Výmena UK vodičáku za slovenský

O autách a šoférovaní v UK, vodičských preukazoch, o vlakoch, busoch...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
hugo2004uk
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 33
RegistrovanýCOLON Uto Máj 10, 2005 3:06 pm
BydliskoCOLON Prešov(SR)--Dover/Kent(UK)

Výmena UK vodičáku za slovenský

Poslať od hugo2004uk » Uto Aug 02, 2005 8:46 pm

ma niekto skusenosti ohladom vymeny z UK vodicaku na spat na SK z dovodu ze chcem urobit dalsiu skupinu a je pre mna lepsie lahsie urobit na SK a potom zas vymenit za UK .viem ze UK vodicak nema nejake spec vyhody oproti SK ale nejake sa najdu napr ako bolo v inom fore uvedene je tam adresa a moze posluzit ako proof of address alebo aj inde .inak neviem ako ale asi budem musiet skusit napisat na ministerstvo lebo poslal som kamosa na SK aby sa isiel opytat a tam ta tupa pracovnicka ostala ako mechom ovalena ze ona nevie momentalne tak to je teda sila .

Marcella
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 80
RegistrovanýCOLON Sob Aug 07, 2004 6:33 pm
BydliskoCOLON Tottenham, London
CONTACTCOLON

Re: Výmena UK vodičáku za slovenský

Poslať od Marcella » Štv Aug 04, 2005 11:10 am

Tak to teda sila je. Ale osobne si myslim, ze by s tym nejaky velky problem nemal byt. Ale skus to ministerstvo, tam ti mozno poradia najlepsie a aspon sa s tym mozes ohradit, ked budes mat nejake problemy pri tej vymene.

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
RegistrovanýCOLON Pia Sep 24, 2004 10:35 am
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

?

Poslať od hawaiicanka » Štv Aug 04, 2005 12:28 pm

Hogo a aku skupinu si to chces robit? A A1???

bixo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 45
RegistrovanýCOLON Uto Apr 06, 2004 8:49 am
BydliskoCOLON Brancaster
CONTACTCOLON

Poslať od bixo » Pia Sep 09, 2005 4:20 am

hugo2004uk píšeCOLONma niekto skusenosti ohladom vymeny z UK vodicaku na spat na SK .
Da sa to. Jednoducho na Slovenskom dopravnom inspektorate v mieste tvojho bydliska poziadas o vymenu zahranicneho vodicskeho preukazu spat za Slovensky. Stale ta maju v pocitaci jednoducho musis ist presne tam kde ti ho dali. Ma to vsak haciky. Neni to za modre oci a aj ked si mal pred vymenou SK vodicak napriklad 10 rokov tak bohuzial zase budes odznova 2 roky v skusobnej lehote co znamena ak spravys daky pruser tak ti ho zoberu a podme znovu na preskusanie.
Vela stastia

emmm
Member
Member
PríspevkyCOLON 62
RegistrovanýCOLON Str Aug 31, 2005 10:26 pm
BydliskoCOLON ANO
CONTACTCOLON

Poslať od emmm » Pia Sep 09, 2005 9:47 pm

bixo píšeCOLON
Da sa to. Jednoducho na Slovenskom dopravnom inspektorate v mieste tvojho bydliska poziadas o vymenu zahranicneho vodicskeho preukazu spat za Slovensky. Stale ta maju v pocitaci jednoducho musis ist presne tam kde ti ho dali. Ma to vsak haciky. Neni to za modre oci a aj ked si mal pred vymenou SK vodicak napriklad 10 rokov tak bohuzial zase budes odznova 2 roky v skusobnej lehote co znamena ak spravys daky pruser tak ti ho zoberu a podme znovu na preskusanie.
Vela stastia
mam taky pocit ze skusobna doba uz padla...teda aspon ja som dostal eu vodicak a tam nic take ako skusobna doba napisane nieje. mozno som mimo sam neviem...

bixo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 45
BydliskoCOLON Brancaster
CONTACTCOLON

Poslať od bixo » Pia Sep 09, 2005 10:43 pm

emmm píšeCOLON mam taky pocit ze skusobna doba uz padla...neviem...
Bolo by to fajn, ale bohuzial stale to plati.

