poistky na auto

O autách a šoférovaní v UK, vodičských preukazoch, o vlakoch, busoch...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

poistky na auto

Poslať od kazisvet » Str Sep 06, 2006 1:54 pm

Neviete mi niekto poradit, kde by som mohol zistit orientacne ceny poistiek na auto? Mam na mysli third party only, nakolko si chcem kupit nejake priblizovadlo za par supov, tak to nema zmysel poistit full. Vsade kde som sa pozeral, chcelo odo mna komplet moje udaje a pripada mi to scestne, aby som niekomu daval full moje data, ked chcem vediet len orientacnu cenu poistky. Myslim, ze by im malo stacit len vek, bydlisko, skodovy priebeh a auto, naco ich maju zaujimat ine veci. Chcem sa rozhodnut pre auto podla jeho prevadzkovych nakladov, z ktorych velka cas tvori aj poistka, takze chcem auto s najlacnejsou poistkou. A rad by som teda vedel, ake auto mam vlastne hladat.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: poistky na auto

Poslať od xaxa » Str Sep 06, 2006 2:23 pm

kazisvet píšeCOLONNeviete mi niekto poradit, kde by som mohol zistit orientacne ceny poistiek na auto? Mam na mysli third party only, nakolko si chcem kupit nejake priblizovadlo za par supov, tak to nema zmysel poistit full. Vsade kde som sa pozeral, chcelo odo mna komplet moje udaje a pripada mi to scestne, aby som niekomu daval full moje data, ked chcem vediet len orientacnu cenu poistky. Myslim, ze by im malo stacit len vek, bydlisko, skodovy priebeh a auto, naco ich maju zaujimat ine veci. Chcem sa rozhodnut pre auto podla jeho prevadzkovych nakladov, z ktorych velka cas tvori aj poistka, takze chcem auto s najlacnejsou poistkou. A rad by som teda vedel, ake auto mam vlastne hladat.
Skoro vsetky udaje, ktore v takych systemoch zadavas su brane do uvahy pre vypocet poistky (asi okrem mena, ktore si mozes vymysliet :)

Ake auto si vybrat aby bola poistka co najnizsia (predpokladam, ze poistujes prvy krat):
- vsetky auta sa zaraduju do tzv. insurance classes od 1 po 25, cim vyssia tym drahsia poistka (bezne lacne auta su vacsinou do 4-7, v 25 su ferrari, rolls-royce a tak podobne)
- najnizsie poistky su na male auta (city car, supermini) - ale nie minicooper, smart a podobne trhaky
- najviac na ceny vplyva vek vodica (videl som test, kde 18 rocny bez convictions a 27 rocny s odobratym VP na rok za chlast za volantom mali poistku 18=>4000 a 27=>700 na to iste auto).
- cim mensi motor tym lepsie, podla mna do 1.6 je to este ekonomicke ak nemas no claims discount, od 2.0 uz zacina poistenie prudko rast
- zvysenu poistku znamena: import, convertible, slovo SPORT v nazve typu, akekolvek upravy (tuzing), akekolvek convictions, Londyn, keeping on public road/street
- znizenie: zena na palube (aj ako dodatocny driver), vidiek, garaz
- cim menej tvrdis ze najazdis tym lacnejsie (ale netreba to prehnat aby si nemal problem pri claime)
- dobre sa da znizit poistka ak si zvysis spoluucast
- davaj si pozor aby ti nevnutili blbosti-optiony ako mne (poistenie audiosupravy do £400,atd.)

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Str Sep 06, 2006 2:37 pm

este mozes vyuzit confused.com, ale budes tam musiet toho zadat aj tak dost.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Str Sep 06, 2006 2:37 pm

To co ta zaujima je v podstate insurance group auta. Najdes ju napr. na parkers.co.uk.
Ked chces vidiet vyslednu sumu poistenia, tak to bude horsie - udajov ktore ovplyvnuju poistku je vlastne skoro tolko, kolko ich musis zadat ked ju uzatvaras... Takze poradim iba vyhladavace ako confused.com kde sa da zaregistrovat a potom nemusis nanovo zadavat vsetky udaje a mozes zmenit iba znacku/typ auta...

