Pokuta?

O autách a šoférovaní v UK, vodičských preukazoch, o vlakoch, busoch...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Pajo
Member
Member
PríspevkyCOLON 57
RegistrovanýCOLON Str Jan 19, 2005 12:08 am
BydliskoCOLON Leicester
CONTACTCOLON

Pokuta?

Poslať od Pajo » Str Júl 12, 2006 3:05 pm

Zdravim vsetkych. prisiel mi list NOTICE OF INTENDED PROSECUTION kde mi oznamili ze som presiel na cervenu na krizovatke na tej a tej ulici. Ziadajuo mna aby som vyplnil prilozeny formular (osobne udaje, kto riadil auto atd...) a poslal spet. Kedze mam este stale slovensky vodicak mozem do kolonky DRIVING LICENCE NUMBER udat udat evidencne cislo slov. vodicaku? Nakolko sa tam nepise nic o pokute iba o stihani pripade sude co z toho pre mna vypliva? Pride mi speten aj pokuta alebo predvolanie na sud? Dakujem.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Re: Pokuta?

Poslať od pankac » Str Júl 12, 2006 4:49 pm

Stalo sa mi nedavno to iste. S tym, ze do tusim 28 dni mozem akceptovat pokutu + par bodov na vodicak. Lenze ako podmienka je dost jasne uvedene, ked si to poriadne precitas, ze toto plati len pre drzitela UK vodicaku. Inak nie je ina moznost ako cakat na sud... (okrem rychlej vymeny vodicaku - to som skusil, cakam 2 tyzdne a vodicak nikde, takze sa uz tesim na predvolanie).
Cize v pripade, ze ti neponukaju moznost pokuty bez sudu, tak ti neostava nic len cakat na sud, resp. ak si vyslovene ziadaju cislo vodicaku, tak im ho asi posli... - ale pokutu bez sudu s SK vodiackom nevybavis.

Dusko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 136
RegistrovanýCOLON Sob Feb 12, 2005 9:56 am
BydliskoCOLON London, Cricklewood
CONTACTCOLON

Poslať od Dusko » Str Júl 12, 2006 5:34 pm

Doporucujem precitat tento topic viewtopic.php?t=2518

To co by si mal urobit je poziadat o 'GB Counterpart for residents of EC/EEA' k svojmu SK vodicaku. Trva to vsak dlho. Ten kus papiera je presne to, co od teba policia potrebuje a na co ti potom zapisu trestne body.
Kazdopadne si ho vybav.
Sudne predvolanie nedostanes, riesi sa to bez tvojej pritomnosti.

V minulosti som tu uz pisal, ze je dobre poziadat o counterpart k SK/CZ vodicaku, pretoze to podstatne ulahci riesenie pokut a to vybavenie ta nic nestoji. Tyka sa to vsetkych, ktori si odmietaju zamenit narodny vodicak za UK DL. Ocenite to prave v takychto situaciach.

Pajo
Member
Member
PríspevkyCOLON 57
BydliskoCOLON Leicester
CONTACTCOLON

Poslať od Pajo » Str Júl 12, 2006 8:18 pm

No takze nemam vela moznosti co? Jedine co mozem je ze si skusim vybavit UK vodicak ale asi nestihne prijst :( Druha moznost ze si poziadam z DVLA o counterpart licence (D58/2) vyplneny poslem spet aj s vodicakom a opetovnom zaslani to mozem poslat a cakat ze sa vyhnem sudu. Ale to asi tiez nestiham (doba 6 tyzdnov) ach jaj. Nema este niekto iny napad.Tlaci ma cas. (28 dni :((

Ked mate EU vodicak zo slovenska tiez musite mat counterpart?

Pajo
Member
Member
PríspevkyCOLON 57
BydliskoCOLON Leicester
CONTACTCOLON

Poslať od Pajo » Str Júl 12, 2006 8:54 pm

No a pozrel som si ten dokument poriadne a nikde som tam nenasiel zmienku ze sa to tyka len drzitela UK vodicaku. Nic take tam nieje tak teda neviem.

Gula36
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Uto Okt 18, 2005 10:42 pm

Poslať od Gula36 » Str Júl 12, 2006 10:38 pm

Mozes poziadat o photographic evidence, ci si naozaj ty riadil vozidlo (mohla to byt tvoja priatelka/manzelka) a tym vlastne ziskas cas na vybavenie bud UK vodicaku alebo tej papierovej casti.
My sme sa 'ponahlali' na letisko vo februari a este stale sa to vybavuje. Poziadali sme o fotku, tak tam jasne vidno, ze za volantom sedi moj manzel, nuz sme vyplnili jeho udaje, poslali im to a oni poslali dalsie tlacivo na moje meno........tak som to mesiac ignorovala a potom im tam zavolala, tak to poslu znova manzelovi.

