prosím o radu

O autách a šoférovaní v UK, vodičských preukazoch, o vlakoch, busoch...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
bodricek
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Štv Jan 12, 2006 8:06 pm
BydliskoCOLON Czech republic

prosím o radu

Poslať od bodricek » Pia Apr 25, 2008 9:56 am

...možno si ťuknute na čelo, ale stalo sa.. a ako žene mi nie je jasné ako pokračovat, tak ocením akékolvek prakt.rady...
požičala som kamarátovi (čr) na návšteve auto,samo bez jeho poistenia, a zákony schválnosti funguju, nabúral do ňho kamion- pri čine si polský vodič bol plne vedomý svojej viny a pani šéfová, kt. prifrčala tiež, vymenili si údaje a rozišli sa, že sa ozvu (podotýkam, že jazyk.vybavenost kamaráta bola slabá a tak nemalo význam nič riešit na mieste )
pani šéfová sa ozvala, že chce insurance details aby si mohla claim nárazník..ak tomu dobre rozumiem, chce si to uplatnit zo základ. MOJEJ ? poistky ..čo z toho pre mna vyplýva ?
dakujem za radu
J.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Re: prosím o radu

Poslať od pankac » Pia Apr 25, 2008 12:10 pm

Vymenit si insurance details je standardny prvy krok, ale ked ty nie si na vine (predpokladam, ze budes tvrdit, ze si soferovala ty), tak tvoja poistovna nema co platit. Dalsi krok by teda mal byt, ze poliakova poistovna uzna jeho vinu - v tom pripade by ti mali navrhnut priame riesenie (aby si nemala claim vo svojej poistovni a neprisla o no-claim bonus - pozor, da sa on dojst aj ked nie si na vine), cize ti priamo preplatia opravu tvojho auta.

bodricek
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8

Poslať od bodricek » Pia Apr 25, 2008 1:55 pm

..dakujem za odpoved,
zn. to teda, že sa ešte bude riešit nejaká papierová práca, kde sa zúčastnení vyjadria, kto berie zodpovednost na seba ?..nemám skusenosti ani s nehodou doma, takže som celkom out....

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Pia Apr 25, 2008 2:40 pm

bodricek píšeCOLON..dakujem za odpoved,
zn. to teda, že sa ešte bude riešit nejaká papierová práca, kde sa zúčastnení vyjadria, kto berie zodpovednost na seba ?..nemám skusenosti ani s nehodou doma, takže som celkom out....
No pokial je vina jednoznacna, tak sa asi nic spolocne riesit nebude. Zrejme sa ti sami ozvu z jeho poistovne, poziadaju ta o estimation (t.j. vezmes auto do servisu a zavolas do poistovne co to bude stat; keby napr. oprava presahovala sumu vozu pred havariou, tak ti poistovna zaplati iba cenu auta). Ak budu toho v servise schopni, tak si aj opravu sami vyuctuju priamo s poistovnou (pripadne to zacvakas a poistovna ti potom posle sek). Ak to nebude jednoznacna zalezitost, tak proste budes musiet informovat aj svoju poistovnu, t.j. spravit claim kde presne popises co sa stalo. Zbytok uz bude iba natahovacka medzi tvojou a poliakovou poistovnou :)

bodricek
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8

Poslať od bodricek » Pia Apr 25, 2008 3:16 pm

dakujem ti....

bodricek
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8

Poslať od bodricek » Pia Apr 25, 2008 3:32 pm

...prepáč, že ešte raz ,
budem konkrétnejšia, dostala som maila od šefovej poliaka so žiadostou o poistné detaily aby si ony mohli claim blatník, preptože ho len minule vymenili a teda potrebuju nový...nie je tam ani zmienka o mojom aute a náhrade škody prevaleného auta pre mna...a z toho mi vychádza, že chcu urobit vinnika nehody "mna"...a preplatit to z mojej poistky..
sorry for being pain..

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Pia Apr 25, 2008 3:47 pm

Dal by som tej osobe tak max nazov poistovne a cislo poistky, ale az potom, co by som hovoril s likvidatorom.

Ja sa len cudujem, ze sa nikto nepozastavil, ze auto riadil v dobe nehody niekto, kto nie je named driver ani nie je poisteny. Mozno ak ma ten clovek dobru poistku v CR tak ta to moze pokryt, inak toto je potencialne velky problem, zrejme zneplatnuje poistenie a je to aj trestny cin tusim...

BUTTON_POST_REPLY