Slovenské auto v UK po 6 mesiacoch

O autách a šoférovaní v UK, vodičských preukazoch, o vlakoch, busoch...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
hugo2004uk
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 33
RegistrovanýCOLON Uto Máj 10, 2005 3:06 pm
BydliskoCOLON Prešov(SR)--Dover/Kent(UK)

Slovenské auto v UK po 6 mesiacoch

Poslať od hugo2004uk » Uto Aug 02, 2005 10:20 am

zdravim vas cital som o tom ako dlho mozno jazdit v UK na SK spz no nietko tam napisal ze ako ti dokazu ze si v UK viac ako 6 mesiacov no prave tu je ten hacik ze ten vodic co pride do UK tak on musi dokazovat kedy prisiel do UK a ma 2 moznosti cez dover trajetkom alebo eurotunel a tu je doklad listok a tam je datum kedy prislo auto do UK .
tak ted vie nietko ked uz chcem zobrat svoje auto do uk a urcite ho budem pouzivat viac ako 6 mesiacov za rok co vsetko treba urobit aby potom nebol problem.
Inak co to co nietko povedal ze nietko jazdi 10 mesiacov a nic no staci aby tukol viac nejaky aston martin alebo hoc aj lacnejsie auto tak potom si ho mozno budu aj lustrovat kedy prisiel a tak a potom moze byt problem ci nie?tak vas prosim o radu ked uz budem mat auto viac ako 6 mesiacov v UK kam skocit a co si treba zariadit v UK aspon na ten dalsi pol rok .a potom zas moze 6 mesiacov jazdit bez registracie ked po 12 mesiacoch opusti UK a zas sa vrati .inak co sa tyka to dokazovania kedy ste prislo auto do uk tak to si myslim ze nieje tazke lebo ak si kupuje niekto v calais vo franzuzsku liston na ferry tak automaticky ide jeho meno aj to ze ide autom do pocitaca to znamena ze do databazy alebo ked ide cez eurotunel tak tiez ked ide autom tak je listok auto + pocet ludi v aute takze tiez ked uz sa vytlaci cez pocitac listok a urcite tam bude aj meno a cislo pasu alebo OP .takze asi sa to da dokazat ako dlho je auto v UK no ale to asi iba keby bol nejaky vazny problem mozno az potom by nasledovalo zistovanie kedy vase auto doslo do UK .

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Aug 02, 2005 2:01 pm

tak ted vie nietko ked uz chcem zobrat svoje auto do uk a urcite ho budem pouzivat viac ako 6 mesiacov za rok co vsetko treba urobit aby potom nebol problem.
Velmi jednoduche - po 6 mesiacoch kontaktovat DVLA, prihlasit svoje SK auticko tu v UK, zaplatit Road Tax, poriadnu UK poistku a MOT. Ak urobis presne toto, problem nebude.

Inak co to co nietko povedal ze nietko jazdi 10 mesiacov a nic no staci aby tukol viac nejaky aston martin alebo hoc aj lacnejsie auto tak potom si ho mozno budu aj lustrovat kedy prisiel a tak a potom moze byt problem ci nie?
Keby len to - staci troska viac stastia a ublizit niekomu na zdravi - slovenska poistovna odmietne vyplatit poistnu udalost (teda aj kompenzaciu dotycnemu ktoremu bolo ublizene na zdravi) z dovodu nezakonnosti vozidla v inej krajine a ty sa moj drahy do konca zivota nedoplatis dlhov.

Nemyslim ze ma zmysel spekulovat!!

hugo2004uk
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 33

este nieco ohladom jazdenia na Sk vozidle

Poslať od hugo2004uk » Uto Aug 02, 2005 9:04 pm

patral som v forach co ohladom toho ze je nutne po 6 mesiacoch SK auto prihlasit v UK .No ale potom by clovek musel platit aj na SR aj v UK .Kedze nechcem odhlasit auto na SR a bolo by to aj tak tahsie keby som len prisiel bez auta na SR urad ho odhlasit .Dalsia vec je to ze prave preto som chcel radsej platit na SR poistku v prepocte asi 300 libier ako 700 kazdy che usetrit aj ked zaraba slusne peniaze ale nie preto som chcel mat auto z SK v UK stale nielen 6 mesiacov a kedze mam pocit ze tu dochazda k diskriminacii lebo kedze v EU je volny pohyb tovaru sluzieb az na nejake vynimky tak preco by mal platit clovek nieco dva krat ked aj tak ked sposobi skodu poistenie plati v celej EU tak ako pri zdravotnom nemoze byt clovek v EU poisteny v dvoch statoch unie takze vodicak je to iste .naco platit viac ked mozeme menej.preto zamyslam sa nad moznostou zaloba na medz sude pre porusovanie prav kedze clovek ak pride na svojom aute riadne poistenom pracovat alebo podnikat tak mu nemoze nic a nikto v tomto branit ale asi este taka to vec nikoho nenapadla .inak zaloba nieje nakladna vec pretoze stci ju napisat bud v rodnom jazyku alebo aj v AJ a poslat a oni to bud posudia ako opodstatnenu alebo nie v pripade ze by to bolo ako opodstatnene tak by potesilo urcite nielen mna .

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

6 mesiacov

Poslať od sidzej » Uto Aug 02, 2005 9:48 pm

priznam sa, necital som este pozorne celu diskusiu na londyn.sk o tomto probleme, ale spytam sa len tak laicky, ci nestaci ist napr. raz za 6 mesiacov do Francuzska na nakup vinka a vratit sa do UK...:) V databaze by sa mal predsa zmenit datum vstupu auta do UK, ci nie? Nemusi to byt nahodou 6 mesiacov bez prestavky, aby clovek musel prehlasit auto zo SK na UK znacky ? Mne sa to zda tiez dost zvlastne a nakladne riesenie, aby som si platil dve poistky, alebo aby som si jednu isiel do SR zrusit (na dialku mi to auto nikto neodhlasi, poistovne mozno ano, ale zo znaciek policajti urcite nie). Nestaci napr. zaplatit len tu ich road tax v UK za to, ze im jazdime po cestach ? Nasa SK poistka je predsa platna v celej EU, vratane UK. Ja som takto mal auto par rokov v Parizi na SK znackach a nikomu to tam neprekazalo, aj ked je pravda, ze oni na vstupe do krajiny auta nezaznamenavaju :) Anyway, idem si teraz pozorne precitat vsetky predchadzajuce spravy o tom, myslim, ze ste tu uz toho popisali viac nez dost...

