Kupa ojazdeneho auta do 1500 libier

O autách a šoférovaní v UK, vodičských preukazoch, o vlakoch, busoch...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mickeyuk25
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pia Nov 20, 2009 6:02 pm

Kupa ojazdeneho auta do 1500 libier

Poslať od mickeyuk25 » Str Feb 17, 2010 12:16 am

Nazdar, chcem si kupit ojazdene auto ktore chcem vyuzivat na cestu do prace, na nakupy, vylety a pod. obasah motora medzi 1.2 - 1.6, (kvoli lacnej poistke a TAX) benzin, manual a max. do 10r.na vybave si moc nepotrpim len nech je motoricky dobre a pomerne kvalitne.Ake auto by ste mi doporucili? ktore je dost oblubene a je dost vidiet v uk a na ktore su pomerne lacne suciastky a servis.Niekde som cital,ze su dobre znacky rover alebo vauxhall (opel) su dost oblubene a maju lacnu udrzbu a ze sa na ne daju lahko zohnat suciatky na mnohych vrakoviskach.mam 26r. a vodicak mam od 18. Dakujem za kazdu radu a ak tu uz bola podobna tema tak sorry.

S pozdrazvom mickey

dude
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41
RegistrovanýCOLON Štv Dec 03, 2009 7:50 am

Re: Kupa ojazdeneho auta do 1500 libier

Poslať od dude » Str Feb 17, 2010 11:19 am

Do 1500 sezenes i Fabii, takze pokud ti nevadi skodovky tak by to mozna byla dobra volba. Jsou to celkem bezproblemova auta. O tom jak se s nemi jezdi asi netreba psat, ale hledas workhorse a ne neco vykonejsiho... :)

@ndrej
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Str Júl 22, 2009 12:34 pm

Poslať od @ndrej » Str Feb 17, 2010 12:40 pm

za 1500£ mozes zohnat celkom dobre auto. ja som kedysi mal Fiat Punto 1.2 kupil som ho za 850£ so 60 000 mil a spravil som na nom 40 000mil bez nejakych vacsich problemov. problem s tymito lacnymi autami je ze su vacsinou burane a nie su kvalitne opravene ako to bolo aj v mojom pripade co som samozrejme zistil az neskor pretoze to bolo moje prve auto a moc som o kupe auta nevedel. ta Skoda by nemusela byt zla volba podla mna o mnoho lepsia ako Rover. samozrejme musis byt pripraveny ze do starsieho auta treba z casu na cas investovat nejaku tu korunu na bezne opravy ktore sa musia vykonat. inac skus najst auto s nejakou Service History tzn. ze budes vediet ze sa majitel on staral (vymena oleja, nejake nove suciastky atd.) len tak na porovnanie ja som na svojom starom Punte robil len nevyhnutne opravy a pri stave tachometra okolo 100 000 mil a veku 10 rokov som ho na konci MOT predal za 60 £ zevraj na suciastky.....

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Feb 17, 2010 1:46 pm

Rover, Fiat, Hyundai, Vauxhall, Kia,... tym sa treba vyhnut - hlavne teda ak ide o starsie lacne auto. Co usetris pri kupe rychlo stratis na servisovani auta.

Aj ja sa pridavam k Fabii, ale treba byt (ako vzdy) opatrny. Ak ti zalezi na image, skus Polo, ale tam v opdstate zaplatis niekolko stoviek navyse len preto ze ma v maske znak VW a nie okridleny sip. Ak ti na image vobec, ale vobec nezalezi, Nissan Micra je spolahliva a lacna, podobne Toyota Yaris.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Str Feb 17, 2010 3:07 pm

Obcas sa objavuju clanky v dennej tlaci, ale tusim castejsie v magazine "Wich car", kde sa porovnavaju ojazdene vozidla z hladiska poruchovosti atd. Pokial si dobre spominam, tak medzi prvymi desiatimi miestami sa vzdy umiestnuju japonske auta, nemecke a Fabia bola okolo 9 -teho miesta. Na konci rebricka boli takmer vzdy Fiat, Rover a korejske auta

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Feb 18, 2010 10:46 am

@ndrej
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Str Júl 22, 2009 12:34 pm

Poslať od @ndrej » Štv Feb 18, 2010 1:36 pm

@ndrej píšeCOLONAk ti zalezi na image, skus Polo, ale tam v opdstate zaplatis niekolko stoviek navyse len preto ze ma v maske znak VW a nie okridleny sip
no treba podotknut ze pri VW nejde len o image su to kvalitne auta. len tak mimochodom taky Seat Ibiza je vlastne to iste co VW Polo. ram, motor atd.... je vlastne VW.....

BUTTON_POST_REPLY