POKUTA ZA PARKOVANIE - P C N

O autách a šoférovaní v UK, vodičských preukazoch, o vlakoch, busoch...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Drevo do lesa
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Sob Máj 30, 2009 5:12 pm

POKUTA ZA PARKOVANIE - P C N

Poslať od Drevo do lesa » Sob Máj 30, 2009 5:22 pm

Zdravim!

Dostal som dneska krasny listok za parkovanie allllllle znacku mam Kosice-okolie.

Rozhodol som sa vy...at na to.

Stalo sa vam daco podobne?

Diki za radu.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Re: POKUTA ZA PARKOVANIE - P C N

Poslať od kazisvet » Pon Jún 01, 2009 1:02 pm

Drevo do lesa píšeCOLONZdravim!

Dostal som dneska krasny listok za parkovanie allllllle znacku mam Kosice-okolie.

Rozhodol som sa vy...at na to.

Stalo sa vam daco podobne?

Diki za radu.
Aj ja som dostal pokutu s BA znackou a nevy... som sa na to. Proste som to zaplatil.

Ako hovori Ginuska, urobil si chybu, tak za nu plat. pretoze sa ti moze stat, ze si ta najdu, zistit vlastnika podla SPZ nie je pre nich ziaden problem.

A mozno raz pri inej prilezitosti zistis, (ked budes nieco ziadat v UK), ze ti pribalia pokutu plus riadne penale za nezaplatenie.

Ale to je len na tebe ako sa zachovas, este vzdy to mozes zmenit.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

Drevo do lesa
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3

Poslať od Drevo do lesa » Pon Jún 01, 2009 6:20 pm

Takze ani ty nevies ze ci ta najdu.Hlavne ze si im platil.

Bravo!

Ebi
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 36
RegistrovanýCOLON Štv Nov 03, 2005 1:46 pm

Poslať od Ebi » Pon Jún 01, 2009 10:41 pm

Drevo do lesa píšeCOLONTakze ani ty nevies ze ci ta najdu.Hlavne ze si im platil.

Bravo!

No,prispejem trocha k teme...neviem,ci sa im oplati vymahat zopar libier,ale svagor tiez nezaplatil pokutu,lebo si povedal,ze naco,ked mam sk znacku a asi po 2 rokoch,ked si chcel prenajat dom,tak pri creditcheckingu agentura zistila,ze je nahlaseny ako neplatic na councile za parkovanie a dom mu neprenajali a bolo to vcelku zabavne,ked mal par dni na stahovanie a zrazu taketo "prekvapko"...

Ale je ta slovenska mentalita chora...Hamba,hamba

mrvik
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Pon Jan 23, 2006 1:23 am
BydliskoCOLON BARNET

Poslať od mrvik » Uto Jún 02, 2009 2:40 am

pridam aj ja svoje: v casoch ked som posobil so SK autom v uk som podostaval niekolko pokut za parkovanie a niekolko desiatok krat ma vyblitzli kamery za rychlost a nikdy som nic neplatil a nikdy som s tym nemal najmensi problem pri credit checkingu alebo pri nahodnych policajnych kontrolach, raz som dokonca kupil aj fotku za rychlost na "naozajstnom"uk aute , pokuta prisla postou majitelovi ten tam napisal moju sk adresu a ja som potom asi 5x musel telefonovat ze teda ja im to fakt chcem zaplatit ale vodicak mam slovensky a oni mi povedali nakoniec ze to oni nebudu a nemaju ako riesit vobec a ze to stopli - stacilo fakt naliehat ze som sk obcan ale fakt im to chcem zaplatit nijake vykrucacky

def
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 238
RegistrovanýCOLON Ned Aug 20, 2006 4:42 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3

Poslať od def » Uto Jún 02, 2009 8:37 am

Takhle, moralne spravne je zaplatit, ale vzhladem k tomu, nikdo te nebude nahanet na Slovensku (ani nikde jinde po svete), tak asi nema cenu platit.
Osobne bych si ale daval bacha, jelikoz na mnohych mistech Ti hrozi boticka a tam Te slovenska SPZ nezachrani.
Jen moji osobni poznamku. Lidi jako ty delaji ostudu vychodoevropanum v UK. Na druhou stranu, vyhybat se trestu je vlastnost spolecna pro vsechny lidi a kdyby Anglicani mohli, tak to delaji take.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Uto Jún 02, 2009 10:18 am

Nestretol sa niekto nahodou s odtahom aut s cudzimi SPZ-kami za opakovane priestupky pri parkovani atd?

Ebi
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 36
RegistrovanýCOLON Štv Nov 03, 2005 1:46 pm

Poslať od Ebi » Uto Jún 02, 2009 11:38 am

carfaxcat píšeCOLONNestretol sa niekto nahodou s odtahom aut s cudzimi SPZ-kami za opakovane priestupky pri parkovani atd?

No a na toto som zabudol. Svagor mal taku "specialitu",ked chodil nanakup do Asda centra tak vzdy parkoval na mieste pre vozickarov,aby nemusel prejst par metrov navyse a skoro vzdy co tam tak stal dostal pokutu za sklo,ktoru vzdy odignoroval a smial sa na tom,ako dlho ich to este bude bavit...az jedneho dna ked vysiel z obchodu,tak si na aute nasiel boticku za 100 libier...a odvtedy sa naucil parkovat ako treba (myslim,ze ich asi uz dozral svojou aroganciou)

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pia Jún 05, 2009 1:03 pm

Drevo do lesa píšeCOLONTakze ani ty nevies ze ci ta najdu.Hlavne ze si im platil.

