Na co vsetko mam narok pri materskej?

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
lenka77
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20
RegistrovanýCOLON Uto Dec 15, 2009 1:07 pm

Na co vsetko mam narok pri materskej?

Poslať od lenka77 » Uto Dec 15, 2009 1:15 pm

Dobry den prajem, potrebovala by som zopar rad, planujem otehotniet, zijem v Anglicku treti rok, aj pracujem, chcela by som vediet ako to funguje ked zena otehotnie,dokedy musim pracovat, kedy a naco mam narok, asi na matersku a co este, pracujem pre NHS asi rok, ale len part time, dalej..zijem s partnerom, ten pracuje, prenajimame si dom, cize platime rent, chcela by som vediet teda na co vsetko mam narok?dakujem

lenka77
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20
RegistrovanýCOLON Uto Dec 15, 2009 1:07 pm

Re: Na co vsetko mam narok pri materskej?

Poslať od lenka77 » Str Dec 30, 2009 11:56 am

Diky za tolko informacii, paradne a velice pomohli.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Štv Dec 31, 2009 12:17 am

lenka77 píšeCOLONDiky za tolko informacii, paradne a velice pomohli.
Kym ti niekto, kto ma konkretne skusenosti, pomoze, tak zacni citat tu: http://www.direct.gov.uk/en/Parents/Mon ... /index.htm
Zistis tam zakladne informacie o Statutory Maternity Pay, ci mas na SMP narok (kedze si nenapisala, ci mas adekvatny prijem aspon £95 tyzdenne), aka je dlzka materskej dovolenky, kedy na nu najskor mozes nastupit.

ProfiUK
Member
Member
PríspevkyCOLON 61
RegistrovanýCOLON Pia Dec 05, 2008 2:50 am

Poslať od ProfiUK » Uto Jan 05, 2010 2:33 am

Vsetko to zalezi od viacerych veci ale v skratke za urcitych okolnosti budes mat narok na Statutory maternity pay ak nie tak ti daju Maternity Allowance co je okolo £123 tyzdenne a budes to dostavat po dobu 9 mesiacov. Potom budes dostavat Child benefit co je okolo £20 libier tyzdenne . Podla toho kolko je vas prijem s partnerom budes alebo nebudes mat narok na Child tax credit a working tax credit. A takisto podla toho isteho systemu budes alebo nebudes mat narok na Housing benefits co zahrnuje Council tax a Rent .

Pracovat musis do 6 ho mesiaca a potom mozes povedat dost alebo pokracovat ako dlho chces zamestnavatel ti musi ulahcit pracu tak ako sa len da . Statutory Maternity alebo Allowance mozes zacat dostavat kedy chces avsak najskor v 6om mesiaci

Takze je fajnova zima sup pod perinku a za 9 mesiacov nech to mame tu.

BUTTON_POST_REPLY