londynske letiska - upozornenie

O autách a šoférovaní v UK, vodičských preukazoch, o vlakoch, busoch...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pia Aug 11, 2006 2:15 pm

caute vsetci. vcera 910.8.20060 som absolvoval na stanstede kulturny sok z cestovania:))
Prve naznaky, ze nieco nie je v poriadku uz znamenali po zuby ozbrojeni policajti na vstupnych cestach na letisko a absolutne preplnena vstupna hala, podotykam o stvrtej rano.
Samozrejme, ze nikto nic nepovedal co sa deje, len z rozhlasu sa do omrzenia ozyvalo ..for security reason... je prirucna batozina obmedzena na jeden priesvitny plastikovy sacok, inak musi vsetko ostatne ist na check-in. samozrejme, ze ludia boli nervozny, hadali sa, ponahlali sa,a by nezmeskali lietadlo (to este netusili, ze na odlet si pockaju este niekolko hodin).
Nakoniec to bolo tak, ze do lietadla sa smela zobrat akurat penazenka a pas a vsetko!!!!!!!!!!!!!, podotykam skutocne vsetko ostatne muselo ist do podpalubia.
Velmi som zvazoval, ci zverit do systemu aj moj chudatenko notebook, ale nemal som na vyber ak som chcel letiet. A ked hovorim vsetko, tak vsetko, vratane mobilu, papierovych vreckoviek, casopisu...
Nasledovala prisna bezpecnostna prehliadka, museli sme sa dokonca vyzut a aj boty isli cez rentgen, osobne kazdeho presacovali, ale dokladne (uz som myslel, ze to je pokracovania londynskych pretekov v masturbovani) a ked som z vyplazenym jazykom dobehol na svoje gate, tak zo zhruba stovky ludy ludi, co boli na check-in predo mnou ich tam bolo len par (ja som bol ten drzy, ze som sa na bezpecnostnu prehliadku vopchal dopredu asi 100metroveho radu, nevediac, ze mam plenty time).
Kedze vraj tento stav kvoli moznym teroristickym utokom bude trvat par tyzdnov, chcem vam vestkym poradit, zbalte sa do lietadla tak, ze vsetko (vsetko!!!!!!!!!!!!) musi ist do podbalubia A NA PALUBU SI BUDETE MOCT ZOBRAT LEN PENAZENKU A PAS (a samozrejme to, co si potom v bezcolnej zone kupite, na to uz restrikcie neplatili, dalo sa tam jest, pit, citat, za 50p na 10min aj na internete browsit) a pocitajte s tym, ze vsetko bude strasne dlho trvat a neplanujte, ze niekam doletite vcas.
Nastastie sa nepozerali na povolenych 20kg batoziny, pravdepodobne budu asi akceptovat povolenu vahu spolu s vahou prirucnej batoziny.
A kedze vybusniny mali byt v lietadlach vo forme tekutin, asi nebude vhodne prepravovat v batozine cokolvek tekute, aby vam do batoziny potom neliezli.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
RegistrovanýCOLON Pon Mar 28, 2005 4:34 pm
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Pia Aug 11, 2006 2:55 pm

kazisvet, dik za tvoje "postrehy" - akosi mi tam vadi to slovne posjenie v uvode, ze "kulturny sok z cestovania". Nie som si ista, ci si pochopil, cosi napisal. Tam totiz neslo o kulturny sok ;-)

Islo o uplne SAMOZREJME bezpecnostne opatrenia, ktore museli byt prijate OKAMZITE a nik nebol povinny v tom case (04:00) nikomu oznamovat PRECO boli prijate. Tebe ako cestujucemu MUSI stacit, ze mas tieto nariadene opatrenia dodrziavat. A basta. Bolo uplne jasne, ze akonahle sa bude dat, informacie budu upresnene, pripadne podrobnejesie niekde uvedene.

To len na margo tej uvodnej poznamky ohladne "kulturneho soku" ;-)

Kedze situacia je uz dnes trosku odlisna na letiskach v LND a napr. v Manchesteri alebo liverpoole, je najlepsie, ak sa kazdy bude pred odletom informovat u svojho leteckeho prepravcu na dalsie podrobnosti.

Tot vsjo ..... a vsetkym stastny a najma BEZPECNY let (nech uz je kamkolvek) ;-)

Vláďa
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 139
RegistrovanýCOLON Uto Mar 01, 2005 1:27 am
BydliskoCOLON E14, London
CONTACTCOLON

Re: londynske letiska - upozornenie

Poslať od Vláďa » Pia Aug 11, 2006 3:25 pm

kazisvet píšeCOLONVelmi som zvazoval, ci zverit do systemu aj moj chudatenko notebook, ale nemal som na vyber ak som chcel letiet.
Ale nakonec jsi aspon odletel. Mel jsem u sebe pribuzne, a tesne nez jsem se chtel jit naobedvat, volaly, ze let je zruseny. Na informacich pry uz byly nevrly a odkazovaly jen na Internet. Letenka se dala prebukovat na zitrek (po telefonu) - chvili to trvalo, nez se clovek dovola. Snad to zitra uz poleti :-).