Citujem:

Podľa zákona sa od roku 1996 vodičovi udeľuje prvé vodičské oprávnenie na skúšobnú lehotu, ktorá začína plynúť odo dňa vydania vodičského preukazu po dobu dvoch rokov.Ak vodič vykoná počas skúšobnej doby trestný spojený s vedením vozidla alebo dva priestupky, v takomto prípadne ho čaká doškoľovací kurz v autoškole, ktorého cena sa pohybuje približne na úrovni 7 000 - 8 000 Sk.
Ak si však vodič nedá povedať a v skúšobnej lehote opätovne spácha trestný čin v súvislosti s vedením vozidla alebo dva priestupky, okresný dopravný inšpektorát rozhodne o vykonaní skúšky.
Pričom držiteľ vodičského oprávnenia je pritom povinný na vykonanie skúšky zabezpečiť si na vlastné náklady osobu oprávnenú vykonávať výcvik a ustanovené cvičné vozidlo s pohonnými hmotami.

Neviem ci je to na nieco dobre pretoze vela vodicov (osobne ich aj par poznam) jednoducho po ziskani vodicaku tie dva roky nejazdia, lebo sa boja ze onho pridu. Ked si potom po 2 rokoch sadnu do auta tak ich experience je este horsia ako bola 2 years ago. Moja sestra dokonca uz aj zabudla jazdit uplne a chce aby som ju to znovu naucil pritom ma vodicak asi 10 rokov :))

Mireeec
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38
RegistrovanýCOLON Pia Jún 04, 2004 3:14 pm
BydliskoCOLON Clapton

Poslať od Mireeec » Sob Sep 10, 2005 9:56 am

A co povedat na dopravnom Inspektorate ze som ho stratil alebo mi ho niekto ukradol vyhnem sa tak povinemu 2 rocnej lehote a tych 500 Sk mi za to stoji.Budem drzitelom 2 vodicakov.Tiez som v podobnej situacii.

Marcella
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 80
CONTACTCOLON

Poslať od Marcella » Sob Sep 10, 2005 3:53 pm

Mam taky pocit, ze ta 2-rocna skusobna doba uz padla, lebo znamy si robil vodicak nedavno na Slovensku a dostal normalny vodicak bez skusobnej doby. Takze neviem...

emmm
Member
Member
PríspevkyCOLON 62
BydliskoCOLON ANO
CONTACTCOLON

Poslať od emmm » Ned Sep 11, 2005 9:51 pm

Mireeec píšeCOLONA co povedat na dopravnom Inspektorate ze som ho stratil alebo mi ho niekto ukradol vyhnem sa tak povinemu 2 rocnej lehote a tych 500 Sk mi za to stoji.Budem drzitelom 2 vodicakov.Tiez som v podobnej situacii.
myslim ze by si si narobil viac problemov ako myslis...oni totiz z gb ten tvoj vodicak posielaju na miesto kde ho vydali cize tvoj dopravny inspektorat. to by si tam bol asi za vola :o)))

emmm
Member
Member
PríspevkyCOLON 62
BydliskoCOLON ANO
CONTACTCOLON

Poslať od emmm » Ned Sep 11, 2005 10:07 pm

bixo píšeCOLONPodľa zákona sa od roku 1996 vodičovi udeľuje prvé vodičské oprávnenie na skúšobnú lehotu, ktorá začína plynúť odo dňa vydania vodičského preukazu po dobu dvoch rokov.
mne sa to nejak nezda...preco mi to potom nenapisali do vodicaku??? nemam tam ziadny datum vyprsania platnosti skusobnej doby alebo nieco podobne :o/

Mireeec
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38
BydliskoCOLON Clapton

Poslať od Mireeec » Pon Sep 12, 2005 8:36 am

vodicak posielaju na miesto kde ho vydali cize tvoj dopravny inspektorat. to by si tam bol asi za vola :o)))
Tak o tom ma nemusis poucovat a co sa tyka stratenia myslel som ten Uk vodicak.Budem mat dva Uk a neskor aj ten Slovensky.Stratu UK vodicaku samozrejme nahlasis aj na DVLA pred odchodom na SK.

bixo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 45
BydliskoCOLON Brancaster
CONTACTCOLON

Poslať od bixo » Uto Sep 13, 2005 2:01 am

emmm píšeCOLONpreco mi to potom nenapisali do vodicaku???
Pretoze Slovenska republika nema peniaze "ako obvykle" na dalsie vydavanie novych vodicakov. Tak sa rozhodlo ako sa rozhodlo. Teda aspon mne osobne bolo povedane priamo od kompetentnych ze dvojrocna lehota sa jednoducho pocita od "datumu vydania" teda ak mas vodicak od 2000 tak "skusobka" ti konci 2002.

