Soferovanie v UK

O autách a šoférovaní v UK, vodičských preukazoch, o vlakoch, busoch...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Suro
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Ned Júl 16, 2006 10:22 am

Soferovanie v UK

Poslať od Suro » Ned Júl 16, 2006 10:31 am

Idem pozriet sestru do londyna na tyzden a ona ma auto.
Vraj podla poistenia moze auto soferovat len osoba ktora je uvedena na poistke - to je ona a jej spolubyvajuca.
Chceme sa povozit po anglicku a chcel by som si vyskusat soferovanie na opacnej strane, ale vraj koli tej poistke nemozem v celom Uk soferovat.
Vodicak mam este ten stary ruzovy uz 10 rokov, plati to tam?
Treba novy euro vodicak?
Je treba na to nejake chvilkove pripoistenie?
Co sa stane ak soferovat budem a zastavia ma policajti?

Please help.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Soferovanie v UK

Poslať od lair » Ned Júl 16, 2006 11:23 am

Ak chces soferovat v UK, musis mat samozrejme zaplatenu poistku tu v UK a na to konkretne auto, s ktorym budes jazdit. Dobrou spravou je, ze si mozes zaplatit poistku trebars len na jediny den a v ten den jazdit ( stoji to zopar libier, ale mas pokoj). Ohladom stareho ruzoveho vodicaku tu najdes odpoved na fore, ked sa popozeras, ale pravdepodobne ti plati. A nemaj ziadny strach, do pol hodiny budes v pohode s jazdenim na lavej strane. Jedna vec na co si davaj pozor su kruhove objazdy, ktorych je tu velmi vela a tam davas prednost vozidlam prichadzajucim sprava. A samozrejme radary = kamery ktore su tu na kazdom kroku, teda musis sledovat neustale tachometer, lebo to bude sestru stat vela.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: Soferovanie v UK

Poslať od xaxa » Ned Júl 16, 2006 11:24 am

Suro píšeCOLONIdem pozriet sestru do londyna na tyzden a ona ma auto.
Vraj podla poistenia moze auto soferovat len osoba ktora je uvedena na poistke - to je ona a jej spolubyvajuca.
Ano
Suro píšeCOLONChceme sa povozit po anglicku a chcel by som si vyskusat soferovanie na opacnej strane, ale vraj koli tej poistke nemozem v celom Uk soferovat.
Samozrejme
Suro píšeCOLONVodicak mam este ten stary ruzovy uz 10 rokov, plati to tam?
Ano
Suro píšeCOLONTreba novy euro vodicak?
V zasade nie.
Suro píšeCOLONJe treba na to nejake chvilkove pripoistenie?
Existuju docasne prevozne poistenie, ktore davaju niektore poistovne na novo kupene auta (nove aj jazdene), to sa asi na tvoj pripad neda pouzit. Ale mozno nieco ex.
Suro píšeCOLONCo sa stane ak soferovat budem a zastavia ma policajti?
Povedal by som, ze toto je extremne nepravdepodobne. Tu to nie je ako na Sk zeby policajti cakali skryti za krickami a potom zastavovali kade tade na dialnici. Teda este som v zivote nevidel fizlov cihat niekde a zastavovat kvoli tomu, aby si pozreli doklady ako na sk.

Mozu ta akurat odfotit stacionarne alebo mobilne kamery pri speedingu, pri blokovani krizovatky alebo parkovani na zakaze a potom majitelovi pride postou pokuta (tam treba predlozit VP).

Druha vec ktora sa moze stat, ked budes jazdit bez poistenia je, ze sposobis nehodu. Treba si uvedomit, ze tu to na cestach vyzera trosku inak s vozovym parkom ako na sk, o ferrari a aston martiny tu nie je nudza, takze sa moze stat ze prasknuty blinker ta vyjde sakramentsky draho.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Soferovanie v UK

Poslať od lair » Ned Júl 16, 2006 12:54 pm

Ano, pravdou je, ze ked ta zastavia policajti, tak to uz je velky pruser. A to urcite nie je kvoli kontrole, ci mas VP ( ten u seba nemusis vobec mat). Vacsinou ked ta zastavia, tak vtedy poriadne prezru auto, ci tam nemas nejaky "zakazany" material.

clarion
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 40
RegistrovanýCOLON Štv Jan 26, 2006 12:11 am
BydliskoCOLON Hertford

nehoda

Poslať od clarion » Ned Júl 16, 2006 10:33 pm

Problem je az pri nehode, policajtov v podstate toho moc nezaujima, ale ked sa stane nehoda a si nepoistena osoba tak je fakt problem.