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pia Aug 11, 2006 4:58 pm

Ja som tiez vcera zostal visiet v Bruseli, ked mi zrusili let do Londyna. Mal som vsak stastie, ze sa este naslo miesto vo vlaku Eurostar, tak som domov prisiel len s par hodinovym oneskorenim.

Je to hrozne, dufam, ze tieto docasne bezpecnostne opatrenia nebudu trvat dlho.

oslo1
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 163
RegistrovanýCOLON Uto Jan 24, 2006 7:45 pm
BydliskoCOLON London

lietadla

Poslať od oslo1 » Sob Aug 12, 2006 5:32 am

Dakujem za informacie, dnes letim, tak aspon bude sranada na check-in-e.

Dalo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Sob Jan 14, 2006 4:40 pm
BydliskoCOLON Cheltenham

Poslať od Dalo » Sob Aug 12, 2006 2:22 pm

No mna to caka o nieco vyse tyzden [22.8.] na stanstede. tak len dufam ze sa to dovtedy ukludni, aspon na tych vnutroeuropskych linkach. Akorat som to checkol na ryanairi. Treba prist s vacsim prestihom, otvaraju uz 3 hodiny pred odletom. Pisu tam len o jednej 20 kg baggage, a zozname co si mozno zobrat na palubu v priesvitnom vrecku, predpokladam. Tym padom musim zabudnut na 10 kilovu prirucnu s ktorou som ratal.
A to som sa bal ze sa budem celu noc na letisku nudit. No uvidime ako bude....

shizo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 45
RegistrovanýCOLON Štv Feb 23, 2006 11:31 am

Poslať od shizo » Sob Aug 12, 2006 7:41 pm

Dalo píšeCOLONNo mna to caka o nieco vyse tyzden [22.8.] na stanstede. tak len dufam ze sa to dovtedy ukludni, aspon na tych vnutroeuropskych linkach. Akorat som to checkol na ryanairi. Treba prist s vacsim prestihom, otvaraju uz 3 hodiny pred odletom. Pisu tam len o jednej 20 kg baggage, a zozname co si mozno zobrat na palubu v priesvitnom vrecku, predpokladam. Tym padom musim zabudnut na 10 kilovu prirucnu s ktorou som ratal.
A to som sa bal ze sa budem celu noc na letisku nudit. No uvidime ako bude....
Takze Ta pozdravujem a chcem ti odkazat, ze v ten isty den letim zo Stanstedu do Blavy aj ja. Ak by si mal zaujem napis s kade ides-mozeme sa predtym stretnut. Ja pojdem Nationalexpress zo Stratfordu a odlet vecer 17.20. Ozvite sa aj dalsi kto leti-bude funny.

golem44
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Str Jan 25, 2006 3:12 pm
BydliskoCOLON Bratislava - okolie
CONTACTCOLON

A co z Ba to Standsted?

Poslať od golem44 » Pon Aug 14, 2006 12:58 pm

A ako je to v opacnej situacii? Letim vo stvrtok vecer s Ryanairom na Standsted, kazdy gram mi je dobry lebo som sem prisiel napratany s 30 kilami...a ta prirucna...no...tiez mam notebook a kopu inych elektrickych srandiciek...
Ako je to na Ba letisku v smere do Londyna? Co mozem a co nie?
Diki.

Vila Amalka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Str Jún 14, 2006 12:35 pm

Poslať od Vila Amalka » Pon Aug 14, 2006 1:10 pm

Urcite je to nevyhoda, nemoct si so sebou zobrat mobil, nemoct oznamit ludom, ktori na teba cakaju ze let je delayed, nemoct si so sebou zobrat iPod a okrem hucania lietadla pocuvat nieco prijemne.

Na druhej strane, som aj rada. Velakrat som bola svedkom toho, ze len co sme sa dotkli pristavacej plochy, prave Slovaci boli ti, ktori si hned odopinali bezpecnostne pasy a zapinali mobily. A keby tam neboli letusky... no offence, ale nikdy som podobne spravanie nevidela u inych narodnostiach.

