Nezamestnana v UK

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
wittygirl
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
RegistrovanýCOLON Pia Jún 01, 2007 5:34 pm
BydliskoCOLON Ballymena

Nezamestnana v UK

Poslať od wittygirl » Štv Júl 10, 2008 10:48 pm

Viete mi niekto poradit, som nezamestnana vyse mesiaca, stale hladam robotu... predtym som necely rok robila tiez v UK... netreba sa tu niekde prihlasovat...alebo zaevidovat ako nezamestnana...v tomto nemam moc prehlad. ak niekto vie poradit, tak mi dajte vediet...diky

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Re: Nezamestnana v UK

Poslať od kazisvet » Pia Júl 11, 2008 12:34 pm

wittygirl píšeCOLONViete mi niekto poradit, som nezamestnana vyse mesiaca, stale hladam robotu... predtym som necely rok robila tiez v UK... netreba sa tu niekde prihlasovat...alebo zaevidovat ako nezamestnana...v tomto nemam moc prehlad. ak niekto vie poradit, tak mi dajte vediet...diky
ak chces byt evidovana nezamestnana v UK, musis mat legalne (prihlasena aj na Home office) zamestnanie s platenim NI minimalne jeden rok, az po roku mozes dostavat nezamestnanecku almuznu. Tu na fore sa o tom pisalo, skus pohladat.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pia Júl 11, 2008 1:50 pm

Presne ako hovori kazisvet, mozes sa sice zaregistrovat na Jobcentreplus, ale okrem appointments kazdy druhy tyzden z toho nic mat nebudes. Budu chciet od teba, aby si si pisala logbook, kde si sa hlasila do prace a s akym vysledkom. Ziadne peniaze/vyhody vsak nedostanes. Skusila som si to.

mavi
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 103
RegistrovanýCOLON Pon Sep 20, 2004 9:45 am

Poslať od mavi » Pia Júl 11, 2008 5:07 pm

carfaxcat píšeCOLONPresne ako hovori kazisvet, mozes sa sice zaregistrovat na Jobcentreplus, ale okrem appointments kazdy druhy tyzden z toho nic mat nebudes. Budu chciet od teba, aby si si pisala logbook, kde si sa hlasila do prace a s akym vysledkom. Ziadne peniaze/vyhody vsak nedostanes. Skusila som si to.
ak si tu ale odpracoval rok, mal by si mat narok na podporu, ci nie?

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Pia Júl 11, 2008 5:10 pm

ano, je to doslova par libier a zavisi od NI.

wittygirl
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
BydliskoCOLON Ballymena

Poslať od wittygirl » Pia Júl 11, 2008 7:39 pm

no mne nejde o tie peniaze.. ale len ze ci to nie je nejaka povinnost sa prihlasit. ale ak to nemusim robit, tak nebudem..a pocujte.. cez job centre uz nasiel niekto robotu?? lebo su tam aj inzeraty celkom ok.. len ci je nejaka sanca, ze sa da tak zohnat. nie ako u nas na SVK, ze nikde nic.. ci mam len chodit od zamestnavatela k zamestnavatelovi a pytat sa o robotu???skusam aj agentury.. no cez toto sproste obdobie je to dost tazke a uz mi z toho nicnerobenia hrabe....

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Pia Júl 11, 2008 7:55 pm

Pouzi uplne vsetky moznosti - servery ponukajuce pracu, agentury, priamy kontakt so zamestnavatelmi, noviny aj jobcentre. Cim viac ziadosti, tym lepsie.
Viem, o com hovoris, zelam ti, aby si si nasla pracu cim skor. Mna obdobie nezamestnanosti velmi tazko deprimovalo. Dokonca som sa chcela na rok vratit na Slovensko.

wittygirl
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
BydliskoCOLON Ballymena

Poslať od wittygirl » Pia Júl 11, 2008 8:17 pm

jezin, to mi ani nevrav. uz som sa vyhrazala frajerovi, ze ak nenajdem nic tak pojdem na SVK,... nastastie tam je to este zalostnejsie ako tu.. :-D.. tak uvidime.. len ja fakt vidim, ze je tu aspon o 90% menej roboty ako v maji , ked som sla na SVK.. ma to deprimuje...poslednych 15 libier na ucte.. joooj.. no od pondelka to budem brat vazne totalne, snad sa nieco postasti, aj ked akurat som citala na jednom fore o babe, co sla do irska a nenasla si tam robotu, tak je spat na SVK.. snad to nie je moj pripad:(... teraz budem cely vikend dumat...uz sa "tesim"...diky moc

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pon Júl 14, 2008 1:55 pm

wittygirl píšeCOLON..a pocujte.. cez job centre uz nasiel niekto robotu?? lebo su tam aj inzeraty celkom ok.. len ci je nejaka sanca, ze sa da tak zohnat. nie ako u nas na SVK, ze nikde nic..
Ja som si nasiel druhu robotu v UK cez job centre a to dokonca telefonicky z SK :)
Ked najdes nieco zaujimave pre teba, zavolas na uvedene cislo, obvykle je to nejaka "spojovatelka" v job centre, vypyta si tvoje nacionale, NINo a da ti instrukcie, obvykle kontakt na konkretneho zamestnavatela.
Takze od job centra ocakavaj len kontakt, vybavovat si uz vsetko musis sama. A kontakt ti poskytnu aj bez toho, aby si bola evidovana ako nezamestnana.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

wittygirl
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
BydliskoCOLON Ballymena

Poslať od wittygirl » Pon Júl 14, 2008 2:29 pm

ok. diky za radu.. budem teda sledovat ponuky.... snad sa cosi pritrafi:)

BUTTON_POST_REPLY