Tip na kamenny obchod s notebookmi v Londyne

Ako a kde najlepšie a najvýhodnejšie nakúpiť potraviny, elektroniku, oblečenie... v Británii. Služby v Anglicku - holič, kaderník...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mimes
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Štv Aug 11, 2005 4:11 pm
BydliskoCOLON Harlow, essex

Tip na kamenny obchod s notebookmi v Londyne

Poslať od mimes » Ned Mar 19, 2006 9:25 pm

Chcem si kupit notebook, ale neviem najst ziadny poriadny obchod. Cez internet nemozem nakupovat, nakolko som jeden z tych ktori nedostali debit kartu. Neviete mi poradit nejaky dobry obchod v Londyne, najlepsie keby tam maju viac znaciek notebookov. Comet a podobne nemyslim, myslim specializovane predajne na pocitace a notebooky.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: obchod s notebookmi v Londyne

Poslať od xaxa » Ned Mar 19, 2006 10:40 pm

mimes píšeCOLONChcem si kupit notebook, ale neviem najst ziadny poriadny obchod. Cez internet nemozem nakupovat, nakolko som jeden z tych ktori nedostali debit kartu. Neviete mi poradit nejaky dobry obchod v Londyne, najlepsie keby tam maju viac znaciek notebookov. Comet a podobne nemyslim, myslim specializovane predajne na pocitace a notebooky.
1. Pokial si zamestnany, tak by si debit kartu mal dostat.

2. Neviem o tom, zeby nejake specializovane kamenne obchody existovali. Hadam najblizsie ma k tomu PC World.

nietzsche
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Štv Dec 02, 2004 4:23 pm
BydliskoCOLON Londyn

Kúpiť notebook nie je problém:)

Poslať od nietzsche » Ned Mar 19, 2006 11:52 pm

01.
Ak si ešte nedostal kredit či debit kartu, ale máš svoju slovenskú EurocardMastercard alebo VISA kartu, s ktorou sa dá nakupovať cez internet, nie je cez internet problém kupovať.
02.
Ak chceš kupovať cez www.ebay.co.uk (môj brat každému vrelo odporúča), tiež jednoduché, stačí vytvoriť paypal konto, previesť tam zo svojho anglického alebo slovenského účtu zopár drobákov:) a môžeš z neho nakupovať.:)
03.
Cez www.gumtree.com takisto ľahko kúpiš lacný notebook - použitý alebo nový. Tam stačí komunikovať cez email alebo sms, potom si zavoláte a tovar väčšinou vidíš, skontroluješ/vyskúšaš, no a zaplatíš na mieste v hotovosti, atď.
04.
V Londýne na "Tottenham Court Road"-e je plno PC/Mobil a Photo obchodov, skoro každý obchod je tam len o telefónoch, foťákoch a notebookoch:), no a skoro vo všetkých robia arabi alebo indovia a ak neplatíš prevodom či s debit/kredit kartou, teda keď tam platíš v hotovosti, dá sa z ceny zjednať, napr. taký 700-750 librový laptop za 650-600, čo je celkom zaujímavé, že? Ak v takom shope kupuješ spolu viac výrobkov, dajú ti ešte väčšiu zľavu - osobná skúsenosť, žiadne z tretej ruky a pod. story, takže ti už len poprajem veľa úspechov/šťastia ku kúpe tvojho vysnívaného notebooku!:)

petrosss
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Sob Dec 31, 2005 1:37 am
BydliskoCOLON London, UK
CONTACTCOLON

Poslať od petrosss » Pon Mar 20, 2006 12:50 am

mimes píšeCOLONChcem si kupit notebook, ale neviem najst ziadny poriadny obchod. Cez internet nemozem nakupovat, nakolko som jeden z tych ktori nedostali debit kartu. Neviete mi poradit nejaky dobry obchod v Londyne, najlepsie keby tam maju viac znaciek notebookov. Comet a podobne nemyslim, myslim specializovane predajne na pocitace a notebooky.
Jak rikaji ostatni - nejlepe najit na netu - treba ebuyer.co.uk je solidni zdroj, ale jsou toho mrte...