Myslim, ze v tomto by sme si mali brat priklad z Anglicanov a ich vzorneho queueing :-)

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Re: londynske letiska - upozornenie

Poslať od Marlowe » Pon Aug 14, 2006 1:27 pm

Vila Amalka píšeCOLON Na druhej strane, som aj rada. Velakrat som bola svedkom toho, ze len co sme sa dotkli pristavacej plochy, prave Slovaci boli ti, ktori si hned odopinali bezpecnostne pasy a zapinali mobily.
S tym musim suhlasit. Je uzasne ked zahlasia ze je potrebne nechat zapnute pasy az do uplneho zastavenia a mobily zapnut az v budove terminalu a uz pocas hlasenia pocut cvakanie rozopinanych pasov a pipanie prichadzajucich sms...

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pon Aug 14, 2006 9:01 pm

sandie píšeCOLONkazisvet, dik za tvoje "postrehy" - akosi mi tam vadi to slovne posjenie v uvode, ze "kulturny sok z cestovania". Nie som si ista, ci si pochopil, cosi napisal. Tam totiz neslo o kulturny sok ;-)

Islo o uplne SAMOZREJME bezpecnostne opatrenia, ktore museli byt prijate OKAMZITE a nik nebol povinny v tom case (04:00) nikomu oznamovat PRECO boli prijate. Tebe ako cestujucemu MUSI stacit, ze mas tieto nariadene opatrenia dodrziavat. A basta. Bolo uplne jasne, ze akonahle sa bude dat, informacie budu upresnene, pripadne podrobnejesie niekde uvedene.

To len na margo tej uvodnej poznamky ohladne "kulturneho soku" ;-)

Kedze situacia je uz dnes trosku odlisna na letiskach v LND a napr. v Manchesteri alebo liverpoole, je najlepsie, ak sa kazdy bude pred odletom informovat u svojho leteckeho prepravcu na dalsie podrobnosti.

Tot vsjo ..... a vsetkym stastny a najma BEZPECNY let (nech uz je kamkolvek) ;-)
sandie, samozrejme,ze mas pravdu, ale keby si tam bola, mozno by si to pomenovala aj inak. Tusil som, ze sa nieco podobne deje, ved tesne predtym sa uz o moznosti teroristickych akcii vela popisalo a povedalo, ale nechat niekolko tisic ludi chaosit a ponahlat sa, aby nahodou nezmeskali lietadlo, to si mohli odpustit. Ved stacilo povedat, ze sa nikto nemusi tlacit, ponahlat, ze aj tak budu lietadla meskat (ak vobec poletia) a urcite pockaju na kazdeho pasaziera a myslim, ze by sa spravanie ludi zmenilo. Myslim, ze nikto nepochybuje, ze urobili vsetko pre nasu bezpecnost, ale v porovnani s doterajsimi mojimi skusenostami to bol naozaj kulturny sok, ale sok skor z ludi, ktori sa spravali ako stado, nie zo zamestnancov letiska, tych som skor obdivoval, ze to vobec zvladali. Neskor som cital, ze u rayn.... museli zasahovat policajti, ale toto by som dal na vrub toho, ze nikto nic ludom nepovedal a kazdy sa jednoducho snazil dostat do lietadla, aby mu neuletelo.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Re: A co z Ba to Standsted?

Poslať od kazisvet » Pon Aug 14, 2006 9:12 pm

golem44 píšeCOLONA ako je to v opacnej situacii? Letim vo stvrtok vecer s Ryanairom na Standsted, kazdy gram mi je dobry lebo som sem prisiel napratany s 30 kilami...a ta prirucna...no...tiez mam notebook a kopu inych elektrickych srandiciek...
Ako je to na Ba letisku v smere do Londyna? Co mozem a co nie?
Diki.
Golem, letel som v nedelu z blavy na stansted a tam to bezi po starom. Mozes mat aj prirucnu batozinu, akurat sa ti v nej aj pohrabu, aj notebook si mozes zobrat, len prehliadky su dokladnejsie.
A na stanstede po prichode je vsetko ako bolo, akurat po tebe obcas stekne pes :))

Vladkes
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Pia Aug 04, 2006 9:31 am

Poslať od Vladkes » Uto Aug 15, 2006 11:50 am

Neviete, ako je to na letisku v Manchestery?