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Aug 02, 2005 9:56 pm

Dalsia vec je to ze prave preto som chcel radsej platit na SR poistku v prepocte asi 300 libier ako 700 kazdy che usetrit aj ked zaraba slusne peniaze ale nie preto som chcel mat auto z SK v UK stale nielen 6 mesiacov a kedze mam pocit ze tu dochazda k diskriminacii lebo kedze v EU je volny pohyb tovaru sluzieb az na nejake vynimky tak preco by mal platit clovek nieco dva krat ked aj tak ked sposobi skodu poistenie plati v celej EU tak ako pri zdravotnom nemoze byt clovek v EU poisteny v dvoch statoch unie takze vodicak je to iste .naco platit viac ked mozeme menej.preto zamyslam sa nad moznostou zaloba na medz sude pre porusovanie prav kedze clovek ak pride na svojom aute riadne poistenom pracovat alebo podnikat tak mu nemoze nic a nikto v tomto branit ale asi este taka to vec nikoho nenapadla .inak zaloba nieje nakladna vec pretoze stci ju napisat bud v rodnom jazyku alebo aj v AJ a poslat a oni to bud posudia ako opodstatnenu alebo nie v pripade ze by to bolo ako opodstatnene tak by potesilo urcite nielen mna .
LOL!
A ja som tiez nenormalne diskriminovana - ved zijem v EU - a v UK za pecen chleba platim 5 krat tolko ako ludia na Slovensku! :-(. Nevadi, zaloba sa da napisat (v robote mam Pc aj s tlaciarnou), nie je nakladna vec, viem trochu po anglicky a dokonca som aj vystudovala pravo! Potesilo by to urcite nielen mna.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Aug 02, 2005 10:14 pm

Mne sa to zda tiez dost zvlastne a nakladne riesenie, aby som si platil dve poistky, alebo aby som si jednu isiel do SR zrusit (na dialku mi to auto nikto neodhlasi, poistovne mozno ano, ale zo znaciek policajti urcite nie
Ako to funguje na SK nemam ani smradlavej potuchy. To ti odpovie niekto kto vie, alebo prave ti ludia v statnej sprave ktori su za to z vasich dani plateni. Urcite je tam logicke riesenie. Jedna vec je ista - dve poistky platit nebudes!
Nasa SK poistka je predsa platna v celej EU, vratane UK
Pravda, az na to ze Green Card (ako sa extension narodnej poistky aby platila aj v inej krajine EU vola) sa vydava iba na max. 6 mesicov daneho roku. Ak toto prekrocis, tvoja poistka uz platna mimo Slovenska nie je, resp. tym porusis jednu z podmienok poistky. Ak sposobis nehodu, poistovna bude mat pravo odmietnut vyplatit poistnu udalost - akoby si ani nebol poisteny. A ver mi - poistovne radi odmietaju vyplacat poistne udalosti pre rozne ine menej zavazne dovody (stale ma prave tato cinnost udrziava v novych topankach!)
aj ked je pravda, ze oni na vstupe do krajiny auta nezaznamenavaju :)
V UK to uz nie je pravda.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: este nieco ohladom jazdenia na Sk vozidle

Poslať od jaro » Str Aug 03, 2005 10:22 am

hugo2004uk píšeCOLON...mam pocit ze tu dochazda k diskriminacii ... preto zamyslam sa nad moznostou zaloba na medz sude pre porusovanie prav...
Ja by som ti rozhodne odporucil zistit si PRESNE ake su podmienky predtym, ako posles list do Strasburgu. Vies, aby si sa nestrapnil.

wiliam
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Str Feb 16, 2005 3:33 pm
BydliskoCOLON Vranov n/T - SR, Taunton(Somerset) - UK
CONTACTCOLON

Poslať od wiliam » Ned Aug 07, 2005 3:01 pm

Gina píšeCOLONPravda, az na to ze Green Card (ako sa extension narodnej poistky aby platila aj v inej krajine EU vola) sa vydava iba na max. 6 mesicov daneho roku.
Pokiaľ ja viem tak zelena karta sa stále vydáva s platnosťou do kona roka v ktorom roku ju kupuješ. :)

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

zelena karta

Poslať od sidzej » Ned Aug 07, 2005 6:53 pm

wiliam píšeCOLON
Gina píšeCOLONPravda, az na to ze Green Card (ako sa extension narodnej poistky aby platila aj v inej krajine EU vola) sa vydava iba na max. 6 mesicov daneho roku.
Pokiaľ ja viem tak zelena karta sa stále vydáva s platnosťou do kona roka v ktorom roku ju kupuješ. :)
"Green Card" sa na Slovensku vola Medzinarodna automobilova poistovacia karta (International Motor Insurance Card) a je platna 12 mesiacov. Ziadne extensions pre ine krajiny EU nie su potrebne, lebo plati na uzemi vsetkych statov, ktore su na tejto karte vyznacene. Medzi nimi su samozrejme vsetky staty EU vratane UK a zopar dalsich krajin z vych.bloku, ktore v EU este nie su.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Re: zelena karta

Poslať od sidzej » Ned Aug 07, 2005 6:55 pm

aby som bol presny, tak 12 mesiacov samozrejme plati len vtedy, ak si ju zaplatite 1.januara...tak ako to uz bolo spomenute v predch.prispevku.

hugo2004uk
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 33

Poslať od hugo2004uk » Ned Aug 07, 2005 8:12 pm

Je to potesujuca sprava ze poistenie plati aj 12 mesiacov no ale naco toje dobre ked ako Gina uviedla oni maju podla mna "diskriminacne"opatrenie a to,ze mozeme iba 6 mesiacov v roku pouzivat nase auta.
Podla mna ked je raz auto poistene tak v pripade nehody by aj tak poistovna zapltila skodu .Ved predsa je za tuto poistku zaplatim.No ale ako uz napisala myslim GINA ze ak nahodou potom poistovna odmietne zaplatit,pretoze auto bolo nezakonne v UK tak potom neviem.No treba este zistit ze aj keby som jazdil na SK aute v UK viac ako je 6 mesiacov ci potom ak nahodou by bola neja poistna udalost "havaria" , alebo ine ze ci bude ta poistka green card platit stale.
Stale hladam moznost ako pouzivat SK auto bez toho aby sa muselo prihlasit v UK a zbytocne platit vysoku poistku.
Je to totalny blud ,aby ked raz nase poistenie moze platit aj 12 mesiacov aby sa auto zbytocne odhlasovalo u nas a platilo viac v UK .Zbytocne komolikovanie si zivota.A ja ze ked uz budeme v UK som sa tesil ze mozem si auto pokojne zobrat.
Kazdopadne treba hladat ako by sa to dalo aby potom nebolproblem v pripade nehody.
Ak mate nove info ohladom tehto problemu piste.

