Z Londýna do Oxfordu za 1 libru

O autách a šoférovaní v UK, vodičských preukazoch, o vlakoch, busoch...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
buska1
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Pon Nov 08, 2004 2:40 pm
BydliskoCOLON Sar.Bohdanovce 178

Z Londýna do Oxfordu za 1 libru

Poslať od buska1 » Uto Feb 22, 2005 9:02 pm

Ahoj, pocula som, ze sa da na trase Oxford - Londyn - Oxford cestovat len za jednu libru. Neviete mi poradit, co, ako, kto,....proste hladam viac informacii. ...Dakujem.

allan
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 2:00 am
CONTACTCOLON

Oxford Tube/ Megabus.com

Poslať od allan » Str Feb 23, 2005 2:08 am

Za 1 L sa da teoreticky cestovat cez www.megabus.com. Platit sa da ale len cez internet. Po zaplateni obdrzis niekolkomiestny kod, ktory si naskrabes na papier a ukazes ho soferovi. Mne sa stala taka vec, ze som pri hladani autobusu spolocnosti Megabus na ulici medzi Victoria station a Victoria Bus Station narazil na stojaci autobus OXFORD TUBE, kde som sa vlastne len chcel informovat, a vodic nas v pohode zobral. Neviem, ci je to ta ista firma, alebo sa pomylil, ale fungovalo to aj na trase spat.

Poldo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19
RegistrovanýCOLON Štv Júl 01, 2004 2:20 pm

megabus

Poslať od Poldo » Str Feb 23, 2005 9:42 am

www.megabus.com (ako napisal Allan) ja s nimi chodim dost pravidelne z Londyna do Manchesteru za 1 L a je to v pohode.......nevyhoda ze si to musis zabookovat cez net .....ale to by nemal byt problem
P.

Peter69
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Ned Mar 27, 2005 2:03 am
BydliskoCOLON Finchley

lacne cestovanie busom pa Anglicku

Poslať od Peter69 » Pon Mar 28, 2005 1:42 am

Len jeden tip: www.nationalexpres.co.uk Je to podobne ako Megabus a tiez sa da cestovat do vela roznych miest za 1libru.

Peter69
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Ned Mar 27, 2005 2:03 am
BydliskoCOLON Finchley

NationalExpres

Poslať od Peter69 » Pia Apr 01, 2005 1:38 am

No a uz mam za sebou aj prvu osobnu skusenost. Rezervacia a platba cez net, cena fakt za jednu cestu-1libru. {do 15miest v England} Po rezervacii zaslu na mail Tvoj e-Ticket. Vytlacis a len ukazes soferovi. Naspat do Londyna som bol na zastavke o nieco skor ako mal ist moj spoj, v ktorom som mal rezervovane 1sedadlo a prisiel iny bus {tiez NationalExpres ale uplne ina linka, ale isiel do Londyna} Ja som sa opytal ci by ma nezobral, ukazal som mu ten e-Ticket a on ze v pohode.. Takze da sa cestovat aj dlha trasa {vzadu v buse je aj toaleta} fakt len za 1libru :) proste super..

eleilla
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Uto Júl 26, 2005 2:46 pm

bus Cambridge-Stansted za £1?

Poslať od eleilla » Sob Sep 10, 2005 12:28 am

ahojte aj ja som pocula o tom cestovani busom za jednu libru..len by ma zaujimalo ci tie busy chodia aj na inych trasach ako Oxford-XY alebo Londyn...teda myslim tu spolocnost megabus.com..pozerala som ich stranky a ked som vybrala Cambridge tak mi to automaticky nahodilo destinaciu Oxford...ja by som sa vsak potrebovala dostat na Stansted..

Skusala som aj National Expres ale ti mi pridu dost drahi-single ticket na Stansted by ma vysiel £9.20, co nechapem lebo skoro rovnako vychadza obojsmerny priamo do Londyna, co je o dost dalej...neviete mi niekto poradit nejaku inu lacnu spolocnost?

a este jedna vec: treba tie listky dopredu zabookovat, prip. kupit online alebo staci si ich kupit priamo v buse? ako je to napr. s tym NE?daju sa tie listky kupit LEN online?

dik za odpoved:)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: bus Cambridge-Stansted za £1?