Dalo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
BydliskoCOLON Cheltenham

Poslať od Dalo » Uto Aug 15, 2006 1:11 pm

Takze Ta pozdravujem a chcem ti odkazat, ze v ten isty den letim zo Stanstedu do Blavy aj ja. Ak by si mal zaujem napis s kade ides-mozeme sa predtym stretnut. Ja pojdem Nationalexpress zo Stratfordu a odlet vecer 17.20. Ozvite sa aj dalsi kto leti-bude funny.[/quote]

Ja idem tym rannym 6.45, takze ked ty budes cestovat zo Stratfordu, ja uz budem na rodnej slovenskej hrudi [dufam]. Inak podmienky sa menia hadam kazdy den, aj ryanair stranku som checkol a pisu tam o restrikciach len na uk, poland, france a italian letiskach. Ze sa da zobrat prirucna rozmerov tasky na notebook. Teraz aby som meral a vyrataval ci moj batoztek do tychto rozmerov spada, alebo nie, lebo sa moze stat ze ostanem vysiet medzi check-in areou a security areou a co potom?
http://www.ryanair.com/site/SK/notices. ... 0811-UK-EN

DIAMANTINKA
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
RegistrovanýCOLON Str Máj 05, 2004 12:11 pm
BydliskoCOLON LONDON - HAMMERSMITH

kto leti 19.8. zo Stansted o 6.25am ????

Poslať od DIAMANTINKA » Str Aug 16, 2006 2:20 pm

Ozvite sa ak letite v sobotu, 19.8, zo Stanstedu do Ba o 6.25am !!!

dufam, ze si budeme moct zobrat normalne prirucne tasky, a ak nie, tak nech aspon dovolia 30kg na kufor !!!!!!

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Re: kto leti 19.8. zo Stansted o 6.25am ????

Poslať od kazisvet » Štv Aug 17, 2006 12:18 am

DIAMANTINKA píšeCOLONOzvite sa ak letite v sobotu, 19.8, zo Stanstedu do Ba o 6.25am !!!

dufam, ze si budeme moct zobrat normalne prirucne tasky, a ak nie, tak nech aspon dovolia 30kg na kufor !!!!!!
diamantinka, s prirucnou taskou velmi nepocitaj.Co davali v telke, mozno si zobrat tasku velkosti tasky na notebook, ale vo vnutri len malickosti.
Ja letim do blavy v stredu rano 23.8. a hned vecer spat, ak niekto potrebuje odvoz na/z stansted ozvite sa. mozno to budem mat po ceste :)

whatsupduck
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Str Feb 22, 2006 3:21 pm
CONTACTCOLON

Poslať od whatsupduck » Pia Aug 18, 2006 8:14 am

letim z prahy 21.8.,tady rikali ze si muzu vzit prirucni zavazadlo,ale zadny tekutiny,kremy,jidlo nic takovyho tam nesmi bejt,zkusim to s batohem,potrebuju do nej narvat nejaky veci abych nemela presvahu,jinak jestli to nevyjde tak nevim :)

shizo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 45

Poslať od shizo » Pia Aug 18, 2006 9:41 am

kedze je povolena prirucna batozina velkosti na notebook-mozem si v nej tento zobrat na palubu?
pytam sa preto,lebo elektronicke toys-ako i.pod a pod. boli zakazane.
dik za postrehy

Dalo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
BydliskoCOLON Cheltenham

Poslať od Dalo » Pia Aug 18, 2006 1:10 pm

Podla toho co je na stranke ryanair , elektronicke prislusenstvo zahrnujuce laptopy, mobily, music a dvd prehravace MOZES.

shizo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 45

Poslať od shizo » Pia Aug 18, 2006 1:18 pm

whatsupduck píšeCOLONzkusim to s batohem,potrebuju do nej narvat nejaky veci abych nemela presvahu,jinak jestli to nevyjde tak nevim :)
tak si priplatis za nadvahu...don't worry

DIAMANTINKA
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
RegistrovanýCOLON Str Máj 05, 2004 12:11 pm
BydliskoCOLON LONDON - HAMMERSMITH

Poslať od DIAMANTINKA » Pia Aug 18, 2006 2:06 pm

No tak s tou nadvahou by mali prizmurit oci, kedze nie je dovolena prirucna batozina do 10kg !!!!!!
Ja sa tiez toho obavam, zajtra rano letim s Ryanair, tak som straaaasne zvedava.

Diamantinka

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Pia Aug 18, 2006 3:18 pm

DIAMANTINKA píšeCOLONNo tak s tou nadvahou by mali prizmurit oci, kedze nie je dovolena prirucna batozina do 10kg !!!!!!
ee.. snad nad 10kg??

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pia Aug 18, 2006 3:44 pm

DIAMANTINKA píšeCOLONNo tak s tou nadvahou by mali prizmurit oci, kedze nie je dovolena prirucna batozina do 10kg !!!!!!Ja sa tiez toho obavam, zajtra rano letim s Ryanair, tak som straaaasne zvedava. Diamantinka
Ziadne prizmurovanie oci sa konat nebude. Ryanair sa bude riadit tym, co ma napisane na svojom webe.
Prirucna batozina do 10kg je stale dovolena, resp. hmotnost sa nezmenila, zmenili sa len rozmery...cize ak sa ti podari narvat 10kg (nezakazanych veci) do batoziny s rozmerom 45cm x 35cm x 16cm, tak o ten hmotnostny limit neprides. Nadvaha sa vsak normalne plati pri kazdej checknutej batozine, ktora prekroci 20kg (£5.50/kg nadvahy).