hugo2004uk
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 33

Poslať od hugo2004uk » Ned Aug 07, 2005 8:16 pm

Skusim este napisat email do Sk poistovne a zistit ci by v pripade ze auto bude nad 6 mesiacov ci zaplati za skodu.

kaberad
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Ned Aug 07, 2005 11:16 pm
BydliskoCOLON presov

Poslať od kaberad » Ned Aug 07, 2005 11:24 pm

..ja sa chystam v septembri do UK s autom tiez ..zhanam info ..ehm ..podla mna je to najednoduchsie vyriesit tak ze 6 mesiacov sa da pouzivat svoje auto a potom dalsich 6 si vymenit auto s rodicmi, bratom.. ..a potom po 6 mesiacoch zase so svojim ..a tak dookola ..samozrejme zalezi na tom ake mas auto a moznosti a ochote ho vymenit s niekym blizkym ..ale inac si myslim ze to s pouzivanim auta len 6 mesiacov v roku je hlupost ked sme v EU ..u nas tiez nechce od cudzincov aby platili poistenie aj na Slovensku ked pouzivaju auto registrovane v zahranici a maju zelenu kartu ..ehm ..asi tak ..rad by som sa opytal niekoho kto tam uz pouziva auto ake ma s tym skusenosti ..thx ..a ACAB

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Ned Nov 13, 2005 5:02 pm

hugo2004uk píšeCOLONSkusim este napisat email do Sk poistovne a zistit ci by v pripade ze auto bude nad 6 mesiacov ci zaplati za skodu.
Hugo, pisal si do tej poistovne? Ako si teraz na tom s poistkou svojho auta? Este jazdis na SK znackach ?
Ja som si pozeral ceny poistiek a pokial ma clovek uz cistu history, tak to nevychadza tak zle ani s importovanym autom. Ja si auto prehlasim na UK znacky a poistku asi od noveho roku.

lutoncanka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
RegistrovanýCOLON Uto Nov 22, 2005 5:17 pm

Poslať od lutoncanka » Str Jan 25, 2006 12:23 pm

Ahojte, my sme si slovenske auto doviezli 22. oktobra minuleho roku. Kedy nam vyprsi lehota tych 6 mesiacov, 22.aprila? Alebo sa to berie podla kalendarneho roka, cize v roku 2006 tu mozme byt maximalne 6 mesiacov, cize do 30.juna? Dik

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Jan 25, 2006 12:36 pm

lutoncanka píšeCOLONAhojte, my sme si slovenske auto doviezli 22. oktobra minuleho roku. Kedy nam vyprsi lehota tych 6 mesiacov, 22.aprila?
Ano, 22.4.2006.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Str Jan 25, 2006 12:55 pm

jaro píšeCOLON
lutoncanka píšeCOLONAhojte, my sme si slovenske auto doviezli 22. oktobra minuleho roku. Kedy nam vyprsi lehota tych 6 mesiacov, 22.aprila?
Ano, 22.4.2006.
Kedze sa tu tato debata znovu obnovila, ja len doplnim svoj aktualny stav:
Mne ta lehota vyprsi 28.2.2006 a uz dnes je 100% iste, ze do SR pojdem s autom az niekedy v aprili, cize 2 mesiace po vyprsani lehoty a stale na SK znackach. Auto teraz prehlasit na UK znacky nemozem, lebo na jeho odhlasenie musim byt osobne s autom v SR (tak mi to bolo vysvetlene slovenskymi policajtami, ked som si to nedavno zistoval).

lutoncanka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22

Poslať od lutoncanka » Str Jan 25, 2006 2:28 pm

Sidzej, takze si to chces prehlasit na Uk auto? Uz vies priblizne kolko to bude stat (odhlasenie na SK, prihlasenie tu, poistka v Uk, pripadne este nejaka dan,...)?
Na Slovensko musis ist preto, aby Ti odhlasili auto z poistovne?

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Str Jan 25, 2006 4:01 pm

lutoncanka píšeCOLONSidzej, takze si to chces prehlasit na Uk auto? Uz vies priblizne kolko to bude stat (odhlasenie na SK, prihlasenie tu, poistka v Uk, pripadne este nejaka dan,...)?
Na Slovensko musis ist preto, aby Ti odhlasili auto z poistovne?
Zvazujem teraz 2 moznosti:
1. V aprili pojdem do SR, auto tam predam, vratim sa lietadlom a tu si kupim pravostranne.
2. alebo si tam auto odhlasim zo SK znaciek (zaroven zrusim aj zakonnu a havarijnu poistku), dostanem prevozne znacky, na ktorych pridem spat do UK, kde uz budem moct auto prihlasit na UK znacky a vybavit si UK poistku. Nato budem samozrejme potrebovat este specialnu "prevoznu" poistku (na cestu zo SR do UK).

Jednoduchsia (a mozno aj lacnejsia) je ta prva moznost, ale je mi luto predavat auto, ktore ma este dalsie 2roky zaruku (ma len 2 roky teraz) a ktore mam aj velmi rad ;)

lutoncanka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22

Poslať od lutoncanka » Str Jan 25, 2006 4:11 pm

Ja Ti rozumiem, my sme na tom rovnako. Neviem, co urobime.
Aj tak by ma zaujimalo, ci nevies nakolko by Ta vysla ta druha moznost (priblizne).
Predajom auta tiez urcite stratis peniaze...

lutoncanka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22

Poslať od lutoncanka » Štv Jan 26, 2006 5:47 pm

Ahoj Sidzej, mozes mi prosim Ta napisat ak vies kolko by Ta stala ta druha moznost? Dik

citron
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38
RegistrovanýCOLON Uto Dec 20, 2005 4:59 pm

Poslať od citron » Štv Jan 26, 2006 6:04 pm

psal jsem do pojišťovny, jsem u Kooperativy a odpověděli mi, že mi pojištění platí v celé EU, celý rok.