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Str Sep 06, 2006 2:40 pm

xaxa píšeCOLON Skoro vsetky udaje, ktore v takych systemoch zadavas su brane do uvahy pre vypocet poistky (asi okrem mena, ktore si mozes vymysliet :)

...
este mozes vyuzit confused.com, ale budes tam musiet toho zadat aj tak dost.
Pocuvaj, ty mi citas myslienky?? :)

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Str Sep 06, 2006 3:16 pm

pankac píšeCOLON
xaxa píšeCOLON este mozes vyuzit confused.com, ale budes tam musiet toho zadat aj tak dost.
Pocuvaj, ty mi citas myslienky?? :)
xalani dikes, usetrili sme mi kopec casu hladanim. ale tomu sa asi aj tak nevyhnem. Ak som spravne poxopil, ak napisem ako co drivera moju milovanu polovicku, tak budem platit nizsiu poistku ako kebz som bol sam?

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Str Sep 06, 2006 3:19 pm

kazisvet píšeCOLONAk som spravne poxopil, ak napisem ako co drivera moju milovanu polovicku, tak budem platit nizsiu poistku ako kebz som bol sam?
skoro urcite to tak bude...

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Štv Sep 07, 2006 1:19 am

pankac píšeCOLON
kazisvet píšeCOLONAk som spravne poxopil, ak napisem ako co drivera moju milovanu polovicku, tak budem platit nizsiu poistku ako kebz som bol sam?
skoro urcite to tak bude...
tak som to skusil na moju feldicku co tu mam, dal som tam skutocne udaje a vysli zaujimave rozdiely, od 240 do 620 L (daval som len third party only). Nevedel som presne co tam dat ako vodicak (neviem co znamena IAM), tak som dal manual a neviem co znamena named driver. Myslim, ze komousska STB mala kratsie dotazniky.

Katarinka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 13
RegistrovanýCOLON Pia Mar 04, 2005 5:53 pm
BydliskoCOLON Bagshot

Poslať od Katarinka » Pon Sep 25, 2006 7:08 pm

Rada by som sa spytala,ci ma niekto skusenosti s insurance company Swiftcover(cez vyhladavace mi vyratalo najlepsiu cenu) dakujem za odpovede

LENKA_B
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Pon Feb 07, 2005 2:20 pm
BydliskoCOLON East London
CONTACTCOLON

CAR INSURANCE

Poslať od LENKA_B » Pon Okt 23, 2006 3:00 pm

philcan
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 107
RegistrovanýCOLON Sob Okt 06, 2007 11:20 am
BydliskoCOLON York

Poslať od philcan » Sob Sep 20, 2008 3:06 pm

Ja sa tiez pripajam k tejto teme. Tiez by ma zaujimali orientacne ceny. Pochopil som, ze je to velmi individualne, ale nevedeli by ste povedat aspon minimalnu a maximalnu cenu s akou ste sa stretli?

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Sob Sep 20, 2008 7:16 pm

philcan píšeCOLONJa sa tiez pripajam k tejto teme. Tiez by ma zaujimali orientacne ceny. Pochopil som, ze je to velmi individualne, ale nevedeli by ste povedat aspon minimalnu a maximalnu cenu s akou ste sa stretli?
Na malinkeho Nissana Micra Celebration mi vysla najnizsia cena 158 libier a najvyssia 400 libier. Odlisnosti boli v total excess (od 250-500 libier), legal help, courtesy car a windscreen cover.

philcan
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 107
RegistrovanýCOLON Sob Okt 06, 2007 11:20 am
BydliskoCOLON York

Poslať od philcan » Sob Sep 20, 2008 7:19 pm

A tie ceny boli na ake obdobie? Ak je to celorocne poistenie, tak celkom v pohode.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Sob Sep 20, 2008 9:42 pm

To je na jeden rok.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Pon Sep 22, 2008 1:58 pm

No mne vyslo naposledy rozpetie asi £1000-£3000 na auto v insurance class 18, takze sa oplati trosku hladat.

