Zdravotne a ine poistenia pre manzelku a deti

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
archimg
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
RegistrovanýCOLON Pon Apr 18, 2005 8:30 am

Zdravotne a ine poistenia pre manzelku a deti

Poslať od archimg » Uto Apr 19, 2005 11:06 am

Dostal som celkom zaujimavu pracovnu ponuku v Londyne.
Mam manzelku pred porodom a teda kym odideme do Londyna tak bude mat maly 2 mesiace.

Mne firma bude platit zdravotne aj socialne poistenie.

Ako to bude so zdravotnym poistenim pre dieta a pre manzelku?

Ako to bude s manzelkynou materskou dovolenkou a jej , neviem ako to nazvat, financnou podporou?

Ako to bude s rodinnymi pridavkami?

Viem si predstavit, ze si manzelka zoberie E??? formular zo SR pre dieta a seba, ale bude naozaj pokryvat vsetko potrebne?

Viem si predtavit aj komercne poistenie, ale ako som si cital vo fore pri zmene trvaleho bydliska do UK nebude mat narok na preplatenie ukonu.

Vopred dakujem za konkretne informacie alebo stranky (par som nasiel ale neboli tam dostatocne informacie).

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: zdravotne a ine poistenia pre manzelku a deti

Poslať od jaro » Uto Apr 19, 2005 11:20 am

archimg píšeCOLONMne firma bude platit zdravotne aj socialne poistenie. Ako to bude so zdravotnym poistenim pre dieta a pre manzelku?
Pokial viem tak je v UK mozne urobit to tak, ze manzel odvadza poistku i za manzelku a dieta a ze aj oni su takto kryti... Nemam vsak osobnu skusenost, ani viac info nemam. Mozno niekto iny poradi.
archimg píšeCOLONViem si predtavit aj komercne poistenie, ale ako som si cital vo fore pri zmene trvaleho bydliska do UK nebude mat narok na preplatenie ukonu.
Trvaly pobyt v UK mozes dostat najskor az ked si odpracujes 4 roky v UK.

archimg
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23

Poslať od archimg » Uto Apr 19, 2005 11:55 am

jaro píšeCOLON
archimg píšeCOLONMne firma bude platit zdravotne aj socialne poistenie. Ako to bude so zdravotnym poistenim pre dieta a pre manzelku?
Pokial viem tak je v UK mozne urobit to tak, ze manzel odvadza poistku i za manzelku a dieta a ze aj oni su takto kryti... Nemam vsak osobnu skusenost, ani viac info nemam. Mozno niekto iny poradi.
archimg píšeCOLONViem si predtavit aj komercne poistenie, ale ako som si cital vo fore pri zmene trvaleho bydliska do UK nebude mat narok na preplatenie ukonu.
Trvaly pobyt v UK mozes dostat najskor az ked si odpracujes 4 roky v UK.
Zdravotne:
S tym dietatom a manzelkou by to malo byt tak ako hovoris, ale kde sa na to spytat kompetentnych?

Trvaly pobyt:
Takze trvaly pobyt az po 4 rokoch? Je v tom nejaka vyhoda mat trvaly pobyt?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Apr 19, 2005 12:13 pm

archimg píšeCOLONS tym dietatom a manzelkou by to malo byt tak ako hovoris, ale kde sa na to spytat kompetentnych?
Skus pohladat nieco na stranke DWP.
archimg píšeCOLONTakze trvaly pobyt az po 4 rokoch? Je v tom nejaka vyhoda mat trvaly pobyt?
Prakticky ziadna, aspon mi nic nenapada. Trvaly pobyt potrebujes ak chces neskor poziadat o obcianstvo. O vyhodach britskeho obcianstva sme sa tu bavili nedavno.

Adrika
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Str Jún 22, 2005 8:49 am

Poistenie Dietata

Poslať od Adrika » Str Jún 22, 2005 9:13 am

Ja som tiež dostala zaujímavý 2ročný kontrakt v UK a zaujímalo by ma či bude spolu so mnou poistená aj 7r. dcera(od septembra bude chodit v UK do skoly), alebo mám za ňu osobytne odvadzat poistenie v UK:
"Pokial viem tak je v UK mozne urobit to tak, ze manzel odvadza poistku i za manzelku a dieta a ze aj oni su takto kryti..."
prip. nech tu je 2roky na slovenskej E111+komerčné poistenie? - asi hlupost. Má niekto s tým osobnú skúsenosť?(uričite má) TAK SA OZVITE
Ďakujem Adrika