Ako bolo hore spomenute ked by si si menil UK licence spat na SK tak zabrzdene Slovenske urady neberu ohlad na to ci mas vodicak napr. 40 rokov jednoducho ti vytlacia novy s aktualnym datumom a automatcky na tento doklad spada horeuvedeny zakon...

emmm
Member
Member
PríspevkyCOLON 62
BydliskoCOLON ANO
CONTACTCOLON

Poslať od emmm » Štv Sep 15, 2005 7:02 pm

bixo píšeCOLON
Pretoze Slovenska republika nema peniaze "ako obvykle" na dalsie vydavanie novych vodicakov. Tak sa rozhodlo ako sa rozhodlo. Teda aspon mne osobne bolo povedane priamo od kompetentnych ze dvojrocna lehota sa jednoducho pocita od "datumu vydania" teda ak mas vodicak od 2000 tak "skusobka" ti konci 2002.

Ako bolo hore spomenute ked by si si menil UK licence spat na SK tak zabrzdene Slovenske urady neberu ohlad na to ci mas vodicak napr. 40 rokov jednoducho ti vytlacia novy s aktualnym datumom a automatcky na tento doklad spada horeuvedeny zakon...
dik za info :o) pomohlo mi sa v tom trochu zorientovat
to potom ale znamena ze aj ked mi ho po desiatich rokoch odsudzia tak dostanem zaucnu dobu?
slovensko...zem neobmedzenych moznosti :o)))

Marcella
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 80
CONTACTCOLON

Poslať od Marcella » Sob Sep 17, 2005 10:22 pm

bixo píšeCOLON
emmm píšeCOLONpreco mi to potom nenapisali do vodicaku???

Tak toto sa mi nezda, lebo na mojom starom vodicaku, ktory som dostala po skonceni 2-rocnej skusobnej doby bol datum, kedy som robila skusku a dalsi datum - vydanie vodicskeho preukazu. To iste je tusim aj na UK vodicaku, tak nechapem, ci je Slovensko zasa v niecom taka velka vynimka? Pozrite sa poriadne na SK vodicak, kolko datumov tam vlastne je napisanych (nemyslim datum narodenia) a hned zistite ako to je. A ak nie, najlepsie poradia na Dopravnom inspektorate, ci nie?

emmm
Member
Member
PríspevkyCOLON 62
BydliskoCOLON ANO
CONTACTCOLON

Poslať od emmm » Ned Sep 18, 2005 12:00 pm

Marcella píšeCOLON
Tak toto sa mi nezda, lebo na mojom starom vodicaku, ktory som dostala po skonceni 2-rocnej skusobnej doby bol datum, kedy som robila skusku a dalsi datum - vydanie vodicskeho preukazu. To iste je tusim aj na UK vodicaku, tak nechapem, ci je Slovensko zasa v niecom taka velka vynimka? Pozrite sa poriadne na SK vodicak, kolko datumov tam vlastne je napisanych (nemyslim datum narodenia) a hned zistite ako to je. A ak nie, najlepsie poradia na Dopravnom inspektorate, ci nie?
ja si tiez myslim ze by tam mal byt datum skusky ale pozriet sa mi donho neda lebo som ho uz poslal DVLA :o((

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Ned Sep 18, 2005 6:32 pm

Myslim ze vymena UK vodicaku na SK pred tym ako urobis skusku na extra skupinu prave na SK je UPLNE ZBYTOCNA - a teda tymto taka ista je aj cela tato debata a "stratenych" preukazoch a skusobnej dobe a co ja viem este coho.
Neplati nahodou v UK, ze ak mate EU vodicak a chcete si dorobit skupinu, to jednoducho urobite a potom na DVLA poslete svoj SK vodicak a spat dostanete UK vodicak s uz pridanou novo urobenou skupinou? Verim tomu, ze ano. Tak asi tak by to teoreticky malo platit aj na SK. Takze polopaticky: Po tom ako urobis novu skupinu odovzdas UK vodicak a spat dostanes SK. Potom si ho v UK mozes znova vymenit. Tolko moja teoria, som zvedava co vymyslela sikovna slovenska prax. :-).