Otino
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 95
RegistrovanýCOLON Pia Máj 13, 2005 11:57 am
BydliskoCOLON Plymouth, UK

Poslať od Otino » Štv Sep 25, 2008 3:19 pm

Jeden maly detail. Ked chcete zistit ktora poistka je najvyhodnejsia, da sa to zistit napr. na www.confused.com, www.gocompare.com, www.moneysupermarket.com atd. Toto su notoricky zname www stranky z TV, netu, novin... Ja som to riskol, nasiel som si ozaj vyhodnu poistku, lenze od datumu registracie mi denne pride 200 spam emailov a mam z toho pekne nervy. Dovtedy to bolo denne 5-10, teraz v kuse mazem a normalne nestiham. Najhorsie na to je ale to, ze vela krat mi nejaky znamy (znama) posle email a ten vyzera podozrivo takze skonci v spame. Musim teda kazdy email pozorne prezriet, uz som par krat omylom zmazal vypis z banky alebo nejaky dolezity invoice...

def
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 238
RegistrovanýCOLON Ned Aug 20, 2006 4:42 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3

Poslať od def » Pia Sep 26, 2008 9:42 am

Ono pojisteni auta muze byt celkem vedecky ukol, pokud chce clovek dostat dobrou cenu a byt pritom dobre pojisteny. Je opravdu hodne faktoru, ktere cenu a uroven pojisteni ovlivnuji a hlavni rady by molhy byt:
1) Projet si zebricky spokojenosti s pojistovnou. Ne vsechny pojistovny jsou dobre, kdyz dojde na vyrizeni pojistne udalosti
2) Zjistit si uroven kryti. Vetsina pojistoven ma ruzna plneni (celni sklo, GPS, zelena karta atd.) a tyhle bonusy muzou byt celkem zajimave
3) Poradne handlovat o cenu. Cena neni fixni a vyplati se smlouvat.
Nasledne je tu rada faktoru, ktere dovedou cenu pojisteni posunout pekne dolu. Prvne je to no claim bonus - pokud mate (nejlepe 5 let), super, cena pujde rapidne dolu. Dale je tu rada dalsich veci, nekdy i hlouposti, ktere s cenou muzou poradne zamavat. Z nich hlavni je typ auta. Auta jsou rozdelena do 50 skupin, cim vetsi skupina, tim vetsi pojistne. Takze pokud je moznost, koupit si mensi auto a zjistit si, v jake skupine se nachazi. Dalsi je zpusob pouziti - pokud bude jen na rekreacni ucely a nakupy, cena jde dolu, pokud je i na dojizdeni do prace, cena jde nahoru. Kde je auto zaparkovane - nejlepe v krytem hlidanem parkovisti, nejhure na ulici mimo vasi adresu (to je mnohdy nepojistielne). Ma auto alarm, nebo snad tracovaci zarizeni - jeste lepe. Kde zijete - post code znacne meni cenu (odlehle bezpecne oblasti plus, nebezpecne ctvrti konglomeraci znacne minus). Jak dlouho mate ridicak - cim dele tim lepe. Mate body na ridicaku? Ano, tak se rozlucte s dobrou pojistkou. Jake je vase povolani? Jake je vase pohlavi? Zeny jsou povazovany za ukaznenejsi ridice. Jaky je vas vek (mezi 35 a 60 jste hvezda). Jste ochotny mit velkou spoluucast - take dobre, pojistka jde cenove dolu. Mate spoluridice? Pokud je to zena (manzelka, kamaradka) tak jde pojiska opet dolu. Mate pass plus (ridicka zkouska stran bazpecnosti rizeni) - vase plus.
Proste kdyz si clovek da praci, tak muze velmi podstatne ovlivnit cenu pojisteni i uroven kryti. Jinak nejspokojenejsi jsou lide s Liverpool Victoria a ceny take nemaji spatne.

ot0
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Sob Apr 05, 2008 1:02 am
CONTACTCOLON

Poslať od ot0 » Sob Sep 27, 2008 8:50 pm

mna by zaujimalo, ako riesia no claim - overuju si to nejako? a co ak mam slovensky (europsky) vodicak? beru to v tomto pripade do uvahy, alebo sa no claim uplatnuje len pri britskych? ten nas slovensky mam cca styri roky, zatial ziadne nehody.

vdaka za info.

baracudaztiger
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Pia Máj 26, 2006 10:32 am
BydliskoCOLON UK

Poslať od baracudaztiger » Sob Sep 27, 2008 9:49 pm

Je jedno aky mas vodicak - ci Slovensky alebo UK. No claim bonus sa ti pocita iba za roky odjazdene v UK.