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Pia Aug 18, 2006 5:59 pm

sidzej píšeCOLON
DIAMANTINKA píšeCOLONNo tak s tou nadvahou by mali prizmurit oci, kedze nie je dovolena prirucna batozina do 10kg !!!!!!Ja sa tiez toho obavam, zajtra rano letim s Ryanair, tak som straaaasne zvedava. Diamantinka
Ziadne prizmurovanie oci sa konat nebude. Ryanair sa bude riadit tym, co ma napisane na svojom webe.
Prirucna batozina do 10kg je stale dovolena, resp. hmotnost sa nezmenila, zmenili sa len rozmery...cize ak sa ti podari narvat 10kg (nezakazanych veci) do batoziny s rozmerom 45cm x 35cm x 16cm, tak o ten hmotnostny limit neprides. Nadvaha sa vsak normalne plati pri kazdej checknutej batozine, ktora prekroci 20kg (£5.50/kg nadvahy).
Presne to iste som chcel napisat aj ja - len ma sidzej predbehol.

Na celych tychto obmedzeniach ma stvu hlavne tieto zmensene rozmery prirucnej batoziny. Kupil som si novy ruksak na notebook - taky co splna povodne limity (55x40x20 - ak sa nemylim) a teraz mi je nanic. Dufam, ze tieto opatrenia coskoro skoncia a opat to vriatia do normalu. Nechapem aky vyznam maju zmensene rozmery prirucnej batoziny, ved kludne stacilo aby zakazali veci co su teraz aj tak zakazane. Nechapem co tym dosiahnu, ak je niekto natolko prefinany a podari sa mu prepasovat nejaku zakazanu "zbran" cez kontrolu tak je velmi mala sanca, ze mi v tom zabrani o 10cm mensia batozina.

shizo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 45

Poslať od shizo » Pia Aug 18, 2006 8:15 pm

Presne to iste som chcel napisat aj ja - len ma sidzej predbehol.

Na celych tychto obmedzeniach ma stvu hlavne tieto zmensene rozmery prirucnej batoziny. Kupil som si novy ruksak na notebook - taky co splna povodne limity (55x40x20 - ak sa nemylim) a teraz mi je nanic. Dufam, ze tieto opatrenia coskoro skoncia a opat to vriatia do normalu. Nechapem aky vyznam maju zmensene rozmery prirucnej batoziny, ved kludne stacilo aby zakazali veci co su teraz aj tak zakazane. Nechapem co tym dosiahnu, ak je niekto natolko prefinany a podari sa mu prepasovat nejaku zakazanu "zbran" cez kontrolu tak je velmi mala sanca, ze mi v tom zabrani o 10cm mensia batozina.[/quote]

necital si toto?:Lietadlo na transatlantickej linke medzi Londýnom a Washingtonom dnes odklonili do Bostonu po tom, ako pilot vyhlásil núdzový stav kvôli podozrivej pasažierke. Cestujúca v lietadle spoločnosti United Airlines mala pri sebe vazelínu, skrutkovač, zápalky a lístok so zmienkou o al-Káide.
je to zo 16.augusta 2006-takze prevezies hocico!

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pia Aug 18, 2006 9:52 pm

ubeno píšeCOLONDufam, ze tieto opatrenia coskoro skoncia a opat to vriatia do normalu. Nechapem aky vyznam maju zmensene rozmery prirucnej batoziny, ved kludne stacilo aby zakazali veci co su teraz aj tak zakazane. Nechapem co tym dosiahnu, ak je niekto natolko prefinany a podari sa mu prepasovat nejaku zakazanu "zbran" cez kontrolu tak je velmi mala sanca, ze mi v tom zabrani o 10cm mensia batozina.
Myslim, ze tlak zo strany leteckych spolocnosti je uz dost silny. Sucasne opatrenia im sposobuju milionove straty. Dnes bolo celkom zaujimave vystupenie CEO Ryanairu, ktory sa vyhraza tym, ze sa bude sudit so statom a bude ziadat nahradu za usly zisk ak co najskor nevratia vsetky bezpecnostne opatrenia do povodneho stavu (povolit standardne IATA rozmery batoziny a zrusit nezmyselne "body checks").
Ja tomu davam este tak 2 tyzdne, do konca augusta a potom uz bude klud :)

