Europreukaz

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Europreukaz

Poslať od monika » Str Apr 06, 2005 5:51 pm

Toto je časť článku zo sekcie zdravie a soc. starostlivosť.
Vďaka novému preukazu EÚ takýto poistenci a ich nezaopatrení rodinní príslušníci získajú možnosť využívať zdravotnícke služby v plnom rozsahu nielen v krajine, kde pracujú a platia si poistné, ale aj na Slovensku, kde majú trvalý pobyt a kde si už nemusia platiť žiadne odvody na zdravotné poistenie.

Znamená to, že ak mám na Slovensku trvalý pobyt, pracujem vo VB a vybavený europreukaz poistenca, môžem sa sama rozhodnúť, kde(VB resp. SR) bude vykonaný hocijaký (aj plánovaný)lekársky zákrok alebo vyšetrenie?

sisuleinka22
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
RegistrovanýCOLON Štv Nov 04, 2004 8:44 pm

EU preukaz poistenca

Poslať od sisuleinka22 » Pia Apr 08, 2005 2:23 pm

Inak mam jeden dotaz k EU preukazom poistenca..
Vraj na jeho vydanie potrebujem formular E 106 do VSZP...ale kde ho dostanem.. vraj sa ho da ziskat pri ukonceni pracovneho pomeru v Uk...
Mate s tym skusenosti?

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Uto Apr 12, 2005 1:59 pm

monika píšeCOLONToto je časť článku zo sekcie zdravie a soc. starostlivosť.
Vďaka novému preukazu EÚ takýto poistenci a ich nezaopatrení rodinní príslušníci získajú možnosť využívať zdravotnícke služby v plnom rozsahu nielen v krajine, kde pracujú a platia si poistné, ale aj na Slovensku, kde majú trvalý pobyt a kde si už nemusia platiť žiadne odvody na zdravotné poistenie.

Znamená to, že ak mám na Slovensku trvalý pobyt, pracujem vo VB a vybavený europreukaz poistenca, môžem sa sama rozhodnúť, kde(VB resp. SR) bude vykonaný hocijaký (aj plánovaný)lekársky zákrok alebo vyšetrenie?
Tak mi to dnes v zdravotke vysvetlili.
Áno, mám nárok po vybavení Europreukazu na ľubovolné vyšetrenie, prípadne operáciu aj v mieste trvalého bydliska (čiže SR), ALE...
Ale vydajú mi ho len na základe E106 a keďže vo VB tento formulár odmietajú vydať- smola (ešte im ho odtiaľto nikto nedoniesol).
Vydávajú ho bez problémov všetky EU -štáty, okrem VB a Írska.

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Uto Apr 12, 2005 2:26 pm

Napriek tomu, že to vyzerá, že trpím "samomluvou" :), tak položím ešte jednu otázku:

Prečo je v tom článku napísané, že si ho môžem vybaviť, keď si to nemôžem vybaviť?
Je v tom nejaký skrytý odkaz, ktorý neviem nájsť?

Alebo ináč, má niekto vybavený Europreukaz, v ktorej poisťovni mu ho dali a na základe čoho?(odhlasujú na základe zmluvy, ale mne povedali, že bez E106 preukaz nedostanem)

sisuleinka22
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46

Poslať od sisuleinka22 » Str Apr 13, 2005 4:35 pm

Ano kamaratka ma vybaveny Europreukaz..bola poistencom poistovne Appola a nie blbej vseobecnej ktora vymysla hluposti a stale menli dookola o E 106.
Jej to dali bez problemov...A tiez ju odhlasili z poistovne len na zaklade ze si vybavuje insurence number (este ho ani nemala) a kludne ju odhlasili a dali aj Europreukaz...
No povedzte je to ok..vsade platia ine pravidla?

Katka26
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 119
RegistrovanýCOLON Str Mar 09, 2005 2:45 pm
BydliskoCOLON Rugby

Poslať od Katka26 » Pia Apr 15, 2005 9:35 am

Bomo, ale aj ostatni, mohli by ste mi prosim vysvetlit viac o tom Europreukaze?
- kedy si ho mozem vybavit (pred odchodom do uk alebo po prichode)
- kde si ho musim vybavit na Slovensku alebo v UK
- preco je k tomu treba formular E106 (pokial to dobre chapem, formular E106 si zoberiem z UK ked budem odchadzat (neviem ci nastalo alebo len prechodne, ale Jaro povedal, ze ked len prechodne tak vtedy treba formular E111) a potom na Slovensku si na zaklade tohto formulara, co je vlastne doklad o tom, ze si v UK odvadzal zdravotne, vybavis tento EUROPREUKAZ ????? Tapam, vsak?
- mohli by ste mi presne vysvetlit na co tento preukaz sluzi
- kde je dostupny formular E106_tiez na poste, asi blbost, vsak?