Poslať od jaro » Sob Sep 10, 2005 11:36 pm

eleilla píšeCOLONmyslim tu spolocnost megabus.com..pozerala som ich stranky a ked som vybrala Cambridge tak mi to automaticky nahodilo destinaciu Oxford...ja by som sa vsak potrebovala dostat na Stansted..
Megabus jazdi do Cambridge LEN z Oxfordu. Na Stansted nejazdia.
eleilla píšeCOLONsingle ticket na Stansted by ma vysiel £9.20, co nechapem lebo skoro rovnako vychadza obojsmerny priamo do Londyna, co je o dost dalej...
V UK nemaju fixnu cenu na kilometer, ako na SK - preto castokrat obojsmerny listok je dokonca lacnejsi ako jednosmerny. Tos, rozvinuta trhova ekonomika. ;)
eleilla píšeCOLONtreba tie listky dopredu zabookovat, prip. kupit online alebo staci si ich kupit priamo v buse?
Pokial viem, tak ich treba bookovat - Megabus funguje ako letecke spolocnosti, aj letenku musis bookovat, nestaci sa zjavit na letisku a pytat si od pilota jednosmerny do Bratislavy. ;)

Tanka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
RegistrovanýCOLON Pon Jún 12, 2006 4:20 pm
BydliskoCOLON South London

megabus

Poslať od Tanka » Ned Dec 17, 2006 1:18 pm

Vdaka tomuto foru som sa dozvedela o Megabuse a mam online zabookovany spiatocny listok z Manchestru do Londyna za neuveritelnych 5£ na januar. Takze vdaka vsetkym za uzitocne informacie!

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Re: bus Cambridge-Stansted za £1?

Poslať od Marlowe » Ned Dec 17, 2006 1:54 pm

jaro píšeCOLON...nestaci sa zjavit na letisku a pytat si od pilota jednosmerny do Bratislavy. ;)
Ale staci to, v mnohych pripadoch je to nevyhnutne (napr. pri zmeskanom lete, alebo nahla zmena planu atd), len jasne ze nekupujes od pilota ale od milej slecny (v tom lepsom pripade :-) za nejakym tym pultom...
Samozrejme ze tym padom stracas vyhodu lacnej letenky oproti skoremu zabookovaniu vopred a okrem toho nemusi byt vobec volne miesto k dispozicii - presne to iste plati pri Megabuse.

peter_SX
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26
RegistrovanýCOLON Uto Sep 19, 2006 11:01 pm

Poslať od peter_SX » Str Dec 20, 2006 7:23 pm

a da sa aj pristupit na dany bus na trase, alebo ten stoji az v cielovej zastavke? (akoze ide LEN z bodu A do bodu B) a medzi A a B sa neda nastupit? (samozrejem za tu 1 libru :) )

A to iste, ale vstupit..

dik

Driverist
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Str Sep 28, 2005 6:14 pm

Poslať od Driverist » Str Dec 20, 2006 9:37 pm

Napriklad Megabus Worthing - London stoji na niekolkych zastavkach v Brightone a potom az v Londyne, tak si pozri na stranke "odkial vsadial" ide a ak tam tvoje mesto nie je "smola" :-(..

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Štv Dec 21, 2006 6:20 pm

vdaka za linky na megabus aj national express.
som si urobila konto a bookmarkla si obe.
dik.
mala som v plane jazdit prevazne vlakom. ale ked je to mozne takto ovela lacnejsie, tak skusim takto. :)

evana
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Uto Nov 08, 2005 1:46 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od evana » Pia Dec 22, 2006 2:29 pm

