Kupa auta v UK a prihlasenie na Slovensku

O autách a šoférovaní v UK, vodičských preukazoch, o vlakoch, busoch...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Mirka.
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Okt 04, 2010 4:53 pm

Kupa auta v UK a prihlasenie na Slovensku

Poslať od Mirka. » Pon Okt 04, 2010 5:06 pm

Dobry den ,
chceme si s priatelom kupit auto v Uk, ale pouzivat ho dlhodobo na Slovensku. Citala som rozne prispevky na tomto fore ale stale tomu systemu nechapem.
Potrebovala by som poradit aky je postup pri odhlasovani vozidla z Uk kedze som citala ze prevozne znacky tu nie su. Ako je to s poistenim respektive so zelenou kartou .
A co vsetko je potrebne na prihlasenie vozidla na Slovensku a kolko to asi bude stat.
Za vsetky rady DAKUJEM :))

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Re: Kupa auta v UK a prihlasenie na Slovensku

Poslať od grief » Uto Okt 05, 2010 3:06 am

malo informacii
ale tipnem si, ide o ojazdene auto s volantom na lavej strane?
navod je napriklad tu: http://www.euroinfo.gov.sk/index/go.php?id=1226

ak chces s volantom na pravej strane tak: Liberalizácia podmienok dovozu nových a ojazdených vozidiel zo zahraničia neznamená úplnú svojvôľu. Týka sa výlučne automobilov s európskou homologizáciou, a teda nemení nič na skutočnosti, že dovoz vozidiel z iných teritórií, ako napríklad z USA či Veľkej Británie, bude naďalej prakticky nemožný. Pri vozidlách pôvodne určených na americký trh sú problémom najmä odlišné normy na osvetlenie, ktoré sa nezhodujú s európskou legislatívou, a na ktoré nemožno udeliť výnimku. Neprípustné sú zadné dvojvláknové svetlá, červená farba smerového svetla, ako aj odlišná geometria svetelného kužeľa predných svetiel. Majiteľ takého vozidla však môže dostať dočasnú výnimku a počas šiestich mesiacov svetlá vymeniť. Také ľahké to však nie je v prípade áut s pravostranným riadením, určeným pre Veľkú Britániu. Tu je výnimka absolútne vylúčená.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Uto Okt 05, 2010 8:26 am

Dost dobre nechapem.

RHD - nemozne prihlasit na slovensku aj po prestavbe na LHD
LHD - podla mna drahsie v UK ako napr. v Nemecku, pricom vyber je velmi limitovany. Tiez si treba davat pozor, aby neslo o dovoz z USA alebo blizkeho vychodu, ktory nemusi byt homologizovany. Nemecko je plne jazdenych aut, treba si len vybrat. Takisto v Nemecku je najrozumnejsie kupovat od autorizovaneho predajcu, kdezto v UK LHD predavaju len vselijaki pochybni typkovia.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Okt 05, 2010 9:52 am

Suhlasim s xaxa. Na Autotrader je momentlane 534 LHD aut v UK. Na Autoscout DE je ich viac nez 1.8 miliona v Nemecku. Ja ak by som chcel kupit LHD auto, tak ho rozhodne hladam v Nemecku, ta ponuka sa neda porovnat s UK.

Mirka.
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Okt 04, 2010 4:53 pm

Poslať od Mirka. » Uto Okt 05, 2010 1:30 pm

Ide o auto LHD a nasli sme ho na autotrader.
Auto z Uk by bolo pre nas vyhodnejsie preto lebo chceme ist domov natrvalo a zobrat si odtialto vsetky nase veci . Ale mne sa pozdava aj ta myslienka kupit auto z Nemecka. Tam by bolo mozno komplikovanejsie ako ho dostat na Slovensko. Poradte nejake stranky a sposoby dovozu auta na Slovensko.

BUTTON_POST_REPLY