Problem s poistenim

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mucula
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Sob Nov 17, 2007 12:53 pm

Problem s poistenim

Poslať od mucula » Pon Jún 16, 2008 9:20 pm

Dobry den!
Chcela by som vas poprosit o radu. Do konca maja som mala dve zamestnania. Jedno na plny uvazok, druhe na ciastocny. Z prace na plny uvazok som vsak odisla. Tam za mna kazdy mesiac platili poistenie. Teraz pracujem len na ciastocny uvazok, 16 hodin tyzdenne. Skontrolovala som si vyplatne pasky a prisla som na to, ze za mna neodvadzaju ziadne poistenie. Ked som sa na to pytala, odovodnili mi to tym, ze pracujem malo hodin a moja mzda nedosahuje nejaku hranicu, pri ktorej to musia platit. Takze momentalne som asi bez poistenia. Alebo poistenie mam, aj ked za mna neodvadzaju ziadne peniaze, kedze mam maly prijem? Alebo si mam platit poistne sama? Ked ano, viete mi niekto poradit ako a kolko to asi bude. Nasla som sice nejaku kalkulacku na vypocet poistneho ale nebola som z nej prilis mudra. Dakujem vsetkym za odpoved, pretoze si s tym neviem rady a poistenie je strasne dolezite. Este raz dakujem a pekny den!

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Uto Jún 17, 2008 1:10 pm

obecne ti NI contribution odvadeji kdyz mas priblizne plat vetsi nez 100 na tyden. Kdyz mas mene tak to neplati ani zamestnavatel a nemusis ani ty.

Neni to pojisteni, je to odvod na socialni davky !

Zdravotni pojisteni v anglii vubec nikdo neplati, kazdemu to plati stat, jelikoz plati naklady jedinne zdravotni pojistovny ktera tady existuje.

Takze je to v poradku nemusis se obavat.

mucula
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Sob Nov 17, 2007 12:53 pm

Dakujem

Poslať od mucula » Uto Jún 17, 2008 9:41 pm

Dakujem velmi pekne za odpoved! Skusala som to zistovat aj na poistovni u nas a tam mi povedali v podstate to iste. Obdivujem vsetkych, co sa tu v tom tak vyznaju, ja si pripadam neschopna. Ale aspon uz viem, kam si mam zajst po radu. Este raz dakujem a zelam vela stastia

BUTTON_POST_REPLY