Vyzivne v zahranici

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
annavlk
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Štv Apr 30, 2009 10:18 am

Vyzivne v zahranici

Poslať od annavlk » Štv Apr 30, 2009 10:31 am

Poprosim vas o radu.
S priatelom zijeme a pracujeme 3 roky v UK. Obaja sme slovaci, on je na SVK rozvedeny a ma tam dieta.
Podla rozsudku slovenskeho sudu teda plati aj vyzivne na Slovensku v urcenej vyske.
Pred casom si jeho ex nasla frajera, zhodou okolnosti anglicana a pristahovala sa k nemu do UK aj s dcerou.
Teraz ziada od mojho priatela, aby je platil vyzivne vo vyske ako platia anglicania, poslala si ziadost na Child Maitenance, ale kedze obaja su slovaci a aj dieta je slovensky obcan su okolo toho nejake tahacky.
Neviete mi niekto poradit, ako postupovat v tomto pripade> Som zufala z nej neustalych telefonatov a SMS.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Vyzivne v zahranici

Poslať od jaro » Štv Apr 30, 2009 12:40 pm

Myslim ze jedine pravnik, ktoreho si zaplatis, ti da fundovanu odpoved.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Štv Apr 30, 2009 2:32 pm

Ja bych se jeste zkusil informovat na sprave socialniho zabezpeceni, nebo kdo to ma vlastne na starosti. Tam by meli byt snad schopny rici jestli tim ze zena s ditetem zacne bydlet jinde muze byt zmeneny rozsudek o vyzivnem.
Je to docela zapeklite, hlavne at v zadnem pripade nedopusti aby se nejaka splatka opozdila, to by pak mohla mit argument eventuelne u anglickeho uradu.

annavlk
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od annavlk » Štv Apr 30, 2009 3:57 pm

vdaka za odpovede,
je to naozaj zlozita situacia...uvidime ako sa to nakoniec vyvinie...priatel plati,tak ako mu stanovil slovensky sud, zatial nevynechal ziadnu platbu, vsetko sa robi bankovym prevodom, takze je lahke to skontrolovat

fantaghiro73
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Pon Nov 03, 2008 3:54 pm

Poslať od fantaghiro73 » Ned Jún 14, 2009 2:02 pm

Presne tak!Priatel je povinny platit len to, co ma uvedene v rozsudku. Ak matka dietata chce viac, musi podat novy navrh, na zaklade ktore sud rozhodne o vyske vyzivneho.

annavlk
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od annavlk » Štv Jún 25, 2009 3:31 pm

takze....ex si podala ziadost o child maitenance tu na csa...a cuduj sa svete, ten jej vyhovel...a so spiatocnou platnostou...takze na rozsudok zo SVK z vysoka kaslu, ani ich nezaujimalo ako sa veci maju a ze vsetci traja su vlastne slovensky obcania

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Štv Jún 25, 2009 5:52 pm

tady jsou asi nase znalosti kratke, doporucuju se asi obratit na ambasadu, nebo na nejakeho pravnika. Eventuelne okamzite kontaktovat zdejsi urady s tim ze o pripadu jiz bylo rozhodnuto na slovenske strane (nevim jestli to je argument ktery je platny)
Je mozne ze to co chce je treba podle zakonu a spravne, takze aby jsme ti tu neradili treba spatne.

BUTTON_POST_REPLY