ebay bidding help

Ako a kde najlepšie a najvýhodnejšie nakúpiť potraviny, elektroniku, oblečenie... v Británii. Služby v Anglicku - holič, kaderník...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

ebay bidding help

Poslať od kazisvet » Uto Okt 10, 2006 3:18 pm

Neviete mi niekto poradit, ako si zabezpecit vitazny bid na ebay? Pokusal som sa kupit si auto a zatial vzdy mi to v poslednych sekundach niekto vyfukol.Nechcem zas ceny prehanat, ale tych 10, 20 libier ma v niektorych pripadoch mrzelo.
Myslim, ze sa tu niekedy hovorilo o nejakych "automatoch" na biddovanie, ale neviem to najst cez vyhladavanie.
Inak som narazil prevdepodobne na nadhadzovacov cien, ked som si pozrel podrobne jedno biddovanie na ktore mi potom prisla ponuka, ze si to auto mozem kupit za mnou ponuknutu cenu.
Vitazny chlapik pravidelne nadhadzoval cenu, ked sa niekto ukazal, ale nakoniec auto nekupil a nedostal negative feedback. ked som pozeral na jeho history, uz podobnych "obchodov" urobil niekolko.
Takze asi ebay nie je celkom cisty, tak akoostatne cely business.
Diky za rady, mozno sa zidu aj novackom na ebay,resp.tym,ktori o ebay zatial len poculi ale neskusili.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: ebay bidding help

Poslať od xaxa » Uto Okt 10, 2006 4:12 pm

kazisvet píšeCOLONNeviete mi niekto poradit, ako si zabezpecit vitazny bid na ebay? Pokusal som sa kupit si auto a zatial vzdy mi to v poslednych sekundach niekto vyfukol.Nechcem zas ceny prehanat, ale tych 10, 20 libier ma v niektorych pripadoch mrzelo.
Myslim, ze sa tu niekedy hovorilo o nejakych "automatoch" na biddovanie, ale neviem to najst cez vyhladavanie.
Inak som narazil prevdepodobne na nadhadzovacov cien, ked som si pozrel podrobne jedno biddovanie na ktore mi potom prisla ponuka, ze si to auto mozem kupit za mnou ponuknutu cenu.
Vitazny chlapik pravidelne nadhadzoval cenu, ked sa niekto ukazal, ale nakoniec auto nekupil a nedostal negative feedback. ked som pozeral na jeho history, uz podobnych "obchodov" urobil niekolko.
Takze asi ebay nie je celkom cisty, tak akoostatne cely business.
Diky za rady, mozno sa zidu aj novackom na ebay,resp.tym,ktori o ebay zatial len poculi ale neskusili.
ROFL. skor nez zacnes pisat taketo bludy tak si prestuduj ako funguje ebay v jeho helpe :)

Ono to totiz, cuduj sa svete, nadhadzuje cenu same. Ty ked davas bid, tak zadas svoju maximalnu cenu za ktoru si ochotny tovar kupit. Ale v skutocnosti sa ako winning bid objavi vzdy len ponuka druheho v poradi +£2,£5,£10 libier (podla toho v akom cenovom pasme sa pohybujes).

Priklad niekto da svoj bid £100 a ty das £200. Highest bidder si ty s bidom £105.
Potom niekto ponukne £150 a highestom si stale ty s bidom £155.
Potom niekto ponukne £300 a samozrejme ze sa stava highest bidder s bidom £205.
Atd.

Ako vyhrat, dve strategie:
a) Zadat proste svoju najvyssiu sumu ktoru si ochotny zaplatit. Vzdy len jeden bid a nikdy to nemenit, inak moze zapracovat psychologia a zaplatis viac kao by si chcel, keby si bol pri zmysloch. Bohuzial vyskytuje sa dost zaciatocnikov ktori ku koncu zacnu zvysovat bid po £5 az kym ten tvoj neprekrocia (bidding war).

b) Sniping - toto pouzivam ja. Polozit jeden bid 5-10 sekund pred koncom aukcie (zase plati o vyske to iste ako v predchadzajucom pripade). Tento sposob znizuje pravdepodobnost bidding war a malo bidov psychologicky odstrasuje bidderov.

Funguje to celkom dobre.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Uto Okt 10, 2006 5:22 pm

Jednoznacne treba pouzivat sniper. Ja som zvykol pouzivat "Bidnapper" a par aukcii som s nim uspesne vyhral. Sniper prihodi az v poslednych sekundach aukcie automaticky, pricom tiez neprekroci maximalne zvolenu sumu. Automaticke bidovanie priamo v ebay je blbost, lebo to prihadzuje vzdy, ked ta niekto "prebije" a suma sa tak zbytocne zvysuje.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Uto Okt 10, 2006 5:42 pm

[quote="xaxa]
ROFL. skor nez zacnes pisat taketo bludy tak si prestuduj ako funguje ebay v jeho helpe :)
[/quote]
ale si mi to nandal, vdaka. ale to mam za svoju pohodlnost
[quote="xaxa]
b) Sniping - toto pouzivam ja. Polozit jeden bid 5-10 sekund pred koncom aukcie (zase plati o vyske to iste ako v predchadzajucom pripade). Tento sposob znizuje pravdepodobnost bidding war a malo bidov psychologicky odstrasuje bidderov.
Funguje to celkom dobre.[/quote]
o toto mi islo, akurat sa asi neviem vyjadrit spravnou ebay terminologiou. mozes prosim nieco blizsie k snipingu, kde a ako to robit?