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Re: Poistenie Dietata

Poslať od jaro » Str Jún 22, 2005 9:25 am

Adrika píšeCOLONprip. nech tu je 2roky na slovenskej E111+komerčné poistenie? - asi hlupost.
Nemam s tym prakticku skusenost, ale moj sedliacky rozum mi hovori, ze ak budes pracovat a odvadzat odvody za NI, tak budu aj tvoje deti poistene v UK. Tvoja dcera neplati ziadnu poistku na SK, preto jej slovenska poistovna nema preco vystavovat E111.

Stando
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 17
RegistrovanýCOLON Štv Máj 26, 2005 7:44 pm

Poslať od Stando » Str Jún 22, 2005 1:08 pm

Ked pracujes v UK, tak Tvoje odvody do NI automaticky pokryvaju aj vsetkych Tvojich dependants. To su deti a aj manzelka na materskej dovolenke (ale nemusi byt na materskej - skratkapodstatne je to, ze nepracuje). Ak sa teda Tvoja zena s dietatom presunie do UK, budu pokryti Tvojimi odvodmi a nebudu mat v UK absolutne ziaden problem so zdravotnou starostlivostou.
Tuto informaciu mam z interview, ktore musi clovek v UK absolvovat pred ziskanim NI number.

Ak Tvoja manzelka s dietatom planuje prist za Tebou neskor ako sest mesiacov od zacatia materskej tak od toho momentu bude mat spolu s dietatom na Slovensku narok iba na navyhnutnu zdravotnu starostlivost. To mam overene v niekolkych zdravotnych poistovniach a tiez na MZ. Nestane sa tak iba vtedy, ak pre seba aj nu obstaras v UK formular E106. Potom dostanes Ty aj ona aj dieta tusim tzv. modry preukaz poistenca. Budete mat nadalej pri pobyte na Slovensku narok na uplnu zdravotnu starostlivost ale vsetko sa bude uctovat na tarchu Tvojej poistky v UK.
Zial, UK je zname tym, ze formular E106 za ten svet odmieta vydat, o com sa ostatne docitas aj na tychto strankach.
Tieto veci mam nikolkokrat overene, lebo som v podobnej situacii. Ja robim v UK a zena s detmi (z toho jedno nedavno narodene) je zatial na Slovensku.

archimg
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23

dik

Poslať od archimg » Str Jún 22, 2005 4:51 pm

Stando píšeCOLONKed pracujes v UK, tak Tvoje odvody do NI automaticky pokryvaju aj vsetkych Tvojich dependants. To su deti a aj manzelka na materskej dovolenke (ale nemusi byt na materskej - skratkapodstatne je to, ze nepracuje). Ak sa teda Tvoja zena s dietatom presunie do UK, budu pokryti Tvojimi odvodmi a nebudu mat v UK absolutne ziaden problem so zdravotnou starostlivostou.
Tuto informaciu mam z interview, ktore musi clovek v UK absolvovat pred ziskanim NI number.

Ak Tvoja manzelka s dietatom planuje prist za Tebou neskor ako sest mesiacov od zacatia materskej tak od toho momentu bude mat spolu s dietatom na Slovensku narok iba na navyhnutnu zdravotnu starostlivost. To mam overene v niekolkych zdravotnych poistovniach a tiez na MZ. Nestane sa tak iba vtedy, ak pre seba aj nu obstaras v UK formular E106. Potom dostanes Ty aj ona aj dieta tusim tzv. modry preukaz poistenca. Budete mat nadalej pri pobyte na Slovensku narok na uplnu zdravotnu starostlivost ale vsetko sa bude uctovat na tarchu Tvojej poistky v UK.
Zial, UK je zname tym, ze formular E106 za ten svet odmieta vydat, o com sa ostatne docitas aj na tychto strankach.
Tieto veci mam nikolkokrat overene, lebo som v podobnej situacii. Ja robim v UK a zena s detmi (z toho jedno nedavno narodene) je zatial na Slovensku.
To som potreboval vediet, Dik.
Zatial som sa dostal len k vyplnovaniu formularu na ziadost o NI (v UK som este len 2 tyzdne).

Manzelka ma zatial poistenie na SK a vybrala si formular E111 (asi, uz nepamatam) do UK.

BUTTON_POST_REPLY