Kdesi som pocul aj o pripade, ze si niekto zohnal potvrdenie z SK poistovne v anglictine o tom ze jazdil na SK bez nehody a ze to uznali aj tu v UK. Ale myslim ze to je skor informacia typu JPP (jedna pani povedala)....

Co sa tyka podvodu (fraud) - na poistnej zmluve mas jasne napisane klauzuly ze ak ti nieco take zistia poistna zmluva je neplatna. Takze asi tak...

ot0
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Sob Apr 05, 2008 1:02 am
CONTACTCOLON

Poslať od ot0 » Sob Sep 27, 2008 9:57 pm

nemyslel som na podvod, len ma zaujimalo, ako im mozem dokazat, ze mam naozaj styri roky bez nehody...

a ako si oni zrataju moje odjazdene roky v UK?

baracudaztiger
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Pia Máj 26, 2006 10:32 am
BydliskoCOLON UK

Poslať od baracudaztiger » Sob Sep 27, 2008 10:12 pm

To uz v tejto dobe nieje ziaden problem overit. Poistovne si zdielaju udaje o poistencoch...

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poistenie vozidla

Poslať od lair » Sob Sep 27, 2008 11:00 pm

V kazdom pripade ked mas iny ako britsky vodicak, ti to pridava k vyske poistky. Spominam si, ze ked moja manzelka si davala pred 3 rokmi poistovat auto, tak mala sice slovensky vodicak zmeneny za anglicky, ale iba asi 2 mesiace a darmo mala slovensky 20 rokov, iba z dobrej vole poistovne je zaratali akoze 1 rok praxe v UK. Ale potom uz po roku, kedze bolo NO CLAIM, tak poistka isla dolu, a dalsi rok taktiez. Ak mas zaujem ostat dlhsie v UK, tak sa ti oplati vymenit nas vodicak za britsky.

Dalo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Sob Jan 14, 2006 4:40 pm
BydliskoCOLON Cheltenham

Re: Poistenie vozidla

Poslať od Dalo » Ned Sep 28, 2008 5:00 pm

lair píšeCOLONV kazdom pripade ked mas iny ako britsky vodicak, ti to pridava k vyske poistky.
Ale napriklad vo formulari directline sa ta pytaju len ci mas vodicak FULL alebo Provisional, nic o tom ci je UK alebo Europsky.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Ned Sep 28, 2008 11:13 pm

lair píšeCOLONV kazdom pripade ked mas iny ako britsky vodicak, ti to pridava k vyske poistky. Spominam si, ze ked moja manzelka si davala pred 3 rokmi poistovat auto, tak mala sice slovensky vodicak zmeneny za anglicky, ale iba asi 2 mesiace a darmo mala slovensky 20 rokov, iba z dobrej vole poistovne je zaratali akoze 1 rok praxe v UK. Ale potom uz po roku, kedze bolo NO CLAIM, tak poistka isla dolu, a dalsi rok taktiez. Ak mas zaujem ostat dlhsie v UK, tak sa ti oplati vymenit nas vodicak za britsky.
To len ked narazis na blbecka, ktory nevie, ze Slovensko je v EU. U normalnych poistovni je jedno ci mas slovensky alebo UK.

def
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 238
RegistrovanýCOLON Ned Aug 20, 2006 4:42 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3

Poslať od def » Pon Sep 29, 2008 9:29 am

xaxa píšeCOLON To len ked narazis na blbecka, ktory nevie, ze Slovensko je v EU. U normalnych poistovni je jedno ci mas slovensky alebo UK.
Clovece treba swiftcover chce, aby mel clovek UK ridicak, jinak je pojistka podstatne drazsi (zkousel jsem to pred rokem, tak me nemlatte, pokud od te doby zmenili politiku :-))

BUTTON_POST_REPLY