Ptal jsem se konkrétně na Anglii.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Jan 26, 2006 6:14 pm

citron píšeCOLONpsal jsem do pojišťovny, jsem u Kooperativy a odpověděli mi, že mi pojištění platí v celé EU, celý rok.
Problem je, ze britsky zakon toto limituje na 6 mesiacov.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Štv Jan 26, 2006 6:16 pm

citron píšeCOLONpsal jsem do pojišťovny, jsem u Kooperativy a odpověděli mi, že mi pojištění platí v celé EU, celý rok.Ptal jsem se konkrétně na Anglii.
Hm, to je sice pekne, ze ti plati poistenie cely rok, ale je to trozku off-topic k tomu, co sme diskutovali my :) Kazdemu nam plati slovenska (ceska) zelena karta 12 mesiacov (zakonna poistka), plus havarijna tiez 12 mesiacov, ale problem je, ze Briti nedovolia byt s autom so SK/CZ znackami na ostrove dlhsie nez 6 mesiacov v roku.

citron
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38
RegistrovanýCOLON Uto Dec 20, 2005 4:59 pm

Poslať od citron » Štv Jan 26, 2006 7:25 pm

Takže, když já tady na českých SPZ jezdím rok, bude problém, až se budu vracet, že?(pokuta?)

Když nastane pojistná událost, zapříčiněná z mé strany, a dle vyjádření:

"pojištění platí, i když je pobyt celoroční, podstatná je platnost zelené
karty. Pokud Vám vyprší platnost zelené karty za dobu pobytu v
zahraničí, bylo by potřeba, aby Vám někdo z ČR poslal novou kartu
poštou. Do zahraničí zelenou kartu nezasíláme."
-email od Kooperativy

,měla by pojistné plnění pojišťovna zaplatit, ne?

+dostanu nějakou pokutu, za překročení povolené doby pro auto z kontinetu, nebo to řeší jak?

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Štv Jan 26, 2006 9:11 pm

citron píšeCOLON+dostanu nějakou pokutu, za překročení povolené doby pro auto z kontinetu, nebo to řeší jak?
To veru netusim aj ked by som tiez rad vedel, co sa stane po prekroceni tych 6 mesiacov. Ci je riziko pokuty len pri policajnej kontrole alebo aj pri odchode z UK. Taktiez nie je nikde jasne napisane, ako sa dokazuje (resp. ma dokazovat) ta dlzka pobytu auta na ostrove.

lutoncanka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22

Poslať od lutoncanka » Štv Jan 26, 2006 9:27 pm

Sidzej, preco mi neodpovedas?

lutoncanka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22

Poslať od lutoncanka » Štv Jan 26, 2006 9:29 pm

Problem je, ze britsky zakon toto limituje na 6 mesiacov.
Viete presne, aky to je zakon? Co z toho maju ze to takto limituju?

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Jan 26, 2006 10:31 pm

preco mi neodpovedas?
Ty si netrpezliva!
Viete presne, aky to je zakon? Co z toho maju ze to takto limituju?
Ked ti poviem presny nazov zakona, ako ti to pomoze? Co maju z toho ze to limituju? No predsa poriadok v krajine. A aj to ze sa takto limituju nehody sposobene autami z cudzini, kedy vinnik mozno prave cudzinec nebude nikdy schopny splatit skody. Bud si tu pernamentne a tak si tu svoje dovezene auto aj prihlasis, alebo si tu kratkodobo (co sa limituje prave siestimi mesiacmi) a potom aj so svojim vozidlom odijdes odkial si prisla. Tato debata je ako zly sen, deja-vu bez konca. Aj tak kazdy robi ako chce, naco to tu raztahujeme? Och, niekedy mi je velmi smutno co sme to za ludia. :-(((

Ahoj Sidzej, mozes mi prosim Ta napisat ak vies kolko by Ta stala ta druha moznost? Dik
V Lutone google nepoznaju?
http://www.dvla.gov.uk/vehicles/exptimpt.htm

A ze som zla k ludom na fore - cudujete sa? :-( Kde bolo, tam bolo, za La Manchom a bielymi skalami Doveru bola jedna rozpravkova krajina. Kralovna aj princovia a princezne zili v laske a stasti az kym nepomreli a na tron nenasadol niekto novy. Podanni tiez zili v pokoji, az v blahobyte (vdaka credit boom a Gordonovi B.)... ako pisem, rozpravka... a potom... potom prisli vychodeuropania :-(.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Jan 26, 2006 10:49 pm

lutoncanka píšeCOLONCo z toho maju ze to takto limituju?
Limituje to kazda krajina, aj Slovensko. Ide o to, ze ak pouzivas britske cesty a dialnice, no neprispievas na ich udrzbu a rozvoj, tak sa to asi britskej vlade pacit nebude. Rovnako ako sa slovenskej vlade nepaci, ak na Slovensku dlhodobo pouzivas auto s cudzim evidencnym cislom.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pia Jan 27, 2006 12:00 am

lutoncanka píšeCOLONAhoj Sidzej, mozes mi prosim Ta napisat ak vies kolko by Ta stala ta druha moznost? Dik
Neviem, kolko by stala ta druha moznost, kedze ja sa nerozhodnem podla toho, KOLKO ktora moznost stoji. Ja sa skor rozhodnem, ci svoje auto predam v SR a kupim si tu pravostranne alebo ci si svoje auto prehlasim na UK znacky. Zatial to vyzera skor na 2.moznost, kedze sa svojho auta zbavit este nechcem. Vobec pritom neriesim, co kolko bude stat. Ide mi o to, aby som tu fungoval normalne, legalne a bez problemov, kedze som sa tu rozhodol "usadit".

Dalo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Sob Jan 14, 2006 4:40 pm
BydliskoCOLON Cheltenham

Poslať od Dalo » Pia Jan 27, 2006 1:42 pm

Ahojte
Prezrel som si aj starsie diskusie na tuto temu, lebo tiez uvazujem prist do UK na aute zo slovenska a mal som pocit ze jediny problem je, po siestich mesiacoch pobytu zaplatit cestnu dan. Co je urcite menej komplikovane ako kvoli tomu predavat auto, alebo prehlasovat ho na anglicke znacky.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Jan 27, 2006 2:11 pm

Skusil niekto z vas kontaktovat DVLA a opytat sa co presne je potrebne urobit, aby bolo auto v UK legalne aj po 6 mesiacoch?

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pia Jan 27, 2006 3:38 pm

Dalo píšeCOLONAhojte
Prezrel som si aj starsie diskusie na tuto temu, lebo tiez uvazujem prist do UK na aute zo slovenska a mal som pocit ze jediny problem je, po siestich mesiacoch pobytu zaplatit cestnu dan. Co je urcite menej komplikovane ako kvoli tomu predavat auto, alebo prehlasovat ho na anglicke znacky.
C. Temporarily Imported Vehicles
There are International agreements which provide for the temporary use of a vehicle in a foreign country for a limited time, usually 6 months in a 12 month period. A visitor to the UK may use a vehicle displaying foreign plates, provided that all taxes (including vehicle excise duty) are paid in their country of origin.

