Odhlásiť auto?

O autách a šoférovaní v UK, vodičských preukazoch, o vlakoch, busoch...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
lusinda
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Sob Feb 16, 2008 6:48 pm

Odhlásiť auto?

Poslať od lusinda » Sob Feb 16, 2008 8:51 pm

V lete sa chystáme ísť späť na Slovensko, nakoľko by sa nám všetky veci do kufra nezmestili, chceli by sme ísť UK autom. Ale len jednosmerne. To znamená, že by sme sa s ním len doviezli na Slovensko a keďže je to dosť staré auto neplánujeme ho prerábať, predávať ani nič podobné. Neviem, ako postupovať pri odhlásení a čo k tomu potrebujem. Hľadala som vo fóre, ale nenašla som prípad, keď sa chce niekto autom len dopraviť na SK a viac ho nepoužívať. ďakujem

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Re: Odhlásiť auto?

Poslať od kazisvet » Pon Feb 18, 2008 10:30 pm

lusinda píšeCOLONV lete sa chystáme ísť späť na Slovensko, nakoľko by sa nám všetky veci do kufra nezmestili, chceli by sme ísť UK autom. Ale len jednosmerne. To znamená, že by sme sa s ním len doviezli na Slovensko a keďže je to dosť staré auto neplánujeme ho prerábať, predávať ani nič podobné. Neviem, ako postupovať pri odhlásení a čo k tomu potrebujem. Hľadala som vo fóre, ale nenašla som prípad, keď sa chce niekto autom len dopraviť na SK a viac ho nepoužívať. ďakujem
Lusinda, mozes dvla poziadat o export licence, alebo si to auto na slovensku proste ponechat. V takom pripade musis poziadat o SORN, cize vyhlasit, ze auto bude out of road a nebude pouzivane na UK cestach.Akurat to SORN budes musiet pravidlne kazdy rok obnovovat, da sa aj cez net alebo cez telefon, pripadne postou na vyplnenom formulari.
A ak sa ho na slovensku zbavis, predas na suciastky, das do srotu a pod., tak nezabudni o tom upovedomit dvla, ze uz viac nie si majitel auta a co sa s autom stalo.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

lusinda
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Sob Feb 16, 2008 6:48 pm

Poslať od lusinda » Uto Feb 19, 2008 10:32 pm

A dajme tomu, že by som ho mala v garáži a občas by som ho vytiahla niekam na chatu. Nepoužívala by som ani slovenské cesty, len "cestičky". V tom prípade by som len každoročne musela obnoviť SORN. Dobre som to pochopila? A keď už celkom zhnije a dám ho do šrotu, treba napísať list, alebo sa to dá aj cez net? Neodovzdávajú sa značky, alebo niečo podobné?

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Štv Feb 21, 2008 1:39 pm

lusinda píšeCOLONA dajme tomu, že by som ho mala v garáži a občas by som ho vytiahla niekam na chatu. Nepoužívala by som ani slovenské cesty, len "cestičky". V tom prípade by som len každoročne musela obnoviť SORN. Dobre som to pochopila? A keď už celkom zhnije a dám ho do šrotu, treba napísať list, alebo sa to dá aj cez net? Neodovzdávajú sa značky, alebo niečo podobné?
Obcasnym pouzivanim nepoisteneho auta porusujes zakony SR
nehovoriac o tom ze ked havarujes a spravis niekomu skodu
(zrusis mu vykendovy chatku), tak to budes musiet zaplatit cele sama!

Najlepsie by bolo ho predat na suciastky....

Skus si zavolat na DVLA a opytat sa co robit ked chces auto trvalo odviezt z UK
a uz sa s nim sem nevratit. Predpokladam ze sa da ho odhlasit raz a navzdy aby
si ho nemusela kazdy rok SORN..

BUTTON_POST_REPLY