Zdravotni pojisteni behem hledani prace

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Martinka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Pia Apr 15, 2005 7:11 pm
CONTACTCOLON

Zdravotni pojisteni behem hledani prace

Poslať od Martinka » Uto Apr 19, 2005 4:33 pm

Ahoj, chtela jsem se zeptat jak je to se zdrav. pojistenim v UK po dobu hledani prace. Je potreba si zajistit hned po prijezdu nejake komercni pojisteni nebo mit radeji tady z Cech cestovni pojisteni na delsi dobu. Diky moc za odpoved.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Zdravotni pojisteni behem hledani prace

Poslať od jaro » Uto Apr 19, 2005 5:13 pm

Martinka píšeCOLONAhoj, chtela jsem se zeptat jak je to se zdrav. pojistenim v UK po dobu hledani prace. Je potreba si zajistit hned po prijezdu nejake komercni pojisteni nebo mit radeji tady z Cech cestovni pojisteni na delsi dobu. Diky moc za odpoved.
Zober si z Ciech so sebou formular E111, ten ti zabezpeci zdravotne poistenie pocas doby, ked v UK este nebudes pracovat. Samozrejme, pocas tej doby musis odvadzat poistne v CR.

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Pia Okt 13, 2006 3:26 pm

Ako je to so zdravotnym poistenim, ked prave v UK nepracujem, ale predtym som pracovala, mam NINO a platila som NI contributions, ale teraz neplatim?
Niekde na tychto strankach tusim som citala, ze narok na osetrenie by som mala mat aj tak. Ale ako to je, ked nepracujem a tym padom neplatim NI? Na Slovensku by som sa musela ist nahlasit do zdravotnej poistovne, ak sa nemylim.

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Pia Okt 13, 2006 4:55 pm

bajka píšeCOLONAko je to so zdravotnym poistenim, ked prave v UK nepracujem, ale predtym som pracovala, mam NINO a platila som NI contributions, ale teraz neplatim?
Niekde na tychto strankach tusim som citala, ze narok na osetrenie by som mala mat aj tak. Ale ako to je, ked nepracujem a tym padom neplatim NI? Na Slovensku by som sa musela ist nahlasit do zdravotnej poistovne, ak sa nemylim.
To je jedno ci pracujes ci nepracujes ci si milionarka alebo nemas ani libru, zdravotne osetrenie mas ZADARMO. Na NINO sa ta nebudu nikde pytat, ani v nemocnici, ani u GP. Ale pocul som, ze su aj vynimky. Mna sa na NINO zatial nikde nepytali, a to som uz bol na emergency, normalne v nemocnici, u GP (a nie je to so mnou az take zle, len som to 2 tyzdne prehanal s alkoholom :-)

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Pia Okt 13, 2006 4:55 pm

jaro píšeCOLON
Martinka píšeCOLONAhoj, chtela jsem se zeptat jak je to se zdrav. pojistenim v UK po dobu hledani prace. Je potreba si zajistit hned po prijezdu nejake komercni pojisteni nebo mit radeji tady z Cech cestovni pojisteni na delsi dobu. Diky moc za odpoved.
Zober si z Ciech so sebou formular E111, ten ti zabezpeci zdravotne poistenie pocas doby, ked v UK este nebudes pracovat. Samozrejme, pocas tej doby musis odvadzat poistne v CR.
Naco? Tu v UK ma vsetko zadarmo, s formularom aj bez. S poistenim aj bez. S pracou aj bez.
Aspon zatial.

anita
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 39
RegistrovanýCOLON Pia Jún 25, 2004 6:01 pm

Poslať od anita » Sob Okt 14, 2006 9:33 am

formular E111 uz neexistuje!!!!! Nahradila ho europska karticka poistenca, o ktoru si musis poziadat vo svojej zdravotnej poistovni. A rovnako budu od teba pozadovat vratenie "normalnej" karticky. Kym ti daju tu novu tak to trva okolo 30 dni. Samozrejme musis odvadzat mesacne nejakych 690sk (neviem presne kolko to je teraz).

Ja osobne si este navyse platim Union. Na pol roka ma to stalo okolo 2600,- SK. Su rychly v ramci platenia - ja som si vacsinou nechala preplatit lieky za ktore sa v UK plati. A ono Europska kzdravotna karticka ti nehradi zuby a ani keby si nahodou pominul tak tvoje telo neodvezu na SK. Myslim si ze Union je dobre riesenie pokial nemas contract v nejakej UK firme.
A ozaj ked uz si zamestnany tak platit na SK nemusis, pretoze je zo zakonu dane ze sa ma platit len v jednej krajine. Moj drahy si pytal peniaze spat zo zdravotnej na slovensku, ale ako iste vies, na SK dost dlho trva kym ti peniaze daju - zaujimave ze oni ich chcu vzdy hned inak udu sankcie - ale to len tak mimochodom

binman
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Str Okt 18, 2006 7:58 pm

anita trepe somariny

Poslať od binman » Str Okt 18, 2006 8:13 pm

Ak plati 690 Sk mesacne, je dobrovolne poistenou osobou a normalnu karticku nevratila.
Eurokarticku dostanete k normalnej, nie namiesto nej.

Angie
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Str Nov 08, 2006 2:46 pm
BydliskoCOLON Barnstaple

Europska karta zdravotneho poistenia

Poslať od Angie » Str Nov 08, 2006 8:51 pm

Ahojte.No to je vsetko pekne o tych kartickach ale co ak uz davno niesom poistena na slovensku a teda neplatim poistku a teraz tu karticku surne potrebujem lebo idem spat na slovensko asi na 3 mesiace. co v takomto pripade? kde ju ziadat v uk?dakujem

martinM
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Str Jún 17, 2009 5:01 pm

Poslať od martinM » Str Júl 08, 2009 1:25 pm

ahojte
presiel som z jednej roboty priamo do druhej.treba to ohlasit mojej zdr.poistovni na SVK?pri odhlaseni chceli doklad od mojho angl.zamestnavatela.potrebuju teraz doklad z posledneho jobu ,aby si overili,ze som nebol nezamestnany ?co by som mal spravit v buducnosti ,ak budem mat medzi jobmi 4 dni bez prace?dakujem

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Str Júl 08, 2009 4:12 pm

doma jsi se jen odhlasil od zdravotniho pojisteni. To ze tadyu budes nezamestnany a nebo menit prace slovenskou pojistovnu vubec nezajima, protoze s tebou nema vubec nic spolecneho. Zdravotni pojisteni ti tady v UK plati stat a tak nemusis nikomu nic hlasit.

BUTTON_POST_REPLY