Ja toto chapem tak, ze po tych 6 mesiacoch (aj ked tam je "usually") uz to jednoducho nie je temporary imported vehicle, ale malo by to byt uz ako imported vehicle, co znamena, ze musi byt preregistrovane na UK znacky. Kazdopadne Jaro ma spravnu pripomienku, ze namiesto dohadov, by sme mali radsej dostat info z prvej ruky. Ja zavolam na DVLA a skusim to zistit, na com vlastne sme.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pia Jan 27, 2006 4:00 pm

jaro píšeCOLONSkusil niekto z vas kontaktovat DVLA a opytat sa co presne je potrebne urobit, aby bolo auto v UK legalne aj po 6 mesiacoch?
Tak som tam prave zavolal a bolo mi povedane presne to, co som si aj myslel. Cize ak sa rozhodnem zostat s autom dlhsie nez 6 mesiacov v UK, tak uz ho nemozem pouzivat ako temporary imported vehicle na cudzich znackach, ale ho musim preregistrovat na UK znacky (tym padom samozrejme zmenit vsetky poistky a zacat platit v UK road tax). K registracii auta tu v UK budem potrebovat export certificate zo Slovenska.

babar
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Štv Apr 06, 2006 5:56 am
BydliskoCOLON Londyn

VSETKO O SR AUTE V UK!

Poslať od babar » Štv Apr 06, 2006 6:06 am

Proti svojej voli viem o problematike pouzivania sr auta v uk vsetko, takze:

Pouzivat ho tu na sr znackach mozete 6 mesiacov len ako turisti, ak tu pracujete ani den! Slovko visitor sa vyskytuje aj v zelenej karte aj v materialoch dvla! Ak vas zastavia, pocas tych 6 mesiacov, oznamia vas na dvla, ktora vam posle pokutu (v mojom pripade 94 libier) za to ze nebolo auto preregistrovane lebo ste podla nich resident, a dostanete pozvanku na sud ze nemate auto poistene (podla nich zelena karta neplati lebo nie ste visitor) a ze neplatite road tax (na zahranicne znacky sa neda)

Jedinou legalnou moznostou je preregistrovat auto na uk znacky, co okrem ineho zahrna vymenu prednych reflektorov a tachometra.

Moja rada, kupte si anglicke auto.

Budete s nim vacsi frajeri v sr ako tu so sr autom.

corem
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Pon Mar 13, 2006 10:51 pm
BydliskoCOLON London

Poslať od corem » Štv Apr 06, 2006 9:22 am

A DOSTANETE POZVANKU NA SUD ZE NEMATE AUTO POISTENE
takze ides este aj na sud?
JEDINOU LEGALNOU MOZNOSTOU JE PREREGISTROVAT AUTO NA UK ZNACKY, CO OKREM INEHO ZAHRNA VYMENU PREDNYCH REFLEKTOROV A TACHOMETRA.
preco predne reflektory?
K registracii auta tu v UK budem potrebovat export certificate zo Slovenska.
Mne bolo povedane, ze to nepotrebuju - ze oni upovedomia slovensku stranu, ze auto tu bolo importovane.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Štv Apr 06, 2006 10:00 am

corem píšeCOLONMne bolo povedane, ze to nepotrebuju - ze oni upovedomia slovensku stranu, ze auto tu bolo importovane.
Kto ti to povedal ? Kamarati alebo DVLA? Skusal si volat aj na Slovensko, na policiu ?

corem
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
BydliskoCOLON London

Poslať od corem » Štv Apr 06, 2006 10:02 am

Kto ti to povedal ? Kamarati alebo DVLA? Skusal si volat aj na Slovensko, na policiu ?
DVLA. Na Slovenskom dopr. inspektorate sa robili, ako by pojem exportny certifikat v zivote nepoculi.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Štv Apr 06, 2006 10:04 am

corem píšeCOLONDVLA. Na Slovenskom dopr. inspektorate sa robili, ako by pojem exportny certifikat v zivote nepoculi.
Tak to zase len dokazuje, ze co clovek, to nazor. Mne na DVLA vraveli nieco ine, rovnako ako na dopr.inspektorate. :) Kocurkovo. Ja som sa kazdopadne rozhodol, ze SK auto predavam a kupujem si auto tu v UK. Je to tak cele jednoduchsie a praktickejsie.

corem
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
BydliskoCOLON London

Poslať od corem » Štv Apr 06, 2006 10:12 am

Tak to zase len dokazuje, ze co clovek, to nazor. Mne na DVLA vraveli nieco ine, rovnako ako na dopr.inspektorate. :) Kocurkovo. Ja som sa kazdopadne rozhodol, ze SK auto predavam a kupujem si auto tu v UK. Je to tak cele jednoduchsie a praktickejsie.
Ja som sa rozhodol ist tou druhou cestou - prehlasit na UK znacky, ale ked je fakt pravda to s tou vymenou tachometra a prednych svetiel tak si to asi este rezmyslim :(

Driverist
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Str Sep 28, 2005 6:14 pm

Poslať od Driverist » Ned Apr 09, 2006 3:19 pm

caute,

ak som tot vsetky prispevky spravne pochopil, tak vacsina Slovakov so svojimi SK autami su tu nacierno, aj ket maju platnu zelenu kartu a su tu menej ako 6 mesiacov? tzn. ak tu pracuju nemozu tu byt so svojim SK autom ani den? ...zaujimave
To ze treba prehlasit auto na UK znacky po 6 mesiacoch sa mi zda od UK celkom normal, ale menit svetla a tachac... Co ak mam auto v zaruke, mam si to dat spravit na SK? Ma tu niekto skusenost s pouzivanim SK auta dlhsie ako 6 mes.? d

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Ned Apr 09, 2006 4:05 pm

driverist píšeCOLONak som tot vsetky prispevky spravne pochopil, tak vacsina Slovakov so svojimi SK autami su tu nacierno, aj ket maju platnu zelenu kartu a su tu menej ako 6 mesiacov? tzn. ak tu pracuju nemozu tu byt so svojim SK autom ani den? ...zaujimave
Zle si pochopil. Pracovat tu mozes a v tej istej dobe pouzivat svoje slovenske auto. Do doby 6 mesiacov od vstupu auta na britsku cestu.