Mireeec
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38
BydliskoCOLON Clapton

Poslať od Mireeec » Uto Apr 18, 2006 3:04 pm

Takze bol som sa informovat na Slovensku v miestnej autoskole ako i na dopravnom inspektorate ohladom rozsirenia na skupinu E ako i na Busy a ukazal som im moj Uk vodicak a oni ostali ako opareny.Policajti sa ma pitali ci je vlastne platny ten vodicak ked jazdim na opacnej strane v UK:-))(policajna logika).Ale bude to zlozitejsie pretoze pred zaverecnymi testami vam zozbieraju Slovenske vodicaky ziadne ine neakceptuju a potom po testoch sa uvidi ci vam ich vratia a rozsiria alebo zadrzia a idete na preskusanie.Bolo my vysvetlene ze musim moj vodicak vymenit spet na slovensky z terajsimi skupinami a az potom budem moct robit testy cakacia doba na Sk vodicak je cca 2 tyzdne po uspesnom spraveni vam rozsiria vas slovensky vodicak a vy opet cakate 2 tyzdne na zmenu skupiny vo vodicaku.Marne som im vysvetloval ze DVLA poslala moj Sk vodicak na Dopravny inspektorat v mojom okrese.Takze po zdlhavej slovenske buzeracii budete skoro mesiac bez vodicaku a ked sa vratite spet do Uk zaplatite opet 38libier za vymenu pretoze uz mate opet Slovensky vodicak ale uz z rozsirenymi skupinami.Informoval som sa i o nejakom papiery kde by som mal dokladovane ze som spravil rozsirovacie skusky ale nasa birokracia takuto vymozenost nema.Takze takato malickost rozsirovania vodicaku vas vide nielen peniaze ale hlavne cas a nervy ktore nechate na policajnom inspektorate.Ratajte tak z dvoma mesiacmi aj z robenim rychlokurzov.

kaaapo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Uto Júl 19, 2011 11:15 pm

Poslať od kaaapo » Pon Júl 25, 2011 1:15 pm

chcel by som sa opytat ze teraz idem z anglicka domov na stalo ale mam \UK vodicak.ako si vybavim teraz ze dostanem naspat slovensky?to sa vybavuje na slovensku ci v anglicku?

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pon Júl 25, 2011 1:55 pm

Vybavuje sa na Slovensku.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

kaaapo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6

Poslať od kaaapo » Pon Júl 25, 2011 9:25 pm

ok diky a nevies co mam presne urobit?len dojst na policiu a oni mi uz daju vodicak?nepotrebuju nejake papiere?alebo nejake testy robit alebo nieco podobne?dik za odpoved

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Pon Júl 25, 2011 9:49 pm

Pôjdeš na dopravný inšpektorát, odovzdáš anglický vodičák a vyzdvihneš si slovenský, bez akýchkoľvek
skúšok, možno akurát len budeš musieť vyplniť nejaké tlačivo.Myslíš si, že je ne Sk iná doprava ako v UK?
Teda je iná, lebo v UK nie je doprava ale doľava... :-))

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Pon Júl 25, 2011 9:53 pm

Nemam s tym priame skusenosti, bohuzial. Podla mnohych stranok to vyzera, ze budes dva roky v skusobnej dobe, co sa mi zda nehoraznost, lebo iba za rok najazdim 25-30k business miles. Pravdepodobne ti ho vydaju tam, kde vydavaju vsetky nove VP (podla trvaleho bydliska).
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Uto Júl 26, 2011 5:29 am

Carfax, žiadna skusobná doba nebude. Kaaapo už mal slovenský vodičský preukaz, ktorý si robil na Slovensku a potom ho vymenil za anglický. Teraz chce naspäť svoj slovenský. Predpokladám, že od získania prvého teda slovenského VP už uplynulo niekoľko rokov ( aspoň 2), takže už žiadna skusobná doba sa na neho nebude vztahovať.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Uto Júl 26, 2011 7:55 am

