaruku podla EU prava (ktoremu to britske podlieha).

citron
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38
RegistrovanýCOLON Uto Dec 20, 2005 4:59 pm

Poslať od citron » Uto Feb 07, 2006 4:40 pm

Nenechal jsem se odbít. Nechal jsem si zavolat vedoucího, co ale zmůžu, když o záruce ze zákona nemají šajn.
Vypadali, že to slyšejí poprvé.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Uto Feb 07, 2006 5:49 pm

citron píšeCOLONNenechal jsem se odbít. Nechal jsem si zavolat vedoucího, co ale zmůžu, když o záruce ze zákona nemají šajn.
Vypadali, že to slyšejí poprvé.
nuz, tu ine asi neostava, len behat so zakonnikom pod pazuchou a ukazat im to cierne na bielom. a ak ani potom nezaberie, pohrozit kontrolou a "reklamou" v mediach.
nejaka paka na takych ludi existovat musi.

BUTTON_POST_REPLY