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Re: Kúpiť notebook nie je problém:)

Poslať od xaxa » Pon Mar 20, 2006 1:26 am

01.
Ak si ešte nedostal kredit či debit kartu, ale máš svoju slovenskú EurocardMastercard alebo VISA kartu, s ktorou sa dá nakupovať cez internet, nie je cez internet problém kupovať.
Toto je omyl. V uk je idiotsky system (dufam, ze ma nejaky anglofil nezavrazdi, ale to co teraz napisem je ozaj idiotske) v ktorom vam kazdy online obchod odmietne hocico dorucit na adresu ktora sa nezhoduje s adresou na kreditnej/debetnej karte. Mam to odskusane u niekolkych predajcov vratane v inom prispevku spominaneho ebuyera.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Mar 20, 2006 10:08 am

xaxa píšeCOLONToto je omyl. V uk je idiotsky system (dufam, ze ma nejaky anglofil nezavrazdi, ale to co teraz napisem je ozaj idiotske) v ktorom vam kazdy online obchod odmietne hocico dorucit na adresu ktora sa nezhoduje s adresou na kreditnej/debetnej karte. Mam to odskusane u niekolkych predajcov vratane v inom prispevku spominaneho ebuyera.
No, tak ja mam inu skusenost. Velmi casto si davam posielat tovar do prace - adresa sa teda nezhoduje s adresou na kreditnej/debetnej karte a tovar vzdy dorazi. Vo vacsine online shopov je mozne zadat zvlast "billing address" a "delivery address". Ja sam som tiez robil na niekolkych online obchodoch a vsetky tuto moznost maju.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Pon Mar 20, 2006 10:15 am

zamiesam sa vam sem: v najblizsej dobe sa chystam aj ja. tu v suttone je dixons a aj cez net som tam videla dost dobre zlavy. oplati sa?
a konkretne, neviem sa rozhodnut, aky. ale velmi utracat za to nechcem a teraz momentalne ani nemam. co su to za masiny tie ADVENT-y? nechcem ten najlacnejsi, ale maju par masiniek za 499. a tusim sa tam aj nejaka toshiba najde.

poradte, machri.
:D

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Pon Mar 20, 2006 11:32 am

jaro píšeCOLON
xaxa píšeCOLONToto je omyl. V uk je idiotsky system (dufam, ze ma nejaky anglofil nezavrazdi, ale to co teraz napisem je ozaj idiotske) v ktorom vam kazdy online obchod odmietne hocico dorucit na adresu ktora sa nezhoduje s adresou na kreditnej/debetnej karte. Mam to odskusane u niekolkych predajcov vratane v inom prispevku spominaneho ebuyera.
No, tak ja mam inu skusenost. Velmi casto si davam posielat tovar do prace - adresa sa teda nezhoduje s adresou na kreditnej/debetnej karte a tovar vzdy dorazi. Vo vacsine online shopov je mozne zadat zvlast "billing address" a "delivery address". Ja sam som tiez robil na niekolkych online obchodoch a vsetky tuto moznost maju.
Nie, nie,to nepomoze, lebo toto mozes vyuzit len ak si uz predtym u nich nakupoval. Pokial nakupujes prvy krat, tak ti to odmietnu ak je billing a delivery address odlisna. Takze asi si si to 1x nechaval poslat domov,alebo je to nejaka nova legislativa a ty si si to prvykrat objednaval, ked este neplatila. Kazdopadne pre toho cloveka, ktory sa pytal plati co som napisal. Testoval som to u dixons, ebuyer, comet a este v jednom, ktory si nepamatam.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Pon Mar 20, 2006 11:55 am