corem
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
BydliskoCOLON London

Poslať od corem » Ned Apr 09, 2006 5:20 pm

Zle si pochopil. Pracovat tu mozes a v tej istej dobe pouzivat svoje slovenske auto. Do doby 6 mesiacov od vstupu auta na britsku cestu.
Citala si to, co pisal Babar? Podla Teba to nieje pravda?
Pouzivat ho tu na sr znackach mozete 6 mesiacov len ako turisti, ak tu pracujete ani den! Slovko visitor sa vyskytuje aj v zelenej karte aj v materialoch dvla

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Ned Apr 09, 2006 5:54 pm

corem píšeCOLONCitala si to, co pisal Babar? Podla Teba to nieje pravda?
Citácia:
Pouzivat ho tu na sr znackach mozete 6 mesiacov len ako turisti, ak tu pracujete ani den! Slovko visitor sa vyskytuje aj v zelenej karte aj v materialoch dvla
Slovko VISITOR sa nepreklada ci neinterpretuje doslovne (tak ako kazde ine slovko v kazdom zakone tejto krajiny). Slovko visitor v tomto pripade znamena cudzinec, ktory sa v UK pohybuje maximalne 6 mesiacov. Po 6 mesiacoch je takyto cudzinec povazovany za rezidenta = a teda nemoze pouzivat auto registrovane v inej krajine.
Ktovie o co islo v Babarovom pripade. Urcite neopisal celu "story", lebo to o com pise, nemoze byt pravda. Ak ano, DVLA urobilo chybu.

Driverist
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31

Poslať od Driverist » Ned Apr 09, 2006 7:52 pm

takze ak som v UK viac ako 6 mesiacov a chcem si priniest SK auto az teraz, musim si ho asi hned prihlasit, lebo som resident...ze? je pravda ze si musim menit svetla a tachometer, alebo tj len formalita tzn. znacky, taxa, dan atd...? d

babar
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
BydliskoCOLON Londyn

DOPLNUJUCE INFO A SR AUTE V UK.

Poslať od babar » Pon Apr 24, 2006 11:57 pm

Mate niekto iny skusenost z prvej ruky, t.j. ze vas zastavila policia a boli ste kvoli tomu na sude? Ja ano. Ak by ste sem prisli 1.krat zo sr, mozno by ste to tych 6 mesiacov ukecali, ale ak ste uz tu a auto si sem priveziete je to nelegalne, ak vas chytia. Ja som tu uz par rockov, mal som tu auto par krat na leto, naposledy 7,8 mesiacov a capli ma. Poznam ludi co ich tu maju roky a necapli ich, ale stoji to za tie nervy? Ja som o tom nevedel. Zalezi dost aj na policajtovi. Faktom je ze mne nasolilo dvla pokutu 94 libier, a mam pozvanku na sud lebo auto podla nich neboolo poistene. Je to podla mna proti mojim ludskym pravam lebo ako slovak mam pravo mat sloovenske auto, ale hlavou mur neprerazim. Na sr auto daju anglicku mot vraj len ked su prestelovane svetle, to sa neda, preto ta vymena a ked mate rychlost aj v milach. Peto

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: DOPLNUJUCE INFO A SR AUTE V UK.

Poslať od xaxa » Uto Apr 25, 2006 9:43 am

babar píšeCOLON JE TO PODLA MNA PROTI MOJIM LUDSKYM PRAVAM LEBO AKO SLOVAK MAM PRAVO MAT SLOOVENSKE AUTO, ALE HLAVOU MUR NEPRERAZIM.
Presne tak, pokial mas zaplatenu poistku, ktora kryje skody v UK, road tax a vsetky nalezitosti tak je to tvoje ludske pravo...

Miroslav10
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 28
RegistrovanýCOLON Pia Jún 18, 2004 11:29 am
BydliskoCOLON Brighton

Poslať od Miroslav10 » Uto Apr 25, 2006 10:20 pm

takto vazeny je to sice pravda co tu hovorite ale mate moc tazku hlavu.staci raz do pol roka ist do francuzska na vinko ako tu uz bolo spomenute a je po probleme ..hmm..teda uplne nie ale da sa to riasit aj tak ja tu mam SK auto od septembra...v january som isiel domov teraz ho tu mam zas a pojdem domov az v septembri nikto mi zatial nic nepovedal klepem na drevo...ale nie je to take hrozne ako to vyzera

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Apr 25, 2006 10:29 pm

miroslav10 píšeCOLONtakto vazeny je to sice pravda co tu hovorite ale mate moc tazku hlavu.staci raz do pol roka ist do francuzska na vinko ako tu uz bolo spomenute a je po probleme ..hmm..teda uplne nie ale da sa to riasit aj tak ja tu mam SK auto od septembra...v january som isiel domov teraz ho tu mam zas a pojdem domov az v septembri nikto mi zatial nic nepovedal klepem na drevo...ale nie je to take hrozne ako to vyzera
Juj, kde si ty bol doteraz?! My hlupaci sme to nevedeli vyriesit. Ake jednoduche - NEROBIT SI TAZKU HLAVU!! (velmi sa vsetkym ospravedlnujem za tuto ustipacnu poznamku, ale fakt som si nemohla pomoct).

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Apr 26, 2006 9:21 am

Miroslav10 píšeCOLONstaci raz do pol roka ist do francuzska na vinko ako tu uz bolo spomenute a je po probleme
No hej, ale jedine ak by si nechal svoje auto vo Francuzsku a vratil sa pon o pol roka. Inac nevyriesis nic.

Driverist
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31

Poslať od Driverist » Str Apr 26, 2006 8:48 pm

Miroslav10, fakt si klop na drevo:-), lebo ak by si si precital par prispevkov pred tvojim, zistil by si, ze ak tu pracujes, musis tu mat auto poistene od zaciatku plus ine nalezitosti... alebo si tu od septembra na dovolenke?:-))

luka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20
RegistrovanýCOLON Uto Jún 06, 2006 6:50 pm

auto v uk

Poslať od luka » Ned Jún 25, 2006 1:53 pm

podla mna je radsej neskusat stastie s policajtmai,aj ked ja mam auto uz takmer rok..chcem s nim ale cim skor odist a pravdepodobne nechat doma,to je najjednoduchsie riesenie

allan
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 2:00 am
CONTACTCOLON

Rozpravka???

