On-line kupa telefonu cez One stop phone shope.co.uk

Ako a kde najlepšie a najvýhodnejšie nakúpiť potraviny, elektroniku, oblečenie... v Británii. Služby v Anglicku - holič, kaderník...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
fedjo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
RegistrovanýCOLON Uto Feb 01, 2005 3:10 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

On-line kupa telefonu cez One stop phone shope.co.uk

Poslať od fedjo » Pia Mar 17, 2006 4:23 pm

Objednal som si telefon na pausal O2 cez stranku onestopphoneshop.co.uk - niektore ponuky fakt dobre, ale!

1. slubena next day delivery - ked som ho dostal po tyzdni, bol som rad ze som rad...

2. documenty o kupe mi zacali chodit dost chaoticky od onestopphoneshope, od O2 a nakoniec prekvapivo od carephone warehouse (ze je to materska spolocnost onestopphoneshope som sa dozvedel az vtedy)

3. asi po dvoch tyzdnoch ma kontaktoval telefonicky clovek, kt. sa mi predstavil ako clovek z O2 a vola kvoli kontrole mojich osobnych udajov z kontraktu - pytal sa na meno, adresu, datum narodenia, a cislo mojej bank. karty! To uz bolo na mna dost, tak som mu cislo karty odmietol poskytnut - chlapik ma ale zamotal - a tak som mu ja idiot dal aj cislo mojej karty...

Po dalsich styroch dnoch mi ten isty chlapik volal pozadujuc znovu tie iste udaje - ked som mu povedal, ze mi uz volal - okamzite polozil. To som uz radsej nasledne kontaktoval moju banku a zablokoval kartu.

Vcera som sa vratil z tyzdennej dovolenky na slovensku a v poste som si nasiel list od firmy Netech - ze mi dakuju ze som s nimi uzavrel poistenie na moj telefon na £70 na rok!!! Tyzdnova doba na vypovedanie zmluvy medzitym ubehla, a ze £70 libier
uz bolo odobrane z mojho uctu ako jednorazovy direct debit!!! Do banky som utekal uz len vypocut si ich "sorry".

Volal som teda Netech - a ziadal cloveka, ktoremu som dal moje udaje ked mi volal. Odpoved? -je v nemocnici so zlomenou nohou. Po asi hodinovej vymene nazorov stale opakujuca sa odpoved bola: "uzavreli ste zmluvu, ste poisteny - uz sa nemusite nicoho bat!". Odpoved na moju ziadost, ze chcem hovorit s niekym vyssim bola: "ja som tu najvyssi manager" ))) -a to uz som vzdal...

Na internete som nasiel forum kde ludia riesili uz asi rok ten isty problem s tou istou firmou Netech - vacsinou neuspesni v boji o svoje peniaze. Skusili policiu aj urad pre trading standards. Tych budem kontaktovat aj ja s hlavnou otazkou: ako je mozne ze udaje o kupe telefonu, meno a nove tel. cislo boli predane dalej tretej strane - firme Netech.

Chcem ist este do banky - neprestudoval som este vsetko detailne o banke, ale! Ako je mozne, ze dovoli niekomu vziat prachy z uctu bez toho aby bol podpisany nejaky direct debit form ??!

Je nad slnko jasnejsie, ze ja nesiem za vsetko hlavnu vinu - podelil som sa s neznamym clovekom cez telefon o moje bankove udaje - aj ked bola situacia neviem aka...

Pozor teda na Carphone Warehouse, na dcersky on-line obchod Onestopphoneshope.co.uk a hlavne na Netech!!!

Mate niekto podobnu skusenost?
Ako ste to riesili?
Mate skusenost s uradom pre Trading stndards?

