Converted cars

O autách a šoférovaní v UK, vodičských preukazoch, o vlakoch, busoch...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Dino
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Pia Nov 20, 2009 9:40 pm

Converted cars

Poslať od Dino » Pia Nov 20, 2009 9:55 pm

Caute.
Chcel by som sa spytat, ci tu ma niekto skusenosti s prihlasovanim auta dovezeneho z anglicka, konkretne auta s, este v uk, odborne prerobenym riadenim z RHD na LHD. Mozu byt nejake problemy s prihlasovanim na slovenske SPZ?
Dik

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Re: Converted cars

Poslať od carfaxcat » Pia Nov 20, 2009 11:03 pm

Podla predchadzajucich diskusii na tomto fore (staci sa pozriet na vyhladavanie na diskusnom fore a zadat RHD) na SK toto auto neprihlasis ani po prerobeni.

Dino
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14

Poslať od Dino » Ned Nov 22, 2009 11:34 pm

Takze myslis, ze problem je v CoC? Aj ked je prerobene LHD auto legalne registrovane v uk,na uk znackach, s MOT....pravdepodobne to ma poznacene aj vo V5-ke? Pozrel som tu diskusiu, a aj z inych zdrojov, nezda sa mi to az tak jednoznacne, jedni hovoria ze sa neda, ini ze to problem nie je.
Dufal som ze napise niekto v style: Ano, doviezol som prerobene na SK a prihlasili ma, resp. nedalo sa. Alebo tretia moznost, da sa, ale je treba znamosti....

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Pon Nov 23, 2009 9:39 am

Dino píšeCOLONpravdepodobne to ma poznacene aj vo V5-ke
Je to zakodovane vo vyrobnom cisle vozidla, neviem teraz najst detaily ale nasiel som popis jednotlivych cislic tak pred rokom, ked som to riesil.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pon Nov 23, 2009 10:35 am

Podle osobni zkusenosti meho kamarada je v klidu mozno prihlasit v cechach auto i s rizenim na prave strane. Vychazi to z evropskych narizeni, kdy neni mozne aby ti nejaky urad branil si privezt a provozovat svoje vlastni auto. Je tam akorat ten hacek ze ho nemuzes nikomu prodat.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Pon Nov 23, 2009 12:17 pm

Ano na Slovensku sa da po znamostiach vybavit kadeco. Jedna moja znama( dokonca vdialena pribuzna) pracovala na dopravnom inpektorate v istom okresnom meste. Po roznych nelegalnych legalizaciach aj converted cars schytala 2 roky natvrdo, ale myslim si,ze po roku ju za dobre spravanie pustili...

lezgy
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 86
RegistrovanýCOLON Uto Máj 06, 2008 4:58 pm
BydliskoCOLON uk
CONTACTCOLON

Poslať od lezgy » Uto Nov 24, 2009 1:16 am

v poslku nedavno sud rozhodol a bol to EU sud ktory nakazal polsku zlegalizovat
v cesku neviem
momentalne prebieha sudne konanie kedze isty slovak udajne zazaloval SR kvoli obmedzovaniu prihlasenia a sud by mal prebehnut dufajme ze v blizkej dobe

momentalny stav je asi taky ze ak si tuna nalistujes odhadom strelim 30topikov aj zo stareho fora, najdes tu akurat 330 spekulantovtzv, rychlozarabajucich slovakoanglicanov, ktory po mesaici v UK, ked doma pasli kozy, zistili ze idu kseftovat s autami na dovoz a prerabkami riadenia
tak takychto kvaziexpertov tu najdes haldu
a pri kazdom topiku sa dozvies zebud to dristaju alebo nemaju ani sajny
a ked tubdue milion tem ci sa to da tak sa stale najde niekto kto sa opyta milion+1 krat

MOMENTALNE TO NIEJE LEGALNE
a opakujem
chcem vidiet toho experta a hlavne tych fizlov a uradnika konformity kto da na take vozidlo peciatku ...hlavne ked sa to vozidlo zacne sr...t a stastny majitel ho bude predavat niekomu kto zisti na dalsej konformite ze auto je prerobene a prihlasene nelegalne
chcem potom vidiet ten cirkus

sory za tie krkolomne vety...
slovak za kilo slaniny zapre a preda aj vlastnu mater, specialne by som bol zvedavy na domorodcov a ich legalitu poistiek a MOT a kolko kasuju fizli ze ich nezastavuju a nepokutuju

Dino
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14

Poslať od Dino » Pia Nov 27, 2009 11:01 pm

Dik za ohlasy. Asi to teda vyzera ze radsej neriskovat, a nechat si zajst chut. Na pekneho, prerobeneho napr.landrovera za super cenu.
A je ich v ponuke na nete pomerne dost. tak by som rad vedel kto to kupuje a kam tie auta putuju. Ci na konci zostane niekto veeelmi sklamany, s autom na anglickych znackach na krku.

BUTTON_POST_REPLY