Poslať od allan » Ned Júl 02, 2006 9:51 am

( Kde bolo, tam bolo, za La Manchom a bielymi skalami Doveru bola jedna rozpravkova krajina. Kralovna aj princovia a princezne zili v laske a stasti az kym nepomreli a na tron nenasadol niekto novy. Podanni tiez zili v pokoji, az v blahobyte (vdaka credit boom a Gordonovi B.)... ako pisem, rozpravka...
A si si ista, ze hovoris o tej Britanii, ktora je na Zemi? Nie si v nejakej inej?

lucka.misko
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Ned Aug 20, 2006 12:55 pm
BydliskoCOLON Gosport UK
CONTACTCOLON

Poslať od lucka.misko » Ned Aug 20, 2006 1:02 pm

kaberad píšeCOLON..ja sa chystam v septembri do UK s autom tiez ..zhanam info ..ehm ..podla mna je to najednoduchsie vyriesit tak ze 6 mesiacov sa da pouzivat svoje auto a potom dalsich 6 si vymenit auto s rodicmi, bratom.. ..a potom po 6 mesiacoch zase so svojim ..a tak dookola ..a ACAB
Tak toto vypada ako najlepsie riesenie... Ale co ak tu budem dlhsie o mesiac a pol. nabuduce nam tak blbo vysla dovolenka ze tu budeme kus dlhsie ako 6 mes. čo s tým?
L+M

lucka.misko
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Ned Aug 20, 2006 12:55 pm
BydliskoCOLON Gosport UK
CONTACTCOLON

Poslať od lucka.misko » Ned Aug 20, 2006 10:14 pm

babar píšeCOLON Faktom je ze mne nasolilo dvla pokutu 94 libier, a mam pozvanku na sud lebo auto podla nich nebolo poistene. Peto
ako to vlastne potom dopadlo? zaplatis pokutu a potom co? musis vyviest auto s krajiny?
L+M

mirushka13
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 48
RegistrovanýCOLON Pon Sep 18, 2006 4:14 pm
BydliskoCOLON Londyn

Poslať od mirushka13 » Uto Sep 26, 2006 4:32 pm

Dotycny co dostal tu pokutu, ze nemal anglicku poistku, ked pojdes na sud, ti povedia ze si nemal poistenie + mot, dost mozne ze ti naparia driving - dangerous conditions ( pretoze si nemal mot ) chalanovi sa to stalo, pokuta 240 libier, 6 bodov na licenciu anglicku, pretoze ju mal menej nez 2 roky, zobrali mu ju, cil si musi robit novu, ale 6 bodov ostava. ked mas 12, zoberu ti vodicak. Slovaci tiez chcu zaviest ten bodovy system, tym padom si odstaveny aj na slovensku. tie body ti bud daju do anglickej counterpart casti, ak mas slovensky vodicak, musis si vybavat zadara z dvla GB counterpart, inak to bude dlhsie a bude ta to viac stat. good luck

babar
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
BydliskoCOLON Londyn

VYHRAL SOM!!!

Poslať od babar » Štv Okt 05, 2006 1:01 pm

[quote="mirushka13"]Dotycny co dostal tu pokutu, ze nemal anglicku poistku, ked pojdes na sud, ti povedia ze si nemal poistenie + mot, dost mozne ze ti naparia driving - dangerous conditions ( pretoze si nemal mot ) chalanovi sa to stalo, pokuta 240 libier, 6 bodov na licenciu anglicku, pretoze ju mal menej nez 2 roky, zobrali mu ju, cil si musi robit novu, ale 6 bodov ostava. ked mas 12, zoberu ti vodicak.

TVOJ CHALAN MAL BUD SMOLU ALEBO NEVEDEL CO A AKO.
MAL SOM POTVRDENIE Z POISTOVNE V SR PO ANGLICKY ZE AUTO BOLO POISTENE BEZ OHLADU NA DLZKU ALEBO DOVOD POBYTU. ZAVOLALI AJ NA DVLA A TAM IM POTVRDILI ZE DOKONCA AJ UK RESIDENT MOZE SOFEROVAT ZAHRANICNE AUTO, AK JE POISTENE A POISTOVNA VIE ZE HO TU SOFERUJE. PETO AK MA NIEKTO DOTAZY, RAD PORADIM. ALE SR AUTO NECHAJTE RADSEJ V SR A CHODTE DOMOV ANGLICKYM.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Re: VYHRAL SOM!!!

Poslať od pankac » Štv Okt 05, 2006 2:46 pm

Babar - fajn, nikto netvrdi, ze poistene zahranicne auto soferovat nemozes, ale to plati iba tych 6 mesiacov (ako sa tu uz preberalo viac krat). Potom si mozes vybrat: bud s autom odides, alebo ho zaregistrujes v UK, alebo jazdis nelegalne.

pjelinek
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
RegistrovanýCOLON Str Júl 12, 2006 6:25 pm

ako na to?

Poslať od pjelinek » Pia Dec 01, 2006 11:16 am

Som v UK a chystam sa sem priviest na buduci rok svoje auto zo slovenska. Len tak ma napadlo ako by sa mozno dalo obist platenie drahej poistky v UK. Ak pojdem do UK lodou zaregistruju si moje auto a budem ho pouzivat v UK menej ako 6 mesiacov, potom pojdem v lete domov. Na slovensku vymenim EC na aute a pojdem do UK s autom akoby som mal nove auto a zase ho mozem pouzivat 6 mesiacov v UK a tak stale dookola. Akorat neviem ci registruju iba EC alebo aj VIN karoserie? Je to moj napad ako neplatit drahu poistku v UK (vymena EC na slovensku je cca 1500 Sk). Dik za vase skusenosti a reakcie.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Re: ako na to?