Inak sa tu jazdi v pohode, ludia su ohladuplni (jazdil som 2 tyzdne na Sicilii, tak to bolo ine peklo :)))

Vila Amalka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Str Jún 14, 2006 12:35 pm

Mimochodom...

Poslať od Vila Amalka » Pon Júl 17, 2006 1:36 pm

... aj keby ta nejaki policajti zastavili, podstatne je to poistenie a rychlost. Vodicak dokonca nemusis mat ani pri sebe. Ten staci ist ukazat na prislusnu stanicu (policajnu) tusim do 2tyzdnov. Takze no worries.

Dalo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Sob Jan 14, 2006 4:40 pm
BydliskoCOLON Cheltenham

Poslať od Dalo » Uto Júl 18, 2006 12:56 pm

Suro píšeCOLON]Co sa stane ak soferovat budem a zastavia ma policajti?
Povedal by som, ze toto je extremne nepravdepodobne. Tu to nie je ako na Sk zeby policajti cakali skryti za krickami a potom zastavovali kade tade na dialnici. Teda este som v zivote nevidel fizlov cihat niekde a zastavovat kvoli tomu, aby si pozreli doklady ako na sk.

Tak na toto ti poviem ze mne sa stalo, ze ma v meste za jazdy z nicoho nic policajti zastavili, len som v spatnom zbadal blikajucich policajtov tak som im uhol z cesty a zastal ale oni zastali tiez a podho za mnou aby sa ma len tak nahodou opytali ci mam zaplatenu cestnu dan.
Na slovensku som mal odjazdene dost ale takto "akcne" ma teda nezastavili ani raz. Z prispevkou a skusenosti som vsak pochopil ze je to rarita a mal asi nenormalne "stastie".

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Uto Júl 18, 2006 2:08 pm

Dalo píšeCOLON
Suro píšeCOLON]Co sa stane ak soferovat budem a zastavia ma policajti?

Tak na toto ti poviem ze mne sa stalo, ze ma v meste za jazdy z nicoho nic policajti zastavili, len som v spatnom zbadal blikajucich policajtov tak som im uhol z cesty a zastal ale oni zastali tiez a podho za mnou aby sa ma len tak nahodou opytali ci mam zaplatenu cestnu dan.
Na slovensku som mal odjazdene dost ale takto "akcne" ma teda nezastavili ani raz. Z prispevkou a skusenosti som vsak pochopil ze je to rarita a mal asi nenormalne "stastie".
Je mozne, ze nieco na vizualnom stave tvojej plechovice alebo sposobe jazdy (no offence :) ) vzbudzovalo podozrenie o nezaplatenej cestnej dani.

Inak cestna dan sa obycajne kontroluje tak, ze proste prejdu vecer po ulici a skontroluju zaparkovane auta a tie bez placky su rano na srotovisku. Existuju aj udavacske telefonne linky, kde moze kazdy udat svojho suseda, ze nema zaplatenu dan.

Dalo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Sob Jan 14, 2006 4:40 pm
BydliskoCOLON Cheltenham

Poslať od Dalo » Str Júl 19, 2006 12:49 pm

Z vizualnej stranky mohol podozrenie vzbudzovat fakt, ze som nemal na okne placku a ked som pri zufalom hladani miesta na parkovanie blizko centra kruzil po meste, mohli sa rozhodnut ze sa so mnou porozpravaju.
Inak mam asi tiez dost tolerantnych susedov a zasiti sme tak, ze som u nas na ulici policajtov este ani nevidel, takze mi moju plechovicu este nikto na srotovisko neodtiahol aj ked som bez placky parkoval pred domom dost dlho.

geekoon
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30
RegistrovanýCOLON Pon Jan 02, 2006 1:17 pm
BydliskoCOLON 47 Wellington Street, Kettering

Poslať od geekoon » Uto Sep 26, 2006 2:45 pm

[quote="lair"]Dobrou spravou je, ze si mozes zaplatit poistku trebars len na jediny den a v ten den jazdit ( stoji to zopar libier, ale mas pokoj)./quote]

stalo by mozno za zmienku, kde mozes take nieco uzavriet...lebo to nie je zly napad, ked chces napriklad pozicat auto...

BUTTON_POST_REPLY