formular E106

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
nelkas
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Str Máj 27, 2009 10:08 pm

formular E106

Poslať od nelkas » Pia Júl 17, 2009 10:16 pm

Ahoj!
Ja sa teraz problizne o mesiac chystam domov,no budem tam len jeden mesiac,potrebujem ist k alergologovi,lebo sa citim velmi,zle uz som si aj dohodla termin. Sestra sa ma ale pytala,ci mam na Slovensku poistenie,ale uz som sa odhlasila z poistovne,kedze som tu pracovala,no momentalne som nezamestnana,poberala som tu matersku az do konca aprila,ale odvtedy nepoberam nic,ziadny unemployment benefit. Chcela som sa opytat na ten formular E106,lebo ked som sa bola odhlasit z poistovne bolo to koncom marca tohto roku 2009,tak som sa tej pani v poistovni opytala,ze ked by som chcela byt tu osetrena na Slovensku a chcela mat aspon cas tych nakladov za osetrenie uhradenych,tak mi povedala,ze mi nestaci EHIC, tu uz mam,ale mam si vybavit formular E106, no nic mi nepovedala o tom,ze musim ostat v krajine aspon pol roka. To teda znamena,ze nemozem si ten formular vybavit,ked budem doma len mesiac a teda,ked pojdem k alergologovi,tak si mam radsej vsetko zaplatit,aby som potom nemala nejake problemy? Ci si mam vybavit ten formular a vobec mi ho vydaju,ked teraz nikde nepracujem? Kde a ako mam o ten formular poziadat,zatelefonovat ci radsej napisat list na najeaku adresu?.Dakujem za odpoved.
P.S.: Chcela som sa dat vysetrit tu v Anglicku u nejakeho alergologa,ale system NHS a GP su uplne na nic. Doktorka mi povedal,ze oni tu s liecenim alergie nemaju velmi skusenosti a nemaju nejakych alergologov,takze ma nikde neposlala, len mi predpisala sprej do nosa,ale ani nijake testy mi nebudu robit,tak som dost zufala, lebo som dost silny alergig a citim sa velmi zle. Ak mi viete nieco v tom poradit,tak budem rada.A keby mi ten formular vydali tak to len staci vyplnit a prist s tym k lekarovi a na zaklade toho by som mala byt osetrena zadarmo,alebo teda platit len to co plati poistenec slovenskej poistovne?lebo teda planujem k nemu chodit aspon raz ak nie dva krat do roka,kedze je to potrebne,chodit na kontroly.Dakujem za odpoved. Andrea

BUTTON_POST_REPLY