Ako si najst sukromneho lekara v UK?

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
nelkas
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Str Máj 27, 2009 10:08 pm

Ako si najst sukromneho lekara v UK?

Poslať od nelkas » Pia Júl 17, 2009 9:44 pm

Chcela by som sa dat niekde sukromne pistit a mat sukromneho lekara,pretoze so zdravotnou starostlivostou NHS som velmi nespokojna a mam dost zle skusenosti.Mam niekolko otazok,na ktore by ste mi mozno vedeli odpovedat
Ako si mozem najst sukromneho GP mam sa komercne poistit a oni mi potom daju zoznam nejakych lekarov? Neviem ako to funguje, ked mas sukromneho lekara,tak mu musis pri kazdej navsteve zaplatit,ci ked by som si platila to komercne poistenie,tak mu to ta poistovna zaplati? Chcela by som vediet ci mam aj nejake ine moznosti lekarskeho osetrenia okrem NHS. Tiez by som chcela vediet,kolko tak mesacne take poistenie stoji,ale to je asi individualne podla poistovne, no ak by ste mi v tom nieco vedeli poradit tak by som bola rada.Tiez rozmyslam o tom,zeby som si tu mala najst nejakeho zubneho lekara, vy mate zubara cez NHS, to sa tiez neco plati,viete moja dovera k NHS je takmer nulova a neviem ako si najst dobreho zubara,bojim sa ze v NHS to budu zase len "masiari" a ked by som mala sukromneho,tak aspon nieco by mi preplatili ked som niekde poistena,ci u sukromneho si vsetko musim hradit sama? Nam prisli z NHS take karticky, ze mame narok na prevetivnu prehliadku zadarmo,len ja fakt nemam velku doveru k NHS a ich lekarom.Mozete mi napisat ako to mate vy? Este by som chcela vediet,ja teraz nikde nepracujem a uz ani nemam z UK matersku, tak teraz za mna plati stat,ked mam nejake osetrenie u lekara? A ked som pracovala,tak mi ten cas bude zaratany do dochodku, teda ako je to s dochodkom.Ked som pracovala a mala number insurance a bola som aj nahlasena v home office,tak za mna moj zamestnavatel odvadzal na dochodkove poistenie a aj zdravotne poistenie? Co vlastne potrebujem,ked zacnem pracovat,aby mi platili dochodkove poistenie,staci byt len v home office nahlaseny? No teraz nikde nepracujem,tak nie som ani nikde evidovana, ani nepoberam podporu v nezamestnanosti,tak to vlastne akokeby som tu ani nezila,vsak? Tym padom,ked nie som zaevidovana ako nezamestnana,tak za mna stat neplati dochodokove poistenie,vsak? A tu si mozem aj sama platit na dochodok,ci to len ked som self-enployment? Rozmyslam,zeby som tu ostala zit natrvalo,tak by som chcela ziskat o takych vecich viac informacii,tak ak by ste nieco vedeli,vlastne ako to tu funguje,tak budem rada a budem vam velmi vdacna za informacie.dakujem.

janko mackanin
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 33
RegistrovanýCOLON Str Mar 12, 2008 8:11 pm
BydliskoCOLON TATRY

Re: Ako si najst sukromneho lekara v UK?

Poslať od janko mackanin » Sob Júl 18, 2009 12:49 pm

Skutocne aj mna by to zaujimalo ...s tym sukromnym lekarom .V stredu som bol u svojho NHS GP doktora pretoze mam skutocne uz 3-dnom bolesti v boku (neviem ci ladvino.kamen alebo vred..) tak doktor ma objednal o 7 !!!!!!!!!dni na test krvi co mam skutocne bolesti a potom zase k nemu o dalsich 7!! dni cize 14 dni bez akychkolvek liekov ...je to mozne ???????????????????????????????
NEviete poradit co najlepsie sa dostat k doktorovi hoc aj zaplatim len aj viem co mam za problem .DAKUJEM.
Je mozne podat staznost alebo nieco podobne ??/Ved ked mate neskutocne bolesti tak neni mozne aby som trpel 14 dni a pri tom neviem co sa moze mi stat....

BUTTON_POST_REPLY