Verim, ze je to tak, lair, hoci toto nariadenie v praxi nevyuzijem. Inak by som sa na Slovensku nedivila ani takemu niecomu.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Uto Júl 26, 2011 8:29 am

Ten starej ridicak ktery jsi tady v UK odevzdal poslou domu na slovensko na misto kde byl vydanej. Tam ho skladuji do doby nez se tam objevis. Pak ti ho zase zpatky vydaji. Dokonce je to ta konkretni karticka kterou si odevzdal (kdyz je teda jeste datum platnosti v norme a ty vypadas priblizne tak jak na fotce). Ale i kdyz ti vydaji novou karticku, tak je to porad starej ridicak ktery je proste x let starej a tudiz zadna zkusebni doba se na tebe nevztahuje.

kaaapo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6

Poslať od kaaapo » Uto Júl 26, 2011 10:13 am

dik moc za vysvetlenia uz sa tesim jak tam pojdem :-))

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Uto Júl 26, 2011 10:19 am

krtek píšeCOLONTen starej ridicak ktery jsi tady v UK odevzdal poslou domu na slovensko na misto kde byl vydanej. Tam ho skladuji do doby nez se tam objevis. Pak ti ho zase zpatky vydaji. Dokonce je to ta konkretni karticka kterou si odevzdal (kdyz je teda jeste datum platnosti v norme a ty vypadas priblizne tak jak na fotce). Ale i kdyz ti vydaji novou karticku, tak je to porad starej ridicak ktery je proste x let starej a tudiz zadna zkusebni doba se na tebe nevztahuje.
Krtek, nemusi to byt celkom tak pravda. Ja som si menil UK vodicak za slovensky minuly mesiac, je sice pravda, ze som nahlasil, ze som UK stratil, ale vydali mi novy vodicak, musel som sa odfotit.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Str Júl 27, 2011 9:06 am

No vzdyt pisu ze ti tu samou karticku vydaji jen tehdy ze je stale platna a vypadas tam stejne jako ted. Mohli mit samozrejme i nejaky dalsi duvod proc ti vydat novou karticku, treba ta puvodni byla nejake starsi verze kterou se postupne snazi nahradit (oni vymejsli nove verze ridicaku kazdejch par let, ja mam ridicak 17 let a jiz jsem mel 4 ruzne ceske ridicaky a to jich za tu dobu bylo urcite vice :-)

fero123456
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Štv Nov 10, 2011 6:46 pm

Poslať od fero123456 » Štv Nov 10, 2011 6:56 pm

zdravim, potrebujem poradit co spravit
ked som odchadzal zo svk zrusil som si zdravotne poistenie a to bolo vsetko. Nikde som nenahlasoval, ze sa nachadzam v uk. Teraz to uz bude 4.rok a robim si vodicak, respektive za tyzden mam skusku z jazdy a planujem ist domov na svk na nejaky cas uz ked budem mat vodicak a chcem si spravit C+E , ale to mozem u nas robit iba zo svk vodicakom, tak ked pridem domov samozrejme si vymenim.
Ale problem je ten, ze som niekde v zbierke zakonov nasiel, ze moj vodicak vlastne nebude platny ak mam trvaly pobyt na svk. Co mam robit? normalne sa bojim ist na dopravny i. aby mi nepovedali ze je neplatny.
Prosim surne niekto kto si menil vodicak z uk na svk. Mam si rychlo doma zrusit trvaly pobyt? ale dufam, ze ked pridem domov tak zas budem cakat 185 dni aby som mohol dostat trvaly pobyt? som debil uplny z toho uz mi sibe

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pia Nov 11, 2011 11:28 am

co je to za blbost ?? Trvalej pobyt urcite nema nic spolecneho s ridicakem. V dnesni dobe jsou jiz skoro vsechny ridicaky mezinarodni, takze i kdyz si udelas ridicak nekde v pobrezi slonoviny, tak ti ho na slovensku uznaji. A mezi zemema EU je to uplne naprosto bez problemu.

BUTTON_POST_REPLY