Lieky pre astmatikov a alergikov v UK

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
maryanna
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Str Jún 15, 2005 2:47 pm

Lieky pre astmatikov a alergikov v UK

Poslať od maryanna » Str Jún 15, 2005 3:25 pm

Ahojte zdravím všetkých čitateľov tejto super webstránky.
Prešla som si témy v tomto fóre, avšak nenašla som tu rady pre ľudí, ktorí majú spomínané problémy. Ja som alergik na peľe a mám astmu. Momentálne som na SR,avšak chystám sa do UK v lete ako aupair. Najskor pridem domov potom až na Vianoce.

Vedeli by ste mi prosím Vás poradiť, čo by bolo pre mňa najvhodnejšie urobiť, čo sa týka platenia si zdravotného poistenia na SR? Odhlásiť sa zo zdr.poisťovne a dať si iba komerčné poistenie,+poistenie liečebných nákladov? alebo si platit mesacne do zdr.poistovne na SR?

Navstevujem imunologa cca mesačne alebo tak každé 2 mesiace. A inhalujem spreje na dýchanie denne, + sezónne lieky proti alergii dla potreby.

Preplatili by mi z komerčnej poistovne doplatky za tieto dýchacie spreje zakupene v UK?
Alebo nemáte niekto skúsenosti koľko takéto lieky stoja v UK, resp. koľko sa dopláca? U nas bezne je cena jedného balenia inhalatora, ktorý mam tak na mesiac cca od 500SK a ja doplácam okolo 100sk.

Prosím Vás Vie mi niekto poradiť?
Veľmi pekne ďakujem za akekoľvek info.

[/quote]

maryanna
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3

Re: Lieky pre astmatikov a alergikov v UK

Poslať od maryanna » Str Jún 15, 2005 4:00 pm

Ako au-pair nebudeš mať v UK pracovnú zmluvu, tým pádom nebudeš v UK platiť žiadne odvody na zdravotné poistenie. Takže by si si naďalej mala platiť zdravotné poistenie na Slovensku. Najviac informácií ti asi poskytnú v tvojej zdravotnej poisťovni - v poslednej dobe bolo v platení ZP veľa zmien a už snáď nikto netuší, ako to vlastne teraz je :(

V tvojej zdravotnej poisťovni ti tiež určite poradia ohľadom tých liekov a možnostiach preplácania a predpisovania počas tvojho pobytu v UK.
Dakujem ti pekne Bomo za odpoveď. Však práve to... dnes ani v poisťovniach dobre nevedia ako a či to bude od 1.7.2005. Ale máš pravdu určite tam musím zájsť a popýtať sa na možnosti.

Rozmýšlala som, že sa odhlásim so zdr.poisť. a dám si komerčné poistenie na 1rok. Ktovie ako to bude... ak by som mala platit 910sk mesačne, alebo dať si komerč.poistku cca za 5000sk na rok, tak to je menej peniažkov zase.

Len by som chcela vedieť ak má niekto praktické skúsenosti s týmito liekmi vUK, čo by vedeli poradiť.
Bola by som veľmi vďačná za info.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Str Jún 15, 2005 7:50 pm

Zober si zo Slovenska E111-ku, na to ti v UK mozu predpisat nevyhnutne lieky. Tych 910 Sk si - ako bommo napisal - budes musiet platit a este v UK sa za recept doplaca priblizne 7 libier, tak aj to.

maryanna
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3

Re: Lieky pre astmatikov a alergikov v UK

Poslať od maryanna » Štv Jún 16, 2005 2:31 pm

Vtip je v tom, že ty sa nemôžeš odhlásiť zo zdravotnej poisťovne na Slovensku, pretože platiť príspevky do ZP na Slovensku je tvoja zákonná povinnosť. Kľudne si môžeš priplatiť komerčné poistenie, ale nie ako alternatívu k zákonnému zdravotnému poisteniu. S tými 910,- SK rátaj ako s nevyhnutným výdavkom :(
ahoj bomo
takze odhlasit so ZP sa da.Môj priateľ odchádza o týždeň do UK ako aupair.

Uzavrel si komerčné poistenie na rok cca 5000sk. A v ZP ho odhlásili na základe zápočtového listu z ukončeného zamestnania na SR, alebo na základe potvrdenia o tom ze si tam pracoval od do. a po preukázaní, že má komerčnú poistku na 1rok ho odhlásili.
Ale ak by sa náhodou vratil späť, nesmie sa do 6 mesiacov od ohlásenia znova prihlásiť.
Takže zdá sa, že to ide:)

BUTTON_POST_REPLY