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Uto Okt 10, 2006 5:53 pm

kazisvet píšeCOLON
xaxa] ROFL. skor nez zacnes pisat taketo bludy tak si prestuduj ako funguje ebay v jeho helpe :) [/quote] ale si mi to nandal, vdaka. ale to mam za svoju pohodlnost [quote= píšeCOLON b) Sniping - toto pouzivam ja. Polozit jeden bid 5-10 sekund pred koncom aukcie (zase plati o vyske to iste ako v predchadzajucom pripade). Tento sposob znizuje pravdepodobnost bidding war a malo bidov psychologicky odstrasuje bidderov.
Funguje to celkom dobre.
o toto mi islo, akurat sa asi neviem vyjadrit spravnou ebay terminologiou. mozes prosim nieco blizsie k snipingu, kde a ako to robit?
Sniping nie je urceny na to, aby si vyhral, ale na to, aby si vyhral s co najmensim navysenim ceny (pretoze nedava inym cas dotahovat sa na tvoju cenu po £5-kroku). Keby vsetci bidovali racionalne a logicky, tak by sniping bol uplne neucinny.

Je to velmi jednoduche: Proste cakas na koniec aukcie a v poslednej minute si pustis stopky a zadas svoj najvyssi bid. Vtedy sa dostanes do okna pre potvrdenie bidu a ked budes mat stopky medzi 0:50-1:00 tak to potvrdis. Su na to aj programy, ale ja sa spolieham na seba a ebay pouzivam len zriedkavo takze sa mi s tym nexce laborovat.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Uto Okt 10, 2006 6:29 pm

xaxa píšeCOLON Je to velmi jednoduche: Proste cakas na koniec aukcie a v poslednej minute si pustis stopky a zadas svoj najvyssi bid. Vtedy sa dostanes do okna pre potvrdenie bidu a ked budes mat stopky medzi 0:50-1:00 tak to potvrdis. Su na to aj programy, ale ja sa spolieham na seba a ebay pouzivam len zriedkavo takze sa mi s tym nexce laborovat.
aha, takze vcera som snipoval,odpalil som to 4 sekundy pred koncom :)
Ale ak ma niekto pevnejsie nervy ako ty, a odpali to az po tebe, tak mas smolu, manualne nestihas,je tak?
Akurat to idem vyskusat, vyhliadol som si nieco, o hodinku dam vediet ci to vyslo. inak, zvyknem pouzivat sumu nie okruhlu, ale pridam nejake penny na koniec, uz som videl niekolko vitaznych bidov o 1 penny, nie kazdy na to pamata :)

nevyslo, aj ked celkom nerozumiem preco. Dal som bid 355.50 20 sec pred koncom, ale vratilo mi to ze musim minimalne 360 a to som uz nestihol. A vitaz mal 350. Ako je to vlastne?

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Uto Okt 10, 2006 9:51 pm

kazisvet píšeCOLON Ale ak ma niekto pevnejsie nervy ako ty, a odpali to az po tebe, tak mas smolu, manualne nestihas,je tak?
Akoze nestihas? co nestihas? vsak davas svoju najvyssiu sumu. Ak ten po tebe ta prebije, tak aj tak si tu vec za taku cenu nexcel. Cielom snipingu je zabranit aby to mohli ostatni skusat viackrat.
kazisvet píšeCOLON Akurat to idem vyskusat, vyhliadol som si nieco, o hodinku dam vediet ci to vyslo. inak, zvyknem pouzivat sumu nie okruhlu, ale pridam nejake penny na koniec, uz som videl niekolko vitaznych bidov o 1 penny, nie kazdy na to pamata :)

nevyslo, aj ked celkom nerozumiem preco. Dal som bid 355.50 20 sec pred koncom, ale vratilo mi to ze musim minimalne 360 a to som uz nestihol. A vitaz mal 350. Ako je to vlastne?
Ano, dobre je pridat 0.02, alebo £2 (lebo je vela takych expertov co pridavaju 0.01 a ked dvaja daju rovnaku sumu tak to ma ten co ju da prvy).

Musis zvysit minimalne o nejaku ciastku nez je aktualny bid (zavisi to od toho aky je velky bid, myslim, ze od £100 do $1000 je to £5 a potom £10). Niekedy sa stane ze niekto zvysi bid pocas toho ako to ty napises a ked to odosles, tak zistis, ze si nezvysil dostatocne. Ale pokial pouzivas sniping, tak ta to netrapi.

LENKA_B
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Pon Feb 07, 2005 2:20 pm
BydliskoCOLON East London
CONTACTCOLON

EBAY SNIPER

Poslať od LENKA_B » Pon Okt 23, 2006 1:51 pm

Tiez sa priklanam k Sniper. Sama som to neskusila ale kamarat kupuje len cez toto a je velmi spokojny. Vyskusam a dam vediet

S tym Sniping-om to nie je take zarucene, ze to vyhras. Okrem toho zbytocne navysujes cenu lebo ponukas svoj maximum.

Tu je link na Sniper, ktory vyhra za teba to co chces (aspon by mal)
http://cgi.ebay.co.uk/SUPER-SNIPER-SOFT ... dZViewItem

BUTTON_POST_REPLY