K tomu cestovaniu "na dlhe trate" autobusom len jedna poznamocka: niekedy meskaju viac nez by ste cakali. Ak idete z bodu A do bodu B a tam sa chystate zostat, tak je to viac-menej v poriadku, ale ak v bode B chcete prestupit na iny spoj, tak to moze byt neprijemne.
Pisem to preto, lebo kamarat mal takyto plan: ist autobusom zo Skotska do Londyna, trochu sa poprechadzat v okoli Viktorie, a potom nastupit na bus do BA. Medzi prichodom megabusu a odchodom slovenskeho busu v Londyne mal podla cestovneho poriadku 5 hodin - ale ani to nebolo dost, megabus meskal asi 5.5 hodiny. Takze ten spoj nestihol, a listok do Blavy si musel kupit na dalsi den (samozrejme za plnu cenu, ale to je uz iny pribeh).
Pravdepodobne sa to nestava vzdy, ale treba s tym ratat. A este nieco: v batozinovom priestore mohol mat kazdy iba 1 ks batoziny. Ono je to asi v podmienkach napisane, ale mnohi si myslia, ze co tam po tom, to je predsa bus a nie lietadlo. Ale soferi nedovolili nikomu dat tam viac ako jednu batozinu, a do busu si ju tiez zobrat nemohli. Kopa veci zostala len tak na zastavke...

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Pia Dec 22, 2006 3:53 pm

evana, tak to je krute potom.
to radsej tym vlakom, hned ako zisti, ze mu nevezmu batozinu. a aj pre ten risk, ze to nestiha.
vlak ho potom vyjde ovela lacnejsie, ako strata ponechanej batoziny a dalsi listok domov z londyna.

evana
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Uto Nov 08, 2005 1:46 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od evana » Pia Dec 22, 2006 6:06 pm

Nuz, keby to bol tusil...
Ale netusil. Rozpraval nam, ako tam ludia chaoticky prebalovali veci z tasiek do jednej batoziny: nove tenisky na nohy a stare zahodit, pripadne darcek pre mamicku z krabicky vybalit a vziat len tu malu flasticku parfumu, neverili by ste, kolko "vzduchu" prenasame.
A ako som uz spominala, asi to nie je pravidlom, ze meskaju az vyse 5 hodin.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Pia Dec 22, 2006 9:23 pm

ak v podmienkach spolocnosti nie je uvedene mozne meskanie, a nebolo zapricinene nepredvidatelnou okolnostou, dala by som im duplovane cestovne za tu dalsiu miestenku v autobuse nahradit.
a to s tymi darcekami je smutne.
fakt by som tym busom nesla, ak by som si mala takto znehodnotit batozinu.

Driverist
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Str Sep 28, 2005 6:14 pm

Poslať od Driverist » Pia Dec 22, 2006 11:23 pm

dagda píšeCOLONak v podmienkach spolocnosti nie je uvedene mozne meskanie, a nebolo zapricinene nepredvidatelnou okolnostou, dala by som im duplovane cestovne za tu dalsiu miestenku v autobuse nahradit.
a to s tymi darcekami je smutne.
fakt by som tym busom nesla, ak by som si mala takto znehodnotit batozinu.
No ja typujem, ze to asi bolo zapricinene nepredvidatelnou okolnostou, pochybujem, ze si vodici niekde schrupli:-)... to iste sa ti moze stat aj vo vlaku, staci ak napriklad uviazne kamion na priecesti a stoji cela zeleznica, takze to bola zhoda nahod a smola. Ja som este nemal problem z batozinou-ami v Megabuse, predpokladam, ze to bola tiez zhoda nahod a akurat vtedy islo viacej cestujucich s nie jednou batozinou, takze vodici asi nemali na vyber.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Pia Dec 22, 2006 11:51 pm

mne sa taketo spomalenie pritrafilo na ceste sem, na dialnici v nemecku. ale maximalne tak hodinu a pol. nejaki magori prevazali na plosine zaberajucej takmer tri jazdne pruhy nejaky fajnovy nakladik, lebo bol uplne prtavy oproti rozmerom tej plosiny. potom sa sklidil na kraj a nechal kolonu prejst...
5 hodin autobusom je prilis velke oneskorenie... to uz musi byt vina sofera, alebo pokazeneho autobusu, co je zasa na gro spolocnosti. maju dohliadat na technicky stav. a su aj satelitne navigacne systemy. ak sa na ceste vyskytne prekazka, navigator ponukne inu alternativu. aj to som zazila v anglicku.
autobus nie je vlak, ze si nemoze dovolit oklukou nadviazat na svoju trasu. :)

BUTTON_POST_REPLY