Poslať od kazisvet » Pia Dec 01, 2006 12:40 pm

pjelinek píšeCOLONSom v UK a chystam sa sem priviest na buduci rok svoje auto zo slovenska. Len tak ma napadlo ako by sa mozno dalo obist platenie drahej poistky v UK. Ak pojdem do UK lodou zaregistruju si moje auto a budem ho pouzivat v UK menej ako 6 mesiacov, potom pojdem v lete domov. Na slovensku vymenim EC na aute a pojdem do UK s autom akoby som mal nove auto a zase ho mozem pouzivat 6 mesiacov v UK a tak stale dookola. Akorat neviem ci registruju iba EC alebo aj VIN karoserie? Je to moj napad ako neplatit drahu poistku v UK (vymena EC na slovensku je cca 1500 Sk). Dik za vase skusenosti a reakcie.
Takych uz bolo. Ak ti mozem poradit, skus so mnou pocitat a zistis, ze sa ti to neoplati.
Cesta autom z SK a spat (musis ho aspon raz priviezt a este raz odviest) stoji cca 200 libier, poistka na slovensku ta nevyjde lacnejsie ako 60 libier.
Ak nemas 18 rokov a nebyvas v centre londyna, tak si si za 260 libier schopny zaplatit UK poistku na mensie auto a k tomu dan 120-180 libier.
Dalej, ojazdene auto (schopne absolvovat cestu do UK a tam jazdit bez nutnosti oprav) ta na SK vyjde tak 2000 libier, po roku ho ale predas tak mozno za 1500, ak budes mat stastie. tu v anglicku si za 2000 libier muzes vybrat jazdene auto z kategorie stredna az vyssia trieda, ak ti staci 8-10 rocne, vojdes sa v pohode do 1000 libier.
Nebudes musiet kvoli tomu behat na SK (cesta lietadlom je rychlejsia a lacnejsia).
Mne to vychadza, ze tvoja uspora je za rok bude asi tak minus 1000 libier, takze ak mas na mysli take uspory, tak ty a ostatni si kludne tahajte SK auta do UK.
Ja osobne som to urobil a nikdy viac by som to uz neurobil, pretoze som na "uspore poistky" skutocne prerobil cca tych 1000 libier.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

bystrik
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pon Apr 30, 2007 4:39 pm
BydliskoCOLON prievidza

Poslať od bystrik » Pon Apr 30, 2007 5:08 pm

Caute.
Viete niekto nejake internetovee stranky, kde sa da docitat o tejto problematike. Najlepsie nejake uk (britske) zakony a slovenske. Zrovna surfovat po internete sa mi teraz nechce, a mohli by ste mi to ulahcit.

Ako je to myslene, ze jednoduchsie je doniest auto z ostrovou na slovensko? Ake su tam podmienky? Poistka, dan, a pod.

Lebo som myslel, ze pojdem domov na aute cez europu, koli vyletu. Lacnejsie to asi nebude ako lietadlom. But it isn't the point. To auto doma nahlasovat nemusim, len cesta domov, doma si pobehat po slovensku pripadne po europe a predat asi na suciastky. Len to chcem mat legalne, a somezrejme co najlacnejsie (poistka).
Co by ste mi navrhli?

Ebi
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 36
RegistrovanýCOLON Štv Nov 03, 2005 1:46 pm

Poslať od Ebi » Pia Júl 06, 2007 1:13 pm

bystrik píšeCOLONCaute.
Viete niekto nejake internetovee stranky, kde sa da docitat o tejto problematike. Najlepsie nejake uk (britske) zakony a slovenske. Zrovna surfovat po internete sa mi teraz nechce, a mohli by ste mi to ulahcit.

Ako je to myslene, ze jednoduchsie je doniest auto z ostrovou na slovensko? Ake su tam podmienky? Poistka, dan, a pod.

Lebo som myslel, ze pojdem domov na aute cez europu, koli vyletu. Lacnejsie to asi nebude ako lietadlom. But it isn't the point. To auto doma nahlasovat nemusim, len cesta domov, doma si pobehat po slovensku pripadne po europe a predat asi na suciastky. Len to chcem mat legalne, a somezrejme co najlacnejsie (poistka).
Co by ste mi navrhli?

Pridam zopar info,barbar ma pravdu. Chytis pokutu a somozrejme sud,zato,ze tu jazdis na cierno po 6 mesiacoch.

Gina sorry,ale barbar ma pravdu aj s tym,ze tu niesi povazovany za visitora ak tu pracujes,takze sr auto nemozes pouzivat ani jeden den v uk,ale musis ho hned importovat. Vsetko zavisi na policajtovi co ta capne a ako to vyhodnoti...

Dufam,ze tieto linky to uz konecne ozrejmia:

http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Ow ... /DG_067628

http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Bu ... G_10014623

A samozrejme,ze pri preregistracii musis dat auto upravit (svetla,tachometer,hmlovka),lebo potrebujes certifikat z VCA.

http://www.vca.gov.uk/vehicletype/vehicle-importing.asp

Prajem pekny den

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Pia Júl 06, 2007 5:22 pm

V skratke, ak tu niekto chce byt max pol roka, tak
je asi jednoduchsie pouzivat SVK auto. V pripade
dlhsieho pobytu je lepsie si tu kupit nejake jazdene
auto. Jazdene su tu celkom dost lacne a vascinou to
byva tak ze ked predas svoje na SVK, tak tu si za rovnaku
cenu kupis to iste auto ale novsie v lepsej vybave a
motorizacii. Plus aj ceny poistiek su porovnatelne
z SVK, len musis chvilu hladat aby si nasiel tu
najlacnejsiu.

jz79
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pon Júl 08, 2013 9:43 pm

Re: Slovenské auto v UK po 6 mesiacoch

Poslať od jz79 » Pon Júl 08, 2013 10:15 pm

Pre inspiraciu, ak niekto planuje pracovat v UK len urcity cas tak je aj iny sposob. Ja som si do UK doviezol svoje auto z SK. A preregistroval som ho na UK znacky. Planujem sa cca o 6-9 mesiacov vratit spat na SK a preto sa mi nechcelo vrazat peniaze do UK auta, ktore by som vyuzival len docasne. Len v skratke - je nutne spravit na auticku upravy (vymenit predne svetla, tachometer, zadnu hmlovku), najst servis ktory vam to zrealizuje (idealne taky ktory ma s takymito upravami skusenosti, potom na DVLA do toho de-facto nerypu), zaplatit VCA registracny poplatok o cca tyzden vam pride certifikat s ktorym idete na DVLA spolu s dokladom o zaplateni poistky kde vam auto zaregistruju + road tax. Je to relativne jednoduchy proces, najvacsi problem s odstupom casu vidim v najdeni servisu ktory spravi upravy a poistovne ktora je vam ochotna poistit LHD auto (left-hand drive) za cenu, ktora nebude uplne "mimo". Takato zabava ma vysla cca na £1,900 (£900 upravy + poplatky, £1,000 poistka). Za tuto cenu v UK zozeniete auto, ale kedze ja som mal na SK takmer nove auto (vlastnil som ho cca 1 rok), planujem sa o x mesiacov vratit spat na SK a nechcelo sa mi riesit jeho predaj a potom pri prichode riesit nakup noveho tak som to riesil takto. Ak by mal niekto zaujem rad poskytnem blizsie info.

BUTTON_POST_REPLY