Zapomnel jsem na MOT

O autách a šoférovaní v UK, vodičských preukazoch, o vlakoch, busoch...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mijak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 92
RegistrovanýCOLON Štv Apr 26, 2007 11:28 pm
CONTACTCOLON

Zapomnel jsem na MOT

Poslať od mijak » Ned Apr 12, 2009 4:19 pm

V polovine brezna mi skoncila MOT a ja na to uplne zapomnel. Nevite jestli z toho budu mit nejaky postih? Samozrejme ted si ji zkusim udelat co nejdriv. Nedal by ste mi nekdo tip na co se pripravit? Myslim co se na tom aute kontroluje a kolik to stoji? Je to moje prvni MOT takze s tim nemam zadne zkusenosti.

diky predem

valoda
Member
Member
PríspevkyCOLON 77
RegistrovanýCOLON Štv Júl 27, 2006 12:48 pm
BydliskoCOLON LIVINGSTON

Re: Zapomnel jsem na MOT

Poslať od valoda » Ned Apr 12, 2009 8:40 pm

Problemy by si nemal mat. Auto mozes na MOT dostavit aj neskor(moze ti stat nepojazdne niekolko mesiacov a potom ist na MOT) Aspon take mam ja info. Neoplaca sa davat auto do servisu pred MOT. Zvycajne ti na MOT nieco najdu co nie je v poriadku. A co sa kontroluje na MOT? Jedno jedine slovo VSETKO.
Stav karoserie-ci nie je prehrdzavene, svetla, brzdy, pneumatiky, no skratka vsetko. Je to obdova slovenskej STK. A ci prejdes MOT zalezi hlavne od stastia a servisu. Vzdy ti nieco najdu. Dostavas try tipi papierov. Ak mas stastie dostanes hned zeleny. Zlty je vypis o stave auta a chybach ktore by si mal odstranit, ale nepekazaju v prejdeni MOT. Na cervenom liste mas chyby a poruchy ktore musis odstranit na to aby preslo. Poslednym papierom je vypis o emisiach.

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Uto Apr 14, 2009 10:21 am

Kedze platny MOT byva sucastou podmienok planosti poistky (a poistovne prve co robia pri nahladeni skodovej
udalosti je ze si vypytaju vsetky mozne papiere a hladaju spuosob ako sa vyhnut plneniu), odporucam ti
ist si urobit MOT co najskuor a bez neho na aute nejazdit.
Tak isto MOT je podmienka k vydaniu noveho TAX disku (bez neho (a bez platnej poistky) ti ho nepredaju).

MOT je porovnatelne so SVK STK, len tam az tak moc nebuzeruju na uplnych blbostiach.

V pripade ze mas auto par rokov stare o ktore sa niekto staral, vascinou nie je problem prejst cez
MOT (samozrejme ak to auto je uz celkom stare a poslednych par rokov sa on nik nestaral, tak
je velka sanca ze cez MOT neprejde).

MOT stoji od nejakych 30 az po 50 libier, v zavislosti od servisu a eventuelnej akciovej ceny.

mijak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 92
RegistrovanýCOLON Štv Apr 26, 2007 11:28 pm
CONTACTCOLON

Poslať od mijak » Pia Apr 24, 2009 4:21 pm

Diky za prispevky, dopadlo to dobre. Auto proslo a platil jsem £30. Ale docela me jima hruza ze jsem s propadlou MOT a tedy i neplatnou pojistkou jezdil mesic :)

BUTTON_POST_REPLY