A hlavne - moze banka povolit tranzakciu na direct debit bez ziadneho podpisu ci mojho odobrenia?-mozem od banky ziadat refund v tomto pripade?

blumi
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Uto Mar 14, 2006 2:40 pm

Poslať od blumi » Pia Mar 17, 2006 5:17 pm

Ako je mozne, ze dovoli niekomu vziat prachy z uctu bez toho aby bol podpisany nejaky direct debit form ??!
?? no ja som este v zivote nepodpisoval direct debit form. Asi si si mal lepsie precitat terms and conditions. A mal si smolu v tom, ze si tyzden nebol doma, tak si presvihol moznost vypovedania zmluvy. Sorry

fedjo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od fedjo » Pia Mar 17, 2006 5:51 pm

?? no ja som este v zivote nepodpisoval direct debit form. Asi si si mal lepsie precitat terms and conditions. Sorry
...viem ze sa nieco take nepodpisuje vzdy, ale napriklad pri direct debit na platbu pausalu na telefon - vyplnujes form na internete, alebo v obchode myslim... alebo - direct debit na internet - vyplnoval a podpisoval som zmluvu...

...v tomto pripade chlapik pod zamienkou kontroly mojho O2 kontraktu vytiahol zo mna udaje a pouzil ich na uzatvorenie poistky na telefon aj ked o tom nepadlo ani slovo - toboz o ziadnom prikaze na platbu direct debit, a uz vobec nie o terms and condicions...

ale dik za to sorry ;))

blumi
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Uto Mar 14, 2006 2:40 pm

Poslať od blumi » Pia Mar 17, 2006 6:08 pm

Ten chlapik v telefone isto nehovoril nic o uzatvoreni poistky? Mozno si to prepocul.

No nic, asi si mu predsa nemal davat to cislo kreditky ci debitky - ja by som ho teda cez telefon nikdy nikomu nedaval.. Nemal si co overovat ziadne udaje, ak si im ich uz raz dal.
Je to krute, ale myslim si, ze svoje peniaze uz viac neuvidis. Ale aj horsie veci sa stavaju, tak hlavu hore, prezijes to :) (snad)

adamko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 125
RegistrovanýCOLON Str Nov 10, 2004 9:19 pm
BydliskoCOLON Londyn (Kingston)
CONTACTCOLON

Re: on-line kupa telefonu cez onestopphoneshope.co.uk!

Poslať od adamko » Pia Mar 17, 2006 10:30 pm

Tak ja jedno riesenie mam, sprav sa ze ti ten telefon ukradli, urcite je aj na to poisteny a tak sa ti tie peniaze mozu vratit :) Je to trosku pritahnute za vlasy ale ake pozicaj take vrat

scigo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 47
RegistrovanýCOLON Sob Jan 08, 2005 12:46 am
BydliskoCOLON Banbury
CONTACTCOLON

Re: on-line kupa telefonu cez onestopphoneshope.co.uk!

Poslať od scigo » Ned Apr 02, 2006 12:29 am

adamko píšeCOLONTak ja jedno riesenie mam, sprav sa ze ti ten telefon ukradli, urcite je aj na to poisteny a tak sa ti tie peniaze mozu vratit :) Je to trosku pritahnute za vlasy ale ake pozicaj take vrat
nie zeby som taketo riesenie podporoval ale asi ma adamko pravdu :)
inak sa skus opytat v citizen advice bureau alebo na http://www.consumerdirect.gov.uk/ oni by ti mohli poradit co s tym.

fedjo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od fedjo » Pia Apr 21, 2006 11:06 am

...no, po mesiaci sa mozem podelit o rozuzlenie vyssie opisanej situacie:

...na oddeleni personal bankingu som vysvetlil co sa stalo, dalsi den som dostal par-stranovy formular postou, vyplneny - spolu aj s vytlacenym diskusnym forom stiahnutym z netu o podobnych skusenostiach inych ludi s tou istou firmou - som ho odoslal naspat...

...neska mi dosla odpoved, ze vec bola presetrena a vyriesena v moj prospech - refund v plnej miere! ;))

BUTTON_POST_REPLY