MZed
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
RegistrovanýCOLON Pia Apr 28, 2006 11:42 pm
BydliskoCOLON Staines

Poslať od MZed » Pon Aug 21, 2006 10:14 pm

V piatok som letel z LGW. Napriek tomu ze mnozstvo ludi cakajucich na security check bolo priam odstrasujuce, a prvy dojem bol ze ani 3 hodinova rezerva nebude stacit, do hodiny som bol vnutri. Takze odporucam si k beznemu casu potrebnemu na odbavenie prihodit hodinku. Aj samotne obmedzenia sa uz trocha zmiernili - je povolena elektronika, a mensia prirucna batozina podla vyssieuvedenych rozmerov. Celkom vtipne mali vyriesene tie kontrolne ramy na prirucnu batozinu - vlozili do toho narychlo zbuchanu drevenu vec, takze ak sa vam do zvysneho priestoru zmesti Vasa prirucna batozina a nemate tam zubnu pastu ani flasu vody mozte ist veselo dalej :-)

Cesta spat do UK bola v pohode. Asi tolko co sa tyka airport security pocas tohto vikendu.

Vladkes
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10

Manchester

Poslať od Vladkes » Pon Sep 04, 2006 8:45 am

V sobotu som priletel z Manchesteru a opatrenia boli podobne. V prirucnej batozine nemohli mat zeny ani lesk a ruz na pery, ani kremy, skratka ziadnu kozmetiku. Vsetko im brali a este im kontrolovali aj vrecka na nohaviciach. Tam som letel z BA a ziadne opatrenia neboli.

Tanka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
RegistrovanýCOLON Pon Jún 12, 2006 4:20 pm
BydliskoCOLON South London

rozmery prirucnej batoziny

Poslať od Tanka » Sob Sep 09, 2006 10:31 am

Ahoj Vladkes, mozes mi prosim ta napisat ci pri odlete z Manchestra kontroluju rozmery prirucnej batoziny? Je povolena prirucna batozina do 5 kg? vdaka

Vladkes
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10

Poslať od Vladkes » Pon Sep 18, 2006 9:03 am

Aj v Manchestery kontrolovali velkost prirucnej batoziny. Prepac, ze pisem az tak neskoro.

ejkej
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Uto Sep 20, 2005 12:37 pm

Poslať od ejkej » Uto Sep 26, 2006 10:58 am

Vladkes píšeCOLONAj v Manchestery kontrolovali velkost prirucnej batoziny. Prepac, ze pisem az tak neskoro.
taaak , letim tento tyzden a som veeelmi rad ze sa rozmery prirucnej batoziny vratili spat do normalu :)

shizo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 45

Poslať od shizo » Str Sep 27, 2006 9:34 am

letim tento tyzden a som veeelmi rad ze sa rozmery prirucnej batoziny vratili spat do normalu :)[/quote]

nie nadlho: dnes mi prislo toto z ryanair-u:
RYANAIR CHECKED AND HAND BAGGAGE POLICY:

The checked baggage allowance is 20kg per person (N.B. This is
reducing to
15kg per person for flights departing from the 1st November 2006.

myslim,ze ked sa nedaju dvihat ceny leteniek,treba to vykompenzovat na inom.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Str Sep 27, 2006 2:15 pm

ved oni sa zbadaju. ja to prave kvoli tej batozine riesim busom. dlho to trva, no ale nenecham sa zodrat z poslednych gati. a aspon sa popozeram, co je nove na nemeckych pumparskych toaletach. :DDDD
a kolko ceskych filmov zakazdym uvidim. v buse pustaju jeden za druhym. niektore sa opakuju, ale ved opakovanie je matka mudrosti, vsakze? a zboznujem pohlad na belgicku a francuzsku krajinu.

nepresvedcila som vas? :DDD

mimo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Ned Sep 04, 2005 8:46 pm
BydliskoCOLON Harlow, UK
CONTACTCOLON

je to teda pravda, ze zrusili predchadzajuce obmedzenia

Poslať od mimo » Ned Okt 01, 2006 7:23 am

Chcem sa spytat ci niekto letel v poslednej dobe Ryanairom a ci su teda znovu zavedene rozmery pre prirucnu batozinu, myslim ze to bolo 55x45x20 a 10kg?? Letim v stredu zo Stanstedu do Blavy a netusim ci si mozem zobrat batozinu do lietadla, ktora presahuje rozmery 45x35x16, ktore boli ustanovene po tych 'akoze' bombovych utokoch chystanych..

Taktiez by ma zaujimalo, ked sa bookuje letenka a je tam moznost vybrat pocet batoziny, znamena to, ze napr. ak zadam 2 kusy, tak je to 2 krat 20kg, ci su to dve batoziny s celkovou vahou 20kg??