Pajo
Member
Member
PríspevkyCOLON 57
BydliskoCOLON Leicester
CONTACTCOLON

Poslať od Pajo » Štv Sep 28, 2006 2:02 pm

Pre vsetky ktory by mali podobny problem pisem ako som dopadol.
Zvazoval som ci si rychlo vybavim GB vodicak a lebo skusim poziadat o GB counterpart k sk vodicaku nakolko som sa chcel vyhnut sudu. Rozhodol som sa pre counterpart a ako som neskor zistil urobil som dobre. Vylnil prilozeny form a poslal spolu s sk vodicakom na uvedenu adresu a modlil sa ze to nebude trvat dlho. Vyplnil som dokument co mi poslali na ktorom ziadali napisat adresu, kto riadil atd. Do kolonky cislo vodicaku som nenanapisal nic. Na odpoved som mal 28 dni tak som to natahoval ako sa dalo a odoslal asi po cca 25 dni :)) O par dni mi to poslali spet ze som nevyplnil cislo vodicaku. Tak som tam napisal sk cislo a poslal spet. Po tyzdni a pol prisla odpoved. Poslat 60 libier s uk vodicakom alebo counterpartom. Znova to trebalo poslat do 28 dni. Tak som cakal a znova to natahoval. Conterpart dosiel v pohode tak som to cele poslal a vybavene. 3 bodiky pripisane. Hawk

mirushka13
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 48
RegistrovanýCOLON Pon Sep 18, 2006 4:14 pm
BydliskoCOLON Londyn

Poslať od mirushka13 » Štv Sep 28, 2006 5:01 pm

Ja mam ten isty problem, presla som na cervenu, dosiel mi NIP. musis zavolat DVLA, oni ti poslu formu D9 a poziadas o GB COunterpart. Medzitym podrz ten papier ako najdlhsie mozes, posli im ho spat az pred skoncenim 28 dni. Ja dufam ze mi ten counterpart s vodicakom dojde co najskor, ked som volala DVLA tak mi povedali ze by som to mala dostat do 3 tyzd co je ok. Max ako ti niekto radil, posli im ten papier naspat a daco nevypln, oni ti ho poslu naspat s tym aby si ho vyplnil a tym to natiahnes. Definitivne dostanes 3 body, 60L pokuta, nezabudni mozes mat max 12 bodov potom ti zoberu vodicak a dosoferoval si. Nezabudni na konci napisat ako si dopadol.

Gula36
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27

Poslať od Gula36 » Štv Sep 28, 2006 7:32 pm

Mirushka, vsak Pajo uz napisal, ako dopadol.....
No nic, ja len s mojou troskou do mlyna:
nas priestupok je este stale v stadiu vybavovania (pomaly 8 mesiacov),tak sa moj manzel vyjadril, ze im to asi spadlo za filing cabinet, ked sa neozvyvaju.....
Pritom obaja mame uk vodicaky s counterparts, takze body by mali kde zapisat, no ale ked nechcu a ani £60, predsa len im to nebudeme pripominat!

mirushka13
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 48
RegistrovanýCOLON Pon Sep 18, 2006 4:14 pm
BydliskoCOLON Londyn

Poslať od mirushka13 » Štv Sep 28, 2006 7:48 pm

To mas stastie. Ak to neni urovnane v priebehu 6 mesiacov odkedy ste dostaly NIP nic uz nebude, pretoze je tam ta 6 mesacna lehota. Takze relax, ste v suchu....Jak ste to tak natiahli, ci oni na vas zabudli...?

Gula36
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27

Poslať od Gula36 » Štv Sep 28, 2006 7:54 pm

Gula36 píšeCOLONMozes poziadat o photographic evidence, ci si naozaj ty riadil vozidlo (mohla to byt tvoja priatelka/manzelka) a tym vlastne ziskas cas na vybavenie bud UK vodicaku alebo tej papierovej casti.
My sme sa 'ponahlali' na letisko vo februari a este stale sa to vybavuje. Poziadali sme o fotku, tak tam jasne vidno, ze za volantom sedi moj manzel, nuz sme vyplnili jeho udaje, poslali im to a oni poslali dalsie tlacivo na moje meno........tak som to mesiac ignorovala a potom im tam zavolala, tak to poslu znova manzelovi.
Ako som uz tu uviedla.
BTW RIVER ISLAND je obchod,kde maju celkom dobre veci ;)

palo20
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 13
RegistrovanýCOLON Pon Aug 15, 2005 7:20 pm
BydliskoCOLON London

Poslať od palo20 » Pon Okt 02, 2006 12:15 pm

Ahoj takze pisem slubene info, je z prvej ruky.
Moj kolega tiez vodic busu, ma Uk vodicak, jeho priestupok bola prekrocena rychlost. Prislo mu oznamenie, s tym ze ma zaslat vodicak na DVLA a sek na zaplatenie 60L. Na toto nereagoval a asi za dva mesiace mu prisla pozvanka na sud. Tam rozhodli, ze pokutu zaplati v plnej vyske/mozu ju aj znizit, poznam driverov od nas ktory dostali aj menej ked uviedli nejake dovody/ a bolo mu ponuknute absolvovat 1. dnove skolenie v lodyne, ktore si musel zaplatit/25L/, ako nahradu za trestne body. Toto ti mozu ale aj nemusia odsulasit, ale pri prvom priestupku to vecsinou dostanes.Dalej zaplatil 20L za sudne trovy.Ale ako vodic busu mu je lepsie zaplatit ako dostat body lebo nad 9 bodov pride o pracu.

BUTTON_POST_REPLY