Dakujem

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Apr 15, 2005 10:40 am

Katka26 píšeCOLONBomo, ale aj ostatni, mohli by ste mi prosim vysvetlit viac o tom Europreukaze?
Katka, najprv hladaj a potom sa pytaj. Niektore tvoje otazky su uz zodpovedane na tejto stranke Londyn.sk.

Katka26
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 119
BydliskoCOLON Rugby

Poslať od Katka26 » Pia Apr 15, 2005 10:41 am

Prave som nasla dobry clanok o tom Europreukaze, takze par otazok z mojich povodnych prosim ignorujte, dakujem

Katka26
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 119
BydliskoCOLON Rugby

Poslať od Katka26 » Pia Apr 15, 2005 10:43 am

Jaro, este skor ako som zbadala tvoj postreh, tak som to nasla aj sama, omluvam sa.

Katka26
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 119
BydliskoCOLON Rugby

Poslať od Katka26 » Pia Apr 15, 2005 11:21 am

Prepac, zle som sa vyjadrila, ten clanok o Eupreukaze som nasla prave tu na londyn.sk

Len pre rozprudenie tvojej krvi: Europreukaz - nárok na zdravotné ošetrenie na Slovensku

Ale, ak najdem niekde inde dobre a poucne info o tom, tak zarucene pridam,

dakujem

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Pia Apr 15, 2005 12:41 pm

Myslim, ze sa tu cim dalej tym viac zamotavame, a ten clanok na londyn.sk je podla mna dost nepresny. Europske preukazy poistenia nahradzaju formulare E111 a podobne, pozri
http://www.cmu.cz/ehic/

Silno pochybujem, ze vam ich slovenska poistovna vyda na zaklade toho, ze pracujete v Britanii, obzvlast ked neplatite poistne na Slovensku, to proste nedava zmysel.
http://www.zpskoda.cz/cs/pojistenci/evr ... clanek=582

Navyse, pokryvaju len nevyhnutnu zdravotnu starostlivost v statoch EU (okrem domovskeho statu). V UK sa tieto preukazy budu vydavat od roku 2006, kedy kompletne nahradia E111ku. Co budete potrebovat na jeho vydanie v UK neviem, ale myslim, ze sa bude vydavat tak ako E111 teraz - na dobre slovo;)

teoretik
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Pon Jan 24, 2005 10:32 am

europreukaz

Poslať od teoretik » Pon Júl 18, 2005 3:29 pm

http://www.szp.sk/eu/eu_poist.html#cezhraniční

Ak som to dobre pochopil,narok na europreukaz mam ,len v pripade,ze sa vraciam na Slovensko
aspon raz tyzdenne.
Dakujem pekne.

sisuleinka22
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46

Poslať od sisuleinka22 » Pia Sep 30, 2005 9:48 pm

Mam jednu pripomienku k tomuto dotazu:
"Pokiaľ ste zamestnaný vo Veľkej Británii a máte naďalej trvalý pobyt na Slovensku, potom môžete v Slovenskej zdravotnej poisťovni požidať o vydanie Európskeho zdravotného preukazu."

Kedze som zamestnana v Uk,s trvalym pobytom na SR a napriek tomu mi prisiel EUROPSKY preukaz z UK. Nemala som si ho vyziadat. Ako je to mozne..je to sice logicke kedze odvody odvadzam tu..ale trosku sa to odporuje s tymto.
Mimochodom uz mi prisli 2 preukazy-druhy so preklepom v mojom mene..asi kancelarsky omyl ;o)

MartinaP
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pia Máj 21, 2004 3:35 pm
BydliskoCOLON Kingston-upon-Thames
CONTACTCOLON

Poslať od MartinaP » Uto Okt 04, 2005 11:02 pm

Myslim, ze sa tu pletu dve rozdielne veci. Neviem sice, ktora znich sa naozaj nazyva Europreukaz, ale viem aky je medzi nimi rozdiel.

Napriek tomu, ze clanok hovori o neobmedzenej zdravotnej starostlivosti na Slovensku pre ludi pracujucich v UK (ktore sa naozaj vydava len na zaklade E106, ktoru je vraj nemozne ziskat, kedze je nutne aby ste dokazali, ze naozaj cestujete na Sk kazdy tyzden, teda ze pracujete v UK, ale zijete na SK), pri tomto clanku je vyobrazeny European Health Insurance Card, ktora nahradza terajsi formular E111. Mala by vam byt poslana automaticky, ak ste na poslednej papierovej E111 'odfajkli' otazku, ci chcete aby vam tato karticka bola poslana automaticky, ked ju zacnu vydavat. Tiez sa da o nu poziadat telefonicky a online tu https://www.ehic.org.uk/InternetPROD/home.do
Mne prisla za menej ako 5 pracovnych dni. Ak vlastnite papierovu E111, plati vam do konca roka 2005, potom treba poziadat o tuto novu, 'plastikovu' karticku.

European Health Insurance Card vam ale neposkytne neobmedzenu zdravotnu starostlivost na Slovensku, len nevyhnutnu, vo vsetkych EU krajinach.

BUTTON_POST_REPLY