mozem poberat aj na sk?

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
simona
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Štv Jan 03, 2008 12:42 am

mozem poberat aj na sk?

Poslať od simona » Str Sep 09, 2009 2:53 pm

ahojte,neviete cimozem poberat child benefit a child tax credit ked sa vraciam na ska dietasom porodila tu a ma ajslovenske a aj anglicke obcianstvo??

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Re: mozem poberat aj na sk?

Poslať od bajka » Str Sep 09, 2009 6:16 pm

Child Tax Credits poberat nemozes, ked v UK nepracujes. Child Benefits zavisia aj od toho, kde pracuje otec dietata. Ale viem, ze s tym robia problemy ako slovenske, tak aj anglicke urady. Presejsie bude musiet poradit niekto iny.

simona
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Štv Jan 03, 2008 12:42 am

Poslať od simona » Pia Sep 11, 2009 6:47 pm

a ked otec dietata je anglican ani tak nemozem poberat?

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Pia Sep 11, 2009 7:46 pm

Presne Ti poradi neviem. Ale citala som, co pisali asi 2 mamicky, ze slovenske urady sa vyhovarali, ze ak otec pracuje a plati odvody v UK, tak detske pridavky treba ziadat v UK a anglicke urady tvrdili, ze ak dieta zije na SK, tak nema narok na Child Benefits z UK. Ani jeda mamicka sa z toho nevedela vymotat. Skus sa informovat cim skor na uradoch. Skus sa opytat aj v tejto diskusii, tam bude urcite niekto v podobnej situacii:
http://www.modrykonik.sk/forum/show.php ... Last=1#end

Kadu
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Pia Júl 17, 2009 12:11 pm

Poslať od Kadu » Sob Sep 12, 2009 4:41 pm

Mozes poberat kde Ti je platna bankova karta, pokial jeden z rodicov tu zije a pracuje, druhy moze byvat i na Slovensku.Ak je starsi ako 50 rokov a ma nezaopatrene dieta, moze poberat oba benefity, ak tu pracuje.Ostatne pre vsetkych.Vyhladajte si v Googlu sk v angl.jazyku benefity a tam uz prelozene vam da vsetky odpovede.

ceasare
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Sob Sep 27, 2008 2:04 pm

Poslať od ceasare » Pia Mar 12, 2010 12:02 pm

Mám otázočku.Možno je to blbosť ,ale pýtam sa pre istotu.Na druhý mesiac odchádzam na trvalo späť na SVK.Pracoval som v UK skoro 2 roky a poberám tu Child Benefit(moja manželka s deťmi sú na SVK).Je možné poberať Child Benefit aj ked nebudem už pracovať v UK alebo sa mám proste odhlásiť?

Vďaka za odpoveď

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Pia Mar 12, 2010 3:03 pm

ceasare píšeCOLON je to blbosť
Ahoj. Vypichol som cast tvojej otazky ktora je zaroven odpovedou. Samozrejme by chvilu trvalo,kym by urady prisli na to, ze neopravnene poberas detske pridavky v UK. Ale situacia je taka, ze urady su na taketo podfuky velmi citlive a zratali by ti to. Poviem ti priklad. Robil som s viacerymi Litovcanmi pred par rokmi, ktori po odpracovani niekolkych rokov si vybudovali dobru kreditnu historiu, potom si zobrali kreditnu kartu,vybrali si kolko bolo mozne (niekolko tisic £) a vyparili sa naspat domov. A veru teraz ich anglicke urady vedia cez litovske urady zohnat a brat na zodpovednost. Ak si chces usetrit problemy, tak zrus detske pridavky este pred tvojim odchodom.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351

Poslať od lair » Pia Mar 12, 2010 3:52 pm

Kadu píšeCOLON.Ak je starsi ako 50 rokov a ma nezaopatrene dieta, moze poberat oba benefity, ak tu pracuje.
Dakujem Kadu, volal som na tax credit office a zistil som, ze mam narok na £10.50 tyzdenne tax credit, kedze mam 50 rokov a 11 rocneho syna.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351

Poslať od lair » Sob Mar 13, 2010 9:04 am

ceasare píšeCOLONMám otázočku.Možno je to blbosť ,ale pýtam sa pre istotu.Na druhý mesiac odchádzam na trvalo späť na SVK.Pracoval som v UK skoro 2 roky a poberám tu Child Benefit(moja manželka s deťmi sú na SVK).Je možné poberať Child Benefit aj ked nebudem už pracovať v UK alebo sa mám proste odhlásiť?

Vďaka za odpoveď
Nasiel som uplne cerstvy clanok, ktory Ti uplne presne odpovie na Tvoju otazku.
http://korzar.sme.sk/c/5281389/romovia- ... licku.html

ceasare
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5

Poslať od ceasare » Sob Mar 13, 2010 11:39 am

Tak som si prečítal a odľahlo mi...nie som ani róm a ani nepoberám rodinné v UK aj v SVK.Akonáhle som išiel robiť sem,tak mi na SVK zrušili dávky a v Eng to trvalo vyše roka kým mi ich po ťahačkách (malichernostiach ) priznali a začali vyplácať.Len som potreboval vedieť,či ich budem môcť poberať aj keď už budem zamestnaný v SVK a samozrejme iba z jednej krajiny :)...obávam sa aby to zasa netrvalo večnosť kým mi eng úrady vydajú potvrdenie o ukončení aby som ich mohol vybavovať v SVK...lebo aj to som našiel na nete,že sa rok nevedeli dočkať jedneho papiera aj keď tam boli osobne.

ceasare
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5

Poslať od ceasare » Štv Mar 25, 2010 8:57 am

Ďakujem za Vaše odpovede,konečne dostala manželka odpoveď aj z príslušných miest,zo sociálky v SVK a tá znie :

Z titulu určenia
príslušnosti ak Váš manžel už v UK nebude pracovať, ale v SR, t. j.
ekonomická aktivita Vašej rodiny sa sústreďuje v SR, t. j. SR je
príslušná na výplatu prídavku.

Dúfam,že to pomôže aj iným.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Štv Mar 25, 2010 8:29 pm

keby sa dalo zit na slovensku a poberat pridavky v zahranici, na slovensku by nepoberal nik ;] sak len do rakuska kolko ludi sa pri hraniciach stahuje len aby mohli poberat tam a su ochotni cestovat za pracou kazdy den na SK lebo sa im to oplati... proste poberas tam kde zijes...

BUTTON_POST_REPLY