No claim bonus

O autách a šoférovaní v UK, vodičských preukazoch, o vlakoch, busoch...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
dodopopi
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Str Jan 25, 2006 2:00 pm

No claim bonus

Poslať od dodopopi » Pon Okt 16, 2006 11:56 am

Zdravim, ma niekto skusenost s tymto? Moja poistovna, u ktorej mam poistene auto odo mna chce potvrdenie o tom, ze som dva roky nesposobil dopravnu nehodu. Vo formulari som pravdivo uviedol, ze som dva roky nehavaroval, takze mi dali bonus.
Vydava Slovensko nieco take? Pravdivo som im odpisal, ze to potvrdenie nezozeniem, lebo vodicak som robil na Slovensku a toto je moje prve auto. V Uk som 1 rok. Zatial sa neozvali ale oni sa ozvu... Vdaka

Dusko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 136
RegistrovanýCOLON Sob Feb 12, 2005 9:56 am
BydliskoCOLON London, Cricklewood
CONTACTCOLON

Poslať od Dusko » Pon Okt 16, 2006 12:34 pm

Z mojho pohladu je to jasna zalezitost.
Uviedol si neprevdivy udaj a sice, ze mas 2 roky NCB. Nemas, kedze ako pises je to tvoje prve auto a teda nikdy predtym si poistku neplatil.
Bonus, alebo zlavu z poistky dostavas za to, ze si dobry vodic a jazdis bez nehody. Ak si si vsak prave kupil prve auto, nemozes tvrdit, ze uz dva roky jazdis a teda dva roky platis poistku. To, ze si sa predtym mozno vozil na pozicanom aute je pre poistovnu nezaujimave.
Tiez by si mal zvazit to, ze ak si uviedol nepravdive udaje, poistka nemusi byt vobec platna, a teda ak sposobis nehodu teraz, asi sa nedoplatis.

dodopopi
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Str Jan 25, 2006 2:00 pm

Poslať od dodopopi » Pon Okt 16, 2006 2:41 pm

To ze som dobry vodic tvrdit mozem, len to zialbohu nemozem dokazat. Vdaka za skoru odpoved Dusko. V papieroch, ktore mi poslali sa uvadza, ze bez potvrdenia stracam bonus, nie celu poistku. Uz len to by mi chybalo. Idem tam volat pre istotu. Pekny den aj Tebe. Dodo

LENKA_B
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Pon Feb 07, 2005 2:20 pm
BydliskoCOLON East London
CONTACTCOLON

Poistenie auta

Poslať od LENKA_B » Pon Okt 23, 2006 12:59 pm

Ahoj,
Ja som podobny pripad. Kupila som v juli prve UK auto. Odjazdene mam 7 rokov bez claim ale samozrejme na SK. Slubili mi z Kooperativy, ze mi poslu potvrdenie aspon na 5 rokov (co som bola poistena s nimi) ale nic som nedostala. Z UK poistovne to samozrejme ziadali a poslali mi 2 upomienky, aby som zalala proof o no claim, inak mi zdvihnu poistne.. uz je to vyse dva mesiace od posledneho listu a poistne nezvysili. Myslim, ze je tu velka konkurencia a sa asi boja, ze keby mi zvysili, presla by som do inej poistovne. Alebo proste na mna zabudli.. neviem... Kazdopadne som si overovala, ci by uznali list zo Slovenska ze som odjazdila 5 rokov na Slovensku bez poistnej udalosti a povedali mi, ze bez problemov.. dokonca by stacil iba moj Cover Letter s mojim jednoduchym prekladom listu Slovenskej poistovne.
Samozrejme to asi aj zalezi od poistovne.. asi su ine poistovne tvrdsie.. neviem.. kazdopadne si klopem na drevo...

Dusko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 136
RegistrovanýCOLON Sob Feb 12, 2005 9:56 am
BydliskoCOLON London, Cricklewood
CONTACTCOLON

Poslať od Dusko » Pon Okt 23, 2006 1:52 pm

Stale si myslim, ze riskujete privela. Akonahle sa nieco stane, poistovna bude hladat akukolvek zamienku, aby nemusela platit. A tou by v tomto pripade bolo, ze ste uviedli nepravdivy udaj.

LENKA_B
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Pon Feb 07, 2005 2:20 pm
BydliskoCOLON East London
CONTACTCOLON

Poistka

Poslať od LENKA_B » Pon Okt 23, 2006 4:22 pm

Uviedli sme pravdivy udaj. Len to dlhsie trva dolozit proof.
Inak podla mna poistovna vycuvat nemoze z preplatenia skody. Jedine co mozu je strata bonusu, cize zvysenie poistneho.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: Poistka

Poslať od xaxa » Pon Okt 23, 2006 4:31 pm

LENKA_B píšeCOLONUviedli sme pravdivy udaj. Len to dlhsie trva dolozit proof.
Inak podla mna poistovna vycuvat nemoze z preplatenia skody. Jedine co mozu je strata bonusu, cize zvysenie poistneho.
Ojoj, silne slova. No neviem ako si to predstavujes, to akoze uvediem take udaje aby som mal co najnizsie poistne a potom prinajhorsom mi zvysia poistne ci ako? Moze to byt ok, ale ja by som to neriskoval, lebo v pripade poistnej udalosti zistia ze nemaju to potvrdenie a to budu zdvihnute velke cervene zastavky pre nich.

Btw. dnes si mozes pozriet na ebayi kolko stoji naraznik na Lamborghini Diablo :) - fyi burany za $3000

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Pon Okt 23, 2006 5:30 pm

Ak je udaj pravdivy, tak je vsetko OK.
Ak na zmluve uvedies nepravdivy udaj, tym padom je vlastne zmluva neplatna a poistovna ti skodu nepreplati. Je to velmi jednoduche.
IMHO je v kazdej zmluve (ci uz je to poistovna, banka alebo zmluva o najomnej vrazde) v Terms & Conditions uvedeny bod, ktory hovori ze v pripade uvedenia nepravdivych udajov je zmluva neplatna.
Okrem toho pri zamernom uvedeni nepravdivych udajov moze spolocnost nahlasit tuto informaciu jednej alebo viacerym CRA (credit reference agency) a s takto "oznackovanym" credit file(om) je zivot v UK dost tazky (kreditky, pozicky, hypoteky, mobily na contract a pod. su minulostou)

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Pon Okt 23, 2006 7:38 pm

Marlowe píšeCOLON
Ak je udaj pravdivy, tak je vsetko OK.
Ak na zmluve uvedies nepravdivy udaj, tym padom je vlastne zmluva neplatna a poistovna ti skodu nepreplati. Je to velmi jednoduche.
IMHO je v kazdej zmluve (ci uz je to poistovna, banka alebo zmluva o najomnej vrazde) v Terms & Conditions uvedeny bod, ktory hovori ze v pripade uvedenia nepravdivych udajov je zmluva neplatna.
Okrem toho pri zamernom uvedeni nepravdivych udajov moze spolocnost nahlasit tuto informaciu jednej alebo viacerym CRA (credit reference agency) a s takto "oznackovanym" credit file(om) je zivot v UK dost tazky (kreditky, pozicky, hypoteky, mobily na contract a pod. su minulostou)
Podla mna je uznanie no claims bonusu zo zahranicnej poistovne dostatocne gray area aby s tym mohol byt problem ak nemas vsetko v absolutnom poriadku.

BUTTON_POST_REPLY