Doklady potrebne pre vybavenie NIN

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
23.23
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29
RegistrovanýCOLON Ned Jan 30, 2005 9:16 pm

Doklady potrebne pre vybavenie NIN

Poslať od 23.23 » Pia Apr 15, 2005 10:16 pm

Ahojte !

Chcel by som spytat ze, ked uz mam termin na NIN, co presne , ake doklady mam zobrat zo sebou. Pas alebo obcianku samozrejme, ale ostatne? Prof of adress potrebujem ? Diky!

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Apr 15, 2005 10:19 pm

Ahojte !

Chcel by som spytat ze, ked uz mam termin na NIN, co presne , ake doklady mam zobrat zo sebou. Pas alebo obcianku samozrejme, ale ostatne? Prof of adress potrebujem ? Diky!
Stavim sa s tebou o 150 mojich prispevkov na londyn.sk ze v liste ktory ti poslu potvrdzujuc tvoj appointment bude napisane co mas doniest! :-).

Seriozne - ak dobre pamatam, potrebujes iba pas a list od zamestnavatela, resp. kopiu contractu. Nic ine.

23.23
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29

Poslať od 23.23 » Pia Apr 15, 2005 10:27 pm

Ahojte !

Diky moc za odpoved. Ano dostal som ten list, a je tam vsetko napisane, ale doslovne vsetky existujuce doklady co clovek moze mat su vymenovane. Neni to tam jasne napisane co nutne potrebujes. A este vela ludi tu ma problemi z anglictinou, takze nie je to lahke.

23.23
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29

Poslať od 23.23 » Pia Apr 15, 2005 11:05 pm

A este raz ahoj !

Sorry, ale som trosku nahnevany na niektore odpovede.
Nepisete ,,PRESNE,, informacie.
Vela ludi co cita tento forum a zbiera informacie a chce dostavat pomoc od tych /ktory to uz maju za sebou/ a nevie dobre po anglicky, ako napr. ja. Na interw. NIN
co trebalo sa dovolat,volal za mna kamos, ktory vie anglicky. Cez telefon predsa nevedia kto ja na druhej konci. Na interw.NIN uz ja pojdem,volaco uz rozumiem anglicky ale telefonovanie mi este neide. A vela krat sa stalo ze za mna vybavili pohovor ale na to som uz isiel ja. A stym nie som sam. Aj zamestnanie som ziskal takto.Nie je to jednoduche!!!!
Na NIN treba zobrat aj pay slip ,nie ? posledne tri ? Hovorim ,, Seriozne ,,nie je to jasne napisane ! Preto som sa na to pytal, ale bohuzial este stale neviem co PRESNE mam zobrat.
Diky moc, a sorry !!!!!!!

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Sob Apr 16, 2005 9:58 am

23.23 píšeCOLONNa interw. NIN co trebalo sa dovolat,volal za mna kamos, ktory vie anglicky. Cez telefon predsa nevedia kto ja na druhej konci. Na interw.NIN uz ja pojdem,volaco uz rozumiem anglicky ale telefonovanie mi este neide.
DWP oficialne navrhuje ludom, ktori nevedia dobre po anglicky, aby za nich telefonovali kamarati s lepsou anglictinou. Nie je to teda nijake prekabatenie uradnikov, je to oficialna vyzva DWP.

23.23
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29

Poslať od 23.23 » Sob Apr 16, 2005 9:48 pm

Ahojte !

Diky za odpovede. Ano,v podstate zoberem to co mam.
Ale, co si pisal, ze ked sa ma opytaju ze naco chcem to cislo, co im mam povetat,naco vlastne ziadam ?
A naco sa da vlastne ziadat to cislo NI ?
Diky dopredu !

23.23
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29

Poslať od 23.23 » Sob Apr 16, 2005 9:57 pm

A este teraz ma napadlo.
Ked sa ma opytaju ci som zenaty a mam dieta, zalezi na tom ze co poviem. Sobasny list aj tak tu nemam. A v agenture kde robim ked som sa zaregistroval som povedal, ze som slobodny. Lebo mi to viacery odporucali, ze viac sanci mam ze dostanem tu robotu.
Aky mate nato nazor ?

speccyman
Member
Member
PríspevkyCOLON 53
RegistrovanýCOLON Ned Okt 24, 2004 11:02 pm
BydliskoCOLON Edgware, London
CONTACTCOLON

:-)

Poslať od speccyman » Ned Apr 17, 2005 4:18 am

DWP oficialne navrhuje ludom, ktori nevedia dobre po anglicky, aby za nich telefonovali kamarati s lepsou anglictinou. Nie je to teda nijake prekabatenie uradnikov, je to oficialna vyzva DWP.
no ja som takto cez telefon objednaval sestru (ktore moc dobre angl.nevie) a svagra (ktory sice vie lepsie angl. ako ja ale bol prave v robote :) ) takze na druhom konci chlapik vedel ze diktujem cudzie osoby a ja som iba speaker a bolo to v pohode... postou potom dosli pozvanky na pohovor a tak isto som absolvoval NI interview aby sestra dostala NI cislo a tlmocil som sestre veci co tam od nej chceli (absolutne vsetko bez problemov)... je to lepsie pre nich nemusia nikoho zhanat oni :)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Ned Apr 17, 2005 10:51 am

23.23 píšeCOLONKed sa ma opytaju ci som zenaty a mam dieta, zalezi na tom ze co poviem.... A v agenture kde robim ked som sa zaregistroval som povedal, ze som slobodny..... Aky mate nato nazor ?
Moj nazor je taky, ze sa nemas coho bat a nemas dovod klamat. Neboj sa uradnikov, hlavu ti neodhryznu. Oni len overia ci splnas stanovene kriteria a ak ano, tak ti NINO daju. Nemaju rozhodovacie pravomoci, oni robia len administrativu. NINO je pre tych, ktori v UK pracuju a odvadzaju dane a odvody.... nezalezi na tom, ci si slobodny alebo zenaty.

BUTTON_POST_REPLY