Zdravotne poistenie ak som tu iba na leto.

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
maikiboy
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Štv Mar 31, 2005 9:19 pm

Zdravotne poistenie ak som tu iba na leto.

Poslať od maikiboy » Štv Jún 16, 2005 11:19 am

ahojte, ospravedlnujem sa vopred ak je moja otazka uz 356 ohladne tohto celeho, ale ja v tom chcem mat cisto. Prosim poradte mi ako postupovat v mojom pripade a kde vsade sa treba registrovat.
do UK som prisiel 24.5.2005. V recr.ag. som sa zaregistroval 27.5 a do prace som nastupil 31.5. tato praca cez tuto agenturu bude trvat do konca juna.pracujem iba cez tyzden, nie cez vikend. potom mi mozno agent. ponukne nieco nove. ale to skor nie.
Planujem tu ostat do konca oktobra 2005, takze iba 5 mesiacov. max do polov.nov.2005.
Na SVK mam statut dobrovolne nezamestnany a stat za mna plati do zdravotnej poistovne. Dnes som sa dozvedel, ze v juli by to mohol parlament zmenit. Pred odchodom som si vybavil E111 s platnostou do 30.6. lebo tetuska mi povedala, ze im potom musim poslat papiere a odhlasit sa zo SVK zdravotnej poistovne. Este mi povedala, ze neberu papiere od agentury, ale mam info, ze vlastne akceptuju aj tieto papiere.

Nie je mi dost jasny postup ako mam pokracovat so zdravotnym poistenim, lebo som v UK iba na 5, max. 5 a pol mesiaca. Mam uz za sebou pohovor na NINO. ale na HOME OFFICE sa registrovat nebudem, lebo tento job je kratko a co bude moj dalsi job, to neviem.

Poradte mi teda ako a co s tou nasou zdravotnou poistovnou a kde sa potom prihlasit na zdravotne poistenie tu v UK.

dakujem.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Zdravotne poistenie ak som tu iba na leto.

Poslať od jaro » Štv Jún 16, 2005 8:12 pm

maikiboy píšeCOLONProsim poradte mi ako postupovat v mojom pripade a kde vsade sa treba registrovat.
Postupuj presne tak ako je to opisane na X miestach v tomto fore.
maikiboy píšeCOLONNa SVK mam statut dobrovolne nezamestnany a stat za mna plati do zdravotnej poistovne.
Ty ale si zamestnany, takze by si mal svojej slovenskej zdravotnej poistovni poslat ziadost o odhlasenie s kopiou pracovnej zmluvy s agenturou - agentura je tvoj zamestnavatel.
maikiboy píšeCOLONPred odchodom som si vybavil E111 s platnostou do 30.6. lebo tetuska mi povedala, ze im potom musim poslat papiere a odhlasit sa zo SVK zdravotnej poistovne.
Tetuska nekecala. ;)
maikiboy píšeCOLONEste mi povedala, ze neberu papiere od agentury, ale mam info, ze vlastne akceptuju aj tieto papiere.
Opakujem, agentura je tvoj zamestnavatel. Niet co riesit.
maikiboy píšeCOLONale na HOME OFFICE sa registrovat nebudem, lebo tento job je kratko a co bude moj dalsi job, to neviem.
Na HO sa musis zaregistrovat, pokial pracujes viac ako 1 mesiac. Ak sa nenahlasis, budes tu nelegalne.
maikiboy píšeCOLONkde sa potom prihlasit na zdravotne poistenie tu v UK.
To sa nenahlasuje. Proste zacnes pracovat a tym, ze zacnes odvadzat NI odvody, si automaticky zaregistrovany.

maikiboy
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Štv Mar 31, 2005 9:19 pm

Poslať od maikiboy » Ned Jún 19, 2005 10:32 pm

jaro dakujem, uz som to vsetko tak spravil, ako si napisal.

Pre Home off. plati ten 1 mesiac, ja ale nebudem vykonavat tuto poziciu dlhsie ako 30 dni, takze sa nezaregistrujem.

Vobec nie je iste, ci mi agentura da dalsiu pracu. ak ta bude znova do 30 dni tak nic, ak ale to bude dlhsie ako mesiac tak sa urcite prihlasim.

BUTTON_POST_REPLY