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204

Poslať od Marlowe » Ned Okt 01, 2006 8:13 am

dagda píšeCOLONved oni sa zbadaju. ja to prave kvoli tej batozine riesim busom. dlho to trva, no ale nenecham sa zodrat z poslednych gati. a aspon sa popozeram, co je nove na nemeckych pumparskych toaletach. :DDDD
a kolko ceskych filmov zakazdym uvidim. v buse pustaju jeden za druhym. niektore sa opakuju, ale ved opakovanie je matka mudrosti, vsakze? a zboznujem pohlad na belgicku a francuzsku krajinu.

nepresvedcila som vas? :DDD
Myslim ze si nepresvedcila ani seba :-) Radsej pojdem lietadlom hoci aj v slipoch (alebo v boxerkach, sak to je jedno) bez akejkolvek batoziny ci uz prirucnej alebo odrucnej ako sediet dva dni v autobuse...

gejsha
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Pon Sep 11, 2006 10:09 am

4 mimo

Poslať od gejsha » Ned Okt 01, 2006 8:15 am

no pokial ja viem tak velkost prirucnej batoziny ostava nezmenena a co sa tyka tej zapisanej batoziny, tak 1 kus - 20kg v jednej taske. 2kusy - 20 kg v dvoch taskach.takze ak si das zapisat 5 kusov batoziny to neznamena ze si mozes vziat na palubu 100kg...:))) ja letim 8.11. a mam to ocekovane so slecnou z kanclu ryanair na letisku v ba. btw priplatok za kazde kilo nadvahy v tvojej zapisanej batozine je okolo 400,-Sk....:(

Vladkes
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10

Prirucna batozina

Poslať od Vladkes » Str Jan 17, 2007 8:35 am

Tak menili sa tie rozmery prirucnej batoziny, alebo nie? Za radu dakujem.

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204

Re: Prirucna batozina

Poslať od Marlowe » Str Jan 17, 2007 9:39 am

Vladkes píšeCOLONTak menili sa tie rozmery prirucnej batoziny, alebo nie? Za radu dakujem.
Nie. Akurat ze v niektorych pripadoch kontrolu tie rozmery a hmotnost prisnejsie, predtym to bolo viac benevolentnejsie.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Pia Jan 19, 2007 11:27 am

Marlowe píšeCOLON Myslim ze si nepresvedcila ani seba :-) Radsej pojdem lietadlom hoci aj v slipoch (alebo v boxerkach, sak to je jedno) bez akejkolvek batoziny ci uz prirucnej alebo odrucnej ako sediet dva dni v autobuse...
no, je to presne jeden den, a cim castejsie takto cestujem,tak mi to rychlejsie ubieha.
a navyse sa nemusim stresovat s terminmi, ked rusia lety, ako sa im zapaci, ci zavisia od pocasia. ze hmla.heh. a navigacia je naco?
busom som hlavne koncom roka ocenila nezavislost, ked som sa nestala jednou zo stoviek "rukojemnikov" letiska na celych par dni.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pia Jan 19, 2007 12:45 pm

dagda Napísal:
busom som hlavne koncom roka ocenila nezavislost, ked som sa nestala jednou zo stoviek "rukojemnikov" letiska na celych par dni.

S busom sa mozes stat "rukojemnickou pocasia" uplne rovnako. Poznam holku, ktora isla busom z Blavy do Pariza a zostali uviaznuti na totalne zablokovanej dialnici (myslim, ze to bol Januar) 8hodin! Stalo sa to vsak tesne pred Parizom (cca. 100km), cize po 22h v buse cakali a mrzli v buse dalsich 8 hodin. A 30hodin v buse by som veru sediet nechcel.

Ja lietam nielen kvoli rychlosti, ale aj kvoli bezpecnosti. Pravepodobnost havarie na dialnici je niekolkonasobne vyssia nez havaria lietadla :) Ja sa proste bojim cestnej dopravy :)

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Pia Jan 19, 2007 12:58 pm

sidzej píšeCOLON Poznam holku, ktora isla busom z Blavy do Pariza a zostali uviaznuti na totalne zablokovanej dialnici (myslim, ze to bol Januar) 8hodin!
Mne sa stalo nieco podobne cestou z Londyna pred par rokmi pri prechode cez Nemecko. Napadlo 10 cm snehu, vsade zapchy a za 6 hodin sme sa na dialnici pohli asi 100 metrov. Kedze to bolo 23.12. rano, tak sme zartovali, ze si kapra budeme robit asi na vyfuku autobusu. Potom nas policajti otocili celom vzad a vysli sme na prvej vypadovke. Len prechod cez Nemecko trval presne 24 hodin a cela cesta spolu 36.
Ale inac mi cestovanie autobusom nevadi. Len ten pomer dlzky cesty a ceny uz dnes v porovnani s lietadlom nie je nic moc.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Štv Feb 15, 2007 5:50 pm