bomo píšeCOLON
xaxa píšeCOLONV uk je idiotsky system (dufam, ze ma nejaky anglofil nezavrazdi, ale to co teraz napisem je ozaj idiotske) v ktorom vam kazdy online obchod odmietne hocico dorucit na adresu ktora sa nezhoduje s adresou na kreditnej/debetnej karte.
To sa mi ešte nestalo, v UK platím takmer výhradne slovenskou kreditkou a nikdy nebol problém.
Ja som to skusal s anglickou kreditkou aj debitkou. Mozno je to nieco nove, lebo minuly rok som kupoval z amazonu a nemal som problem.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Mar 20, 2006 11:57 am

xaxa píšeCOLONNie, nie,to nepomoze, lebo toto mozes vyuzit len ak si uz predtym u nich nakupoval. Pokial nakupujes prvy krat, tak ti to odmietnu ak je billing a delivery address odlisna. Takze asi si si to 1x nechaval poslat domov,alebo je to nejaka nova legislativa a ty si si to prvykrat objednaval, ked este neplatila. Kazdopadne pre toho cloveka, ktory sa pytal plati co som napisal. Testoval som to u dixons, ebuyer, comet a este v jednom, ktory si nepamatam.
Hmm, v pripade Ebuyer je fakt, ze prvu objednavku som si nechal poslat domov. Ale napriklad vlani niekedy v oktobri som kupil GPS navigator v Comet a dal som si ho dorucit do prace. Nikdy predtym som v Comet nekupoval, teda nie online.

Dusko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 136
RegistrovanýCOLON Sob Feb 12, 2005 9:56 am
BydliskoCOLON London, Cricklewood
CONTACTCOLON

Poslať od Dusko » Pon Mar 20, 2006 3:13 pm

Ak predajca trva na tom, aby delivery address a billing address boli zhodne, ide z jeho strany o ochranu kupujuceho. Dostat sa k cislam kreditnych a debitnych kariet dnes nie je az taky problem. Denne mi rukami prejde niekolko. Niektori predajcovia su v tomto striktni ini nie. Nie je na to ziadne nariadenie. Jasne, ze na to doplaca mnozstvo poctivych ludi (mne samemu odmietli platbu slovenskymi kartami niekolko krat), je to dan za to v akom svete zijeme.

mimes
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Štv Aug 11, 2005 4:11 pm
BydliskoCOLON Harlow, essex

Poslať od mimes » Uto Mar 21, 2006 8:49 am

xaxa píšeCOLON
1. Pokial si zamestnany, tak by si debit kartu mal dostat.
1. Mal by som mat debit kartu, ale bohuzial mam ucet v HSBC a nakolko byvam cez agenturu tak nemam ziadny bill (ucet) na moju adresu, ktory vyzaduju aby som dostal kartu..takze tak

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Uto Mar 21, 2006 10:59 am

mimes píšeCOLON1. Mal by som mat debit kartu, ale bohuzial mam ucet v HSBC a nakolko byvam cez agenturu tak nemam ziadny bill (ucet) na moju adresu, ktory vyzaduju aby som dostal kartu..takze tak
Ak mas ucet v nejakej banke v UK a ta ti nechce dat nic viac ako Cash-account a zarabas (chodi ti tam prijem). Tak s prvym statemantom chod do inej banky a dostanes co potrebujes.

Mireeec
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38
RegistrovanýCOLON Pia Jún 04, 2004 3:14 pm
BydliskoCOLON Clapton

Poslať od Mireeec » Uto Mar 21, 2006 6:54 pm

Skus www.froogle.co.uk porovna ti to ceny hocicoho co sa da kupit legalne v UK a ty si potom mozes vybrat tu najlepsiu moznost.Takto sa daju usetrit tazko zarobene many.

sakal
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Pia Júl 14, 2006 6:16 pm
CONTACTCOLON

Poslať od sakal » Sob Nov 04, 2006 11:40 am

Dobry online shop www.savastore.com
Uz som stamad par veci kupil a zatial bolo vsetko OK.

BUTTON_POST_REPLY