cestovne poistenie

O autách a šoférovaní v UK, vodičských preukazoch, o vlakoch, busoch...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Nikol antosova
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 40
RegistrovanýCOLON Štv Aug 31, 2006 10:26 am
BydliskoCOLON Bratislava

cestovne poistenie

Poslať od Nikol antosova » Sob Máj 10, 2008 6:50 pm

ahojte,potrebovala by som poradit.Idem si kupit letenku cez internet a chcela by som aj cestovne poistenie,ktore je v ponuke,ked ju kupujem online.

Ak by sa zrusil let,poistovna mi hradi letenku??Chapem tomu tak,ze ryanair nie,ale Elvia positovna, hradi cenu letenky,poskodenie batoziny,.....

Tak som to pochopila v cestovnych podmienkach.

Je to spravne?

Dakujem,Nikol

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Re: cestovne poistenie

Poslať od Gina » Ned Máj 11, 2008 2:16 pm

Nikol antosova píšeCOLONahojte,potrebovala by som poradit.Idem si kupit letenku cez internet a chcela by som aj cestovne poistenie,ktore je v ponuke,ked ju kupujem online.

Ak by sa zrusil let,poistovna mi hradi letenku??Chapem tomu tak,ze ryanair nie,ale Elvia positovna, hradi cenu letenky,poskodenie batoziny,.....

Tak som to pochopila v cestovnych podmienkach.

Je to spravne?

Dakujem,Nikol
Pri zruseni letu je airolinka zodpovedna ponuknut nahradny let, resp. zaplatit za let inou airolinkou do destinacie, na ktoru si si kupila letenku. Kupa letenky je vlastne takou zmluvou medzi tebou a leteckou spolocnostou ze ta v dany den dostane do destinacie ktoru si si vybrala. ;-).
To iste plati o batozine: letecka spolocnost je za nu zodpovedna od doby kedy ju predas na check in az po dobu, kedy si ju najdes na pase.

Ziadne poistenia ti na letecku dopravu netreba kupovat. Cestovne poistenia ktore automaticky ponuka napr. Ryanair su uplne zbytocne a totalne vyhadzovanie penazi. I bez poistenia je totiz Ryanair zodpovedny za tvoju batozinu a prepravenia ta (kuk: EU direktiva 261/2004).

Namiesto plnenia vrecak firmam za produkt, ktory ti vobec netreba sa ti skor oplati obzriet po dobrej rocnej travel insurance ktora kryje najma liecebne naklady.

Nikol antosova
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 40
RegistrovanýCOLON Štv Aug 31, 2006 10:26 am
BydliskoCOLON Bratislava

cestovne poistenie

Poslať od Nikol antosova » Ned Máj 11, 2008 6:29 pm

Dakujem Gina,mam uzatvorene poistenie na liecebne naklady.Takze to poistenie,ktore si mozem zaplatit pri kupe letenky nebudem ani platit.

Prajem pekny vecer,Nikol

BUTTON_POST_REPLY