[quote="sidzej]
S busom sa mozes stat "rukojemnickou pocasia" uplne rovnako. Poznam holku, ktora isla busom z Blavy do Pariza a zostali uviaznuti na totalne zablokovanej dialnici (myslim, ze to bol Januar) 8hodin! Stalo sa to vsak tesne pred Parizom (cca. 100km), cize po 22h v buse cakali a mrzli v buse dalsich 8 hodin. A 30hodin v buse by som veru sediet nechcel.

Ja lietam nielen kvoli rychlosti, ale aj kvoli bezpecnosti. Pravepodobnost havarie na dialnici je niekolkonasobne vyssia nez havaria lietadla :) Ja sa proste bojim cestnej dopravy :)[/quote]

ale ved hej. pozitiva aj negativa su na oboch stranach.
ale tak ako statisticky je letecka doprava bezpecnejsia, tak statisticky je doprava autobusom istejsia. bus predsa nejaka hmla ci silne mrazy nezastavia uplne, ako je to casto na letisku. aj ked to busom trva dlho. no a co. aspon mam kino takmer nonstop. a naozaj lubim obdivovat skore ranne ulice bruselu. :)
zatial cestujem stale s dost tazkou batozinou a preto mi bus viac vyhovuje. navyse keby som mala dva kusy, ako je to po novom, tak sa nedoplatim.
ale crtaju sa pracovne podmienky, ze budem cestovat nalahko a potom si ma aj letecke spolocnosti uziju. he.
:)

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Pia Feb 16, 2007 12:01 pm

Osobne na kratke par dnove vylety s jednou lahkou
batozinou pouzivam lietadlo, ale na viac ako tyzdnovu
navstevu SVK jedine autom. Isiel som na vianoce domov,
viac nez pol auta som zapratal darcekmi (za to by som
si musel zaplatit minimalne 5 leteniek ;) ) a cestou
spat cele auto potravinami z SVK (slovenske vyberove
vina, mineralky, sofokofola, sladkosti a podobne
(veci ktore v UK nezozeniem)). Nemyslim si ze by mi to
niekto dovolil cele napratat do autobusu, obzvlast nie
na 1 listok. Suhlasim ze je to jeden z najdrahsich
sposobov dopravy (ked cestuje len sofer), ale ma svoje
nesporne vyhody. Samozrejme zapcham na dialniciach sa
tiez nevyhnem (cestou z UK - BA som stravil > 8 hodin
v zapchach, zufale :( ).

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Pon Feb 19, 2007 12:25 pm

qth píšeCOLONOsobne na kratke par dnove vylety s jednou lahkou
batozinou pouzivam lietadlo, ale na viac ako tyzdnovu
navstevu SVK jedine autom. Isiel som na vianoce domov,
viac nez pol auta som zapratal darcekmi (za to by som
si musel zaplatit minimalne 5 leteniek ;) ) a cestou
spat cele auto potravinami z SVK (slovenske vyberove
vina, mineralky, sofokofola, sladkosti a podobne
(veci ktore v UK nezozeniem)). Nemyslim si ze by mi to
niekto dovolil cele napratat do autobusu, obzvlast nie
na 1 listok. Suhlasim ze je to jeden z najdrahsich
sposobov dopravy (ked cestuje len sofer), ale ma svoje
nesporne vyhody. Samozrejme zapcham na dialniciach sa
tiez nevyhnem (cestou z UK - BA som stravil > 8 hodin
v zapchach, zufale :( ).
no podla mna by ti to busom zobrali. aj na jeden listok. len za kazdu dalsiu (jedna je gratis) pytaju 7 libier alebo 300 sk ci ceskych. jasan ze slovenske sa viac oplatia :)
ja uz som sa naucila s jednou batozinou cestovat, ale aj tak je tazka jak fras, hoci uz nie taka velka, takze za nadrozmer uz nepriplacam (rovnaka taxa). to by sa mi letecky tiez o dost predrazilo.

no ako vravim, ak to bude nalahko, ze nebudem so sebou cele svoje vybavenie vlacit, tak aj leteckej spolocnosti mozno dam malicko zarobit. len teraz to mam dost rozhadzane, nikdy neviem, kde budem o mesiac... ak sa to ustali, lepsie sa bude dat planovat aj cesta.

BUTTON_POST_REPLY