Zmena v poisteni

O autách a šoférovaní v UK, vodičských preukazoch, o vlakoch, busoch...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
BBPalko
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Dec 08, 2008 12:19 am

Zmena v poisteni

Poslať od BBPalko » Pon Dec 08, 2008 12:32 am

Ahojte. Viem, ze sa opisteni uz dost popisalo, no ja mam takyto problem. Docasne si musim kupit auto ale na cas kratsi ako 12mes len neviem este presne na ako dlho. Potom si kupim novsie, vyhliadnute auto. Problem je v tom, ze nechcem po predaji prveho auta platit ziadne 'cancelation fee' alebo podobne poplatky.Viete mi niekto poradit ako to tu funguje pripadne kontak na niekoho kto sa tym zaobera profesionalne. Mohol by som pripadne cez neho uzatvorit postenie. Vdaka

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Zmena v poisteni

Poslať od jaro » Pon Dec 08, 2008 11:06 am

Poistku kupujes na rok, takze ak ju zrusis predcasne, nevyhnes sa tomu, ze ti nevratia celu zostavajucu sumu. Moje odporucanie je vybra si taku poistovnu, ktora nema poplatky za zmeny v poistke (mid term adjustments) - napriklad Hastings Direct je taka poistovna (ale je ich viac). Ak vsak najdes inu poistovnu s dobrou cenou, poplatky zvyknu byt vo vyske 10-20 libier, co nie je neunosne.

Neviem ci o tom vies, ale ked si kupis prve auto, poistis si ho a potom o niekolko mesiacov si kupis ine (a to prve predas), nemusis rusit poistku, len spravis zmenu v poistke (zmena vozidla) a poistovna si bud vyziada doplatenie poistky ak premium za nove auto je vyssie, alebo ti vrati cast penazi, ak je poistka noveho auta nizsia. Niekedy sa oplati zrusit poistku celkom, to si vsak musis potom prepocitat. Su situacie, ked budes nuteny positku zrusit, napr. poistovna ktora positila manzelkin VW Golf odmietla poistit Audi TT, tak som musel poistku celkom zrusit a zobrat novu.

Tiez sa da s nimi negociovat, zisti si viac kalkulacii a ked budes menit poistne udaje (ked kupis nove auto) a tvoja poistovna ti da vysoky quote, povedz ze mas iny quote od poistovne XYZ a opytaj sa, ci vedia znizit ich ponuku na rovnaku uroven. Mne sa to neraz oplatilo (a nie len s poistkami).

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Re: Zmena v poisteni

Poslať od qth » Pon Dec 08, 2008 6:06 pm

Presne tak ako Jaro poradil, proste sa poisti na rok, vascinou sa potom ta poistka da preniest aj na to nove
auto, s tym ze samozrejme doplatis nejake peniaze.
Samozrejme ak to ma byt iba na 2-3 mesiace (slovom par), tak je asi lepsie poistit sa iba na tych par mesiacov.
Na dlhsie uz asi vyjde lacnejsie rocna poistka. Plus netreba zabudat na to ze v UK sa pocitaju iba cele roky
NCB (no claim bonus), takze ak zrusis poistku v 11 mesiaci stale budes mat 0 years NCB. Tym padom je
asi lepsie nechat dokoncit poistku aj ten posledny mesiace (2-3) a ziskat NCB ktory ti potom naslende
znizi dalsiu poistku o par percent.

BUTTON_POST_REPLY