viete poradit? outpatient prescription form

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Monika Novotna
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Str Jún 20, 2007 5:56 pm
BydliskoCOLON presov

viete poradit? outpatient prescription form

Poslať od Monika Novotna » Štv Mar 27, 2008 7:36 pm

Ahojte,

Chcela by som vediet ako je to s:
Bola som v nemocnici na emergency o 3:00 rano, osetrili ma aj mi dali nejake lieky, moja otazka je ale okrem liekov mi tiez dali outpatient prescription form s tymi liekami a ja teraz neviem ci to mam ist zaplatit do lekarne v nemocnici, alebo je to zadarmo, kedze mi uz vydali aj lieky.
Ake problemy by som mohla z toho mat ak to nezaplatim?
Ma niekto podobnu skusenost?
Dakujem za odpoved

oslo1
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 163
RegistrovanýCOLON Uto Jan 24, 2006 7:45 pm
BydliskoCOLON London

Outpation pr. form

Poslať od oslo1 » Štv Mar 27, 2008 10:08 pm

Ahoj, pozri sa hore na tu Prescription Form, co je tam napisane, komu je to urcene a aku to ma farbu.
Outpatient pres. form ma 4 strany, predna biela ide do lekarne, dalsia zelena ide pacientovi aj s liekmi, modra ide k GP-mu a zlta zostava na oddeleni v tvojom chorobopise (Medical note).
Pravdepodobne ti dali zelenu form (A4) aj s liekmi v zelenej taske. Hore na tej form v pravom rohu je napisane For Patient. Ta form sa dava iba pre tvoju informaciu, aby si vedela, kedy a ako casto mas lieky brat (aj ked je to na danom liecive napisane), takisto ju mozes priniest k nahliadnutiu tvojmu GPmu pre pripad, ze by mu este ta modra neprisla.
Za tieto lieky sa neplati nic, nemocnica je povinna ta zabezpecit liekmy ked odchadzas do domacej starostlivosti. Takisto by s tebou zdrav. sestricka mala prebrat aky liek a na co ho beries, ked ti ich davali.

Monika Novotna
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Str Jún 20, 2007 5:56 pm
BydliskoCOLON presov

Outpatient prescription form

Poslať od Monika Novotna » Pia Mar 28, 2008 8:58 pm

Ahoj,

pozrela som sa na ten moj outpatient prescription form, ale ten moj je taky maly kusok papiera A6 a je len v jednej farbe a to bielej a na zadnej strane su este vytlacene udaje ktore treba vypisat. Na prednej strane je napisane prosim vziat do hospital pharmacy department. Takze neviem co s tym, kedze lieky som dostala od lekara. To co si spominal ty sa podla mna tyka ak si bol nejaky cas hospitalizovany v nemocnici a potom ta poslali do domaceho liecenia, lenze ja som tam nebola hospitalizovana, len som tam prisla s urcitym problemom, osetrili ma, dali mi lieky a mohla som ist hned aj domov do domaceho liecenia.Nieco na sposob nasej pohotovosti, len neviem co s tym formularom a ci platit alebo nie ked lieky mi vlastne vydali, moze to byt aj tym ze bolo vlastne vsetko nadranom este zatvorene a mam si to ist potom dodatocne vybavit?Skutocne neviem....
Dakujem za odpoved

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Re: Outpatient prescription form

Poslať od qth » Pon Mar 31, 2008 12:02 pm

Monika Novotna píšeCOLONAhoj,

pozrela som sa na ten moj outpatient prescription form, ale ten moj je taky maly kusok papiera A6 a je len v jednej farbe a to bielej a na zadnej strane su este vytlacene udaje ktore treba vypisat. Na prednej strane je napisane prosim vziat do hospital pharmacy department. Takze neviem co s tym, kedze lieky som dostala od lekara. To co si spominal ty sa podla mna tyka ak si bol nejaky cas hospitalizovany v nemocnici a potom ta poslali do domaceho liecenia, lenze ja som tam nebola hospitalizovana, len som tam prisla s urcitym problemom, osetrili ma, dali mi lieky a mohla som ist hned aj domov do domaceho liecenia.Nieco na sposob nasej pohotovosti, len neviem co s tym formularom a ci platit alebo nie ked lieky mi vlastne vydali, moze to byt aj tym ze bolo vlastne vsetko nadranom este zatvorene a mam si to ist potom dodatocne vybavit?Skutocne neviem....
Dakujem za odpoved
Pokial nemas problem s komunikaciov v anglictine, tak sa chod opytat do hociktorej lekarne ze co mas s tym co si dostala robit. Plus ak by to aj nahodov bol predpis na vyber liekov, tak tu sa za lieky neplati, plati sa len za predpis okolo 5-6 libier.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pon Mar 31, 2008 3:58 pm

Od 1.4.2007 je to 6.85 s urcitymi vynimkami (napr. Income-based Jobseeker's Allowance, vekova skupina do 16 a nad 60 rokov atd).

jano
Member
Member
PríspevkyCOLON 61
RegistrovanýCOLON Štv Máj 12, 2005 1:20 pm
BydliskoCOLON birmingham

Poslať od jano » Uto Apr 01, 2008 8:48 pm

carfaxcat píšeCOLONOd 1.4.2007 je to 6.85 s urcitymi vynimkami (napr. Income-based Jobseeker's Allowance, vekova skupina do 16 a nad 60 rokov atd).
A od 1.4.08 je to £7.10 za polozku.

jano
Member
Member
PríspevkyCOLON 61
RegistrovanýCOLON Štv Máj 12, 2005 1:20 pm
BydliskoCOLON birmingham

Poslať od jano » Uto Apr 01, 2008 8:48 pm

carfaxcat píšeCOLONOd 1.4.2007 je to 6.85 s urcitymi vynimkami (napr. Income-based Jobseeker's Allowance, vekova skupina do 16 a nad 60 rokov atd).
A od 1.4.08 je to £7.10 za polozku.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Uto Apr 01, 2008 8:59 pm

To ma vobec neprekvapuje :)
V Skotsku iba 5 libier...

BUTTON_POST_REPLY