Bravo!
Ano platil som, pretoze som urobil chybu. Neviem co je na to zle.
A ako uz tu bolo spominane, nevies kde a ako si ta najdu, trebars aj tym, ze vo chvili ked to nebudes cakat, niekto vyhrabe, ze neplatis pokutu....vid prispevok s prenajmom.
Ale na teba a podobnym asi slova o zodpovednosti asi neplatia, takze si kludne porusuj pravidla, rob nam vsetkym hanbu, ignoruj pravidla.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

Drevo do lesa
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3

Poslať od Drevo do lesa » Ned Jún 07, 2009 10:41 am

A mame tu moralistu.

First of all:
To, ze sme sa obaja narodili na Slovensku neznamena ze sme navzajom zodpovedny .

Hanbu Vam vsetkym??!......

Parking attendants su hajzli. Vsetci.A system ich podporuje.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Ned Jún 07, 2009 3:37 pm

Drevo do lesa píšeCOLONA mame tu moralistu.

First of all:
To, ze sme sa obaja narodili na Slovensku neznamena ze sme navzajom zodpovedny .

Hanbu Vam vsetkym??!......

Parking attendants su hajzli. Vsetci.A system ich podporuje.
Pot calling the kettle black or remove the beam from your own eye and then you can see clearly to remove the speck from your brother's eye.
Dostal si pokutu a obvinujes zriadencov parkoviska, ze su hajzli. Primarne si tu chybu urobil ty.

lubosko_pp
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Štv Feb 09, 2006 12:52 am
BydliskoCOLON London: Wembley

Poslať od lubosko_pp » Sob Dec 05, 2009 1:13 am

PCN a slovenske znacky

cele to funguje na principe registracie SPZ jednou z mnozstva kamier ktore su nainstalovane po celom Anglicku, napr. Congestion charge kamery su citacky znaciek, atd. Takze raz ked Vas kamera chyti, tak existuje dokaz o pouzivani slovenskeho vozidla v uk. Ak presvihnete povolenu dobu (tusim rok) tak Vam auto v pohode odtiahnu, lebo nemate zaplatenu cestnu dan atd. Argumentovat sa velmi neoplati, lebo oni presne vedia kedy sem vozidlo prislo. Ak ste tu iba na "dovolenke" a sem-tam na to dupnete, alebo si odstavite auto v priestore pre vozickarov, tak Vas tp velmi asi trapit nemusi, lebo za vymahanie Vasich nedoplatkov zo Slovesnka by Council zaplatil viac ako by na tom zarobil. Ak ste tu natrvalo, tak potom podobne situacie ako podpriemerny credit scoring bude realita ktora Vas bude sprevadzat zivotom.

Moj prispevok je realita, ktora sa stala mojmu kolegovi pri slovenskej ambasade a spas s odtiahnutym autom a danou ho stala cez £300

lezgy
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 86
RegistrovanýCOLON Uto Máj 06, 2008 4:58 pm
BydliskoCOLON uk
CONTACTCOLON

Poslať od lezgy » Ned Dec 06, 2009 10:47 am

carfaxcat píšeCOLONNestretol sa niekto nahodou s odtahom aut s cudzimi SPZ-kami za opakovane priestupky pri parkovani atd?

koelga parkol slovenskym autom schytal 400liber za odtah
nezaujimalo ich ake auto

takisto znamny mal problem vdoveri ekd chel auto vyjst, auto bolo LHD, a ak chcel prejst tak tam nechal fajnu marzu za nezaplatene pokuty

cize treba verit reciam pri pive ze henten vravel ze netreba lebo on pozna policajta ktory mu to povedal

a odkazujem takisto vsetkym slovenskym spekulantom
len smelo neplatte nech sa upravia zakony tak ze si nebudete moct ani kychnut
kvoli takym uz su drahsie hypoteky a pod
ked anglicke organy pridu na cigansku osadu na vychode lebo cigan zobral 4miliony hypoteku a neplati za nu, zistia ze sice prachy zobral ale novo vystavana chajda v blate je na suseda napisana
tak vytru pysk a sprisnia hypoteky

tak smelo parkujte

radovan4
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Uto Máj 31, 2011 1:47 pm

Poslať od radovan4 » Uto Máj 31, 2011 2:11 pm

Bol som tu na pol roka z autom a teraz by som chcel nechat auto na SK do novembra a potom sa vratit znova na 6 mes. alebo dlhšie. Ten 1 rok ktory je max. sa rata od prveho dna alebo ked prerušim pobyt znova na cca 6mes znova mi bude platit 1 rok? Ma niekto s týmto skusenost?

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Str Jún 01, 2011 8:21 am

tak je to jednak 6 mesicu v jednom roce, tudiz aby jsi tu mohl byt znova tak musis pockat pul roku,
A za druhe to vlastne neplati, protoze kdyz jses rezident tak to auto musis prehlasit okamzite. Jelikoz rezidentem se stavas vicemene hned po prijezdu tak nemas skoro zadnou jinou moznost nez okamzite to auto prehlasit na anglicke znacky. Ta vyjimka s tim 6 mesicnim pobytem plati pro lidi kteri jsou tu treba casto, ale jejich stredisko zajmu je nekde jinde (napriklad tu docasne bydlis, ale pracujes a vydelavas v nejake jine zemi.

BUTTON_POST_REPLY